» »

Iztek pogodbe o zaposlitvi med bolniško po odpovedi iz strani delavca

Iztek pogodbe o zaposlitvi med bolniško po odpovedi iz strani delavca

brezno0 ::

Delodajalcu sem podal redno odpoved o zaposlitvi, pri tem pa pred iztekom pogodbe končal na bolniški, ki bo trajala še čez datum, ko mi uradno preneha zaposlitev. Nove službe še nimam oz. ne bom še takoj začel z delom drugod.

Ali bolniška v tem primeru vpliva na odpovedni rok? Ali z dnem, ko mi poteče delovno razmerje, enostavno postanem nezaposlen in je bolniški stalež oz. zavarovanje moj problem?
Vem, da v primeru, če bi odpoved podal delodajalec, delovno razmerje veljalo še do konca bolniške do največ 6 mesecev. Ne vem pa, če enako velja v primeru redne odpovedi iz strani delavca.
  • spremenilo: brezno0 ()

MadMicka ::

Bolniška v tem primeru ne vpliva na odpovedni rok.

JeBelaCesta ::

enostavno postaneš nezaposlen in je bolniški stalež oz. zavarovanje tvoj problem...
lep pozdrav iz višav ;-)

solatko ::

MadMicka - A tudi takrat, ko je stalež več kot mesec in nedomestilo bremeni ZPIZ?
Delo krepa človeka

rejven ::

Če si dal opdpoved, nima veze, kaj se dogaja s tabo po tem, ne vpliva na nobene roke.

Jure14 ::

Jaz pa mislim, da je zadeva nekje vmes.
Torej, če gre med odpovednim rokom delavec na bolniško, se datum prenehanja zaposlitve premakne na konec bolniške. Ampak ne več kot 6 mesecev.

Torej 30.9. daš odpoved, imaš 3 msece odpovednega roka. Zaposlitev se torej prekine 31.12.

Ampak 20.12. zboiš in greš na bolniško, ki traja 20 (delovnih) dni. V delovni knjižici ti na koncu piše Datum prenehanja zaposlitve 10.1. naslednje leto.

Primer 2: 20.12. te infarkt in dobiš 9 mesecev bolniške. V delovni knjižici ti potem piše datum prenehanja zaposlitve 30.6. naslednje leto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved delavca v času bolniške? Je zakonito?

Oddelek: Loža
213734 (2343) djabi
»

Primopredajni zapisnik - odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
727655 (4473) Invictus
»

Odpoved - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
2211536 (9783) mojca
»

Odpovedni rok - denarno nadomestilo

Oddelek: Loža
194263 (2137) scipascapa
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286134 (5387) alesr

Več podobnih tem