» »

Kateri UTP kabel?

Kateri UTP kabel?

ekran ::

Pri povezovanju z oddaljenim namizjem/računalnikom imam težave. Kar pogosto se vse skupaj močno upočasni, tako da je potrebno nenehno izpisovanje in vpisovanje. Na svojem namizju teh težav nimam. Imam optiko.

Na T-2 so mi svetovali uporabo UTP kabla (za povezavo prenosnika in routerja), ampak zdaj ne vem, kaj točno kupiti. Kakšen je sploh pomen teh oznak, npr. Cat6?

Mikrohard ::

Cat6 zmore višje hitrosti (do 10Gbit/s) na daljše razdalje. Cat5 je narejen za hitrosti do 1Gbit/s (višje hitrosti od tega le na krajših razdaljah). Za internet je Cat5 dovolj.

starfotr ::

In kupi kabel, kateri NIMA oznake CCA. Torej mora biti čisti baker, na pa aluminij prevlečen z bakrom.

hbgqzR ::

Menda tudi powerline network adapterji fino delajo do (nazivno) 1Gbps, smo eksperimentiral za domaco rabo, lahko na hitro prihrani kaksno vrtanje/razbijanje/mavcenje.

PARTyZAN ::

Standardi po specifikaciji omogočajo:
- CAT5 100Mb do 100m razdalje
- CAT5E 1Gb do 100m razdalje
- CAT6 10Gb do 30m razdalje
- CAT6A 10Gb do 100m razdalje

Če gre za krajši kabel, ki ga ne misliš "permanentno" vgrajevat bo dobro karkoli nad 5e. Če hočeš imeti mir, kupi 6 ali 6A. fotr ti je že svetoval, da se izogibaj cenejšim kablom, ki so narejeni iz aluminija.

Če boš sam delal kable oz. spajal konektorje bodi previden, da so po specifikaciji primerni za kabel, ki ga boš kupil. Torej 6A konektor za 6A kabel.

starfotr ::

Dajmo rečt, da ne bo delal kabla sam, če sprašuje osnove.

Za tako delo lahko najame električarja.



Če pa že, pa upoštevat tale članek: https://slo-tech.com/clanki/net01/net01...

Vendar spet ne v celoti, saj tole:

(če pa se že zmotimo, se moramo zmotiti na obeh straneh kabla)


NE VELJA.

To bi morali admini spremeniti, saj članek uči krivo vero.

Treba je vezat po standardu TIA/EIA 568-B (T-568B):

belo-oranžna,
oranžna,
belo-zelena,
modra,
belo-modra,
zelena,
belo-rjava,
rjava.

Likalnik ::

Fantje, še moje vprašanje....za vikend sem napaljeval kabel za še eno kamero...seveda je bila sobota in vse trgovine so bile zaprte razen Merkur kateri prodaja najbolj čip šit robo za največ denarja....ker sem imel to soboto čas in vreme je dopuščal...sem pač v merkurju kupil 25m kabla CAT5....ker seveda drugega bolj kvalitetnega CAT6 nimajo.

napeljal sem po podstrešni ta kabel (v enem kosu na razdalji 25m)...kamera sicer dela v redu ampak ali bi iz nje lahko kaj več istisnil (dobil boljši sliko, bolj kvalitetni zvok, manj štekanja), če bi bil CAT6 kabel

PARTyZAN ::

Ne. Če hočeš boljšo kvaliteto posnetka boš rabil dražjo kamero. Mimogrede, kupil si najverjetneje CAT5e, ker se navadnega 5 ne dobi več, vsaj jaz ga nikjer nisem zasledil v zadnjem času.

Za bitrate večine kamer je čez glavo že 100Mbit.

Likalnik ::

ja tako je CAT5e...ok potem bom obdržal ta kabel in ga ne bom menjal za CAT6.

ekran ::

Hvala vsem za odgovore. Če prav razumem, sicer Cat6e/Cat6 ni potreben, ampak ne bo pa nič narobe, če ga uporabim?

Razdalja bo kratka (miza s prenosnikom v neposredni bližini routerja).

Mi lahko mogoče kdo kar konkretno priporoči kabel, ki bi bil primeren? Najraje nekaj z Mimovrste, če je možno.

Han ::

aerie ::

ekran ::

Hvala vama. :)

zajtam123 ::

Če iščeš kvalitetno potem izberi leviton kabel

Gagatronix ::

hbgqzR je izjavil:

Menda tudi powerline network adapterji fino delajo do (nazivno) 1Gbps, smo eksperimentiral za domaco rabo, lahko na hitro prihrani kaksno vrtanje/razbijanje/mavcenje.


Ja, dokler imas oba konca na istem tokokrogu.

starfotr ::

PLC je šrot, da večjega ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - kakšen oziroma katerega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
817370 (1725) Invictus
»

UTP Kabel

Oddelek: Omrežja in internet
202078 (988) Fsegula62
»

flat utp kabel 6a ali vsaj 5e

Oddelek: Pomoč in nasveti
394942 (3455) helo
»

Kakšen kabel potrebujem, če vežem z wireless?

Oddelek: Omrežja in internet
81140 (968) R1710
»

žkateri utp kabel? 30m

Oddelek: Kaj kupiti
92403 (2012) MIHAc27

Več podobnih tem