» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
54 / 89
»»

kopriwa ::

Pa poglejmo kdo naklada in kdo podaja ocene s številkami in predstavljenimi vhodnimi podatki.

Pegasus ocena (kot zapisano čez palec):
Površina: 10.000 km2
Količina dežja na enoto površine: 100 L/m2
Količina vode: 10.000 * 1000 m * 1000 m * 100 L/m2 = 1012 L = 1012 kg = 109 ton = (z besedo) 1 milijarda ton vode
Komentar: Pegasus je pravilno ocenil količino vode za podane/izbrane vhodne podatke.

RedDrake ocena:
„Ne pada enakomerno, nekje suho, nekje 200L/uro“
Komentar: Malo je zmeden pri razlagi količin padavin, 100L na enoto površine (o čemer govori Pegasus) ne pove isto stvar kot 200L na časovno enoto. Količino padavin merijo ponavadi v mm/m2 ali enako L/m2. Nobene druge ocene ali izračuna ni podanega.

Fulk ocena:
„Dodatnih 10% globalne atmosferske vlage se ni izlilo na polovico Slovenije, lol.“
Komentar: Fulk se spet nanaša na drugega uporabnika, ki mu ni jasno o čem je govoril Pegasus. Še manj je jasno Fulku saj s številkami ter fizikalnimi količinami in enotami absolutno ne zna operirat. Še njegova ocena 10% globalne atmosferske vlage naj bi bila enaka Pegasusovi oceni za količino vode. Pa poglejmo. Iz "prvega" vira na internetu obstaja ocena za celotno količino vode v atmosferi, t.j. 12.900 km3 vode. Koliko vode je to? Spet enostaven izračun, ki pa ne prihaja izpod prstov slotekk genijev, fulkovih podanikov ter narcisoidnega „šefa“ samega. Vsak kubični meter vode ima maso 1000 kg (oz. 1 tona). Torej, 12.900 * 1000 m * 1000 m * 1000 m = 12.9 * 1012 m3 = 12.9 * 1012 ton vode. Kolikšen je delež vode Pegasusove ocene padavin v Sloveniji od celotne ocenjene vode v atmosferi? 109 / (12.9 * 1012) = 1 / 12900 = 0,0078 %. Fulk je zgrešil za faktor 1000, torej za tri velikostne rede. Bi rekel da je to kar blamaža za našega ultimativnega "klimatologa".

Če sem se kje zmotil pri čem, pa le na plano s tipkano besedo.

fulk ::

Pegasus je vzel čisto pavšalno oceno padavin in jo povprečil na neko območje. Tu je kot rečeno, vrjetno falil za cel red velikosti.
Začnite štet piksle vsaj na radarski sliki, ki je edina merodajna in po uri. Fizični merilci padavin pa delajo ogromno povprečja, ker niso v vsaki vasi posajeni. Lokalna nevihta v Kranju od 500mm ne pomeni, da je cela gorenjska dobila 500mm vode.
Če želite dvojno kontrolo preverite pretoke vseh rek v nekem roku po nalivih.


In kot rečeno, tudi če bi bilo to res kar pravi pegasus. Kaj to sploh pomeni? Da se je cel vulkan enkrat uscal na koroškem in je bilo konec?
Lol.
Saj veste, da ta voda gre v morje in nato se nazaj dvigne in to dela cikel toliko časa dokler se energija ne dovolj sprosti, da se zadeve nekoliko umirijo.
Še vedno nismo rešli problema, zakaj ravno v času izbruha vulkana smo doživeli tako nenormalne vremenske spremembe?

Saj tega ne trdim samo jaz. Znanstveniki, ki jih je pegasus linkal pravijo enako.
Če bi pegasus imel prav, potem ne bi govorili o 7 letnem efektu, ampak bi lepo po teh nalivih v sloveniji bilo že vse konec. Teh 10% atmosferske vlage lepo zaplavalo dol po Savi in konec zgodbe.

PS Pa kako veste, da je samo 10%, a mislite, da ni potegnilo za sabo še kaj pare zraven? Saj snežno kepo ko spustimo po klancu nabere precej več mase od prvotne.

Skratka, delate neke izračune, ki so skoraj gotovo precej faljeni in kar je še huje, ne povedo ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

fulk ::

Sem že fanj utrujen, ampak sem malo pogledal te številke

Količina globalne vode v pari (po zgornjem linku) je 12900km3. 10% kolikor naj bi jo vulkan dodal je 1/10, torej 1290km3 (ca. kocka od 10x10x10km, kar mi deluje malo veliko, ampak ok, vzamemo navedene številke).
Pegasuseva ocena padle vode v sloveniji je po zgornjem izračunu 10^9ton. Ena tona vode je enako en m3. Torej 10^9m3 vode (1k*1k*1k) je enako 1km3.

Torej v sloveniji se je usulo 1km3 vode, vulkan naj bi jih dodal 1290km3. Še 1290x vode mora podeževati torej.
Vulkan je dal za tri velikostne rede več vode v ozračje kot je je padlo na slovenski površini.
Kar od oka vrjetno pomeni, da bomo vsako leto, za nekaj let globalno imeli nekaj konkretnih poplav.

Sem kje falil?

fulk ::

Na prelomu 21/22' je izbruhnil vulkan Tonga.

Pakistan je Junija 22' imel obsežne poplave.
Glavni krivec po Wikipediji
2022 Pakistan floods @ Wikipedia
"Heavy monsoon rains" torej dežna voda in ne ledeniška.

Ne najdem sicer padle vode tam, ampak mi deluje za vsaj en velikostni razred večje od naših, če ne že dva.
Vrjetno že lep delež vulkana se je izcedil lani, nekaj letos nekaj pa se bo še sproti.
Skratka, tisti znanstveniki od pegasusa vrjetno niso tako falili kot sem mislu, rekli so 7 let. Moja prvotna ocena je bila 2-3 leta, kar je skoraj še bolj precizna. Drugače povedano, jaz sem gledal glavnico oni pa pomojem ekstrapolirjo vse do repa.

Sem že pošteno utrujen, ampak imam spet tak slab občutek, da ste se warmerji ponovno z glavo zabili v zid.
Lahko se motim. Upam da ne.

pegasus ::

fulk je izjavil:

Sem kje falil?
Da, reality check, kot vedno. Poglejmo podatke:
Kaldera je izmerjena. Če jo povprečimo kot stožec, lahko rečemo, da ima volumen nekje 2.9 kubičnega kilometra. Ocena je, da je vulkan zmetal iz sebe med 6.5 in 10 kubičnih kilometrov materiala (različni viri). Kako točno si predstavljate, da je tak majhen pisker uparil 1000x več vode?

Uradna ocena mase vode, ki se je uparila ob sesutju kaldere, je 146 tera gramov, kar je 146MT oz. 0.146 kubičnega kilometra. Vaša ocena je torej 4 velikostne razrede mimo.

Smiselnost ocene bi lahko enostavno preverili z občutkom za naravo in ocenili za uparjanje potrebno energijo. Recimo, da je morje imelo 10 stopinj. Potem za uparitev teh 146MT vode potrebujemo 55.18 PJ energije, kar je v "domačih" enotah dobrih 13 megaton TNTja. Ekvivalent poštene vodikove bombe.

Kako pa bi to izgledalo z vašo oceno? 486.62 YJ ali 116 PT TNTja. Si znamo predstavljat, kakšna količina energije je to? Sonce obseva zemljo s 173 PW, torej bi to zneslo skoraj 90 let sončnega obsevanja. Kopriwa, prosim preveri, hvala ;)

Katera številka je bližje realnosti?

pegasus ::

Eh, energije so samo za pogreti vodo, za fazno spremembo pa sem pozabil prišteti. Naj me nekdo popravi.

RedDrake ::

kopriwa je izjavil:

Pa poglejmo kdo naklada in kdo podaja ocene s številkami in predstavljenimi vhodnimi podatki.

Pegasus ocena (kot zapisano čez palec):
Površina: 10.000 km2
Količina dežja na enoto površine: 100 L/m2
Količina vode: 10.000 * 1000 m * 1000 m * 100 L/m2 = 1012 L = 1012 kg = 109 ton = (z besedo) 1 milijarda ton vode
Komentar: Pegasus je pravilno ocenil količino vode za podane/izbrane vhodne podatke.

RedDrake ocena:
„Ne pada enakomerno, nekje suho, nekje 200L/uro“
Komentar: Malo je zmeden pri razlagi količin padavin, 100L na enoto površine (o čemer govori Pegasus) ne pove isto stvar kot 200L na časovno enoto. Količino padavin merijo ponavadi v mm/m2 ali enako L/m2. Nobene druge ocene ali izračuna ni podanega.

Fulk ocena:
„Dodatnih 10% globalne atmosferske vlage se ni izlilo na polovico Slovenije, lol.“
Komentar: Fulk se spet nanaša na drugega uporabnika, ki mu ni jasno o čem je govoril Pegasus. Še manj je jasno Fulku saj s številkami ter fizikalnimi količinami in enotami absolutno ne zna operirat. Še njegova ocena 10% globalne atmosferske vlage naj bi bila enaka Pegasusovi oceni za količino vode. Pa poglejmo. Iz "prvega" vira na internetu obstaja ocena za celotno količino vode v atmosferi, t.j. 12.900 km3 vode. Koliko vode je to? Spet enostaven izračun, ki pa ne prihaja izpod prstov slotekk genijev, fulkovih podanikov ter narcisoidnega „šefa“ samega. Vsak kubični meter vode ima maso 1000 kg (oz. 1 tona). Torej, 12.900 * 1000 m * 1000 m * 1000 m = 12.9 * 1012 m3 = 12.9 * 1012 ton vode. Kolikšen je delež vode Pegasusove ocene padavin v Sloveniji od celotne ocenjene vode v atmosferi? 109 / (12.9 * 1012) = 1 / 12900 = 0,0078 %. Fulk je zgrešil za faktor 1000, torej za tri velikostne rede. Bi rekel da je to kar blamaža za našega ultimativnega "klimatologa".

Če sem se kje zmotil pri čem, pa le na plano s tipkano besedo.

Hummm.
Časovna enota pri padavinah je pri hudournikih DAAAAAAAAAAAAAAAAALEEEEEEEEEEEEEEEEEEČ najbolj pomembna stvar.
V poročilu je navedeno, da je recimo v poplavah leta 2010 v porečju Savinje padlo enako mm padavin na m2. Ampak začuda ni prestavilo struge, odneslo na desetine mostov in veliko bajt. Le zakaj?
Ko je govora, se govori o milimetrih ali litrih. Tudi na arso spletni strani recimo so padavine samo v mm, je pa podan čas (implicitno). Na primer:


Malce zmedeno pri enotah, a ne?
No, lej miško, študiral sem meteorologijo, menda vem s čim se operira takole v debatah.
Ampak ja, šlo je za oceno skupne količine vode. Jaz sem se zanašal na podatke, ki sem jih "na hitro" pobral z ARSO strani, zato je bil moj približek nekaj takega:


Še posebej ker so poplave udarile 4. 8. zjutraj.
Zdaj, če se vzame 3 dnevne sume, kot jih ARSO v svojem poročilu, potem dejansko prideš na količine od pegasusa, ja.
Ampak če pa bi vzel 30 dnevno sumo, bi pa ugotovil še za nekajkrat večjo številko. I wonder why ...

Jazon ::

Dajte se vsi skupaj malo umiriti.

fulk(njen)ovih 10% se bere na tem linku:

Članek:
https://www.nasa.gov/centers-and-facili...
Študija:
https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com...

Povedano v enem stavku:
Z analizo podatkov iz MLS satelita so izračunali, da se je količina "atmosferske vlage" V STRATOSFERI povečala za 10%, oziroma za 146 teragramov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jazon ()

RedDrake ::

Eh, vostoka ni treba povsem resno jemati. Ampak hkrati pa še vedno ni pravega pristopa h "krizi", če je res takšna kriza. Še vedno stavimo na utopično spremembno navad pri miljardah, s tem da za češnjo na vrhu voditelji niso za zgled.
Znanost in napredek je odgovor, ne pa ludizem in konzervativizem.

m0LN4r ::

Kje so zdaj te extremne nevihte? Tle se kr ni blo nobene.

Sam naseravate folk da dela zavarovanja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

Molnar, vceraj te je spet zeblo? Puhovko imas?

m0LN4r ::

Si ze slisal za Altweibersommer oz. babje poletje? Obstajalo je ze pred industrijsko revolucijo.

Niti ne, sem vajen ce je hladno zunaj. Vceraj zvecer sprehod ene 16 stopinj, sam dolge hlace.
Danes zjutraj na terasi je ura 9:30 temperatura zraka 12 stopinj. Je na sreco soncek in greje, tak da v kratkih rokavih je sveze, ampak prijetno.
Kot vsako jesen.

PS: Ne se sekirat, pride se Martinssommer poletje svetega Martina.

November:
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jazon ::

RedDrake je izjavil:

Eh, vostoka ni treba povsem resno jemati. Ampak hkrati pa še vedno ni pravega pristopa h "krizi", če je res takšna kriza. Še vedno stavimo na utopično spremembno navad pri miljardah, s tem da za češnjo na vrhu voditelji niso za zgled.
Znanost in napredek je odgovor, ne pa ludizem in konzervativizem.


Kdo je vostok?

Če se znebimo konzervatizma in znanost primemo za roge, potem lahko v stratosfero na hitro nafilamo z recimo 500Mt SO2. En majhen geoinženiring, za ohladitev enega sončnega cikla.

Kot zanimivost: Kitajska je emisije SO2 v zadnjih 18-ih letih znižala iz 25Mt na 2,5Mt. Američani pa iz 15Mt na 1,8Mt.

WizzardOfOZ ::

Jazon je izjavil:

Če se znebimo konzervatizma in znanost primemo za roge, potem lahko v stratosfero na hitro nafilamo z recimo 500Mt SO2. En majhen geoinženiring, za ohladitev enega sončnega cikla.


Mogoče nebi smeli tako vsiljevat EV in SE.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Jazon ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jazon je izjavil:

Če se znebimo konzervatizma in znanost primemo za roge, potem lahko v stratosfero na hitro nafilamo z recimo 500Mt SO2. En majhen geoinženiring, za ohladitev enega sončnega cikla.


Mogoče nebi smeli tako vsiljevat EV in SE.


Mogoče.
Javno dostopni stvarni podatki promotorja:

dr.Robi na svoji (ženini) bajti nima SE.
Osebni avto (je bil) ICE (kitajski), službeni (so bili) EV (ameriški).

SE na Gen-i stavbi je Kromberku ima cca 10-let in je bila že vsaj 1x popravljana (menjana)...... Se mi zdi da ima 150 panelov.

arnecan1 ::

Hm, mogoče pa bi morali pustiti reševanje okolja ženskam? Baje so bolj zavedne, oz. sočutvene za okolje in sprememb.

D3m ::

Ženskam še WC nebi zaupal.

Packe nemarne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jazon ::

arnecan1 je izjavil:

Hm, mogoče pa bi morali pustiti reševanje okolja ženskam? Baje so bolj zavedne, oz. sočutvene za okolje in sprememb.


Baje.
Mogoče pa bi morali volilno pravico vrniti nazaj na družino, kot je bilo 100 let nazaj?

Ni zakonske podlage, niti stvarnih dokazov, da bi bilo boljše stvari prepustiti izključno ženskam.
Jaz nekomu, ki ima sočutje do okolja in sprememb (ženska ali moški), sploh ne bi podajal mandata, ker gre za ekstrem.
Ker taka oseba ne deluje pragmatično, ne sprejema kompromisov in nasprotnih mnenj ampak ker tako čuti. To je pa na nivoju normalno razvitega 12 do 15 letnika.

WizzardOfOZ ::

Jazon je izjavil:

Ker taka oseba ne deluje pragmatično, ne sprejema kompromisov in nasprotnih mnenj ampak ker tako čuti. To je pa na nivoju normalno razvitega 12 do 15 letnika.


Pravkar si opisal vse slovenske politične stranke!!! :)):)):))

Vsaka podobnost je zgolj in le namerna!!!
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Jazon ::

Mogoče, in še vsaj dva moda na tem forumu...

pegasus ::

Jazon je izjavil:

sočutje do okolja ... gre za ekstrem.
Woah ... hočeš reči, da si želiš, da bi bili družba na pol robotskih psihopatov??
Sočutje do okolja je osnova življenja in preživetja. Če ti to ni samoumevno, si že beyond help.

Jazon ::

pegasus je izjavil:

Jazon je izjavil:

sočutje do okolja ... gre za ekstrem.
Woah ... hočeš reči, da si želiš, da bi bili družba na pol robotskih psihopatov??
Sočutje do okolja je osnova življenja in preživetja. Če ti to ni samoumevno, si že beyond help.


No, ko smo že pri 12.letnikih, se javi še kdo mogoče? ....

pegasus ::

Aroganca, da smo krona stvarstva in nad okoljem je zelo ... cerkvena.

m0LN4r ::

To je skregano s trenutno gonjo, da lahko ustavimo segrevanje stvarstva?!
roflkopter
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Invictus ::

https://damijan.org/2023/10/02/globalna...

Tukaj se pokaže vsa bedarija evropske zelene politike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Slopek ::

pegasus je izjavil:

Aroganca, da smo krona stvarstva in nad okoljem je zelo ... cerkvena.

:))
Sploh ne vem kaj naj si ob tem mislim. Vem samo, da veš, kako si se s tem ustrelil ne v koleno, ampak si si odpihnil stran celo bučo.:))

kow ::

Kitajci bodo storili popolnoma enako. Saj niso neumni, da se bodo zastrupljali se naprej. Celo kitajska komunisticna partija ne bo sposobna ustaviti napredek.

Zanimivo bo videti kdaj bo kitajska dozivela vrh emisij. Nekaj let nazaj so targetirali 2030, domnevam da bodo dvignili cilje (zmanjsali letnico). Prevec posledic so fasali v zadnjih letih, da bi ignorirali problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fulk ::

arnecan1 je izjavil:

Hm, mogoče pa bi morali pustiti reševanje okolja ženskam? Baje so bolj zavedne, oz. sočutvene za okolje in sprememb.



Zato ženske ne bi smeli pustiti v politiko, ker z njihovim sočutjem uvažajo lastne posiljevalce in se pri tem trepljajo po ramenih.


---
Glede pegasusovih izračunov.
Glej pegaču, tudi če predpostavimo, da si zadel v nulo s količino dežja. To je popolnoma irelevanten argument.
Če je tvoj edini argument za izničenje vulkana to, koliko se izcedi vode, potem se je že lani samo v pakistanu izločilo toliko več vode kot jo je vulkan dal notri.
Pa vendar tvoji znanstveniki ne trdijo, da je s prvim nalivom vsega konec.

Še vedno ostaja ekstremno močna korelacija. Ravno z izbruhom tega vulkana smo dve poletji imeli čudaško vreme.
In upam se napovedati, da z vsakim letom naprej se bo bolj stabiliziralo.

Da je ravno leto 2022 čas ko so udarile dolgoletne posledice lobal waringa je pač retardirano, glede na znana dejstva in splošno fizikalno intuicijo.

kow ::

Berem, da ne "okoljski neekstremisti" Juznoafricani, ki jim ni mar za "zelene" tehnologije, kasirajo rekordne kolicine PM2.5 delcev. Vsako leto imajo slabsi zrak.

fulk ::

Politični konzervatizem je tudi eko-konzervatizem.

Ravno levica je skregana z ekologijo. Levica priča, da mora človek izboljšati naravo. Da mora prekiniti naravne vzorce in jih nadomestiti s pravičnejšimi.
V istem slogu, pa tudi desničarji, ki vozijo gas-guzzlerje so sprani desničarji.

Zato pravim, da so vas šlomoti popolnoma obrnili v zadnjih nekaj desetletjih. Ne veste več kje je rit in kje glava.

kow ::

Meni ni mar za tvojo psevdofilozofiranje. Jaz bi raje cist zrak, pa magari je jeklo 20% drazje. Taksna je moja politicna volja - ali jo ti labeliras za 'levo' ali 'desno', mi dol visi.
Verjetno je tudi kaksen, ki bi raje jeklo ceneje, pa bo glasoval za umazan zrak. Samo mislim, da jih v Sloveniji ni veliko. No, morda jih je veliko v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

Evo, ce se ne mores preselit:
https://www.amazon.de/Xiaomi-Luftreinig...
Sam ne bodi tecen no
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Jazon ::

kow je izjavil:

Berem, da ne "okoljski neekstremisti" Juznoafricani, ki jim ni mar za "zelene" tehnologije, kasirajo rekordne kolicine PM2.5 delcev. Vsako leto imajo slabsi zrak.


Basa njengo Magogo

Sparkxl ::

Ne mine dan, da Nemci ne lapajo o zelenih fantazijah in podučujejo druge in silijo z net zero iluzijami, v resničnem svetu pa že zaganjajo termoelekrtarne na premog, da jih ne bo zeblo

"Germany approves bringing coal-fired power plants back online this winter"

https://www.reuters.com/business/energy...

Jazon ::

Sočustvujem z Nemci in s Cerkvijo Klimatskih Sprememb.

Ali Slo-Tech ponuja kakšno varno sobo? Ker tole lahko bolj občutljive vrže iz tira....



V bistvu pa to ni nič novega, ker backup SE in VE v Nemčiji so termo in plinske elektrarne. KreativnaZelenaEnergija.press

AtaŠtumf ::

Sam nikakor ne razumem Nemcev, po eni strani pravijo vse za zeleni prehod, po drugi strani pa kupujejo umazano elektriko od drugih.

A svojega gospodarstva in ogrevanja ljudi pa ne spada pod točko: vse za zeleni prehod?

In tako politiko v EU in Sloveniji nekateri še zagovarjajo?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

fulk ::

https://damijan.org/2023/10/02/globalna...

V bistvu zgornji link pove vse.
Evropa kot sama, ne doprinese nič k razogličenju, pa če gremo vsi nazaj v jame. Ja, kow bo imel čistejši zrak, kar je tudi fanj, ampak ne si delat utvar, da spreminjamo svet.

3/4 sveta hoče doseči razviti standard in konsumpcija tam, bo neprimerno večja od naše, kadarkoli. Tudi, če bodo delali bolj zeleno kot mi, kar ne bodo.

cvalsr ::

Fulk, strinjam se.
Edino pametno je začeti vlagati v 'obrambo' in prilagajanje klimatskim spremembam, ker preprečiti jih očitno ne bomo mogli. Vsaj dokler pzdrj ne bodo tako hude, da bodo resno prizadele tudi tiste, ki imajo moč odločanja. Magari posredno, ko jih bo 'prizadela' obupana raja s koli in granitnimi kockami!
Klimatsko varna gradnja - je rekla Kajfeževa Lučka; protipoplavni jezovi, umetna jezera - rezervoarji, prilagajanje kmetijstva (težko!), pomožni viri energije in rezerve hrane ob ujmah... Če se pohecam - kar malce "prepersko" se bo takole srednjeročno treba začeti obnašati.
Sedanja evropska gonja 'razogličenja' kot edino zveličavna rešitev je idiotska. Ker - Kitajska, ZDA, Indija, Brazilija, ....

c3p0 ::

fulk je izjavil:

https://damijan.org/2023/10/02/globalna...

V bistvu zgornji link pove vse.
Evropa kot sama, ne doprinese nič k razogličenju, pa če gremo vsi nazaj v jame. Ja, kow bo imel čistejši zrak, kar je tudi fanj, ampak ne si delat utvar, da spreminjamo svet.

3/4 sveta hoče doseči razviti standard in konsumpcija tam, bo neprimerno večja od naše, kadarkoli. Tudi, če bodo delali bolj zeleno kot mi, kar ne bodo.


Tudi če v EU gremo nazaj na leto 2000, globalno to ne pomeni nič in vedno manj bo, ker bo Azija šla še hitreje gor. Lahko se tudi samoodstranimo, skupaj s kolateralno škodo vseh imigrantov in globalno skoraj ne bo zaznavno drugače. Realnost je pač grenka.

kow ::

Sparkxl je izjavil:

Ne mine dan, da Nemci ne lapajo o zelenih fantazijah in podučujejo druge in silijo z net zero iluzijami, v resničnem svetu pa že zaganjajo termoelekrtarne na premog, da jih ne bo zeblo

"Germany approves bringing coal-fired power plants back online this winter"

https://www.reuters.com/business/energy...


Zdaj nam pa se pokazi graf porabe premoga pri proizvodnji elektrike. Recimo za zadnjih 10 let. Da se ti smejemo, ko siris budalastine.

AtaŠtumf je izjavil:

Sam nikakor ne razumem Nemcev, po eni strani pravijo vse za zeleni prehod, po drugi strani pa kupujejo umazano elektriko od drugih.


Saj ne kupujejo umazane elektrike od drugih. Ce si ti nekaj izmislis, se ne pomeni, da je res. Nemci kupujejo skoraj izkljucno "zeleno" elektriko.

Tebe res vsak medij naserje z click bait novicami. Verjames vse kar preberes na internetu. Zalostno, da ti po toliko letih se ni kapnilo....

Recimo trenutno:
iz danske slab 1GW (vetrna energija)
iz svedska 600MW (vetrna, hidro, nuklearna)
iz nizozemske 2.6GW (vetrna, nuklearna, malo tudi plina)
iz belgije 100MW (podobno kot nizozemska)
iz francije 2.9GW (vecinoma nuklearna)

V Poljsko trenutno IZVAZAJO 1.5GW (vetrna, premog, biomasa)
Izvazajo tudi v svico, avstrijo, cesko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pegasus ::

fulk je izjavil:

Ravno z izbruhom tega vulkana smo dve poletji imeli čudaško vreme. In upam se napovedati, da z vsakim letom naprej se bo bolj stabiliziralo.
Glejte, McHush je lepo naštel, kaj so najbolj očitni razlogi za situacijo: https://slo-tech.com/novice/t821183
Vulkanski izbruh je tu samo rounding error. Pomenljivo je, da je edina reč, ki ste jo vi videli (hvala MSM) in dojeli, zato ga izpostavljate.

fulk je izjavil:

Da je ravno leto 2022 čas ko so udarile dolgoletne posledice lobal waringa je pač retardirano, glede na znana dejstva in splošno fizikalno intuicijo.
Enako. Pomenljivo je, da ste vi začeli posledice opažati šele v 2022, medtem ko znanost nanje opozarja že skoraj 50 let. Kdo je torej retardiran?

Slopek ::

Prav vseeno je kaj ti opažaš že 50 let, dejstvo je, da nisi nad naravo in vse kar počnete, je prdec v orkan.

WizzardOfOZ ::

pegasus je izjavil:

Vulkanski izbruh je tu samo rounding error.


Mislim da se tukaj motiš. Po nekaterih napovedih je ta izbruh povečal možnosti okoli 67%, da bomo do leta 2025 prebili 1.5 stopinje celzija povišanja temperature. Pa ne toliko zaradi vodne pare, ampak ker je spustil tako velike količine CO2 v morje in v zrak.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Malidelničar ::

Zadeve se zaostrujejo: V Nemčiji AfD jaha na valu raketnega goriva nezadovoljstva zaradi obveze inštalacije toplotnih črpalk:

Alternative for Germany has woven climate change policy alongside migration and Euroskepticism into its grand narrative of decay, elitism and rage.
https://www.politico.eu/article/robert-...

The cost of a heat pump can vary wildly: from as little as €9,000 to as much as €120,000 depending on the type and the difficulty of installation. The AfD focuses on the upper end of these estimates. But Katja Weinholt, a spokesperson for the German heat pump trade association BWP, said a household that would spend €10,000 on a gas boiler might now pay €35,000 for a standard heat pump. And with current subsidies, the total cost to the consumer comes down to something more like €17,000 to €18,000.

Mislim, da so eksterni politični stroški zelenega prehoda totalno previsoki. To ne bo šlo več naprej.

Naj nazaj vrnejo dizle, kolm, kurilca in gretje na drva pa bo.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Invictus ::

Tonga izbruh je v ozračkje izpljunil tako veliko raznega sranja, da ljudje niti pod razno ne pridemo blizu.

Zadeva je morala biti res masivna...

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Pegaz pravi rounding error.

pegasus ::

Ta slavni posnetek iz satelita ni vulkanski izbruh, je zgolj kolaps kaldere. Poiščite podatke za sam izbruh, ni bil nič posebnega.

kopriwa ::

Invictus je izjavil:

Tonga izbruh je v ozračkje izpljunil tako veliko raznega sranja, da ljudje niti pod razno ne pridemo blizu.

Zadeva je morala biti res masivna...


Čakamo te mojster, da nam podaš podatke v tabelci. V prvem stolpcu predlagam vsa "sranja", ki jih opisuješ, npr. CO2, voda, prašni delci, itd. Drugi stolpec zapolneš s količinami izpustov tega zloglasnega vulkana, tretji stolpec pa zapolneš s podatki o letnih izpustih človeka. Pa da vidimo kako si založen s podatki ali pa si (spet) full of * in prodajaš meglo kot vsi anti_____.

WizzardOfOZ ::

Razlika med tem vulkanom in ostalimi je ta, da je ta ponesel paro in ogromno CO2 50km visoko, kjer se bo para zadrževala vsaj nekih 5 let (tako napovedujejo strokovnjaki).
Za razliko od ostalih vulkanov, ki bruhajo predvsem pepel (kar zemljo v bistvu hladi), bo ta vulkan kriv za segrevanje ozračja zaradi pare in CO2.

An atmospheric lamb wave, leading to energetic atmospheric events, circled the planet four times and was similar to the 1883 Krakatau eruption. It sent a plume of debris more than 50 kilometers into the atmosphere.

Here especially the amounts of water absorbs incoming energy from the Sun, is of concern, as it makes for a potent greenhouse gas. The sulfur dioxide gasses will dissipate in a few years, whereas water will likely stick around for at least 5 years, and potentially longer. This will likely contribute to making the Earth warmer and also explain the torrential rains which we are experiencing lately.


The violent Hunga Tonga-Hunga Ha'apai eruption on 15 January 2022 not only injected ash into the stratosphere but also large amounts of water vapor, breaking all records for direct injection of water vapor, by a volcano or otherwise, in the satellite era. This is not surprising since the Hunga Tonga-Hunga Ha'apai caldera was formerly situated 150 m below sea level. The massive blast injected water vapor up to altitudes as high as 53 km. Using measurements from the Microwave Limb Sounder on NASA's Aura satellite, we estimate that the excess water vapor is equivalent to around 10% of the amount of water vapor typically residing in the stratosphere. Unlike previous strong eruptions, this event may not cool the surface, but rather it could potentially warm the surface due to the excess water vapor.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fulk ::

pegasus je izjavil:

fulk je izjavil:

Ravno z izbruhom tega vulkana smo dve poletji imeli čudaško vreme. In upam se napovedati, da z vsakim letom naprej se bo bolj stabiliziralo.
Glejte, McHush je lepo naštel, kaj so najbolj očitni razlogi za situacijo: https://slo-tech.com/novice/t821183
Vulkanski izbruh je tu samo rounding error. Pomenljivo je, da je edina reč, ki ste jo vi videli (hvala MSM) in dojeli, zato ga izpostavljate.

fulk je izjavil:

Da je ravno leto 2022 čas ko so udarile dolgoletne posledice lobal waringa je pač retardirano, glede na znana dejstva in splošno fizikalno intuicijo.
Enako. Pomenljivo je, da ste vi začeli posledice opažati šele v 2022, medtem ko znanost nanje opozarja že skoraj 50 let. Kdo je torej retardiran?


Načeloma nisi tak idjot, zakaj se tu delaš takega?

Tvoji znanstveniki so ti povedali, da ni rounding error. Ja, na dolgoročno obdobje je. Na kratkoročno pa nikakor, pravzaprav je eden večjih dejavnikov.
Skratka ignorirate vse kar se ne sklada z vašo ideologijo.

Apriori vam ne gre zaupat, ste kot kult.

kopriwa je izjavil:

Invictus je izjavil:

Tonga izbruh je v ozračkje izpljunil tako veliko raznega sranja, da ljudje niti pod razno ne pridemo blizu.

Zadeva je morala biti res masivna...


Čakamo te mojster, da nam podaš podatke v tabelci. V prvem stolpcu predlagam vsa "sranja", ki jih opisuješ, npr. CO2, voda, prašni delci, itd. Drugi stolpec zapolneš s količinami izpustov tega zloglasnega vulkana, tretji stolpec pa zapolneš s podatki o letnih izpustih človeka. Pa da vidimo kako si založen s podatki ali pa si (spet) full of * in prodajaš meglo kot vsi anti_____.


Cepec neumen. Preberi si pegasusove linke. Efekt bo čutiti ene 7 let. Pol naj bi se res zlil v background. Kar je povsem pričakovano.
Vulkan je velik, ampak na obdobje 100 let res ni tako velik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()
««
54 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811853 (6722) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133014 (16889) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919910 (16109) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836221 (26183) NSA Agent

Več podobnih tem