» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
87 / 89
»»

nokken ::

sbawe64 je izjavil:

Kot sem že povedal:
https://slo-tech.com/forum/t804160/p828...

Malo vroče malo mrzlo.
Dejansko nihče nima pojma, kaj bo čez N dnevov/mesecev/let.

Za razliko od strokovnjakov, ki nekaj le vedo si ti kot "strokovnjak na tem podrocju" odlocil da nihce nima pojma. Ok cool.

Sparkxl ::

Problem večine teh "strokovnjakov" je, da so podkupljeni. Tisti ki niso in rečejo kaj kontra klima fanatizmu, so v trenutku utišani in kenslani

WizzardOfOZ ::

Ko si bolan dobiš vročino, da ubiješ viruse. Zemlja se segreva (ima vročino). Le zakaj? :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pegasus ::

Na hrvaškem imajo trgatev grozdja en mesec bolj zgodaj kot običajno. Kdaj bo zdaj martinovo, tudi en mesec bolj zgodaj? :D

Daniel ::

Saj v Sloveniji ni nič drugače. Mi smo včeraj zaključili.

Jazon ::

Mi smo nehali 2 dni nazaj, tako da bistveno drugače kot običajno na goriškem ni, naj bi pa bilo manj grozdja. Trgatev konec avgusta in prva polovica septembra. Vinarji imajo zdaj do martinovega dovolj časa, da speljejo ustrezno fermentacijo in zorenje vina.

feryz ::

Trgatev imate zato zgodaj, da vam grozdja ne prekrije sneg. Za las ste jo odnesli.

Daniel ::

Človek res dobi tak občutek. Napram nekaterim prejšnjim letom se je vse premaknilo skoraj za 1 mesec.

Malidelničar ::

Kaj pa menite glede novega načina obračunavanja elektrike? Zadeve so nam ravnokar poslali v naše nabiralnike.
Bo zadeva na dolgi rok zdržala, so razlogi glede obremenjevanja omrežja in zmanjšanega vpliva porabe na okolje utemeljeni?

Kako je v tujini s temi električnimi politikami kar se tiče gospodinjstev - slišal sem (že pred OVE težavami v zadnjih letih z vetrom), da imajo Nemci drago elektriko, prav tako mislim, da Italija in da je folk tam to pač "sprejel". Britanci zadnja leta vedno bolj jamrajo glede računov gospodinjstev glede porabe in tega.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pegasus ::

https://www.scientificamerican.com/arti... Tole tudi spada v to temo.

WizzardOfOZ ::

pegasus je izjavil:

https://www.scientificamerican.com/arti... Tole tudi spada v to temo.


A to pomeni še več smrdljive sluzi vsako leto in nič več kopanja v morju?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

Spet ne znas nic pametnega povedati?

Jazon ::

kow je izjavil:

Spet ne znas nic pametnega povedati?


Verjetno razmišlja v tej smeri, ker je omenil sluz v morju:

Nekateri znanstveniki dokazujejo, da je sluzenje povezano z večjimi količinami saharskega peska


About 90 mass-% of Saharan dust (SD) are aluminosilicates (e.g. illite, kaolinite, montmorillonite), iron oxides (hematite, goethite) and quartz (Sokolik and Toon, 1999). The remaining 10% are mostly calcite and gypsum.


Malo še manjka, pa bo IPCC razglasil, da je italijanska mafija, ki je metala (še meče?) železne sode z radioaktivnimi odpadki v morje, okoljevarstvena organizacija.
Zniževali so CO2 v atmosferi in futrali Titane, da niso povzročali katastrof po svetu.
/konec sarkazma.

WizzardOfOZ ::

Jazon je izjavil:

kow je izjavil:

Spet ne znas nic pametnega povedati?


Verjetno razmišlja v tej smeri, ker je omenil sluz v morju:

Nekateri znanstveniki dokazujejo, da je sluzenje povezano z večjimi količinami saharskega peska


Nope. Zaradi tega:
Oceani vsrkavajo odvečen CO2 iz zraka, tako pomagajo pri blaženju krize, a hkrati postajajo vedno bolj kisli. Tudi to pa postaja vedno bolj pereč ekološki problem. V oceanih v prihodnosti zaradi zakisljevanja pričakujemo velike spremembe, med njimi tudi upad biodiverzitete. Sredozemlje se v primerjavi z ostalimi oceani zakisljuje z eno največjih hitrosti.


Kar pa lahko pomeni, da do sluzenja našega morja prihaja zaradi tega.

Če bodo pa naredili, da bo še več CO2 vsrkanega, bo pa lahko prišlo do še več sluzenja.

Tukaj je več o tem napisano:
https://www.caszazemljo.si/ekologija/ki...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Jazon ::

OK, razumem. Kje je v tej kolobociji sluzenje?

Google pravi: V ciklu absorbcije CO2 iz atmosfere v morje, naj bi prihajalo do ustvarjanja ogljikove kisline, ki veča kislost morja (oceanov). In ko naj bi ogljikova kislina v slani morski "vodi" razpadla, naj bi se prosti ogljikovi ioni (a tisti, ki so že v vodi?), raje vezali na proste vodikove ione v bikarbonat (baza), kot pa da formirajo lupine in korale. 0,1% nižji pH, naj bi predstavljal 26% večjo prisotnosti vodikovih ionov. Topla morja naj bi bila bolj zakisana kot hladna.

Kar je zanimivo saj je najbolj kislo Beringovo morje med Sibirijo in Aljasko, ki ima max temp do 5degC, kislost pa se še poveča med zimo (pH 7,7).

Pa je ta cikel kdo zares preveril, ali je to spet miselni vzorec, ki si ga zdaj podajamo med sabo, kot gotovo dejstvo, dejanski razlogi pa so drugje?

Ker podobno se dogaja v naših telesih in bikarbonat je ključni blažilec pri pretvorbi CO2 v ogljikovo kislino. Po domače: preprečuje, da se pH v telesu nenadno spremeni v zakisanost.
V okolju pa naj bi bil bikarbonat eden od prevladujočih hranilnikov ogljika v t.i. ogljikovem ciklu. Glede na zgornjo spletno razlago in dejstvo, da gre za bazo, pomeni več bikarbonata v vodi v resnici manjšo zakisanost.

Ali pa se je pravilna razlaga izgubila s prevodom?

WizzardOfOZ ::

Jazon je izjavil:

Ali pa se je pravilna razlaga izgubila s prevodom?

Velik problem naših prevajalcev, ki ne razumejo kaj prevajajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bm1973 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

pegasus je izjavil:

https://www.scientificamerican.com/arti... Tole tudi spada v to temo.


A to pomeni še več smrdljive sluzi vsako leto in nič več kopanja v morju?

To je samo v Istri. Tega v Dalmaciji ni...

gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

Svet je prvega milijarderja sicer dobil leta 1916. To je postal John D. Rockefeller iz ZDA, ustanovitelj in takrat največji delničar podjetja Standard Oil.

Zanimiv je še en izračun, in sicer, da en odstotek najbogatejših ljudi povzroči več emisij ogljika, kot 66 odstotkov najrevnejšega prebivalstva, navaja Guardian.


Če je na svetu 58 milijonov milijonarjev pomeni, če želiš biti med 1% najbogatejših moreš imeti nekje 750.000 usd vredno premoženje. In teh 80 milijonov ljudi (1%) povzroči več emisij kot 5,3 milijarde ostalih. In potem se naj mi, ki nismo v klubu 1% najbogatejših odpovemo vsemu luksuzu (poleti švicamo v stanovanju, pozimi zmrzujemo, se odpovedujemo letalu, izletom, dopustom...), da bomo reševali Zemljo, a onih 1% na vrhu pa se temu ne misli odpovedati, ker njih je malo in oni malo onesnažujejo. No sedaj vidimo, da to ne drži in da teh 1% najbogatejših onesnažuje bolj kot ostalih 5,3 milijarde.

Tako, da ta argument (njih je malo in malo onesnažujejo) več ne pije vode!

spet o tem 1%?
nedolgo nazaj cifre niso bile tako visoke (po mojem tudi sedaj niso), tako da je celo malo nadpovprečni slovenček prišel v top 1%.

torej zahodni gumpci blejejo o top 1% čeprav so sami izredno blizu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamiKaZaA ::

gruntfürmich je izjavil:

spet o tem 1%?
nedolgo nazaj cifre niso bile tako visoke (po mojem tudi sedaj niso), tako da je celo malo nadpovprečni slovenček prišel v top 1%.

torej zahodni gumpci blejejo o top 1% čeprav so sami izredno blizu...

1% = 80 milijonov
Če imaš 1 milijon usd spadaš med 58 milijonov

Razlike je 22 milijonov. Torej, če imaš nekje premoženje vredno 750k usd spadaš med 1%. Jaz nimam, marsikdo tudi ne. Če pa imaš 4-sobno novejše stanovanje v LJ, se voziš v "Zafiri" in imaš še na računu ali investirano v delnice 100k+ keša potem pa verjetno spadaš med 1%. In če imaš stanovanje v vukojebini (Maribor) in par tisočakov ali 10+ keša na računu nisi niti blizu 1% najbogatejših. In jaz se ne mislim odpovedati mesu, dopustu, izletom, letalu in ostalim dobrinam kot nas to prepričuje zelena agenda.

D3m ::

In jaz se ne mislim odpovedati mesu, dopustu, izletom, letalu in ostalim dobrinam kot nas to prepričuje zelena agenda.


Jaz tudi ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

spet o tem 1%?
nedolgo nazaj cifre niso bile tako visoke (po mojem tudi sedaj niso), tako da je celo malo nadpovprečni slovenček prišel v top 1%.

torej zahodni gumpci blejejo o top 1% čeprav so sami izredno blizu...

1% = 80 milijonov
Če imaš 1 milijon usd spadaš med 58 milijonov

Razlike je 22 milijonov. Torej, če imaš nekje premoženje vredno 750k usd spadaš med 1%. Jaz nimam, marsikdo tudi ne. Če pa imaš 4-sobno novejše stanovanje v LJ, se voziš v "Zafiri" in imaš še na računu ali investirano v delnice 100k+ keša potem pa verjetno spadaš med 1%. In če imaš stanovanje v vukojebini (Maribor) in par tisočakov ali 10+ keša na računu nisi niti blizu 1% najbogatejših. In jaz se ne mislim odpovedati mesu, dopustu, izletom, letalu in ostalim dobrinam kot nas to prepričuje zelena agenda.

ne. spet mariborčani dokazujete da ste najbolj neumen del slovenije:
https://www.domovina.je/kdo-ima-prav-sp...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamiKaZaA ::

gruntfürmich je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

spet o tem 1%?
nedolgo nazaj cifre niso bile tako visoke (po mojem tudi sedaj niso), tako da je celo malo nadpovprečni slovenček prišel v top 1%.

torej zahodni gumpci blejejo o top 1% čeprav so sami izredno blizu...

1% = 80 milijonov
Če imaš 1 milijon usd spadaš med 58 milijonov

Razlike je 22 milijonov. Torej, če imaš nekje premoženje vredno 750k usd spadaš med 1%. Jaz nimam, marsikdo tudi ne. Če pa imaš 4-sobno novejše stanovanje v LJ, se voziš v "Zafiri" in imaš še na računu ali investirano v delnice 100k+ keša potem pa verjetno spadaš med 1%. In če imaš stanovanje v vukojebini (Maribor) in par tisočakov ali 10+ keša na računu nisi niti blizu 1% najbogatejših. In jaz se ne mislim odpovedati mesu, dopustu, izletom, letalu in ostalim dobrinam kot nas to prepričuje zelena agenda.

ne. spet mariborčani dokazujete da ste najbolj neumen del slovenije:
https://www.domovina.je/kdo-ima-prav-sp...

Ti si še bolj neumen in še nepismen. Napisal sem, da če želiš spadati med 1% najbogatejših moreš imeti premoženje nekje 750k. Tega nimam. Kot tudi 99% ljudi ne. Med njimi tudi ogromno na Slo-tech. Im potem mi najbolj neumen nepismen človek, da članek, kateri samo potrjuje moje pisanje:

Za lažjo predstavo. Lastnik 73 m2 velikega trisobnega stanovanja na Viču v Ljubljani (cena na nepremicnine.net: 210.000 evrov), z osebnimi stvarmi (pohištvo, tehnika, oblačila, nakit ...) vrednimi 50 tisočakov, ki ima na varčevalnem računu še 10 tisoč evrov in prav toliko v delnicah, se uvršča med 3,2 odstotka najpremožnejših ljudi na planetu Zemlja.

In moje stanovanje v vukojebini (Maribor) ni vredno 210.000€. Niti nimam pohištva, nakita, oblačil vrednih 50.000€. Torej ne spadam niti med 3,2% najbogatejših, kaj šele med 1% najbogatejših (cca. 750k usd v vrednosti nepremičnine, avta, keša na računu, delnicah, kripto...). Neumen si ti, pa čeprav to očitaš vsem drugim.

Še zadnjič, če spadaš med 1% najbogatejših ni dovolj, da služiš 30k ali 50k bruto na leto. Potrebuješ premoženje vredno vsaj 750k usd. Če služiš 30k, 40k ali 50k bruto na leto in vse zagoniš ne moreš spadati med 1% najbogatejših. Eno je služiti, kjer zapraviš za življenje, po večini pol ali vse in nekaj drugega je, če nekaj ustvariš, prišparaš za nepremičnino, avto, nakit, delnice (in nimaš pufov). Le tako lahko priležeš do 1% najbogatejših torej med 80 milijonov najbogatejših ljudi na svetu. In to je edino merilo. Dokazal si, da si neumen, če tega nisi razbral iz lastnega članka.

pegasus ::

In zdaj si maksimalno zafrustriran, ker nisi top 1%?

Namesto da bi se zavedal odgovornosti do celotne civilizacije in posledično planeta, kjer ima 95% ljudi manj kot ti?

kamiKaZaA ::

pegasus je izjavil:

In zdaj si maksimalno zafrustriran, ker nisi top 1%?

Namesto da bi se zavedal odgovornosti do celotne civilizacije in posledično planeta, kjer ima 95% ljudi manj kot ti?

Nisem zafrustriran. Kje si to razbral? Sem mu samo odgovoril na njegov idiotizem, da spadam med 1% najbogatejših. Ni res. Ne spadam. In sem zadovoljen s tem kar imam. Več kot zadovoljen. Se pa ne mislim odpovedati mesu, letalu, dopustu in vsemu ostalemu, ker se tisti 1% najbogatejših, kateri letno onesnažijo bolj kot 5 milijard ostalih ljudi tudi ne misli ničemur odpovedati, nas pa k temu silijo (dvoličneži).

Kdor želi, naj je čričke in ščurke in hkrati gre na morje z vlakom/busom, da bo s tem pripomogel zmanjšanju CO2. Jaz tega ne mislim početi. Če je vojna, naj bo vojna za vse. Ukinimo potem za vse letala (jih prizemljivo/razrežemo na kose in pozabimo na njih), ukinimo križarke/jahte (za vse), prepovejmo več kot 1 avto na osebo (za vse), ker vse to onesnažuje. Ampak dokler tega ne storimo, pa ne pričakujte, da bo 99% ljudi sledilo zeleni agendi 1% najbogatejših, kateri se hkrati ne mislijo ničemur odpovedati in hkrati bolj svinjajo kot 5 milijard ostalih ljudi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamiKaZaA ()

kamiKaZaA ::

Torej 5,5 milijard ljudi, kateri manj zasvinjajo Zemljo kot 1% najbogatejših (80 milijonov), naj še bolj zategnejo pas in se še dodatno odpovejo dobrinam, mesu, potovanjem... da bo potem lahko 1% najbogatejših še bolj svinjalo kot že svinjajo, a hkrati imajo par avtov, par jaht, par letal in se ničemur ne mislijo odpovedati oz. da bi vsaj zmanjašali število avtov, jaht, letal in tako pripomogli k manjši proizvodnji s katero tudi močno onesnažujemo. E to tako ne gre. Zeleno agendo si lahko lepo v rit utaknete. Ne podpiram.

pegasus ::

Aha, ti bi torej rad nazaj jugoslavijo, kjer bi bil najbolj enak med enakimi. Razumem.

kamiKaZaA ::

pegasus je izjavil:

Aha, ti bi torej rad nazaj jugoslavijo, kjer bi bil najbolj enak med enakimi. Razumem.

;((
Kake zaključke pa ti delaš. Kje si zdaj našel, da si jaz Jugoslavijo želim? 8-O

Malidelničar ::

D3m je izjavil:

In jaz se ne mislim odpovedati mesu, dopustu, izletom, letalu in ostalim dobrinam kot nas to prepričuje zelena agenda.


Jaz tudi ne.


Isto. Nikoli!
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

feryz ::

Zarečen kruh, dečki.
Tisti procent svinjačev bo poskrbel, da boste svinjali manj in šli manj na dopust. Zato da bodo oni lahko šli več. In svinjali več.
Zakaj bi svinjali toliko kot 5,8 milijarde, če lahko toliko kot 7 milijard ostalih?

pegasus ::

12c0 ::

Zakaj pa misliš, da se tako goreče borijo proti dejstvom? Ker se borijo proti samim sebi - "Jaz, odgovoren za kar koli? Neeeee, to pa ne, komunisti so bli!" ;)
"Življenjski stil", pride pozneje na vrsto, najprej je treba ubraniti "jaz", pred resnico, da je bil nategnjen, potem sledijo izgovori in kupih logičnih nesmislov s katerimi upravičujejo svoje morije.

Comandante ::

12c0 je izjavil:

Zakaj pa misliš, da se tako goreče borijo proti dejstvom? Ker se borijo proti samim sebi - "Jaz, odgovoren za kar koli? Neeeee, to pa ne, komunisti so bli!" ;)
"Življenjski stil", pride pozneje na vrsto, najprej je treba ubraniti "jaz", pred resnico, da je bil nategnjen, potem sledijo izgovori in kupih logičnih nesmislov s katerimi upravičujejo svoje morije.

Pametnemu cloveku je jasno, da bodo emisije CO2 padle, ko bo net zero tehnologija dovolj poceni, da se bo splacala bolj od fosilnih goriv. To se bo neizogibno zgodilo samo od sebe v naslednjih 50-100 letih. In ne, v tem casu se ne bomo skuhali.

Vsako drzavno forsiranje izlocanja fosilnih goriv za vsako ceno pa je plansko gospodarstvo, ki dokazano nikjer in nikoli ne deluje. Je komunisticna metoda, in zavira razvoj ter napredek (kot vse regulacije).

Kako se grüne Wende obnese v Nemciji? Imajo najdrazjo energijo v Evropi, in eno najbolj umazanih. Njihova industrija crkuje. Njihovih elektro avtov nihce noce. Zakaj? Ker je zadeva forsirana s strani drzave, ne sprozena s strani trga.

kamiKaZaA ::

12c0 je izjavil:

Zakaj pa misliš, da se tako goreče borijo proti dejstvom? Ker se borijo proti samim sebi - "Jaz, odgovoren za kar koli? Neeeee, to pa ne, komunisti so bli!" ;)
"Življenjski stil", pride pozneje na vrsto, najprej je treba ubraniti "jaz", pred resnico, da je bil nategnjen, potem sledijo izgovori in kupih logičnih nesmislov s katerimi upravičujejo svoje morije.

Daj nam ti lepo razloži, katerim stvarem si spremenil svoje navade, da sedaj prispevaš k čistejšemu okolju in manjšemu ogljičnemu odtisu? Si se odpovedal letalu, greš na dopust 1x na 3 leta ali 5 let namesto vsako leto, imaš v stanovanju/hiši ogrevanje čez zimo nastavljeno na največ +19°C, na vikend izlete greš z busom/vlakom? Kaj od tega si spremenil? Verjetno nič, tu pa pametuješ drugim o tem, sam pa prav tako ne misliš narediti nobene spremembe glede tega. Dvoličnež.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Zarečen kruh, dečki.
Tisti procent svinjačev bo poskrbel, da boste svinjali manj in šli manj na dopust. Zato da bodo oni lahko šli več. In svinjali več.
Zakaj bi svinjali toliko kot 5,8 milijarde, če lahko toliko kot 7 milijard ostalih?

kolikor se ti bahaš si krepko v tem 1% in še celo manj. takšni ste najslabši. folk misli da ima 1% svoje jahte in letala, v resnici pa je 1% čisto navaden zahodni srednji razred.


kamiKaZaA je izjavil:

Še zadnjič, če spadaš med 1% najbogatejših ni dovolj, da služiš 30k ali 50k bruto na leto. Potrebuješ premoženje vredno vsaj 750k usd. Če služiš 30k, 40k ali 50k bruto na leto in vse zagoniš ne moreš spadati med 1% najbogatejših.

ne.
ti si res neumen. se vidi da si mariborčan.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

gruntfürmich je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Še zadnjič, če spadaš med 1% najbogatejših ni dovolj, da služiš 30k ali 50k bruto na leto. Potrebuješ premoženje vredno vsaj 750k usd. Če služiš 30k, 40k ali 50k bruto na leto in vse zagoniš ne moreš spadati med 1% najbogatejših.

ne.
ti si res neumen. se vidi da si mariborčan.

Eno je služiti, kjer zapraviš za življenje, po večini pol ali vse in nekaj drugega je, če nekaj ustvariš, prišparaš za nepremičnino, avto, nakit, delnice (in nimaš pufov). Le tako lahko priležeš do 1% najbogatejših torej med 80 milijonov najbogatejših ljudi na svetu. In to je edino merilo - premoženje. Če nimaš nič ustvarjenega (zagoniš vse za tekoče stroške - hrana, najem, lizing za avto, večerjice, bari, dopusti...) ne moreš spadati med 80 milijonov najbogatejših. Ljudje, ki imajo stanovanje v vrednosti 210k, zraven še 50k v opremi, nakitu, oblačilih, dodatno pa še 10k gotovine in 10k v delnicah spadajo med 3,2% najbogatejših oz. med 250 milijonov najbogatejših ljudi na svetu (točno to piše v tvojem članku). In kako bo sedaj nekdo, ki služi 40k ali 50k bruto letno in nima nič ustvarjenega potem spadal med 80 milijonov najbogatejših? Dokazal si, da si neumen, če tega nisi razbral iz lastnega članka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamiKaZaA ()

tikitoki ::

pegasus je izjavil:

In related news: https://www.visualcapitalist.com/the-nu...


To upošteva izvoz težke industrije in uvoz končanih izdelkov v razvite države?

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

feryz je izjavil:

Zarečen kruh, dečki.
Tisti procent svinjačev bo poskrbel, da boste svinjali manj in šli manj na dopust. Zato da bodo oni lahko šli več. In svinjali več.
Zakaj bi svinjali toliko kot 5,8 milijarde, če lahko toliko kot 7 milijard ostalih?

kolikor se ti bahaš si krepko v tem 1% in še celo manj. takšni ste najslabši. folk misli da ima 1% svoje jahte in letala, v resnici pa je 1% čisto navaden zahodni srednji razred.

kamiKaZaA je izjavil:

Še zadnjič, če spadaš med 1% najbogatejših ni dovolj, da služiš 30k ali 50k bruto na leto. Potrebuješ premoženje vredno vsaj 750k usd. Če služiš 30k, 40k ali 50k bruto na leto in vse zagoniš ne moreš spadati med 1% najbogatejših.

ne.
ti si res neumen. se vidi da si mariborčan.
Kakšnih drugih kvalitet, razen žaljenja vsevprek pri tebi ni opaziti.

In ne, ne štejem se pod tvoj 1 procent, niti še zdaleč ne.
Pravzaprav se štejem bolj med siromake. Kar me loči od njih je to, da ne škrtarim na polno in ne grizem nohtov pri razmišljanju, kam vse dati denar, da ga bom porabil čez 10, 20, 30 let, ko bom v penziji. Rajši vse sproti zagonim in si nekaj privoščim.
Konec koncev, od česa pa naj živijo vsi ti superznanstveniki, ki napovedujejo kataklizme? Od keša v štumfih zagotovo ne. Davki pridejo s cirkulacijo denarja. In oni jih kravavo rabijo, vsak dan več.

no comment ::

gruntfürmich je izjavil:

folk misli da ima 1% svoje jahte in letala, v resnici pa je 1% čisto navaden zahodni srednji razred.

Zelo dvomim. Evropa ima ca. pol miljarde ljudi, prištej še ZDA, Japonsko, Kanado, Avstralijo in še kako državo in si gladko čez milijardo ljudi. Se ti zdi, da je od te milijarde ljudi samo 80 milijonov "navaden srednji razred" ali več?

1% NI navaden srednji razred. Ja, v svetovnem merilu ne rabiš bit ravno pretirano bogat, da si v 1%, ampak povprečnemu Slovencu se (žal) niti približno ni treba bat, da je v 1%. Ne zaupat številk kr nekemu psihologu. Pa če je še tako željan slave oz. sploh takrat ne.

Malidelničar ::

A se samo meni dozdeva da bo 'diesel here to stay'?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

feryz ::

Če gre pri tem za kompletno premoženje, potem je kar dosti Slovencev v tem rangu.
Če gre samo za prosta sredstva, denarna in ostala papirna recimo, potem to res krepko pade.

Zakaj si pa Kitajsko izpustil? Jih bo kmalu tam največ v tej klasi.
In tudi Indija ni daleč.
Ravno tako v Afriki niso vsi reveži.
Pri takih masah ljudi so tudi promili impresivne številke.

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

Če gre pri tem za kompletno premoženje, potem je kar dosti Slovencev v tem rangu.

Za lestvico najbogatejših ljudi se je vedno gledalo kompletno premoženje. Torej na svetu je 58 milijonov ljudi, kateri imajo 1 milijon usd vredno premoženje, kar pomeni, da nimajo 1 milijona gotovine ali v delnicah, ampak da je njihova nepremičnina, avto, delnice, gotovina na računu, prestižna oblačila v omari, nakit, vikend na morju, čoln... vse skupaj vredno 1 milijon.

Če to pretvorimo v %:
Če spadaš med 0,70% najbogatejših ljudi na svetu, pomeni da je tvoje premoženje vredno vsaj 1 milijon usd.

In potem si oni bučman @gruntfürmich drzne napisati, da če si srednji sloj na zahodu spadaš med 1% najbogatejših ljudi na svetu :)):)):))

Med drugim pa v njegovem članku piše, da če imaš v lasti nepremičnino 210k, 50k v opremi, nakitu, oblačilih, 10k na TRR in 10k v delnicah, da potem spadaš med 3,20% najbogatejših ljudi na svetu. Kako gre sedaj to dvoje skupaj, kar bučko piše? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamiKaZaA ()

tikitoki ::

Kot, da ti milijon v EU omogoča enako porabo, kot na Tajskem.
Ko si tam zgradiš hišo, ti ostane 900k za zapravljanje.
Ko zgradiš hišo v Sloveniji, ti ostane mogoče 500k.

feryz ::

Pa saj je vsaka bedna kočura vredna skoraj milijon.
Potem je teh ljudi mnogo več.

tikitoki ::

Zato pa so take primerjave bedarija.

gruntfürmich ::

no comment je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

folk misli da ima 1% svoje jahte in letala, v resnici pa je 1% čisto navaden zahodni srednji razred.

Zelo dvomim. Evropa ima ca. pol miljarde ljudi, prištej še ZDA, Japonsko, Kanado, Avstralijo in še kako državo in si gladko čez milijardo ljudi. Se ti zdi, da je od te milijarde ljudi samo 80 milijonov "navaden srednji razred" ali več?

1% NI navaden srednji razred. Ja, v svetovnem merilu ne rabiš bit ravno pretirano bogat, da si v 1%, ampak povprečnemu Slovencu se (žal) niti približno ni treba bat, da je v 1%. Ne zaupat številk kr nekemu psihologu. Pa če je še tako željan slave oz. sploh takrat ne.

srednji sloj na zahodu je za nas bogataš, ker nas pač nategujejo in označijo srednji sloj v sloveniji kot 1500€ plače, kar je v resnici dobro situiran revež.

ampak ja, naj zarukane ovce še naprej blejejo da so top 1% jahte in letala, namesto da pogledajo statistiko in vidijo da so sami izredno blizu tega. še celo tisti ki se na veliko hvalijo s premoženjem in ne vem koliko zaposlenimi v lastni firmi zdaj trobijo da so reveži :)):)):))

a ni to zanimivo? je to kakšno psihično stanje zabitih slovenčkov, da ne morejo več pljuvat po bogatih ker so sami v resnici bogati bolj kot 99% ljudi na zemlji?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

Pa saj je vsaka bedna kočura vredna skoraj milijon.
Potem je teh ljudi mnogo več.

Ima jih dosti (par tisoč), vendar zagotovo manj kot 20.000 ljudi (1% prebivalcev) poseduje nepremičnino vredno 1 milijon. @gruntfürmich pa piše kot da vsak, kateri je srednji sloj v SLO spada med 1% najbogatejših ljudi na svetu. Napačna predstavo ima glede tega koliko je potrebno imeti premoženja, da prideš med 1% najbogatejših v svetu.

kamiKaZaA ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak ja, naj zarukane ovce še naprej blejejo da so top 1% jahte in letala

Pokaži ta citat na Slo-tech (v tej temi ali katerikoli drugi temi). Projiciraš. Ti povem, da tega razen tebe lažnivca ni nihče napisal. Zmišljuješ si stvari in jih podtikaš drugih. Nihče ne trdi, da tisti, ki ima premoženje vredno nekje 3/4 milijona, da je lastnik jahte in letala ob nepremičnini v kateri živi (to lahko samo idiot izjavi, da imaš v lasti letalo in jahto (ob avtu in nepremičnini), če si že vreden 750k usd oz. spadaš med 1% najbogatejših). Tipično za takšne, kateri druga kot projicirat ne znate.

gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

@gruntfürmich pa piše kot da vsak, kateri je srednji sloj v SLO spada med 1% najbogatejših ljudi na svetu.
napisal sem srednji sloj na 'zahodu', ne v sloveniji ker v sloveniji so vas nategnili in vam rekli da so ljudje z 1500€ plače bogataši.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

no comment ::

feryz je izjavil:


Zakaj si pa Kitajsko izpustil? Jih bo kmalu tam največ v tej klasi.

Izpustil sem jih, ker je bil omenjen "zahodni srednji razred". Japonsko pa sem štel v zahodni svet, ker so prešaltali na zahodnjaški stil življenja prej kot pa npr. Slovenija. Seveda pa ima Kitajska sedaj že ogromno ljudi, ki živijo precej podobno.

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

napisal sem srednji sloj na 'zahodu', ne v sloveniji ker v sloveniji so vas nategnili in vam rekli da so ljudje z 1500€ plače bogataši.
Če imaš milijon premoženja, imaš milijon premoženja. Popolnoma vseen k... je, koliko imaš plače.
Ni malo takih, ki imajo milijon premoženja in so na socialni. Ali pa na sončni.
««
87 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811839 (6708) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133008 (16883) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919900 (16099) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836220 (26182) NSA Agent

Več podobnih tem