» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
«
1 / 79
»»

nirburu ::

(Želim si, da bi bila tema persistentna, prosim, hvala)

Sicer moje interno mnenje o climate change najbrž že veste (t.j. 70% nateg, 30% resnica), ampak se bom tokrat postavil v hlače climate normijev.

Predpostavimo, da imamo mainstream strokovnjaki prav in se nam obetajo te pa one posledice.

A res tisti, ki vrjamete, ste pripravljeni na vse ukrepe, ki jih vam normie sfera predlaga?
https://n1info.si/poglobljeno/apokalipt...

Tej so še mili, ampak če nekako povzamem climate changerje in njihove želje:

-skorajda kompletno prepoved letalskega prometa za mase
-skorajda kompletno prepoved živalskih proizvodov in mesa
-konkretno redukcijo individualnega prometa
-konkretno redukcijo kmetijstva
-redukcijo bivalnega prostora
-CO2 tracker za ljudi in njihove aktivnosti

Saj ne rečem. Določen delež ukrepanja, bi bil blagodejen ne samo za okolje ampak nas ljudi same. Recimo prepoved izpuhov v gostih naseljih.

Sam to ni nekako kar se propagandira. Zmernost.
Vlade, mediji in strokovnjaki so pretirano ekstremni.

Na takih panelih skoraj nikoli ne vidimo protiuteži, včasih dajo kake ekstremistične "kreacioniste" bolj z namenom zasmehovanja kot pa diskusije.
Kje imamo neke uravnotežene strokovnjake, ki se izpostavljajo?
In predvsem, tisti ki ste verniki, a se dejansko strinjate in ste pripravljeni na tovrstne ukrepe?
Zakaj nas vodijo ekstremisti?

pegasus ::

Optimistično-idealistični scenarij drži pesti, da bomo uspeli situacijo preživeti samo z ukrepi, ki si jih naštel.
Tukaj ne morem biti optimist, moja kristalna krogla napoveduje zelo neprijetno prihodnost. Ti si primerek, ki mi to samo potrjuje. Peak civilization je že mimo, downfall bo ... boleč.

OracleDev ::

Nateg so kvečjem ukrepi. Tko OPju kot celi Zemlji pa ne kaže dobr.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

pegasus je izjavil:

Optimistično-idealistični scenarij drži pesti, da bomo uspeli situacijo preživeti samo z ukrepi, ki si jih naštel.
Tukaj ne morem biti optimist, moja kristalna krogla napoveduje zelo neprijetno prihodnost. Ti si primerek, ki mi to samo potrjuje. Peak civilization je že mimo, downfall bo ... boleč.

kakšna pa je verjetnost, da so napovedi o podnebnih spremembah točne? ker vsi vemo, kako je prihodnost težko napovedati.
ne mi zdej rečt, da ne veš tega procenta vsaj približno, ker to pomeni, da si blefer, ki ne ve, o čem govori.
napaka je, da levaki sploh karkoli govorijo o podnebnih spremembah, ker bodo naredili samo škodo. tiho naj bodo, ker lažejo, kadar odprejo gobec in jim potem noben več nič ne verjame. sami so si krivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

nirburu ::

pegasus je izjavil:

Optimistično-idealistični scenarij drži pesti, da bomo uspeli situacijo preživeti samo z ukrepi, ki si jih naštel.
Tukaj ne morem biti optimist, moja kristalna krogla napoveduje zelo neprijetno prihodnost. Ti si primerek, ki mi to samo potrjuje. Peak civilization je že mimo, downfall bo ... boleč.


Ti bi torej šel še dlje?
Recimo, kako?

Shields ::

dokler bogataši svinjajo za stotine nas se ne bom sekiral. Če pa mislijo da bodo oni uživali mi pa se odrekali naj raje še enkrat premislijo, da ne bodo presenečeni ko bodo ljudje prijeli za orožje po n-tem davku za zeleni preboj

nirburu ::

Ironično, nam ravno tej najbolj propagndirajo redukcije vseh sort.
Ampak ok, to je mogoče debata za kasneje.

Pegasus, interesira me tvoj odgovor.

pegasus ::

kuall je izjavil:

kakšna pa je verjetnost, da so napovedi o podnebnih spremembah točne?
To je "not even wrong" nivo vprašanja. O efektih povišanega CO2 v atmosferi se je začelo opozarjati še preden sem se rodil in če razumeš inercijo velikih sistemov, ti je jasno, da je bilo takrat že prepozno za začetek reševanja situacije. Če bi takrat odstranil človeštvo s planeta, bi se le-ta zaradi inercije še vedno ogreval naslednih nekaj stoletij. In ker smo še vedno tu, se bo ogreval le še bolj.

Vostok, edina non-blody opcija je, da se kot vrsta odločimo stopiti skupaj in poenotiti v ukrepih. In sam vsak dan demonstriraš, da se to ne bo nikoli zgodilo, že zaradi tega ne, ker nas je evolucija naredila take, da kot posamezniki tipamo po celem spektru možnosti. Torej imaš dve možnosti - stil severne koreje, kjer se poenotenje zaukaže, ali pa stil texasa, kjer se individuumi borijo za lastno svobodo, torej vsesplošno globalno klanje. Noben od teh scenarijev mi ni pretirano všeč.

Tako da edina trohica upanja preostaja odkritje sovražno naravnanih alienov, ki bi nas kot zunanji sovražnik motiviral v skupno samoohranitveno delovanje. Sicer se bomo med seboj požrli.

kuall ::

po moje bodo odkrili kako tehnologijo, ki bo rešila situacijo dokaj hitro. zato so te napovedi netočne.

nirburu ::

pegasus je izjavil:

kuall je izjavil:

kakšna pa je verjetnost, da so napovedi o podnebnih spremembah točne?
To je "not even wrong" nivo vprašanja. O efektih povišanega CO2 v atmosferi se je začelo opozarjati še preden sem se rodil in če razumeš inercijo velikih sistemov, ti je jasno, da je bilo takrat že prepozno za začetek reševanja situacije. Če bi takrat odstranil človeštvo s planeta, bi se le-ta zaradi inercije še vedno ogreval naslednih nekaj stoletij. In ker smo še vedno tu, se bo ogreval le še bolj.

Vostok, edina non-blody opcija je, da se kot vrsta odločimo stopiti skupaj in poenotiti v ukrepih. In sam vsak dan demonstriraš, da se to ne bo nikoli zgodilo, že zaradi tega ne, ker nas je evolucija naredila take, da kot posamezniki tipamo po celem spektru možnosti. Torej imaš dve možnosti - stil severne koreje, kjer se poenotenje zaukaže, ali pa stil texasa, kjer se individuumi borijo za lastno svobodo, torej vsesplošno globalno klanje. Noben od teh scenarijev mi ni pretirano všeč.

Tako da edina trohica upanja preostaja odkritje sovražno naravnanih alienov, ki bi nas kot zunanji sovražnik motiviral v skupno samoohranitveno delovanje. Sicer se bomo med seboj požrli.


Kakšen miss sveta odgovor je to??
Daj potrudi se. Predstavi nekaj ukrepov.

Jaz mam že dokaj dodelano climage agendo.

tilen03 ::

kuall je izjavil:

po moje bodo odkrili kako tehnologijo, ki bo rešila situacijo dokaj hitro.

Jo že imamo. Imenuje se jedrsko orožje

kixs ::

pegasus je izjavil:

kuall je izjavil:

kakšna pa je verjetnost, da so napovedi o podnebnih spremembah točne?
To je "not even wrong" nivo vprašanja. O efektih povišanega CO2 v atmosferi se je začelo opozarjati še preden sem se rodil in če razumeš inercijo velikih sistemov, ti je jasno, da je bilo takrat že prepozno za začetek reševanja situacije. Če bi takrat odstranil človeštvo s planeta, bi se le-ta zaradi inercije še vedno ogreval naslednih nekaj stoletij. In ker smo še vedno tu, se bo ogreval le še bolj.

Vostok, edina non-blody opcija je, da se kot vrsta odločimo stopiti skupaj in poenotiti v ukrepih. In sam vsak dan demonstriraš, da se to ne bo nikoli zgodilo, že zaradi tega ne, ker nas je evolucija naredila take, da kot posamezniki tipamo po celem spektru možnosti. Torej imaš dve možnosti - stil severne koreje, kjer se poenotenje zaukaže, ali pa stil texasa, kjer se individuumi borijo za lastno svobodo, torej vsesplošno globalno klanje. Noben od teh scenarijev mi ni pretirano všeč.

Tako da edina trohica upanja preostaja odkritje sovražno naravnanih alienov, ki bi nas kot zunanji sovražnik motiviral v skupno samoohranitveno delovanje. Sicer se bomo med seboj požrli.


Zakaj mislis, da je predpostavka, da smo ljudje krivi, tocna? Je podnebje, temperatura na Zemlji konstanta? Je bilo kdaj pred 100 leti bolj toplo ali bolj susno kot danes? Ves, ne ves, mislis, da ves? Ocitno ti je vse jasno!

nirburu ::

Jaz sicer priznavam, da ljudje lahko vplivamo in tudi vplivamo na atmosfero. Da pa bi v takem obsegu in še posebej v takih posledicah kot nam alarmisti pravijo, pa je absurd. Naravnost absurd.

Pravijo, da imamo 12 let časa, da spremenimo smer ali smo pogubljeni.
To je trditev na nivoju ravnozemljašev, dokazov je ravno toliko.

DarwiN ::

nirburu je izjavil:

-skorajda kompletno prepoved letalskega prometa za mase
-skorajda kompletno prepoved živalskih proizvodov in mesa
-konkretno redukcijo individualnega prometa
-konkretno redukcijo kmetijstva
-redukcijo bivalnega prostora
-CO2 tracker za ljudi in njihove aktivnosti


Ja, pa bojda boš lahko šel samo 2x na dan scat.

Res ne razumem, zakaj sploh kdorkoli odgovarja tipičnim fake news trumptardom tvoje sorte. Na podlagi nekih anekdot in nerealnih ekstremov zrežiraš neko fearmongering zgodbico, ki nima niti najmanjše podlage v realnosti, kaj šele, da bi se dejansko karkoli od tega uresničilo. In pol bi ti resno debatiral?

LMAO, sicer pa, kaj naj ne bi Bill Gates že zdavnaj zradiral kakšne 3 milijarde ljudi? What happened? COVID nebuloze niso več aktualne in iščeš nove teorije?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Geho ::

Ne smemo pa samo pozabit, da se je ze zgodilo v preteklosti, da so financirali propagando da se je nekaj predstavilo kot super duper, v resnici pa to sploh ni: pitje mleka, kajenje,... skratka tule je tudi potencial industrije, da se proda vec elektricnih avtov in podobnega "eko" sranja.
Najvecji problem pa je v tem, da samo kupovanje elektricnih avtov ne bo resilo problema, ker se ga ne lotevajo pri izvoru! Ce bi bil res namen zmanjsati CO2 od prometa, potem bi morali zmanjsati promet, ne pa samo prekladati izpuste CO2 na izdelavo elektricnih avtov in proizvodnjo elektrike...
Prav tako, ce bi bilo tako zelo krizno, potem bi se moralo bogatasem kratkomalo prepovedat letet z zasebnimi letali, pluti okoli s pozresnimi jahtami,... ampak nicesar od tega ne vidimo. Vidimo samo kako bi navadne ljudi radi pripravili zlepa ali pa zgrda v nakup necesa, kar mogoce sploh ne rabijo.
Pa potem gremo se lahko naprej. Med korono se je pokazalo, da se da zmanjsati promet in da se veliko sluzb lahko dela remote. Zelo lepo se je pokazalo tudi tistim najbolj zagrizenim za govornikom dela v pisarnah, da se tudi doma lahko naredi veliko. In se ne rabi cele trume folka cijazit vsak dan in izgubljat dodaten cas. Pa gremo dalje, kitajska. Zakaj vse delat tam in potem to vse tovorit nazaj sem? Naj se delajo stvari blizje! Dalje. Veliko stvari bi se lahko naredilo bolj robustno, menjava delov in popravila bi morala biti bolj dostopna in bolj ekonomska kot so. V bistvu bi se moralo vedno bolj splacati popraviti zadevo, kot kupiti novo. Ampak temu ni tako.
Zmanjsevanje mesa... ok. Lahko. Lahko gremo tudi bolj na perutnino in ribe, mene ne moti, rdece meso jem bolj poredko. Ampak naj potem to velja globalno, ne da tam v Braziliji veselo sekajo dalje gozd, kot da ni nic. Kaj pol res ni nic?
Pa tiste fore o praznih avionih, ki so letali naokoli samo da so obdrzali kvote na letaliscih... halo? Take stvari bi moral posteno sankcionirat, ne pa dopuscat! Je kdo odgovarjal za to? Noben!
Najbolj kar lahko naredimo, da omejimo CO2 je zmanjsevanje ljudi na zemlji! Smo ze povsod uvedli enega otroka na par? Nismo! Nekateri z nizkimi IQ se se vedno mnozijo kot podgane, pa tudi ce sploh nimajo dovolj futra za froca!
Torej, ce je tako kataklizmicno, bi morali sprejeti vse te ukrepe in se marsikaj! Pa se je kaj sprejelo? Ne, sprejema se samo stvari, da se prodaja nove in druge reci ljudem. Zdaj je in CO2, cez 10-20 let bo nekaj drugega... samo da se ekonomija suka naprej, in da je profit in rast za vsako ceno!

nirburu ::

DarwiN je izjavil:

nirburu je izjavil:

-skorajda kompletno prepoved letalskega prometa za mase
-skorajda kompletno prepoved živalskih proizvodov in mesa
-konkretno redukcijo individualnega prometa
-konkretno redukcijo kmetijstva
-redukcijo bivalnega prostora
-CO2 tracker za ljudi in njihove aktivnosti


Ja, pa bojda boš lahko šel samo 2x na dan scat.

Res ne razumem, zakaj sploh kdorkoli odgovarja tipičnim fake news trumptardom tvoje sorte. Na podlagi nekih anekdot in nerealnih ekstremov zrežiraš neko fearmongering zgodbico, ki nima niti najmanjše podlage v realnosti, kaj šele, da bi se dejansko karkoli od tega uresničilo. In pol bi ti resno debatiral?

LMAO, sicer pa, kaj naj ne bi Bill Gates že zdavnaj zradiral kakšne 3 milijarde ljudi? What happened? COVID nebuloze niso več aktualne in iščeš nove teorije?


Pomiri se, ker bluziš.
Vse kar sem napisal so v taki ali podobni obliki climate alarmisti zahtevali. Imaš MSM posnetke, shode, politike itd.
Vsaj link si poglej, kjer mladeniči na slovenski BBC izpostavi izjavljajo skoraj isto.

DarwiN ::

Sure, pa v vsaki državi je 100 aktivistov, ki goli vdirajo na prireditve in se z lisicami priklenejo na vse živo. Ampak guess what.. Teh nihče resno ne jemlje, razen takšnih prestrašenih skrajnežev kot si ti, seveda. Tebi ti posamezniki povzročajo nočne more, ker polnijo naslovnice tvojega desničarskega fake newsa.

Skratka, pridi nazaj, ko te ne bodo na letalo spustili ali te bodo kakorkoli drugače prikrajšali. Ko te bodo s ceste odstranili, because "redukcija individualnega prometa", jesus christ. ;((;((8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kuall ::

tilen03 je izjavil:

kuall je izjavil:

po moje bodo odkrili kako tehnologijo, ki bo rešila situacijo dokaj hitro.

Jo že imamo. Imenuje se jedrsko orožje

nekaj, kar jemlje co2 iz atmosfere bolj agresivno, kaka mutirana rastlina. a je to tako težko odkriti? zakaj točno že?

l0g1t3ch ::

Poglejte datum :)
Kdaj se je že govorilo o segrevanju zemlje, če bomo kurili fosilna goriva.



Pa to ni en in edini članek.
In količina skurjenega premoga + ostalega je šla eksponentno gor. Zato take ocene o časovnem okvirju.

Za razne opice, ki trdijo da so podnebne spremembe nekaj kar si je izmislil Al Gore?
Tebe gledam Vostok_1.

nirburu ::

DarwiN je izjavil:

Sure, pa v vsaki državi je 100 aktivistov, ki goli vdirajo na prireditve in se z lisicami priklenejo na vse živo. Ampak guess what.. Teh nihče resno ne jemlje, razen takšnih prestrašenih skrajnežev kot si ti, seveda. Tebi ti posamezniki povzročajo nočne more, ker polnijo naslovnice tvojega desničarskega fake newsa.

Skratka, pridi nazaj, ko te ne bodo na letalo spustili ali te bodo kakorkoli drugače prikrajšali. Ko te bodo s ceste odstranili, because "redukcija individualnega prometa", jesus christ. ;((;((8-O


Kaj tebi ni jasno?
Pa štekaš, da to kar sem napisal ni napisano samo na ravnozemeljskih portalih, ampak na MSM po dolgem in počez.

Če se ti ne strinjaš, prav. Si "climate denialist" po njihovo. Ampak ne mi bluzit, da si prejšnje mi izmišljujemo.

kixs ::

l0g1t3ch je izjavil:

Poglejte datum :)
Kdaj se je že govorilo o segrevanju zemlje, če bomo kurili fosilna goriva.



Pa to ni en in edini članek.
In količina skurjenega premoga + ostalega je šla eksponentno gor. Zato take ocene o časovnem okvirju.

Za razne opice, ki trdijo da so podnebne spremembe nekaj kar si je izmislil Al Gore?
Tebe gledam Vostok_1.


Bolj kot je ozracje usrano, manj se Zemlja segreva. Verjetno ti ni jasno zakaj?

l0g1t3ch ::

kixs je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Poglejte datum :)
Kdaj se je že govorilo o segrevanju zemlje, če bomo kurili fosilna goriva.



Pa to ni en in edini članek.
In količina skurjenega premoga + ostalega je šla eksponentno gor. Zato take ocene o časovnem okvirju.

Za razne opice, ki trdijo da so podnebne spremembe nekaj kar si je izmislil Al Gore?
Tebe gledam Vostok_1.


Bolj kot je ozracje usrano, manj se Zemlja segreva. Verjetno ti ni jasno zakaj?


Kaj pa ti blodiš?
Co2 ne svinja ozračja na viden način. Niti ne bi rekel da ga svinja v klasičnem smislu, prispeva pa k ogrevanju zaradi efekta tople grede, ker otežuje izsevanje toplote nazaj v vesolje.

Ampak zares ne vem, kaj si pa ti hotel povedat.

nirburu ::

Kako pa se je zemlja nekoč shladila, če smo že pri tem?

kixs ::

l0g1t3ch je izjavil:

kixs je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Poglejte datum :)
Kdaj se je že govorilo o segrevanju zemlje, če bomo kurili fosilna goriva.



Pa to ni en in edini članek.
In količina skurjenega premoga + ostalega je šla eksponentno gor. Zato take ocene o časovnem okvirju.

Za razne opice, ki trdijo da so podnebne spremembe nekaj kar si je izmislil Al Gore?
Tebe gledam Vostok_1.


Bolj kot je ozracje usrano, manj se Zemlja segreva. Verjetno ti ni jasno zakaj?


Kaj pa ti blodiš?
Co2 ne svinja ozračja na viden način. Niti ne bi rekel da ga svinja v klasičnem smislu, prispeva pa k ogrevanju zaradi efekta tople grede, ker otežuje izsevanje toplote nazaj v vesolje.

Ampak zares ne vem, kaj si pa ti hotel povedat.


Sej sem vedel, da ti ni nic jasno. Tako kot vecini...

l0g1t3ch ::

kixs je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

kixs je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Poglejte datum :)
Kdaj se je že govorilo o segrevanju zemlje, če bomo kurili fosilna goriva.



Pa to ni en in edini članek.
In količina skurjenega premoga + ostalega je šla eksponentno gor. Zato take ocene o časovnem okvirju.

Za razne opice, ki trdijo da so podnebne spremembe nekaj kar si je izmislil Al Gore?
Tebe gledam Vostok_1.


Bolj kot je ozracje usrano, manj se Zemlja segreva. Verjetno ti ni jasno zakaj?


Kaj pa ti blodiš?
Co2 ne svinja ozračja na viden način. Niti ne bi rekel da ga svinja v klasičnem smislu, prispeva pa k ogrevanju zaradi efekta tople grede, ker otežuje izsevanje toplote nazaj v vesolje.

Ampak zares ne vem, kaj si pa ti hotel povedat.


Sej sem vedel, da ti ni nic jasno. Tako kot vecini...


No pa me razsvetli?

P. S.
Trik je v različnih valovnih dolžinah, da se ne boš preveč trudil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

nirburu ::

Ok. Kako se je zemlja ohladila po tem, ko smo imeli tudi po 4000ppm CO2?

DarwiN ::

nirburu je izjavil:

Pa štekaš, da to kar sem napisal ni napisano samo na ravnozemeljskih portalih, ampak na MSM po dolgem in počez.

Ja, MSM tipa Fox News in Nova24, mogoče še 24kur.com. Trači in desničarski mediji (a.k.a. fake news). Osebno tega sranja ne prebiram, saj ni poante. Uspe pa jim marsikoga zradikalizirat, kot so tebe. In zdaj ko samo vidiš Greto, imaš takoj polne hlače. :D

A edini pomembni so znanstveniki in njihov konsenz. Stroki potem sledi politika, kar privede do RL ukrepov. Zdaj pa mi na enem zanesljivem viru pokaži, kje se priznani klimatologi strinjajo okrog teh tvojih ekstremnih "rešitev".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nirburu ::

DarwiN je izjavil:

nirburu je izjavil:

Pa štekaš, da to kar sem napisal ni napisano samo na ravnozemeljskih portalih, ampak na MSM po dolgem in počez.

Ja, MSM tipa Fox News in Nova24, mogoče še 24kur.com. Trači in desničarski mediji (a.k.a. fake news). Osebno tega sranja ne prebiram, saj ni poante. Uspe pa jim marsikoga zradikalizirat, kot so tebe. In zdaj ko samo vidiš Greto, imaš takoj polne hlače. :D

A edini pomembni so znanstveniki in njihov konsenz. Stroki potem sledi politika, kar privede do RL ukrepov. Zdaj pa mi na enem zanesljivem viru pokaži, kje se priznani klimatologi strinjajo okrog teh tvojih ekstremnih "rešitev".


Dam ti N1, ki je CNN izpostava, ti pa mi o Fox News?
Ajde dovolj, zgini že enkrat, ker si dosaden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

l0g1t3ch ::

nirburu je izjavil:

DarwiN je izjavil:

nirburu je izjavil:

Pa štekaš, da to kar sem napisal ni napisano samo na ravnozemeljskih portalih, ampak na MSM po dolgem in počez.

Ja, MSM tipa Fox News in Nova24, mogoče še 24kur.com. Trači in desničarski mediji (a.k.a. fake news). Osebno tega sranja ne prebiram, saj ni poante. Uspe pa jim marsikoga zradikalizirat, kot so tebe. In zdaj ko samo vidiš Greto, imaš takoj polne hlače. :D

A edini pomembni so znanstveniki in njihov konsenz. Stroki potem sledi politika, kar privede do RL ukrepov. Zdaj pa mi na enem zanesljivem viru pokaži, kje se priznani klimatologi strinjajo okrog teh tvojih ekstremnih "rešitev".


Dam ti N1, ki je CNN izpostava, ti pa mi o Fox News?
Ajde dovolj, zgini že enkrat, ker si dosaden.


Povsem prav ti je napisal.
Tracarska desničarska trobila so te oprala, da si sedaj ko bik ki mu nekdo pomaha z rdečo cunjo.

nirburu ::

CNN tračarsko desničarsko trobilo?
Ni čudno, da vi dva sta bila tudi najbolj dosadna v cepilnih temah.

Naredite vsem nam uslugo in prosim trolajte kje dugje.
Mene ta tema resnično zanima.

Zanimivost
https://www.climate.gov/news-features/c...
En izbruh vulkana lahko konkretno shladi zemljo.
Dolgoročno modeliranje podnebja je bolj sci-fi, kot sci.
12 let do pogube pa je najosladnejša Stephen King fikcija.

l0g1t3ch ::

nirburu je izjavil:

CNN tračarsko desničarsko trobilo?
Ni čudno, da vi dva sta bila tudi najbolj dosadna v cepilnih temah.

Naredite vsem nam uslugo in prosim trolajte kje dugje.
Mene ta tema resnično zanima.

Zanimivost
https://www.climate.gov/news-features/c...
En izbruh vulkana lahko konkretno shladi zemljo.
Dolgoročno modeliranje podnebja je bolj sci-fi, kot sci.
12 let do pogube pa je najosladnejša Stephen King fikcija.



Shladi zemljo za nek kratek čas, ko je v zraku pepel, ki blokira sonce.
Ko se ta poleže je pa isto kot prej + še izbruhani plini.

Sicer pa jebat ga, če ti kvarim tvoj omejeni balonček.

kuall ::

l0g1t3ch je izjavil:

Tracarska desničarska trobila so te oprala, da si sedaj ko bik ki mu nekdo pomaha z rdečo cunjo.

ni tako enostavno, kolikor jaz vem desničarski mediji zelo redko zanikajo climate change, če ne nikoli.
gre se za drug pojav, za deljenje na dva politična pola.
kot sem že napisal, levičarji so v zgodovini toliko lagali, da jim zdaj, ko pridigajo o podnebnih spremembah, nekateri desničarji ne verjamejo, ker so izgubili ves ugled. tako da največ koristi bodo naredili, če se ne vtikajo v to tematiko sploh.

pegasus ::

nirburu je izjavil:

Kakšen miss sveta odgovor je to??
Daj potrudi se. Predstavi nekaj ukrepov.
Glej, 10k besed eseja nisi vreden. Če pa iščeš trpljenje kot hitro rešitev, ti predlagam kako domino.

PS. Predlagam ti ogled Attack on Titan, kjer ni nič tako kot izgleda in je vse ena sama zarota. Verjamem, da boš noro užival.

trancer01 ::

Podnebje se spreminja in človek ne more narediti nič proti temu. Pika. Vsi ukrepi so bob ob steno in ne bodo vplivali niti en promil na dolgoročno temperaturo. Bodo pa škodovali zahodnemu gospodarstvu.

Geho ::

Se pravi, da so že v preteklosti imeli take suše kot jih imamo danes?

cias ::

Geho je izjavil:

Se pravi, da so že v preteklosti imeli take suše kot jih imamo danes?


Še nikoli v zgodovini ni bilo tako nizkega vodostaja, več kot očitno je za globalno segrevanje kriv človek.


Spain’s drought reveals ruins of ancient Roman encampment

A drought has revealed the full extent of an ancient Roman settlement, as the waters of a Galicia reservoir in northwest Spain drastically receded.

Aquis Querquennis is a Roman archaeological complex consisting of an encampment and mansion. The camp was occupied in the 1st and 2nd centuries. The area was flooded to create the reservoir in 1949.


https://t.me/rt_mirror/3169

nirburu ::

pegasus je izjavil:

nirburu je izjavil:

Kakšen miss sveta odgovor je to??
Daj potrudi se. Predstavi nekaj ukrepov.
Glej, 10k besed eseja nisi vreden. Če pa iščeš trpljenje kot hitro rešitev, ti predlagam kako domino.

PS. Predlagam ti ogled Attack on Titan, kjer ni nič tako kot izgleda in je vse ena sama zarota. Verjamem, da boš noro užival.


Saj ne gre zame. Ljudje berejo, daj jim predstavi tvojo vizijo reševanja planeta. Pa ne rabiš esejistično pisat, daj alinejsko.

A. Smith ::

Geho je izjavil:

Ne smemo pa samo pozabit, da se je ze zgodilo v preteklosti, da so financirali propagando da se je nekaj predstavilo kot super duper, v resnici pa to sploh ni: pitje mleka, kajenje,... skratka tule je tudi potencial industrije, da se proda vec elektricnih avtov in podobnega "eko" sranja.
Najvecji problem pa je v tem, da samo kupovanje elektricnih avtov ne bo resilo problema, ker se ga ne lotevajo pri izvoru! Ce bi bil res namen zmanjsati CO2 od prometa, potem bi morali zmanjsati promet, ne pa samo prekladati izpuste CO2 na izdelavo elektricnih avtov in proizvodnjo elektrike...
Prav tako, ce bi bilo tako zelo krizno, potem bi se moralo bogatasem kratkomalo prepovedat letet z zasebnimi letali, pluti okoli s pozresnimi jahtami,... ampak nicesar od tega ne vidimo. Vidimo samo kako bi navadne ljudi radi pripravili zlepa ali pa zgrda v nakup necesa, kar mogoce sploh ne rabijo.

Hehehe.
 Oldie, but goldie.

Oldie, but goldie.

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

tilen03 ::

kuall je izjavil:

tilen03 je izjavil:

kuall je izjavil:

po moje bodo odkrili kako tehnologijo, ki bo rešila situacijo dokaj hitro.

Jo že imamo. Imenuje se jedrsko orožje

nekaj, kar jemlje co2 iz atmosfere bolj agresivno, kaka mutirana rastlina. a je to tako težko odkriti? zakaj točno že?

Ni tako simpl.

trancer01 je izjavil:

Podnebje se spreminja in človek ne more narediti nič proti temu. Pika. Vsi ukrepi so bob ob steno in ne bodo vplivali niti en promil na dolgoročno temperaturo. Bodo pa škodovali zahodnemu gospodarstvu.

Tudi, če imaš prav... Koliko hrane se zavrže, koliko ljudi ima holesterol, koliko živali(morskih in kopenskih) smo uničili ali uničujemo zaradi dejansko nepotrebnih praks v gospodarstvu. Tudi, če nima vpliva na podnebje, ekosistem(in ima vpliv, zelo), se splača narediti nekaj korenitih sprememb. Tako pač ne gre, žal. Z industrializacijo in globalizacijo smo naredili odličen preboj: rekordno zmanjšali lakoto, ekonomsko stanje, ampak to je za sabo prineslo tudi veliko slabih stvari, ki smo jih zaradi ekonomske rasti ignorirali. In jih še dalje, ker so seveda naporne za gospodarstvo in bi pomenilo popolno preobrazbo družbe, ki je družba zaenkrat še ni sprejela. Družba jo mora, ne kapitalisti ali politiki. Družba odloča. Kapitalisti in politiki lahko samo vržejo kost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

nirburu ::

Se strinjam. Nekaj treba narediti, ker zadnjih 100 let smo delali z planetom kot svinja z mehom.
Nisem pa za prepoved pridelave mesa. Prepoved fosilnih goriv itd.

l0g1t3ch ::

nirburu je izjavil:

Se strinjam. Nekaj treba narediti, ker zadnjih 100 let smo delali z planetom kot svinja z mehom.
Nisem pa za prepoved pridelave mesa. Prepoved fosilnih goriv itd.


Prepoved pride, ker ljudje sami nismo sposobni zmernosti.
Pa nisem fan prepovedi.
Samo žal je tako, da se dosedanjim priporočilom da ni treba vsak dan jest mesa za vse obroke folk samo posmehuje.
Eni gredo celo tako daleč da jedo še več mesa, da ga pojedo še za vegane in podobne neumnosti.
Pač splošni publiki manjka malo samokontrole in zdravega razuma.

trancer01 ::

Ko bo na planetu manj ljudi, bo tudi manj onesnaženja in vplivov človeka na naravo. Dokler pa število prebivalcev na planetu raste, je velika večina zahodnih kvazi zelenih politik milo rečeno neumnih.

ginekk ::

trancer01 je izjavil:

Ko bo na planetu manj ljudi, bo tudi manj onesnaženja in vplivov človeka na naravo. Dokler pa število prebivalcev na planetu raste, je velika večina zahodnih kvazi zelenih politik milo rečeno neumnih.


Rast se bo ustalila ali obrnila, ko bo cel svet približno enako razvit. Pred 100 let smo tudi tule štepali otroke enako kot jih še vedno v nerazvitih deželah.

3p ::

nirburu je izjavil:

Ok. Kako se je zemlja ohladila po tem, ko smo imeli tudi po 4000ppm CO2?


Najbrž je nivo co2 pobil, kar ga je tako množično generiralo oz. vzpodbudil razcvet porabnikov? Ne pozabimo še tega:

  • Spremebe atmosfere so bile očitno dovolj počasne, da se je življe prilagodilo.

  • Ljudi in civilizacije seveda še ni bilo.

  • Te manjše spremembe v zadnjih tisočletjih, odkar smo mi naokoli, so povzročile drastične spremembe v načinu in kraju prebivanja tistih nekaj milijonov ljudi, ki so živeli na Zemlji



Na spremembo temperature ozračja in količino co2 v atmosferi vplivajo še drugi faktorji, ki jih niti ne znamo razložiti. Je pa jasno, da povečanje co2 ob nespremenjenih drugih dejavnikih povzroča globalno segrevanje. Seveda, mogoče nam sreča pomaga in, recimo, sončev sistem ravno zaide v del vesolja z več prahu, pa nam bo ta dodatni co2 pomagal preprečiti ledeno dobo. Ampak verjetnost za to je, glede na to, kako hitro produciramo co2, približno enaka verjetnosti vmešavanja bogov v naše življenje. Na to se torej ni zanašati.

Vprašati se je torej potrebno, kaj lahko naredimo sami in zdaj. Seveda, seveda, se strinjam, veliki onesnaževalci polni €€€ poskušajo najprej vplivati na politiko, da bi škarjice najprej strigle pri šniclih, ampak tudi teh onesnaževalcev ne moremo kar tako ukiniti, če nismo pripravljeni na velike spremembe v načinu življenja. Pač ne gre mimo tega, da ~25% co2 proizvede transport, 25 proizvodnja energije, 25 še industrija... Verjetno ni smiselno, da bi karkoli od tega prepovedali, le tako ali drugače je treba narediti bolj sprejemljive odločitve bolj zanimive.

Zdaj, na slo-techu lahko bluzimo. Razmislite pa, kaj boste odgovorili svojim otrokom, ko vas bojo enkrat, ko bojo nekje v osnovni šoli, vprašali, čemu se bojo mogli odreči pri svojih 50-tih na račun dveh familijskih "džipov", dnevnih šniclov in letalskih dopustov na Kakoloniki...

Mogoče šnicl dvakrat na teden, za službo en avtomobil in dva (električna) bicikla, dopust z letalom vsakih nekaj let, sicer pa... ?

trancer01 ::

Če bi imel na izbiro dvakrat več denarja na račun odpovedi vsem kvazi zelenim ukrepom in davkom, ki so s tem povezani, takoj podpišem. Najbolj je pa žalostno, da če bi to naredili, najbrž ne bi bila čez 100 let temperatura na Zemlji nič višja, kot če še naprej izvajamo "kvazi zeleno" politiko in z njo dušimo gospodarstvo in prebivalstvo.

Smrekar1 ::

nirburu je izjavil:


Kje imamo neke uravnotežene strokovnjake, ki se izpostavljajo?


Imamo.

Problem je v tem, da jih nekateri označujete za "ekstremiste".

kow ::

OP je v osnovi lazna informacija. Nikjer nisem nikoli zasledil, da je kdorkoli (zakonodaja seveda) predlagal prepoved letalskega prometa za mase itd.
Temo je potrebno zakleniti, ker je pac nesmiselna.

Imo, je Nirburu patoloski laznivec. Ne more si pomagati in potrebuje strokovno pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

gruntfürmich ::

DarwiN je izjavil:

Res ne razumem, zakaj sploh kdorkoli odgovarja tipičnim fake news trumptardom tvoje sorte. Na podlagi nekih anekdot in nerealnih ekstremov zrežiraš neko fearmongering zgodbico, ki nima niti najmanjše podlage v realnosti, kaj šele, da bi se dejansko karkoli od tega uresničilo. In pol bi ti resno debatiral?

fake news in plačanci so kvečjemu vsa 'znanstvena' srenja, ki imajo kao 'konsenz', da če ne prenehamo svinjati nas bo v 50-h letih skuhalo ker bo šla temperatura exponentno gor (morda kar do 5000°C; kdo ve...).
če se za ohranitev zdravja pred prehladom vzpostavlja globalna tiranija, zakaj pa se za ohranitev življenskega okolja ne bi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Mene bolj kot podnebje in spremembe le ttega zanima kam gremo in bomo šli z vsemi smetmi, ki jih zmečemo v morje, zakopljemo,... In kam bomo šli z vsemi baterijami, solarnimi paneli, vetrnicami zelene energije, ko pa je že kristalno jasno, da jih že sedaj samo zakopavamo in ne recikliramo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
«
1 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1589144 (4013) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18130616 (14491) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11917378 (13577) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834521 (24483) NSA Agent

Več podobnih tem