» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
3 / 80
»»

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne tvoj v praksi poveličuje pehanje za denarjem da ga lahko nato zamenjaš za onesnaževanje... od tvojega načina nima neposredne koristi nič tisti revež ki si že zdaj komaj 1x na leto privošči let v Grčijo na 14 dnevni dopust kajne?
No v mojem primeru bi ta revež imel to možnost...


Ravno obratno. Sedaj se premozni z avionom zapeljejo, recimo v Azijo. V tvojem primeru, pa bi napolnili hrvasko in grsko obalo.
Revezi pa bi najemali poceni bivalisca kilometre od obale. In vsak dan po zgocem soncu pesacili do obale. V obe smeri. Naivno si ti predstavljas regulacijo.



Ti meni samo razloži kako tvoja logika pripelje do tega da bo ZA MENE (povprečnega človeka z 1.800 bruto plače) bolje in ceneje če povišamo ceno letalskih prevozov... recimo za 100 ali 200%...

Kako je to za mene bolje... govoriva NEPOSREDNO...

Če se nama gre RES za okolje potem prepoveva letenje nasploh, ampak to se nama več kot očitno ne gre kajne... torej kaj imam jaz boljšega od tega da je karta do Cipra danes 90EUR jutri pa 270EUR in gre 180EUR v državno blagajno ki jih porabi za maketo drugega tira, ali pa za odpravnine poslancev dopuste itd...

Jaz pač žal tu logike ne vidim, ti pa jo.





Ne po moji logiki bi se lahko tako jaz in Bill Gates letno zapeljala XY ur z letalom... razlika je samo da če bi se hotel Bill Gates več, bi moral it na borzo ur letenja in odkupit to od mojega soseda ki je na minimalcu in bi mu te ure prodal za 1.000EUR in bi tako svoj luksuz Bill Gates plačal mojemu sosedu na minimalcu namesto v državno blagajno... to je vsa razlika.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

driver_x ::

trancer01 je izjavil:

cias je izjavil:

Kanada je sedaj ustanovila oborožene sile za boj proti vremenskim spremembam. Upam da ukrotijo tiste kmete ki onesnažujejo vreme z dušikom!

Slovenija bi pa lahko ustanovila oborožene sile proti gravitaciji!;((

Samo najprej je treba zakonodajo sprejet in v njej določiti, na katerih območjih bo gravitacija po novem prepovedana. Potem pa na tista območja pošljemo vojsko, da odstrani to zoprno gravitacijo.


Opranoglavec! Gravitacije sploh ni!

kow ::

Po tvoji logiki zahtevam enako pri kofetkanju na blejskem jezeru. Ce bos hotel na kafe z razgledom, isci klosarja, ki ti bo prodal dovolilnico. Pri smucanju enako.

Po moji logiki bos placal x3, nato pa bo trg zrihtal alternativna sinteticna goriva. Ali pa elektricne avione. Do albanije, bo ze slo. Ti pa se nadaljnih 100 let tolci revscino z enim letalskim poletom na leto. Verjetno bodo tudi tebi ceno dvignili, ker bo vse dogovorjeno vnaprej - velikost trga, posamezni delezi. Zivel netrzni sistem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Po tvoji logiki zahtevam enako pri kofetkanju na blejskem jezeru. Ce bos hotel na kafe z razgledom, isci klosarja, ki ti bo prodal dovolilnico. Pri smucanju enako.

Po moji logiki bos placal x3, nato pa bo trg zrihtal alternativna sinteticna goriva. Ali pa elektricne avione. Do albanije, bo ze slo. Ti pa se nadaljnih 100 let tolci revscino z enim letalskim poletom na leto. Verjetno bodo tudi tebi ceno dvignili, ker bo vse dogovorjeno vnaprej - velikost trga, posamezni delezi. Zivel netrzni sistem!



Kakorkoli meni je tvoja logika nevarna, ker daje vedet da če imaš dovolj denarja si lahko privoščiš še več svinjanja kot drugi in to daje napačen signal.

Primerjave z kavico niso enake, kot pravim tole je problematično ko si povprečnež več ne more privoščit... torej če imaš plače 1.200 EUR in je dopustovanje kjerkoli izven sosednjih par držav par jurijev, postane pač problem... to da je kavica 2EUR ali 4EUR ali 6EUR si še vedno lahko privoščiš in je pač tržni sistem ok.


Če bi trg vse tako super zrihtal ne bi rabili držav se ti ne zdi? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Po tvoji logiki zahtevam enako pri kofetkanju na blejskem jezeru. Ce bos hotel na kafe z razgledom, isci klosarja, ki ti bo prodal dovolilnico. Pri smucanju enako.

S kofetkanjem ne delaš škode, sploh pa ne nekomu 100 km stran. Ne delaš neke koristi, ampak škode pa tudi ne.

kow ::

Kako ne. Onemogocas vsem enakopraven pogled na lepote. Nekdo z denarjem, ti lahko onemogoci pogled na blejsko jezero.
Tudi sem vas ze vprasal, se strinjate, da je enak sistem pri avtomobilizmu? Vsakemu pripada 5000km na leto. Ostalo pa se trejda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Kako ne. Onemogocas vsem enakopraven pogled na lepote. Nekdo z denarjem, ti lahko onemogoci pogled na blejsko jezero.


Bistveno je če ti ga je... =) Ker z davkom ti nekomu dejansko onemogočiš letenje ker nima denarja... to da kava stane 6EUR ne pomeni da ti ne moreš tam pogledat jezera ali?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Nimam za parkirnino. Nekateri premozni pridejo z avtodomom in zasedejo ves prostor.

Ce bos premislil, bos ugotovil, da letenje na ciper ni nobena clovekova pravica. Podobno kot ni kofetkanje na bledu.
Resursi so omejeni in prednost imajo tisti, ki imajo denar. Lahko pa predlagas kaksen drugi sistem. Da imajo recimo prednost - tisti s partijsko izkaznico. Ali pa rdecelasci. Ali se kaksen socialni eksperiment, ki (jasno) ne bo deloval.

Najbolj smesno je, da tudi v lastnem sistemu ti nikoli ne bi letel. Ker si preskrt. Trg bi ti ponudil za tisti edini let jurja evrov, pa bi prodal in raje sel na dodatne pocitnice na hrvasko obalo. Z dizelskim avtomobilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Nimam za parkirnino. Nekateri premozni pridejo z avtodomom in zasedejo ves prostor.

Ce bos premislil, bos ugotovil, da letenje na ciper ni nobena clovekova pravica. Podobno kot ni kofetkanje na bledu.
Resursi so omejeni in prednost imajo tisti, ki imajo denar. Lahko pa predlagas kaksen drugi sistem. Da imajo recimo prednost - tisti s partijsko izkaznico. Ali pa rdecelasci. Ali se kaksen socialni eksperiment, ki (jasno) ne bo deloval.


Saj sem ti povedal... predlog je takšen da ima VSAK ČLOVEK enako možnost svinjat v enakem obsegu (tam kjer pač moramo svinjat manj) in če je to pri letenju potem je najbolje da dobi vsak prebivalec oz. državljan EU držav možnost letet recimo 25ur letno v zraku, če jih preseže je konec če ne zakupi od drugega

ti bi pa raje videl da se eni vozijo vsak teden drugi pa nikoli ker jim je predrago, no večina se bi bolj strinjala z mojim predlogom menim... nihče ne pravi da moraš to skurit, saj lahko prodaš, boš pač imel več keša za plačevanje drugih zadev kot je hrana, položnice itd...

Če lahko imamo CO2 kupone lahko imamo tudi to
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Jaz bi rad, da se vsi vozijo z letalom vsak dan. Ali pa se veckrat - jasno. Saj nisem bedak, da bi mislil, da je manj bolje kot vec.
Ti bi pa se rad sel nek rigidni ideoloski komunajzarski sistem. End result, bo v mojem sistemu veliko boljsi.

Ocitno tudi ne razumes, da so CO2 kuponi nekaj povsem drugega. Ali pa si morda ti dobil kaksenga v postni nabiralnik? Jaz ga nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Jaz bi rad, da se vsi vozijo z letalom vsak dan. Ali pa se veckrat - jasno. Saj nisem bedak, da bi mislil, da je manj bolje kot vec.
Ti bi pa se rad sel nek rigidni ideoloski komunajzarski sistem. End result, bo v mojem sistemu veliko boljsi.



Ja, midva bi obadva rada enako zadevo ja, samo razlika je da tvoj predlog krči krog uporabnikov ki LAHKO letijo zaradi davkov, moj pa daje ljudem možnost da se odpovejo letenju v zameno za kompenzacijo.

Kot pravim, v osnovi sta predloga enaka, razlika je da tvoj daje denar državi in odloča ona kaj bo z njim počela, moj pa daje denar tistim ki prodajo ure letenja bogatunom in se potem vsak posamezno odloči za kaj bi porabil denar ki ga dobi.

Zanimivo je da si me oklicla za komunista medtem ko je tvoj predlog večanja moči države bolj komunističen kot moj ki bi dal več denarja ljudem torej ne novega davka.

Ocitno tudi ne razumes, da so CO2 kuponi nekaj povsem drugega. Ali pa si morda ti dobil kaksenga v postni nabiralnik? Jaz ga nisem.


V osnovi je enak... to da ga midva nisva dobila v nabiralnik ne spremeni dejstva da lahko ti prodaš možnost onesnaževanja drugi firmi... jaz bi logiko samo prenesel na posamezno osebo.

Sistem trgovanja z emisijami EU (EU ETS - Emissions Trading System) je Evropska unija kot prva na svetu uvedla leta 2005. Ustvarjen je bil za postopno zniževanje izpustov toplogrednih plinov v energetsko intenzivni industriji in termoelektrarnah ter od leta 2008 tudi v letalskem prometu. Z razdelitvijo emisijskih kuponov sistem določi zgornjo mejo toplogrednih plinov, ki jih v ozračje lahko izpustijo podjetja iz omenjenih dejavnosti. Emisijski kupon namreč predstavlja pravico do izpusta ene tone ogljikovega dioksida. Bistvo sistema je v tem, da se število kuponov, ki jih dodeljuje EU, iz leta v leto zmanjšuje, kar naj bi podjetja, ki prispevajo največ toplogrednih plinov v ozračje, prisililo v zmanjševanje izpustov.

Emisijske kupone po podatkih ministrstva za okolje in prostor prejema več kot 11.000 evropskih podjetij oziroma upravljavcev naprav, ki povzročajo emisije toplogrednih plinov.


No zdaj pa to logiko prenesi na ure letenja... v osnovi je enaka, razlika je samo da bi ure letenja dobil vsak državljan EU držav...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Predloga sta popolnoma nasprotna. Moj predlog bo na dolgi rok povzrocil veliko pocenitev ekoloskega letalskega prometa. Stevilo letov in pripeljanih potnikov bo slo v visave. Vsak klosar si bo lahko privoscil let.

Tvoj predlog pa je stagnacija in ustavitev razvoja. Denar ne bo sel v nic produktivnega.

Mato989 ::

Seveda je potrebno to uvest na ravni Zahodnega Sveta...

kow je izjavil:

Predloga sta popolnoma nasprotna. Moj predlog bo na dolgi rok povzrocil veliko pocenitev ekoloskega letalskega prometa. Stevilo letov in pripeljanih potnikov bo slo v visave. Vsak klosar si bo lahko privoscil let.

Tvoj predlog pa je stagnacija in ustavitev razvoja. Denar ne bo sel v nic produktivnega.


Kako veš da več davkov pomeni več razvoja? Koliko davkov je bilo takrat ko je družba najbolj napredovala in so izumili parni stroj? Več kot danes ali manj? So bili proračuni držav manjši ali večji.

Aha, velika pocenitev, ok, koliko se cenijo zadeve nominalno zadnjih 100 let torej zaradi napredka?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Seveda se. Ne vem ali si slep ali pa zelo mlad.

nirburu ::

pegasus je izjavil:

Da da ... ne se pustit motit z realnostjo, ni ne prijetna ne zabavna. Uživaj v svojem mehurčku, dokler lahko.


Mehurčku?
Pa nisem jaz tisti, ki napoveduje, da ne bo več kapljice vode za pit. Lol. Dovolj pitne vode na planetu je še in še.

cias je izjavil:

Trudeau installing weapons armouries, interrogation rooms for Ministry of Climate Change

Miki N je izjavil:

obvezna za vse!


Za vse ne, Red pill Germany v zadnjem videu govori kako je en njegov znanec iz politike rekel da ga ne skrbi cena bencina ker tanka njegov šofer.


The fuck!?
V predkoronskih časih bi se še malo nakrohotal. Danes se ne več.
Zgleda, da bodo začeli stiskat kmete v vseh "WEF inside" državah in se temu primerno pripravljajo, saj kmeti so pogosto oboroženi, še posebej v ZDA.

kow je izjavil:

Po tvoji logiki zahtevam enako pri kofetkanju na blejskem jezeru. Ce bos hotel na kafe z razgledom, isci klosarja, ki ti bo prodal dovolilnico. Pri smucanju enako.

Po moji logiki bos placal x3, nato pa bo trg zrihtal alternativna sinteticna goriva. Ali pa elektricne avione. Do albanije, bo ze slo. Ti pa se nadaljnih 100 let tolci revscino z enim letalskim poletom na leto. Verjetno bodo tudi tebi ceno dvignili, ker bo vse dogovorjeno vnaprej - velikost trga, posamezni delezi. Zivel netrzni sistem!


Komunizem pod krinko?



Glede materializma in vere. Če odtraniš materializem v današnji družbi nam ne ostane nič. Ker vsi so že zavrgli religijo. Trenutno rajo prepričujejo, da naj sprejme Gaia kult, medtem ko elita nadaljuje svojo pot.
Tako ne bo šlo.

fikus_ ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne tvoj v praksi poveličuje pehanje za denarjem da ga lahko nato zamenjaš za onesnaževanje... od tvojega načina nima neposredne koristi nič tisti revež ki si že zdaj komaj 1x na leto privošči let v Grčijo na 14 dnevni dopust kajne?
No v mojem primeru bi ta revež imel to možnost...


Ravno obratno. Sedaj se premozni z avionom zapeljejo, recimo v Azijo. V tvojem primeru, pa bi napolnili hrvasko in grsko obalo.
Revezi pa bi najemali poceni bivalisca kilometre od obale. In vsak dan po zgocem soncu pesacili do obale. V obe smeri. Naivno si ti predstavljas regulacijo.



Ti meni samo razloži kako tvoja logika pripelje do tega da bo ZA MENE (povprečnega človeka z 1.800 bruto plače) bolje in ceneje če povišamo ceno letalskih prevozov... recimo za 100 ali 200%...

Kako je to za mene bolje... govoriva NEPOSREDNO...

Če se nama gre RES za okolje potem prepoveva letenje nasploh, ampak to se nama več kot očitno ne gre kajne... torej kaj imam jaz boljšega od tega da je karta do Cipra danes 90EUR jutri pa 270EUR in gre 180EUR v državno blagajno ki jih porabi za maketo drugega tira, ali pa za odpravnine poslancev dopuste itd...

Jaz pač žal tu logike ne vidim, ti pa jo.





Ne po moji logiki bi se lahko tako jaz in Bill Gates letno zapeljala XY ur z letalom... razlika je samo da če bi se hotel Bill Gates več, bi moral it na borzo ur letenja in odkupit to od mojega soseda ki je na minimalcu in bi mu te ure prodal za 1.000EUR in bi tako svoj luksuz Bill Gates plačal mojemu sosedu na minimalcu namesto v državno blagajno... to je vsa razlika.



Mato to ne gre, od česa bodo pa priseski živeli?!
CO2 kuponi so bili dobra ideja, ampak se je pokvarila in sedaj služi za prekupčevanje in odpustke tistim, ki lahko plačajo.
Tako da podpiram Matotovo idejo, lahko bi jo še razširili na energente.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Utk ::

kow je izjavil:

Kako ne. Onemogocas vsem enakopraven pogled na lepote. Nekdo z denarjem, ti lahko onemogoci pogled na blejsko jezero.
Tudi sem vas ze vprasal, se strinjate, da je enak sistem pri avtomobilizmu? Vsakemu pripada 5000km na leto. Ostalo pa se trejda.

Ne more ti preprečit razgleda, lahko ti samo prepreči kofektanje. Ki samo po sebi ni okolju škodljivo tako zelo, da bi ga omejevali.
Pri avtih najbrž ni takih ekstremnih razlik, ker se zelo redki vozijo 100,000 km letno iz užitka, pa tudi to je samo 10x več od nekega reveža, ki se vozi samo v službo. Kar se pač mora. Pri letenju je pa to razmerje v resnici lahko x1000. Zato dvomim, da bi pri avtih kaj dost naredili, skupno število prevoženih km bi težko bistveno zmanjšali.

kow je izjavil:

Predloga sta popolnoma nasprotna. Moj predlog bo na dolgi rok povzrocil veliko pocenitev ekoloskega letalskega prometa. Stevilo letov in pripeljanih potnikov bo slo v visave. Vsak klosar si bo lahko privoscil let.

Tvoj predlog pa je stagnacija in ustavitev razvoja. Denar ne bo sel v nic produktivnega.

Komot se letenje na čisto gorivo dovoli neomejeno. Ali pa vožnjo z avtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nirburu ::

Glede pomanjkanja vode.
Pitno vodo lahko proizvajamo kot stranski produkt hlajenja elektrarn, še posebej jedrskih elektrarn.

Ampak pitne vode ne bo nikoli zares zmanjkalo, razen če Zemlja postane kot Arrakis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

c3p0 ::

Izraelci iz morske zdaj pridelajo toliko pitne vode, da jo dobesedno zlivajo stran.

nirburu ::

Res je, sam ne kot stranski produkt. Eskimi neomejeno finančno podporo podložnih držav, pametno investirajo v lastno infrastrukturo in razvoj.

p0f ::

Utk je izjavil:

Pri avtih najbrž ni takih ekstremnih razlik, ker se zelo redki vozijo 100,000 km letno iz užitka, pa tudi to je samo 10x več od nekega reveža, ki se vozi samo v službo. Kar se pač mora.


Ne drzi. Ni se mu treba, ampak se pac noce prestaviti na javni prevoz. Ljudi, ki se dejansko morajo voziti v sluzbo je zelo malo (je pa res, da so vsi na slo-techu, in zivijo v vukojebini ter se ob vsaki omembi javnega prevoza oglasi, da se vsako jutro morajo peljati iz Kredarice ker tja ne vozi avtobusni prevoz).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

hruske ::

Zakaj ni v debati o podnebnih spremembah zmernežev? Ker obstajajo dobro financirani mediji in piar firme, ki vzbujajo občutek, da ukrepi niso nujni.

Posledično se ne ukrepa, stanje pa je vedno bolj podobno situaciji, ko avto brzi proti prepadu. Če bi začeli zavirati prej, bi bila vožnja udobna in ne bi nihče občutil, da zaviramo. Ko se zmanjšuje razdalja do prepada, se zmanjšuje tudi manevrski prostor.

Ko preideš neko točko, je potrebno zavirat na polno. Takrat ti ne pomaga več zmernost.
Rad imam tole državico. <3

nekikr ::

Zakaj? Povsem enostavno, tepček. Ker so nam politiki govorili, da nas bo vse pobil najhudejšejši virus v zgodovini, sami so pa prirejali zabave, medosebna razdalja in maske so bile pa pri njih tudi zgolj priporočilo. Saj veš tisto Kacinovo, "A se gremo mal hecat?.
Danes nam govorijo, da imamo še dve leti in tri mesece časa, potem bo prepozno. Nato se odpeljejo s privat letalom pridigat v drugo dvorano, vmes se bašejo z najrazličnejšo hrano s celega sveta. In delajo vse kar je v njihovi moči, da BPD ne bi padel (pomeni: zapravljaj! Koga briga, če ne rabiš, ti samo kupi, da BDP ne pade!".
Proti vetru scati je brezveze, bolje je, da skupaj posekamo še zadnje drevo in potem pogledamo apokalipso.

Reycis ::

Pa tudi sistem ne prenese postopnega zaviranja.
Diversity is our greatest strength

p0f ::

hruske je izjavil:

Zakaj ni v debati o podnebnih spremembah zmernežev? Ker obstajajo dobro financirani mediji in piar firme, ki vzbujajo občutek, da ukrepi niso nujni.

Posledično se ne ukrepa, stanje pa je vedno bolj podobno situaciji, ko avto brzi proti prepadu. Če bi začeli zavirati prej, bi bila vožnja udobna in ne bi nihče občutil, da zaviramo. Ko se zmanjšuje razdalja do prepada, se zmanjšuje tudi manevrski prostor.


Mislim, da se motis. Veliki vecini ljudi se gladko jebe za podnebne spremembe, vidijo samo sebe, v prihodnost niso sposobni planirati dlje od dopusta na Hrvaskem in ne bojo spreminjali svojega nacina zivljenja, dokler ga ne bodo vsi drugi.

Edina opcija je resna prisila, ki pa ne bo sla cez ker jo lahko sprozijo samo politiki, te pa so odvisno od glasov volilcev, ob danasnjem populizmu in vsesplosnem pohlepu in egoizmu pa je popolnoma nerealno pricakovati, da bi tukaj zavladal kakrsenkoli konsenz.

Ergo, pojem svojo misko, ce nam bo ratalo podnebne spremebe ustaviti. Upam samo, da bo dovolj hudo, da clovestvo izumre, idiokracija in idijoti, ki v njej zivijo, ne smejo preziveti.

p0f je izjavil:

Ko preideš neko točko, je potrebno zavirat na polno. Takrat ti ne pomaga več zmernost.


Ja, tezava pa je, da je ta tocka preden jasno vidis prepad. In to je odlicna kuhinja za razne bebce, ki nocejo spreminjati zivljenskih navad, morone, ki v vsem vidijo zaroto, politike, ki bi radi bili na podlagi teh bebcev izvoljeni itd. Ce bi zdajle gorela cela Slovenija, ne bi nihce "zaviral". Bomo pogasili in nadaljevali enake prakse. Ce bo neko poletje 50, bomo malo bolj na debelo namazani s kremami proti soncu, klimo v vsak prostor in nadaljuj tako kot prej.

In vsesplosni egoizem in razgradnja druzbe s strani neoliberalistov pri celi zadevi nic ne pomaga. Covid in cepljenje je bil lep primer, zakaj globalnega segrevanja ne bomo resili.

Ocitno v nekem trenutku kompleksnost problema prerase intelekt vecine populacije in takrat se civilizacija konca. Kar pa niti ni tako slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Reycis ::

Ta ista večina, ki se ji jebe za vse in hočejo samo naprej po starem je še najmanjši problem. Zakuhaš ronco in jim v zameno za "življenje po starem aka. dopust na hrvaškem" vbrizgaš počasen strup.
Diversity is our greatest strength

nekikr ::

Mislim, da se motis. Veliki vecini ljudi se gladko jebe za podnebne spremembe, vidijo samo sebe, v prihodnost niso sposobni planirati dlje od dopusta na Hrvaskem in ne bojo spreminjali svojega nacina zivljenja, dokler ga ne bodo vsi drugi.

Ti si seveda povsem drugačen? En tak razsvetljenec? Ljudem je že jasno, da ni ok kar se dogaja, brez skrbi. Vidijo pa tudi, da ne morejo narediti nič, da bi karkoli spremenili. Vržejo piksno v kanto za reciklažo, ampak medtem milijarda in pol indijcev meče plastiko (in vse ostalo) v reke, jezera. Ker jih je preveč, da bi lahko živeli kot živimo tu. In ker tudi mu svinjamo malce manj, ker morajo zaradi nas to početi tam daleč stran.

Edina opcija je resna prisila

Prisila? Ti fašistek ti. Lahko bi enostavno promovirali nekaj v stilu: kupuj manj! Ampak to potem podre BDP, podre inflacijo, podre odplačevanje dolgov, podre... kot je zgoraj napisal Reycis in 200% drži: sistem ne prenese postopnega zaviranja.

Ocitno v nekem trenutku kompleksnost problema prerase intelekt vecine populacije in takrat se civilizacija konca. Kar pa niti ni tako slabo.

Vaša vzvišena eminenca, celo dokaj prav imate, z manjšim popravkom. Kompleksnost problema prerase zmožnost demokratično naravnane družbe, da karkoli spremeni. V tem primeru reševanje problema pomeni drastično znižanje standarda vseh. Ker to ni možno (še lokalno se dva soseda ne moreta zmeniti za 5cm zemlje, ti bi pa enoumno reševal cel planet), je povsem zavestna in pravilna odločitev, da uživamo dokler lahko. Lahko seveda tulimo v zrak in izdelamo male kipce Grete, ampak nad nami bo še vedno polno letal ljudi, ki potujejo v Španijo in nazaj za 29€. In ti niso bebci, samo jasno jim je, da ne morejo narediti nič.

Mato989 ::

Ironično je tako da inflacija pospešuje propad Sveta, deflacija pa ohranja vire... ker se zmanjša potrošnja nepotrebnih dobrin... ob deflaciji.

Pravi okoljevarstveniki bi morali zmeraj navijat za DEFLACIJO.

Ampak glavni problem da ljudje vedno manj sprejemamo te fore je to da ne vidimo kako točno bogataši odrekajo svoj lajfstyle za podnebje... medtem ko se mi kao ne bi smeli (oz. bi bilo predrago) vozačkat z avioni se oni z avioni pripeljejo na srečanje za 2 ali par dni...

In ko povprečnež to vidi mu je pač to MIMO in se noče več it... enako ko so nam govorili maske pol pa fotka uide brez mask... hja tako pač to ne gre.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hruske ::

p0f je izjavil:


Mislim, da se motis. Veliki vecini ljudi se gladko jebe za podnebne spremembe, vidijo samo sebe, v prihodnost niso sposobni planirati dlje od dopusta na Hrvaskem in ne bojo spreminjali svojega nacina zivljenja, dokler ga ne bodo vsi drugi.


Ja, če ljudi tretiraš kot bebce, npr. "pejmo se mal hecat", te seveda ne bodo upoštevali. Zakaj bi te, če ne spoštuješ pravil, ki si jih sam določil?

Če pa do njih pristopiš kot do človeka, jim izkažeš spoštovanje, ki človeku pritiče, je vseeno več šans, da pa nekaj vendarle dosežeš. Sploh če uspeš pojasnit zakaj se to gremo in kaj lahko naredimo.

Prisilo pa smo že videli, ravno s korono. Ni dosegla učinka, prej nasprotno.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

p0f ::

hruske je izjavil:

Če pa do njih pristopiš kot do človeka, jim izkažeš spoštovanje, ki človeku pritiče, je vseeno več šans, da pa nekaj vendarle dosežeš. Sploh če uspeš pojasnit zakaj se to gremo in kaj lahko naredimo.

Prisilo pa smo že videli, ravno s korono. Ni dosegla učinka, prej nasprotno.


Ljudje so v veliki vecini bebci in izkazujem jim spostovanje, kot si ga zasluzijo. In ne bom vec prepriceval nikogar. Clovestvo si zasluzi, da izgine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

nekikr ::

Boš postavil zgled danes? Rabiš štrik morda? Ti ga posodim?
Prepričal si nas zgolj, da si bebec, ki drugim govori, da do bebci. Naredil pa ne boš nič, ker bi morali to storiti neki drugi ljudje, tam daleč stran, za devetimi gorami.

Pred zadnjimi lokalnimi volitvami sem se pogovarjal z enim starejšim lokalcem (resen gospod, uglajen, poznan) in mi je govoril kako da na mladih svet stoji, mladi gor, mladi dol. In da če bi on kandidiral za župana, bi se obkrožil z mladimi.
Se pravi ne bi podprl ali predlagal mladega človeka, to nikakor ne, bi raje sebe postavil na pozicijo, ampak bi pa govoril o tem. Tako kot levičarji govorijo kako je treba drugim vzeti, ne njim, in p0f, kako se morajo drugi ravnati in razmišljati, on pa raje ne.

hruske ::

p0f je izjavil:


Ljudje so v veliki vecini bebci [...]


Po mojih izkušnjah imajo ljudje okrog mene relativno dobre razloge zakaj se obnašajo tako, kot se. Pogosto pa je težko prit do spoznanja zakaj se obnašajo, kot se. Se je treba pogovarjat.
Rad imam tole državico. <3

p0f ::

hruske je izjavil:

p0f je izjavil:


Ljudje so v veliki vecini bebci [...]


Po mojih izkušnjah imajo ljudje okrog mene relativno dobre razloge zakaj se obnašajo tako, kot se. Pogosto pa je težko prit do spoznanja zakaj se obnašajo, kot se. Se je treba pogovarjat.


Ne zanima me, zakaj je nekdo bebec. Dajva narediti eksperiment, zivinoreja je krivec za 30% toplogrednih plinov, metan je 28x bolj ucinkovit od CO2.

Zdaj se pa izvoli pogovoriti z bebci v tej temi zakaj in kako (,...), da te vidim, kako jih bos to razlozil. In ko prides do spoznanja, da so ljudje res popolni bebci, pridi nazaj do mene, da ti povem "I told you so".

Pa gre za preprosto zadevo, nic na nivoju avtomobilov (oz. prostetike za podaljsanje prekratkega penisa). Daj probaj, da vidiva, kako ti gre od rok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

p0f ::

(mimogrede, ce slucajno vmes spoznas, da si tudi ti eden od bebcev, ki ni pripravljen narediti nicesar relevantnega, ni treba razlagati, razumem brez obrazlozitve)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

XIIT ::

Zemlja (starost: 4.54 milijard let) je bila v nekem obdobju ognjena krogla, zatem pa je bila večkrat (tudi do ekvatorja) prekrita z ledom.

Ledena doba @ Wikipedia - V geološki zgodovini Zemlje je bilo več nihanj temperature. Najstarejša dobro dokumentirana poledenitev je huronska poledenitev, ki se je zgodila pred 2,1 milijarde let. Največja poledenitev v pretekli milijardi let se je zgodila pred 850 do 630 milijoni let (obdobje kriogen). Ledeni oklep je takrat segal do ekvatorja, Zemlja je bila kot ledena kepa.

V zadnjih petih milijonih let je bila temperatura najprej nekaj nad sedanjo temperaturo (do 2 °C), v zadnjih dveh milijonih let pa se v povprečju znižuje, s tem da so nihanja razmeroma večja.


Naši evolucijski pridniki bi se naj pojavili 5-7 milijonov let nazaj, moderni človek pa pred 200 tisoč leti. Kamena doba se je končala približno 6 tisoč let pred našim štetjem. Industrializacija se je začela pred 200 leti.

Pred letom 1880 je bilo premalo meritev temperature, da bi lahko določili povprečno temperaturo zemlje, meritve temperatur oceanov pa niso konsistentne zaradi različnih metod izvajanja meritev.

Sea surface temperature @ Wikipedia - Fixed weather buoys measure the water temperature at a depth of 3 metres (9.8 ft). Measurements of SST have had inconsistencies over the last 130 years due to the way they were taken. In the nineteenth century, measurements were taken in a bucket off of a ship. However, there was a slight variation in temperature because of the differences in buckets. Samples were collected in either a wood or an uninsulated canvas bucket, but the canvas bucket cooled quicker than the wood bucket. The sudden change in temperature between 1940 and 1941 was the result of an undocumented change in procedure. The samples were taken near the engine intake because it was too dangerous to use lights to take measurements over the side of the ship at night.


Vse napovedi o katastrofalnem dvigu temperature temeljijo na pomanjkljivih modelih, ki ne zajemejo vseh spremenljivk, saj niti sami znanstveniki ne poznajo vseh spremeljivk ki lahko vplivajo na podnebje.

Glede na napovedi izpred 15-20 let, bi morali obmorski kraji biti že pod vodo, ledeniki na Arktiki pa le še bled spomin.
Dejansko je arktični pokrov bil letos januarja največji od leta 2009 naprej, nepremičnine ob morju se prodajajo za neverjetne vsote, zavarovalnice pa nimajo nobenih zadržkov pri sklepanju zavarovanj teh nepremičnin.

The monthly average Arctic sea ice extent in January 2022 reached 14.0 million km2, 0.1 million km2 (or 1%) below the 1991-2020 average for January. It is the largest extent observed since 2009. However, it remains smaller than all January extents prior to 2005 in this satellite data record.


Ker se je globalno segrevanje izkazalo za nateg stoletja, so ga rebrandali v podnebne spremembe. Podnebne spremembe so vedno bile in vedno bodo, neglede na vpliv človeka. Obdavčevanje prebivalstva Evrope in Severne amerike tega ne bo ustavilo.

Podpiram zmanjšanje onesnaževanja okolja, vendar je trenutni pristop tako shizofreno retardiran, da ga nikakor ne morem podpreti.
Forsira se zelene tehnologije (vetrne, sončne eletrarne, električni avtomobili), s katerimi se onesnaženje outsourca v države z neobstoječimi okoljskimi regulacijami - najprej pri pridobivanju rud (litij etc.), potem med samo proizvodnjo, med uporabo (elektriko za polnjenje električnih vozil pridobivamo iz termoelektrarn), na koncu pa še ob koncu življenjske dobe, saj se panelov in baterij ne da reciklirati, zato se jih izvozi v afriko, medtem ko se izrapljene krake vetrnic enostavno zakopava pod zemljo.

Nestabilna proizvodnja sončnih in električnih elektrarn povzroča tudi težave pri načrtovanju proizvodnje električne energije - včasih je energije v omrežju preveč, včasih je treba primanjkljaj pokrivati z umaznimi viri energije.

Še bonus:
Ena križarka porabi 250 tisoč litrov goriva (dizla) na dan. S to količino bi prevozil 3.5 milijona kilometrov z avtom, ki porabi 7L/100km. Imajo križarke tudi Euro 6 motorje, DPF pa AdBlue?
Evropska predsednica Ursula "moramo narediti vse da zaustavimo klimatske spremembe" Von der Leyen iz Dunaja v Bratislavo (70km, cca. 1 ura vožnje z avtom) potuje kar z zasebnim letalom - vir
"Do as I tell you, not as I do"
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

p0f ::

XIIT je izjavil:

Zemlja (starost: 4.54 milijard let) je bila v nekem obdobju ognjena krogla, zatem pa je bila večkrat (tudi do ekvatorja) prekrita z ledom.

Ledena doba @ Wikipedia - V geološki zgodovini Zemlje je bilo več nihanj temperature. Najstarejša dobro dokumentirana poledenitev je huronska poledenitev, ki se je zgodila pred 2,1 milijarde let. Največja poledenitev v pretekli milijardi let se je zgodila pred 850 do 630 milijoni let (obdobje kriogen). Ledeni oklep je takrat segal do ekvatorja, Zemlja je bila kot ledena kepa.

V zadnjih petih milijonih let je bila temperatura najprej nekaj nad sedanjo temperaturo (do 2 °C), v zadnjih dveh milijonih let pa se v povprečju znižuje, s tem da so nihanja razmeroma večja.


Naši evolucijski pridniki bi se naj pojavili 5-7 milijonov let nazaj, moderni človek pa pred 200 tisoč leti. Kamena doba se je končala približno 6 tisoč let pred našim štetjem. Industrializacija se je začela pred 200 leti.

Pred letom 1880 je bilo premalo meritev temperature, da bi lahko določili povprečno temperaturo zemlje, meritve temperatur oceanov pa niso konsistentne zaradi različnih metod izvajanja meritev.

Sea surface temperature @ Wikipedia - Fixed weather buoys measure the water temperature at a depth of 3 metres (9.8 ft). Measurements of SST have had inconsistencies over the last 130 years due to the way they were taken. In the nineteenth century, measurements were taken in a bucket off of a ship. However, there was a slight variation in temperature because of the differences in buckets. Samples were collected in either a wood or an uninsulated canvas bucket, but the canvas bucket cooled quicker than the wood bucket. The sudden change in temperature between 1940 and 1941 was the result of an undocumented change in procedure. The samples were taken near the engine intake because it was too dangerous to use lights to take measurements over the side of the ship at night.


Vse napovedi o katastrofalnem dvigu temperature temeljijo na pomanjkljivih modelih, ki ne zajemejo vseh spremenljivk, saj niti sami znanstveniki ne poznajo vseh spremeljivk ki lahko vplivajo na podnebje.

Glede na napovedi izpred 15-20 let, bi morali obmorski kraji biti že pod vodo, ledeniki na Arktiki pa le še bled spomin.
Dejansko je arktični pokrov bil letos januarja največji od leta 2009 naprej, nepremičnine ob morju se prodajajo za neverjetne vsote, zavarovalnice pa nimajo nobenih zadržkov pri sklepanju zavarovanj teh nepremičnin.

The monthly average Arctic sea ice extent in January 2022 reached 14.0 million km2, 0.1 million km2 (or 1%) below the 1991-2020 average for January. It is the largest extent observed since 2009. However, it remains smaller than all January extents prior to 2005 in this satellite data record.


Ker se je globalno segrevanje izkazalo za nateg stoletja, so ga rebrandali v podnebne spremembe. Podnebne spremembe so vedno bile in vedno bodo, neglede na vpliv človeka. Obdavčevanje prebivalstva Evrope in Severne amerike tega ne bo ustavilo.

Podpiram zmanjšanje onesnaževanja okolja, vendar je trenutni pristop tako shizofreno retardiran, da ga nikakor ne morem podpreti.
Forsira se zelene tehnologije (vetrne, sončne eletrarne, električni avtomobili), s katerimi se onesnaženje outsourca v države z neobstoječimi okoljskimi regulacijami - najprej pri pridobivanju rud (litij etc.), potem med samo proizvodnjo, med uporabo (elektriko za polnjenje električnih vozil pridobivamo iz termoelektrarn), na koncu pa še ob koncu življenjske dobe, saj se panelov in baterij ne da reciklirati, zato se jih izvozi v afriko, medtem ko se izrapljene krake vetrnic enostavno zakopava pod zemljo.

Nestabilna proizvodnja sončnih in električnih elektrarn povzroča tudi težave pri načrtovanju proizvodnje električne energije - včasih je energije v omrežju preveč, včasih je treba primanjkljaj pokrivati z umaznimi viri energije.

Še bonus:
Ena križarka porabi 250 tisoč litrov goriva (dizla) na dan. S to količino bi prevozil 3.5 milijona kilometrov z avtom, ki porabi 7L/100km. Imajo križarke tudi Euro 6 motorje, DPF pa AdBlue?
Evropska predsednica Ursula "moramo narediti vse da zaustavimo klimatske spremembe" Von der Leyen iz Dunaja v Bratislavo (70km, cca. 1 ura vožnje z avtom) potuje kar z zasebnim letalom - vir
"Do as I tell you, not as I do"


Bullshiter, bos tvegal? Saj ne, da vse spremenjene navade tudi brez globalnega segrevanja naredijo ogromno dobrega.

Torej, nasel, si si izgovor, da ti ni treba narediti nic. Ful prevec dela si si naredil. Reces pac, da si egoisticni pizdun, da se ti jebe za vse in ne mislis narediti nic.

Imamo na forumu precej iskrenih ljudi, ki recejo tocno to, saj so egoisticni pizduni, ampak sluzastih hinavcev brez hrbtenice, kot si ti, pa res ne prenasam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

hruske ::

p0f je izjavil:

Dajva narediti eksperiment, zivinoreja je krivec za 30% toplogrednih plinov, metan je 28x bolj ucinkovit od CO2.


Tvoje cifre so sicer napačne (živinoreja ima 6%, CH4 pa je ~84x močnejši od CO2), ampak to ni point.

Nima kaj dosti smisla se pogovarjat z ljudimi tu, ker tu ne bo efekta. Treba je it na teren.

Priznam pa, da bi si želel, da bi naredil več.
Rad imam tole državico. <3

p0f ::

hruske je izjavil:

p0f je izjavil:

Dajva narediti eksperiment, zivinoreja je krivec za 30% toplogrednih plinov, metan je 28x bolj ucinkovit od CO2.


Tvoje cifre so sicer napačne (živinoreja ima 6%, CH4 pa je ~84x močnejši od CO2), ampak to ni point.

Nima kaj dosti smisla se pogovarjat z ljudimi tu, ker tu ne bo efekta. Treba je it na teren.

6% pa velja samo za ZDA.

Priznam pa, da bi si želel, da bi naredil več.


Na terenu bo enako. Veg*ni na terenu ze desetletja prepricujejo ljudi, naj se odpovejo mesa. Ne deluje.

6% pa je podatek za ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

XIIT ::

p0f je izjavil:

Bullshiter, bos tvegal? Saj ne, da vse spremenjene navade tudi brez globalnega segrevanja naredijo ogromno dobrega.

Torej, nasel, si si izgovor, da ti ni treba narediti nic. Ful prevec dela si si naredil. Reces pac, da si egoisticni pizdun, da se ti jebe za vse in ne mislis narediti nic.

Imamo na forumu precej iskrenih ljudi, ki recejo tocno to, saj so egoisticni pizduni, ampak sluzastih hinavcev brez hrbtenice, kot si ti, pa res ne prenasam.


Izjemen protiargument, bravo.



V tej temi jokaš o onesnaževanju, v drugi temi pa se pritožuješ da ljudje premalo nosijo maske za enkratno uporabo.



Glavno, da smo plastične slamice zamenjali s papirnatnimi.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

p0f ::

XIIT je izjavil:

p0f je izjavil:

Bullshiter, bos tvegal? Saj ne, da vse spremenjene navade tudi brez globalnega segrevanja naredijo ogromno dobrega.

Torej, nasel, si si izgovor, da ti ni treba narediti nic. Ful prevec dela si si naredil. Reces pac, da si egoisticni pizdun, da se ti jebe za vse in ne mislis narediti nic.

Imamo na forumu precej iskrenih ljudi, ki recejo tocno to, saj so egoisticni pizduni, ampak sluzastih hinavcev brez hrbtenice, kot si ti, pa res ne prenasam.


Izjemen protiargument, bravo.



V tej temi jokaš o onesnaževanju, v drugi temi pa se pritožuješ da ljudje premalo nosijo maske za enkratno uporabo.



Glavno, da smo plastične slamice zamenjali s papirnatnimi.


Oh, tako plitvo? Ne, v obeh temah se pritozujem nad egositicnimi idioti, ki namesto, da bi KARKOLI naredili za vse, raje iscejo izgovore, zakaj njim ni treba narediti nic.

In ne, to, da naredis cel elaborat, zakaj tebi ni treba narediti nic, namesto, da bi ta cas porabil za to, da naredis karkoli, ni ad-hominem. Je dokazano dejstvo.

Mogoce pa samo ne ves, kaj je ad-hominem, se ti zdi pa cool melodika izraza? "The search continues..."

Pa ko imas ze rad slikice:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

driver_x ::

p0f je izjavil:

XIIT je izjavil:

Zemlja (starost: 4.54 milijard let) je bila v nekem obdobju ognjena krogla, zatem pa je bila večkrat (tudi do ekvatorja) prekrita z ledom.

Ledena doba @ Wikipedia - V geološki zgodovini Zemlje je bilo več nihanj temperature. Najstarejša dobro dokumentirana poledenitev je huronska poledenitev, ki se je zgodila pred 2,1 milijarde let. Največja poledenitev v pretekli milijardi let se je zgodila pred 850 do 630 milijoni let (obdobje kriogen). Ledeni oklep je takrat segal do ekvatorja, Zemlja je bila kot ledena kepa.

V zadnjih petih milijonih let je bila temperatura najprej nekaj nad sedanjo temperaturo (do 2 °C), v zadnjih dveh milijonih let pa se v povprečju znižuje, s tem da so nihanja razmeroma večja.


Naši evolucijski pridniki bi se naj pojavili 5-7 milijonov let nazaj, moderni človek pa pred 200 tisoč leti. Kamena doba se je končala približno 6 tisoč let pred našim štetjem. Industrializacija se je začela pred 200 leti.

Pred letom 1880 je bilo premalo meritev temperature, da bi lahko določili povprečno temperaturo zemlje, meritve temperatur oceanov pa niso konsistentne zaradi različnih metod izvajanja meritev.

Sea surface temperature @ Wikipedia - Fixed weather buoys measure the water temperature at a depth of 3 metres (9.8 ft). Measurements of SST have had inconsistencies over the last 130 years due to the way they were taken. In the nineteenth century, measurements were taken in a bucket off of a ship. However, there was a slight variation in temperature because of the differences in buckets. Samples were collected in either a wood or an uninsulated canvas bucket, but the canvas bucket cooled quicker than the wood bucket. The sudden change in temperature between 1940 and 1941 was the result of an undocumented change in procedure. The samples were taken near the engine intake because it was too dangerous to use lights to take measurements over the side of the ship at night.


Vse napovedi o katastrofalnem dvigu temperature temeljijo na pomanjkljivih modelih, ki ne zajemejo vseh spremenljivk, saj niti sami znanstveniki ne poznajo vseh spremeljivk ki lahko vplivajo na podnebje.

Glede na napovedi izpred 15-20 let, bi morali obmorski kraji biti že pod vodo, ledeniki na Arktiki pa le še bled spomin.
Dejansko je arktični pokrov bil letos januarja največji od leta 2009 naprej, nepremičnine ob morju se prodajajo za neverjetne vsote, zavarovalnice pa nimajo nobenih zadržkov pri sklepanju zavarovanj teh nepremičnin.

The monthly average Arctic sea ice extent in January 2022 reached 14.0 million km2, 0.1 million km2 (or 1%) below the 1991-2020 average for January. It is the largest extent observed since 2009. However, it remains smaller than all January extents prior to 2005 in this satellite data record.


Ker se je globalno segrevanje izkazalo za nateg stoletja, so ga rebrandali v podnebne spremembe. Podnebne spremembe so vedno bile in vedno bodo, neglede na vpliv človeka. Obdavčevanje prebivalstva Evrope in Severne amerike tega ne bo ustavilo.

Podpiram zmanjšanje onesnaževanja okolja, vendar je trenutni pristop tako shizofreno retardiran, da ga nikakor ne morem podpreti.
Forsira se zelene tehnologije (vetrne, sončne eletrarne, električni avtomobili), s katerimi se onesnaženje outsourca v države z neobstoječimi okoljskimi regulacijami - najprej pri pridobivanju rud (litij etc.), potem med samo proizvodnjo, med uporabo (elektriko za polnjenje električnih vozil pridobivamo iz termoelektrarn), na koncu pa še ob koncu življenjske dobe, saj se panelov in baterij ne da reciklirati, zato se jih izvozi v afriko, medtem ko se izrapljene krake vetrnic enostavno zakopava pod zemljo.

Nestabilna proizvodnja sončnih in električnih elektrarn povzroča tudi težave pri načrtovanju proizvodnje električne energije - včasih je energije v omrežju preveč, včasih je treba primanjkljaj pokrivati z umaznimi viri energije.

Še bonus:
Ena križarka porabi 250 tisoč litrov goriva (dizla) na dan. S to količino bi prevozil 3.5 milijona kilometrov z avtom, ki porabi 7L/100km. Imajo križarke tudi Euro 6 motorje, DPF pa AdBlue?
Evropska predsednica Ursula "moramo narediti vse da zaustavimo klimatske spremembe" Von der Leyen iz Dunaja v Bratislavo (70km, cca. 1 ura vožnje z avtom) potuje kar z zasebnim letalom - vir
"Do as I tell you, not as I do"


Bullshiter, bos tvegal? Saj ne, da vse spremenjene navade tudi brez globalnega segrevanja naredijo ogromno dobrega.

Torej, nasel, si si izgovor, da ti ni treba narediti nic. Ful prevec dela si si naredil. Reces pac, da si egoisticni pizdun, da se ti jebe za vse in ne mislis narediti nic.

Imamo na forumu precej iskrenih ljudi, ki recejo tocno to, saj so egoisticni pizduni, ampak sluzastih hinavcev brez hrbtenice, kot si ti, pa res ne prenasam.


A veš kaj je najbolj žalostno? Da se zaredi CO2 religije ne rešuje dejanskih ekoloških problemov.

PS: mogoče bi izpadel bolj kredibilno, če bi namesto žaljenja navedel kak argument zgoraj napisanemu. Tako pa samo potrjuješ mnenje, ki ga imam o tebi podobnih. Pa da ne boš mislil, da pišem nekaj na pamet: po službeni dolžnosti sodelujem v skupini, ki se ukvarja s pripravo poročil o “ogličnem odtisu” celega spektra izdelkov. Toliko bulšita kot sem ga srečal tukaj, ga nisem še nikjer. Sem znanstvenik in navajen znanstvenih metod dela. To, kar pa počnemo pri določanju “ogličnega odtisa” pa je še najbolj bodobno igri zaostalih otrok v peskovniku.

kow ::

Ne razumem kaj hočeš povedati. Če so nekateri nesposobni, kako to spremeni globalno segrevanje?
Če te prav razumem, meniš da segrevanje zemlje ni dejanski ekološki problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

driver_x ::

Dejansko ne vemo, ali je ali ni. Predpostavka, da je segrevanje ozračja posledica koncentracije CO2 temelji na zelo majhnem časovnem intervalu iz 80. let prejšnjega stoletja, ko sta bili količini slučajno v korelaciji, kasneje (in prej) te korelacije ni več zaznati. Dokazi, da segrevanje povzročajo človekove dejavnosti, so na zelo trhlih nogah. Človek naj bi s svojim početjem sproduciral le nekaj odstotkov vsega CO2, ostalo prispevajo oceani in narava sama. Ali je ta neznatna količina lahko razlog, da "so bomo skuhali"? Edina zadeva, ki je v vsej CO2 zgodbi konsistentna je $. Človeštvo ima precej večje in bolj škodljive ekološke probleme, katerim posvečamo premalo pozornosti. CO2 je nujno potreben za rastline (poglej si kak osnovnošolski učbenik o celičnem dihanju in fotosintezi), spodbuja rast rastlin, povečuje delež gozdov oz. zelenih površin in s tem zmanjšuje segrevanje. Zakaj potem v grede, v katerih gojijo kulturne rastline, dovajajo dodatni CO2?
Segrevanje je merljivo in je dejstvo, tega ne moremo zanikati. Iskanje vzrokov za to pa je malenkost težje, saj proces ni čisto raziskan. Seveda pa to ni ovira , da nekateri iz tega ne bi kovali mastnih dobičkov. Na žalost se tudi tukaj vse začne in konča pri denarju. Koristni idioti so tukaj v veliko pomoč. Dejanski ekološki problemi (plastika, škodljivi izpuhi motornih vozil, proizvodja elektronskih komponent in s tem povezani izpusti nevarnih snovi, ...) zaradi CO2 ostajajo dokaj neopaženi. Zaradi vsega tega žal podnebni aktivisti delajo ekologiji več škode kakor koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Reycis ::

Jaz še vseeno mislim, da je religija o človekovem podnebnem segrevanju koristna, ker se ljudi osvešča o temu, da trenutni način dolgoročno ni vzdržen. Res je sicer, da AGW temelji direktno na zavestni laži ampak podobno kot z religijo so modreci ugotovili, da človeške mase boljše sprejemajo pravilne odločitve zaradi neke butaste dogme kot pa na podlagi logike in razuma. Tako pač je.
Diversity is our greatest strength

Mato989 ::

Če te prav razumem, meniš da segrevanje zemlje ni dejanski ekološki problem.


Osebno menim da so odpadki in predvsem mikroplastika milijonkrat bolj pereč problem kot pa segrevanje Zemlje...

Še do zdaj nismo 100% ali je resnično velikovečinska krivda za segrevanje človek ali ne... sam menim da ne, da tudi če nas ne bi bilo bi se podnebje segrevalo, morda pač malo počasneje. V osnovi gledano na nastanek, se Zemlja ohlaja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

Mislim, da se motis. Veliki vecini ljudi se gladko jebe za podnebne spremembe, vidijo samo sebe, v prihodnost niso sposobni planirati dlje od dopusta na Hrvaskem in ne bojo spreminjali svojega nacina zivljenja, dokler ga ne bodo vsi drugi.

Ti si seveda povsem drugačen? En tak razsvetljenec? Ljudem je že jasno, da ni ok kar se dogaja, brez skrbi. Vidijo pa tudi, da ne morejo narediti nič, da bi karkoli spremenili. Vržejo piksno v kanto za reciklažo, ampak medtem milijarda in pol indijcev meče plastiko (in vse ostalo) v reke, jezera. Ker jih je preveč, da bi lahko živeli kot živimo tu. In ker tudi mu svinjamo malce manj, ker morajo zaradi nas to početi tam daleč stran.

Edina opcija je resna prisila

Prisila? Ti fašistek ti. Lahko bi enostavno promovirali nekaj v stilu: kupuj manj! Ampak to potem podre BDP, podre inflacijo, podre odplačevanje dolgov, podre... kot je zgoraj napisal Reycis in 200% drži: sistem ne prenese postopnega zaviranja.

Ocitno v nekem trenutku kompleksnost problema prerase intelekt vecine populacije in takrat se civilizacija konca. Kar pa niti ni tako slabo.

Vaša vzvišena eminenca, celo dokaj prav imate, z manjšim popravkom. Kompleksnost problema prerase zmožnost demokratično naravnane družbe, da karkoli spremeni. V tem primeru reševanje problema pomeni drastično znižanje standarda vseh. Ker to ni možno (še lokalno se dva soseda ne moreta zmeniti za 5cm zemlje, ti bi pa enoumno reševal cel planet), je povsem zavestna in pravilna odločitev, da uživamo dokler lahko. Lahko seveda tulimo v zrak in izdelamo male kipce Grete, ampak nad nami bo še vedno polno letal ljudi, ki potujejo v Španijo in nazaj za 29€. In ti niso bebci, samo jasno jim je, da ne morejo narediti nič.


8-)8-)8-)8-)

pa kod si hodil nekikr!!! premalo te je v teh temah, preveč samo ure glancaš!!:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Mato989 je izjavil:

Če te prav razumem, meniš da segrevanje zemlje ni dejanski ekološki problem.


Osebno menim da so odpadki in predvsem mikroplastika milijonkrat bolj pereč problem kot pa segrevanje Zemlje...

Še do zdaj nismo 100% ali je resnično velikovečinska krivda za segrevanje človek ali ne... sam menim da ne, da tudi če nas ne bi bilo bi se podnebje segrevalo, morda pač malo počasneje. V osnovi gledano na nastanek, se Zemlja ohlaja.


Ravno obratno.
Tvoje planetarno vrednotenje podnebja, pa ni vredno komentarja. Še vedno po vseh teh letih, dojemaš podnebje na epohalni ravni.. no comment.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

XIIT je izjavil:


Ker se je globalno segrevanje izkazalo za nateg stoletja, so ga rebrandali v podnebne spremembe. Podnebne spremembe so vedno bile in vedno bodo, neglede na vpliv človeka. Obdavčevanje prebivalstva Evrope in Severne amerike tega ne bo ustavilo.


No, saj kdor je bil živ v 80s ve, da se je ozonska luknja tako širila, da bi zdaj bili že vsi dvojno zapečeni in Zemlja opustošena. Človeštvo je stopilo skupaj in reklo ozonski luknji odločni ne! Vsi smo dvojno lasersko printali (proizvaja se ozon), kar je povzročilo zakrpanje ozonske luknje.

Tako bomo tudi tokrat, nič več potovanj, CO2 davki in globalno ogrevanje se bo ustavilo. Covid je le pomagal. We can do it again! *khumbayaaaa*

Machete ::

Samo tole je stvar desetletij, stvar percepcije standarda in vrednost. Ni tako easy kot prepovedat neke potisne pline v piksnah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če te prav razumem, meniš da segrevanje zemlje ni dejanski ekološki problem.


Osebno menim da so odpadki in predvsem mikroplastika milijonkrat bolj pereč problem kot pa segrevanje Zemlje...

Še do zdaj nismo 100% ali je resnično velikovečinska krivda za segrevanje človek ali ne... sam menim da ne, da tudi če nas ne bi bilo bi se podnebje segrevalo, morda pač malo počasneje. V osnovi gledano na nastanek, se Zemlja ohlaja.


Ravno obratno.
Tvoje planetarno vrednotenje podnebja, pa ni vredno komentarja. Še vedno po vseh teh letih, dojemaš podnebje na epohalni ravni.. no comment.


Kako ni vredno komentarja če pa ravno o tem bi morala potekat najbolj goreča debata... Mi govorimo o segrevanju planeta, fair enough, jaz razumem da se segreva, ampak mene zanima če mi jutri izginemo ali bo Planet čez 100 let bolj vroč kot danes ali ne... in enako me zanima če bi se ohlajalo, ali se bo ohlajalo ne glede na človeško prisotnost... to je tisto fundamentalno vprašanje ki ga bi morali znanstveniki odgovorit.


Za razliko od segrevanja in ohlajanja na katerega še vedno nimamo 100% odgovora ali je popolna ali velikovečinska krivda človeštva, pa imamo precej preprost odgovor da je za vsako mikroplastiku na Planetu kriv človek ker jo je izdelal... no tu pa bi morala biti akcija bistveno bolj usmerjena in stroga.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
3 / 80
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1589521 (4390) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18131026 (14901) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11917764 (13963) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834797 (24759) NSA Agent

Več podobnih tem