» »

Izolacija terase

Izolacija terase

edi123 ::

Da ne odpiram nove teme me zanima, kako se lotit izolacije terase. Terasa je 1m v sklopu hiše preostali del je izven hiše, višina to praga vrat je trenutno cca. 30cm. Na celotni dolžini 5m terase bi imel betonske plošče položene na sekanec oz. koruzo. Torej s čem je smiselno zapolnit teh cca. 30cm?

Prilagam prerez/sliko, upam da je dovolj razumljivo.
 Slika

Slika

fikus_ ::

Kaj če si pa omisliš konstrukcijo in tla iz impregniranega lesa. Ali pa WPC teraso
https://www.hotenjka.si/lesene-terase/w...
Lahko tudi cinkana kovinska konstrukcija in čez poljubna po želji obloga.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

edi123 ::

Finančno predrago...

steev ::

XPS?

Vsaj za prvi meter, da nimaš toplotnega mostu. Tam pa gramoz dvigni še za 30 cm kot je že, samo se ti bo posedlo skoz čas.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

fikus_ ::

Potem pač nasuješ gramoz in tlakovce čez. Pa ne pozabi na drenažo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fujtajksel ::

edi123 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme me zanima, kako se lotit izolacije terase. ... Prilagam prerez/sliko, upam da je dovolj razumljivo.


Ni jasno, kakšno izolacijo sploh imaš v mislih, termo, hidro, ali samo izravnava terase?

FrRoSt ::

edi123 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme me zanima, kako se lotit izolacije terase. Terasa je 1m v sklopu hiše preostali del je izven hiše, višina to praga vrat je trenutno cca. 30cm. Na celotni dolžini 5m terase bi imel betonske plošče položene na sekanec oz. koruzo. Torej s čem je smiselno zapolnit teh cca. 30cm?

Prilagam prerez/sliko, upam da je dovolj razumljivo.
 Slika

Slika



Kaj bi ti to rad sploh naredil!?? Kakšna izolacija terase!? Toplotna, vodna!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

edi123 ::

Kakšna koli je potrebna?

TheBlueOne ::

Ce prav vidim je do sem narejeno prav. Ce prav razumem imas zgoraj 30cm fore.

Vertikala zemlja:

Odkopljes do ca. 40cm globine, na nelpis XPS, na XPS tista folija z mehurcki. To je zelo zelo vazno!!!! Ker drugace ti lahko zamrzne zemlja pod plosco in jo pozimi dvigne.

Vertikala pri hisi:

Klasicna izolacija hise

Horizontala:

Izolacija, cez izolacijo estrih (morda tisti beton, ki ima majhne zicke namesto armatur, menda micro steel fibre), cez esstrih talne obloge. Tiste armaturice bi dodal, da slucajno ne popoka in da se lepo drzijo talne obloge.

Edino kar bos moral premisliti je detajl, kjer pridej skupaj izolacije. Ampak, ker je vkopano niti ne bi smel biti problem. Pac potegnes zgornjo izolacijo cez. Ce so dodane tiste armaturice prakticno ni sanse, da 10 ali 15 cm previsa (kolikor je izolacije) ne bi drzalo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenova hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609166 (5259) bonanno
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241976 (11443) edi123
»

večstanovanjska hiša - delitev stroškov

Oddelek: Loža
212669 (1615) Invictus
»

Mobilne hišice

Oddelek: Loža
3716488 (14966) maco-maco

Več podobnih tem