» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
45 / 89
»»

Sparkxl ::

Pa saj to se že dobesedno norca delajo sami iz sebe. Prvo smo imeli global warming, potem climate change. Zdaj pa imamo novo verzijo: global boiling jaz jokam od smeha prisežem :))))

U.N. says Earth in era of "global boiling"
The Earth has entered an era of "global boiling," according to the U.N. Experts say we need to stop burning fossil fuels for the climate to stabilize. Ben Tracy reports.

https://www.cbsnews.com/video/u-n-says-...

In to spet neki "eksperi". Od korone dalje, ko slišim za stroko, eksperte in znanstvenike...potem avtomatsko veš da je fake. Prodane duše. Neprodane pa fašejo takoj cancel, shadow ban,...kak odprejo lape

pegasus ::

Sparkxl je izjavil:

jaz jokam od smeha prisežem :)
A zato tolk dežuje ... cela slovenija te prosi, da nehaj.

c3p0 ::

So sprevideli, da je climate change takšna... mlačna beseda. Boiling, to pa!

m0LN4r ::

Kaj bo naslednji catch phrase, po boiling point?

Kataklizem je ze baje bil, ancient flood pa to ancient aliens so izumrli. Poplava, neurje, vrocina.
Edino nafte niso kurli, pa so vseeno najebali.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

TIL - CNBC je stroka. Kaj vse nas sparxkl nauci.

pegasus ::

En naključen preblisk glede na namakanje ta vikend ... zanimivo bo spremljati dogajanja po fejsbukih etc, kako se bodo situacije lotili naši dragi ruski troli. Zelo verjetno se mi zdi, da jih bo narod zvlekel iz kleti, namočil v katran in povaljal v perju. Če pa se to ne zgodi, bo online dogajanje v naslednjih dneh izredno zanimivo in poučno. Nestrpno pričakujem razvoj dogodkov.

Fajmošter ::



Fejk njuz? A je Vostoku klet zalilo? Kam je izginil? Karma is a bitch!

A tale graf povzame dovolj let v preteklost za pametnjakoviče ali je potrebno it še dlje?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Mene bi mimogrede zanimalo kako se to meri.
S satelit? Termometeri?
Na vsak kvadratni kilometer po celem svetu in potem gre v racunanje povprecja?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Fajmošter ::

Pa daj ti piše, izračuna se povprečna temperatura celotne površine Atlantika severne poloble, ki se meri s sateliti. Ti pa nisi ravno brihten?

Pa še to celotna južna Amerika se dobesedno kuha sredi zime. Brazilija ima povprečje 15 stopinj, zdaj imajo 30. Ni panike.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

kow je izjavil:

TIL - CNBC je stroka. Kaj vse nas sparxkl nauci.


Ker vem da si funkcionalno nepismen, ti lahko pomagam z razumevanjem prebranega: CNBC je citiral "strokovnjake" iz UN. Ali zraven funkcionalne nepismenosti tudi angleško ne razumeš?

https://news.un.org/en/story/2023/07/11...

Bo zdaj šlo počasi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

kow ::

TIL - ZN so strokovnjaki za podnebje. :))

Pocasi bo zrel za kaksno ustanovo. Na konc te bodo se zaprli!

Ko pa gres na spletno stran od dejanskih instuticij:
https://public.wmo.int/en/media/press-r...

Iskanje za 'boiling' mi vrne natanko 0 zadetkov.

Politika pac poskusa prestrasiti ljudi - PRAVILNO. Saj so vam 15 let govorili povsem v normalnem jeziku, pa je ljudstvo ignoriralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

No vidiš, pa si le dojel. Dokaj hitro za tvoje standarde...moram priznat.

Točno za to gre...strašenje raje. Ampak ker že hodijo v take absurdne, se jim raja reži.
Ljudstvo pa še zdaj ignorira - PRAVILNO. Ker se že vsak z iqjuem pod sobno temperaturo vpraša, kako bom jaz z eko terorizmom, ki se zganja nad mano rešil svet, če ves preostali svet dela v kontra smer.

Ostanete pol še samo razni pegasusi in krave s termometri, iq pod lediščem, ki tem pravljicam verjamete

gozdar1 ::

Zanikovalci se napajajo s fejknuzom financiranim s strani tki. energetske industije in držav, ki živijo od prodaje. Floskula, da se gre za davke in naše freedomse je dejansko genijalen marketing. Sploh, ko pridemo do določenih skupin, ki so že normalno na robu.

Sparkxl ::

Lahko prevod prosim? Težko razumem govorico na nivoju retardiranosti.

Kar se UN tiče...to se je od nekoč pomembne inštitucije spremenilo v freak show. Sploh ta Guteres...glavna zvezda na vseh COP in podobnih klovn konferencah in glavni vir neumnosti kot so global boiling. Ampak te izjave pobirajo potem vsi mediji.

Slučajno poznam nekoga ki je delal mnogo let za UN. Ko bi vi vedeli kake plače dobivajo ti ljudje zato da so nekoristni, kake ugodnosti imajo...bi šli v trenutku bruhat na wc

Glugy ::

Vauuu ljudje so spremenil besedo za pojav ker so nespretni pri pojmovanju pojavov. Logično je da potem te isti pojavi ne obstajajo v naravi. Še tornadom dejmo druga imena pa tud teh pojavov ne bo več.

kow ::

ZN so bili vedno leglo nesposobnosti in korupcije, no vsaj odkar sem jaz na svetu. Odkrivas toplo vodo. Ce te prav razumem, ker si uzaljen zaradi previsokih plac funkcionarjev, termometri narobe kazejo. Zanimivo razmisljanje in nova podatkovna tocka, ki potrjujejo domnevo, da si zrel za kaksno ustanovo.

m0LN4r ::

Fajmošter je izjavil:

Pa daj ti piše, izračuna se povprečna temperatura celotne površine Atlantika severne poloble, ki se meri s sateliti. Ti pa nisi ravno brihten?

Pa še to celotna južna Amerika se dobesedno kuha sredi zime. Brazilija ima povprečje 15 stopinj, zdaj imajo 30. Ni panike.



Ne zgleda hudo.

Ma sej edino prav, da je morje bolj toplo. Bo vec dezja v sahari, ko koncajo "The Line"
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Ce te prav razumem,


Razumevanje prebranega ti res ne gre in ne gre od rok. Ampak ne obremenjuj se, funkcionalna nepismenost je rak rana večine

kow ::

V redu. Zdaj dokoncno razumem. Ko bo svet idealen (torej nikoli) bos prevzel svoj del odgovornosti. Stekam, pravis da nisi nor, ampak samo otroce.

fulk ::

pegasus je izjavil:

En naključen preblisk glede na namakanje ta vikend ... zanimivo bo spremljati dogajanja po fejsbukih etc, kako se bodo situacije lotili naši dragi ruski troli. Zelo verjetno se mi zdi, da jih bo narod zvlekel iz kleti, namočil v katran in povaljal v perju. Če pa se to ne zgodi, bo online dogajanje v naslednjih dneh izredno zanimivo in poučno. Nestrpno pričakujem razvoj dogodkov.


Sočustvujem z prizadetimi v ujmi.
Ogabni pa ste mi vi, ker pravite, da je to kriv človeški CO2 in jih izrabljate za vašo agendo.
Ko pa je več kot očitno, da je motnja vremena zadnji dve leti vulkanskega izvora, konsistentno s prejšnjim.

Kje so pogumni strokovnjaki, ki bi prišli ven in povedali, da to je anomalija in da ni razloga za dolgoročno paniko.

Saj pravim. Podle pizde.

kow je izjavil:

V redu. Zdaj dokoncno razumem. Ko bo svet idealen (torej nikoli) bos prevzel svoj del odgovornosti. Stekam, pravis da nisi nor, ampak samo otroce.


Vi ste podli lažnjivci.
Izkoriščate situacijo, ki je ekvivalent padca meteorita, za vcepljanje izvornega greha mladi generaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

kow ::

fulk je izjavil:


Vi ste podli lažnjivci.
Izkoriščate situacijo, ki je ekvivalent padca meteorita, za vcepljanje izvornega greha mladi generaciji.


Izracun. Hvala!

Aja, ne rabim linka. Bova kar skupaj tukaj poracunala. Da vidiva, ce znas vsaj sestevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pegasus ::

fulk je izjavil:

Sočustvujem z prizadetimi v ujmi.
Ogabni pa ste mi vi,
O, torej se odzivate na ruske trole? Ok, dobro da smo to razčistili.
Sem se pa namesto katrana in perja spomnil na bolj domačo opcijo - lažnjivce se tradicionalno namaka v Ljubljanici.

CoolBits ::

Geofizikalno orožje - "med resničnostjo in mitom"
Diplomsko delo

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/...

Comandante ::

CoolBits je izjavil:

Geofizikalno orožje - "med resničnostjo in mitom"
Diplomsko delo

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/...

FDV :)) Dokler bo drzava placevala studij taksnih neumnosti in proizvodnjo neuporabnih levicarsko opranih druzboslovnih kadrov, nam ne bo slo nic bolje. Kvecjemu slabse. Filozofiranje ne bo resilo nicesar.

Inzenirjem vrednim svojega naziva je jasno, da se pred ujmami ne bomo zascitili z nabijanjem fotovoltaike na strehe in uvajanjem novih davkov, ampak z gradnjo nasipov, zadrzevalnikov, urejanjem vodotokov ter generalno pametno prostorsko politiko. Ce hocemo poleg vsega imeti se elektriko, pa se nuklearko ali dve.

Znaten delez skode je nastal zaradi trapaste zelene politike. Zdaj pa bodo krive podnebne spremembe, haarpi, protitocna obramba, radarji pa se kaj.

kgtjera ::

Znaten delež škode je nastal predvsem zaradi ZON, ne zelene politike. Zakonodaja o varstvu narave, ki ureja vsa mokrišča in rečne bregove, pač ne dopušča adhoc urejanja strug vodotokov. Poglej si zgolj karto Natura 2000, kaj vse je pod zaščito. Skrataka velik problem pri urejanju vodotokov je sama zakonodaja o zaščiti narave, določenih vrst rib, drstišč itd. Birokracija!

nejc_nejc ::

Jebiga, zmanjkuje ljudi, ki so knjige brali.:D

fulk ::

kow je izjavil:

fulk je izjavil:


Vi ste podli lažnjivci.
Izkoriščate situacijo, ki je ekvivalent padca meteorita, za vcepljanje izvornega greha mladi generaciji.


Izracun. Hvala!

Aja, ne rabim linka. Bova kar skupaj tukaj poracunala. Da vidiva, ce znas vsaj sestevati.


Tvoj kompatriot je že linkal.
Nekje 7 let bo čutiti vpliv tega vulkana.

Nimam pojma če res 7 let. Definitivno pa bo vpliv. Zaenkrat je simetrično z Pinatubom. 2 leti motena atmosfera.

To iz vidika statistike bo potrebno odstraniti, ker je motnja trenda.
Delamo pa ravno obratno. Vsi mediji te dni pišejo, da "doletele so nas podnebne spremembe, kar smo opozarjali že 2 desetletji".

Gnjusna laž, ki jo vaša "stroka" propagira. V resnici ni nič od tega oz. je zanemarljiv dejavnik.

Kot rečeno, pegaču se ne upa odgovorit in raje trola, bo tebi uspelo?

Kaj je bolj vrjetno, da smo zadnje leto in pol prešli v nek ekstremno man-made CO2 podnebno akceleracijo, ali da je vulkan povzročil perturbacije atmosfere, ki se mora na novo stabilizirat, podobno kot 30 let nazaj?


Da vidimo, če si podla pizda tudi ti.

kow ::

Ne rabim linkov. Kar ti nam poracunaj, pa z razlago v slovenskem jeziku. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pegasus ::

Hehe, vostoki so odkrili en vulkan in jih je tako šokiral, da bodo še 7 let čutili posledice :D

Samo molimo lahko, da bodo sedaj začeli aktivno spremljati vulkanizem po celem svetu v iskanju novih izgovorov ... in spotoma ugotovili, da vsi vulkani skupaj v atmosfero spumpajo približno 1% toliko CO2 kot človeštvo.

Bolj zanimiva se mi zdijo sveža ugibanja, da se morje ogreva hitreje zato, ker so tovorne ladje prešle na bolj čisto gorivo (manj žvepla) in je zato v zraku nad oceani manj SO2 ...

TESKAn ::

Bolj zanimiva se mi zdijo sveža ugibanja, da se morje ogreva hitreje zato, ker so tovorne ladje prešle na bolj čisto gorivo (manj žvepla) in je zato v zraku nad oceani manj SO2 ...

Kolikor razumem je manj SO2 -> manj oblakov -> oblaki hladijo, zdej hlajenja ni več -> efekt je da pride prispevek CO2 bolj do izraza. Zraven tega smo imeli pa še med pandemijo manj letalskega prometa -> enak efekt.

Odpira pa to možnost, da 'nadomestimo' žveplo s čim, kar ne bi imelo 'neželenih' posledic kot je kisel dež, bi pa ravno tako pomagalo ustvarjat oblake -> lahko ohladimo oz. zmanjšamo učinek CO2.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

fulk ::

kow je izjavil:

Ne rabim linkov. Kar ti nam poracunaj, pa z razlago v slovenskem jeziku. Hvala!


Torej vstrajaš na podla pizda mode?

Če rabiš izračune, vpraši strokovnjake od 30 let nazaj, ki so izračunali kako Pinatubo ni vplival na podnebje vsaj 2 leti.
Lahko pa mi postrežeš s tvojimi izračuni kako človeški CO2 je poplavil koroško?


Cepec.


pegasus je izjavil:

Hehe, vostoki so odkrili en vulkan in jih je tako šokiral, da bodo še 7 let čutili posledice :D

Samo molimo lahko, da bodo sedaj začeli aktivno spremljati vulkanizem po celem svetu v iskanju novih izgovorov ... in spotoma ugotovili, da vsi vulkani skupaj v atmosfero spumpajo približno 1% toliko CO2 kot človeštvo.

Bolj zanimiva se mi zdijo sveža ugibanja, da se morje ogreva hitreje zato, ker so tovorne ladje prešle na bolj čisto gorivo (manj žvepla) in je zato v zraku nad oceani manj SO2 ...


A sedaj so ti dovolj že ugibanja? A me ne sprašujete po podrobnih podatkih in izračunih?

TESKAn je izjavil:

Bolj zanimiva se mi zdijo sveža ugibanja, da se morje ogreva hitreje zato, ker so tovorne ladje prešle na bolj čisto gorivo (manj žvepla) in je zato v zraku nad oceani manj SO2 ...

Kolikor razumem je manj SO2 -> manj oblakov -> oblaki hladijo, zdej hlajenja ni več -> efekt je da pride prispevek CO2 bolj do izraza. Zraven tega smo imeli pa še med pandemijo manj letalskega prometa -> enak efekt.

Odpira pa to možnost, da 'nadomestimo' žveplo s čim, kar ne bi imelo 'neželenih' posledic kot je kisel dež, bi pa ravno tako pomagalo ustvarjat oblake -> lahko ohladimo oz. zmanjšamo učinek CO2.


Jebeš vulkane, ki v trenutku vržejo megatone energije in materiala v atmosfero

tistih nekaj procentov SO2, ki bruhajo iz tovornih ladij je novi hip trend.

Ok, rečmo za sekundo, da je to res. Kako tej vaši klimatski modeli za 100 let vnaprej upoštevajo te spremembe?

kow ::

Pol ne znas, a? Ni panike, bos se naprej limal linke, ki jih ne razumes.

fulk ::

Moji izračuni so isti kot 30 let nazaj. Poglej tiste.

kow ::

Kar napisi jih tukaj, v slovenscini. Hvala!

fulk ::

Prvo ti.

fulk ::

Kakšna ledena jutra, ne pomnem takega mraza sredi poletja.
Kow, kje so izračuni, da čloevški CO2 je lani povzročil vročinske vale letos pa ledeno dobo?

fulk ::

Voditeljica oddaje je vprašala, ali bi katastrofo lahko preprečili. Ob tem je spomnila na najnovejše poročilo ZN-a o podnebnih ukrepih, ki pravi, da se Slovenija v energetskem sektorju ne odziva na podnebno krizo z zadostno nujnostjo.

Golob je to zavrnil in dejal, da toplogredni plini prihajajo iz energetskega, transportnega in kmetijskega sektorja, Slovenija pa bo v sedmih letih zaprla termoelektrarne in nato v energetskem sektorju prestopila v obdobje ničelne stopnje neto izpustov. "Ne bi se strinjal s tem, da ne delamo dovolj hitro," je dejal.

https://www.rtvslo.si/slovenija/golob-z...

Oh glej, establišment nas spet bulšitira in izkorišča vulkansko anomalijo, ki bo trajala kako leto ali dve, da spropagandira svojo agendo.

kow ::

fulk je izjavil:

Kakšna ledena jutra, ne pomnem takega mraza sredi poletja.
Kow, kje so izračuni, da čloevški CO2 je lani povzročil vročinske vale letos pa ledeno dobo?


Takoj, ko nam pojasnis svoje izracune za fulkanizme, ti podam izracune. Ne bo slo, a? Lepo sem te razkrinkal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fulk ::

Moji izračuni so izkustveni. Tako kot so v daljni preteklosti vedeli, da po zimi pride pomlad, tako vem jaz, da po vulkanskem izbruhu istega reda kot 30 let nazaj, bodo after efekti.
V tem konkretnem primeru vrjetno bo moten vodni cikel, glede na to, da naj bi za 10% spremenil paro v atmosferi.

Kako je človeški CO2 lani naredil sušo in vročino, letos pa mraz in vodo pa čakam tebe. Imaš vsaj kake izkustvene podatke za podat? Niti tega nimaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

fikus_ ::

Vidva kar delajta izračune, narava pa bo šla svojo pot. Saj planetu zemlji je čisto vseeno, ali svinjamo ali ne, ali hodimo okrog ali ne.

Če smo 150 let porabili za kurjenje "dinozavrov", tega ne bomo eliminirali v nekaj letih, tudi če jih jutri nehamo kuriti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

fulk ::

Jasno, da bo šla.

Zgolj na živce mi gre kako celotna establišment stroka ignorira tako bistveni dogodek kot je izbruh 18 megatonskega vulkana, ki naj bi za 10% povečal vodno paro v atmosferi.
Korelacija motenj z prejšnjim podobnim izbruhom je ena najboljših, kar jih klimatska znanost ima...in kljub temu vse ignorirajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kow ()

kow ::

Izracuni, fulk. Taki s stevilkami, ne poznam 'izkustvenih izracunov' - bos moral bolje pojasniti. Se vedno cakamo. Pomoje ti sploh srednje sole nisi izdelal, pa tukaj pametujes.

(ponesrec predlagal izbris)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fulk ::

Dam ti izračune, potem ko mi boš ti dal izračune, da za te poplave je kriv človeški CO2. Kaj ti ni jasno?

kow ::

Jaz nisem trdil, da je za poplave kriv cloveski CO2. Kaj ti ni jasno?

Mas zopet privide? Otroce in norec, v eni osebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fulk ::

Torej nisi mnenja kot 99% establišment strokovnjakov, ki pravi, da so krive manmade podnebne spremembe?

Wow. Se ti opravičujem. :))

kow ::

Ne rabim opravicila. Rabim tvoje izracune.

RedDrake ::

fikus_ je izjavil:

Vidva kar delajta izračune, narava pa bo šla svojo pot. Saj planetu zemlji je čisto vseeno, ali svinjamo ali ne, ali hodimo okrog ali ne.

Če smo 150 let porabili za kurjenje "dinozavrov", tega ne bomo eliminirali v nekaj letih, tudi če jih jutri nehamo kuriti.

Če bi naredili umetno fotosintezo, bi lahko efekt hitro eliminirali.
Samo to ni v interesu odločevalcev, očitno ...
I wonder why ...

kow ::

Odpri firmo, pa naredi "umetno fotosintezo" - noben ti ne preprecuje. Lahk pa tud manj mesa zbases v sebe. Je simpl, deluje ze danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pegasus ::

Malo številk:

Za HTTH je ocena, da je v atmosfero kihnil 146 miljonov ton vode.

Poplave v Sloveniji ... vzamimo pol Slovenije (10.000 kvadratnih kilometrov) in slabo polovico padavin od vrhuncev (100l na kvadratni meter, špice so bile krepko prek 200l/kv.m), kar nam da čez palec miljardo ton vode.

Kaj lahko sklepate iz tega?

Kayzon ::

Intervju s Primožem Banovcem,direktorjem Inštituta za vodarstvo.


"in tako bo ostalo kar nekaj stoletij (potrebnega je kar nekaj časa, da se višek co2 izloči iz ozračja in pride do ponovnega ravnovesja)."

In vaša rešitev in edina usmeritev je gradnja panelov in ev?

:|
««
45 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811858 (6727) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133015 (16890) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919912 (16111) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836226 (26188) NSA Agent

Več podobnih tem