» »

SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA - iPHONE 13PRO

SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA - iPHONE 13PRO

RM-0068 ::

Prosil bi vas za pomoč/Razlago in sicer glede objave da bo Apple:
((Apple dela na storitvi naročnine na strojno opremo za iPhone in druge izdelke, ki bo strankam verjetno zaračunavala mesečno nadomestilo za lastništvo)).

Kaj pravzaprav mislijo točno z tej objavi?
Ali bo potrebno za večine aplikacij plačevati mesečno oz. letno naročnino in bo to pogoj da bo telefon v funkciji/delovanju?


Imam tudi naslednjo vprašanje in sicer:
Marca sem nabavil samsung S22 Ultra in sem nezadovoljen z telefonom kakor tudi z prejšnim NOTE 10+ (Precej se zatikata ne delujeta tekoče)

Sedaj nameravam nabaviti iPHONE 13PRO vendar bi prosil če mi lahko obrazložite ali je možno uporabljati predvajalnik glasbe na način (kot imajo na razpolago Samsung-ovi telefoni Npr.Samsung Music???)
predvajanje glasbe iz pomnilnika telefona (naloženo na telefonu)

-Kako je z nastavitvami E-mail-ov.
-In ali si lahko namestiš One Drive ter ostale Microsoftove aplikacije.
-Povezljivost med telefonom in Windows (Nameščanje na rač. in obratno)
-Kako je glede Reminder-ja pri iphone napram Samsung-a.
-Slišal sem da so aplikacije za iPhone v večini primerov plačljive.

Hvala vam za pojasnilo.
  • spremenilo: RM-0068 ()

abazuu ::

Menjam tvoj S22 Ultra ( ki se zatika ) za moj S21 Ultra ( ki se ne zatika ). PM :D

RM-0068 ::

Slabo vest bi imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RM-0068 ()

Nazz ::

RM-0068 je izjavil:

Prosil bi vas za pomoč/Razlago in sicer glede objave da bo Apple:
((Apple dela na storitvi naročnine na strojno opremo za iPhone in druge izdelke, ki bo strankam verjetno zaračunavala mesečno nadomestilo za lastništvo)).

Kaj pravzaprav mislijo točno z tej objavi?
Ali bo potrebno za večine aplikacij plačevati mesečno oz. letno naročnino in bo to pogoj da bo telefon v funkciji/delovanju?

Telefona ne boš kupil ampak najel.

RM-0068 je izjavil:

Imam tudi naslednjo vprašanje in sicer:
Marca sem nabavil samsung S22 Ultra in sem nezadovoljen z telefonom kakor tudi z prejšnim NOTE 10+ (Precej se zatikata ne delujeta tekoče)

Sedaj nameravam nabaviti iPHONE 13PRO vendar bi prosil če mi lahko obrazložite ali je možno uporabljati predvajalnik glasbe na način (kot imajo na razpolago Samsung-ovi telefoni Npr.Samsung Music???)
predvajanje glasbe iz pomnilnika telefona (naloženo na telefonu)

Valda.

RM-0068 je izjavil:

-Kako je z nastavitvami E-mail-ov.

Dodaš račun in mailaš.

RM-0068 je izjavil:

-In ali si lahko namestiš One Drive ter ostale Microsoftove aplikacije.

Yes.

RM-0068 je izjavil:

-Povezljivost med telefonom in Windows (Nameščanje na rač. in obratno)

iTunes in samo iTunes.

RM-0068 je izjavil:

-Kako je glede Reminder-ja pri iphone napram Samsung-a.

Za razliko, v iOS celo dela.

RM-0068 je izjavil:

-Slišal sem da so aplikacije za iPhone v večini primerov plačljive.

Tiste, ki so plačljive, jih je treba kupit, ostale so brezplačne. Sideloadanja ni, go figure.
https://apps.apple.com/us/genre/ios/id36

RM-0068 ::

Hvala za pojasnilo.

Bi pa imel še vprašanje glede najema telefona (iPhone).

Npr. Sedaj vzamem telefon na firmo in ga imam dve leti - nato ostane telefon v družini kateri so manj zahtevni uporabiki in jim tak telefeon še dobro služi.
To pa pomeni, da tak telefon izplačam po dveh letih in sem čist na kar naslednik nima več stroškov z telefonom.

Tukaj pri iPhone pa imam občutek da mi bodo kasirali najemnino tudi če bom imel telefon osebno/družinsko v lasti 4.leta - to pa bi znalo preiti v višje stroške kot da se zavežem za 2.leti.
Ali se motim ali pa ne razumem???

Hvala vam za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RM-0068 ()

Nazz ::

Bi rad telefon najel (bodoča oideja Appla), kupil, vzel na aneks k pogodbi operaterja?
Če bi rad telefon vzel na firmo ti gre v stroške in vodiš amortizacijo. Ko je zamortiziran, lahko delaš z njim kaj češ.

RM-0068 ::

Zadeva je nekako tako!

Včeraj sem se odločil preveriti v živo kako se upravlja z iPhon-om.

Bom priznal da kar lepo teče - vendar pa sem spoznal da bi bil zame prehod na iPhone preveč težaven.

V večini primerov ki jih imam sedaj na Samsung-u za delo (podjetja) telefon je moj asistent - žal na iPhone ni ali pa je zelo okrnjeno.

Samsunga imam povezanega z Windows-i (Android aplikacija) pa aplikacije za delo itd. da ne naštevam.

Motil me je predvsem ta iTunes za mene kar komlicirana zadeva!
Cela znanost da potegnem določene stvari iz telefona.

Mi je bolj enostavno delati ali (poveži z windows) ali pa uporabim kar kabel USB-c.
Skratka ne bom našteval!

Ugotovil sem da mi je prehod preveč zakompliciran enostavno ni časa za igranje.

Itak pa mi Samsung nudi komplet pisarno ki pa mi iPhon žal ne more vsega ponuditi ali pa je zame preveč zapleteno.
Tako da bom kar ostal tam kjer sem že od nekdaj začel.

Hvala vsem ki ste sodelovali in se trudili da ste mi pojasnili stvari glede na moja vprašanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RM-0068 ()

Stikalo ::

RM-0068 je izjavil:

Zadeva je nekako tako!

Včeraj sem se odločil preveriti v živo kako se upravlja z iPhon-om.

Bom priznal da kar lepo teče - vendar pa sem spoznal da bi bil zame prehod na iPhone preveč težaven.

V večini primerov ki jih imam sedaj na Samsung-u za delo (podjetja) telefon je moj asistent - žal na iPhone ni ali pa je zelo okrnjeno.

Samsunga imam povezanega z Windows-i (Android aplikacija) pa aplikacije za delo itd. da ne naštevam.

Motil me je predvsem ta iTunes za mene kar komlicirana zadeva!
Cela znanost da potegnem določene stvari iz telefona.

Mi je bolj enostavno delati ali (poveži z windows) ali pa uporabim kar kabel USB-c.
Skratka ne bom našteval!

Ugotovil sem da mi je prehod preveč zakompliciran enostavno ni časa za igranje. (Čas je denar).

Itak pa mi Samsung nudi komplet pisarno ki pa mi iPhon žal ne more vsega ponuditi ali pa je zame preveč zapleteno.
Tako da bom kar ostal tam kjer sem že od nekdaj začel.

Hvala vsem ki ste sodelovali in se trudili da ste mi pojasnili stvari glede na moja vprašanja.



Sam imam samsung S21 in sem super zadovoljen z njim. Imam tudi iphone 13 zaradi službenih dolžnosti. Prav tako imam PC in MAC. Kaj je boljše? Ja in Apple in Samsung sta oba izredno dobra telefona. Apple ima lepše slike, cca 15%. Stabilizacija je pa pomojem slabša pri Applu. Ampak obe sliki sta iz telefonov sta super. Kar se tiče pa samega sistema je Apple super bolj zaprt. Oni tisti svoj OS razvijajo za nekaj svojih telefonov, tudi Mac OS oni pač razvijejo za tisti svoj hardware. Tam ne rečem vse super dela, ampak dolgoročno je to sužnjelastniški odnos. Če si odvisen od Appla lahko kupiš samo njihovo. Pri WIN in Linuxu in Androidu pa lahko izbiraš med tisoči in tisoči naprav.

Tko pri Applu je + pri zanesljivosti (minus je, ker si vezan na njih). Pač imaš te trapaste apple rešitve, kupiš mac ima USB C, iphone ima pa nek čuden konektor in potem rabš nek specialen kabel da povežeš skupaj te dve čudesi. Karnekaj. Pa tisti njihov iMessage zaprt. Ne hvala. Konkurenca je cenjša in bistveno bolj odprta. Bog ne daj da dobi Apple primat. Fuj.

RM-0068 ::

Mene osebno pač moti ker se Android na splošno zatika.
Ampak bom to z veseljem požrl!

Vendar je res težava -kot sem spoznal iPhone res ni prijazen z windows-i in nekaterimi aplikacijami.

Sem opazil tudi to! Samsung(Android) ima dosti več nastavitev (prilagoditev) med katerimi tudi sam koristim in bom priznal- zelo dobro-vsaj za mene.

Kot sem povedal vsaj z mojega stališča je, če resno delaš potem je vsekakor Android OK.

Jaz priznam da sem razočaran! Zelo sem bil zagret za iPhone - vendra sem se sedaj tudi ohladil.

(Ne bom! Kritizaral iPhon-a!) Je zelo dodelan! Res je da pa Teče vse zelo gladko! Vendar je pa zame prehod preveč zamuden in tudi zelo pomankljiv!!

Včasih se moraš spotakniti in paditi da drugič dvigneš nogo.

L.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RM-0068 ()

abazuu ::

Še vedno menim, da nekaj precej narobe delaš, če se ti zadnji flagship "zatika". Mogoče poišči koga, ki te bo naučil uprabljati tak workhorse in bo ok :)

pa kaj je zate sploh zatikanje?

Bolt ::

Kaj še niste dojeli, da vas trola.
Zatika se njemu v glavi.
Če si nesposoben, ni kriv sistem.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

abazuu ::

verjetno res ja :)

V-i-p ::

OP: Note 10+ in Galaxy S22 ultra se ti zatikata? Ali nas yebeš, ali pa gor poganjaš jedersko elektrarno, druge ni :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Dober dan ::

V-i-p je izjavil:

OP: Note 10+ in Galaxy S22 ultra se ti zatikata? Ali nas yebeš, ali pa gor poganjaš jedersko elektrarno, druge ni :).


S22 se zatika, sem ga prodal po dveh mesecih. Ne govori na pamet. Da o porazni bateriji sploh ne bomo začeli razpravljati.

Zgodovina sprememb…

RM-0068 ::

Spoštovani,


Jaz bi vas prosil za malo potrpežljivosti in kulture!!

Če nekdo v tem primeru (jaz- prosim za pomoč) še ne pomeni da vas trolam!

Kaj pa vi veste kaj je z mojim telefonom v resnici narobe!

Da me zmerjate z žaljivkami!!! In me imate za nesposobneža itd.
Mogoče sem bolj situiran kot je vaše mišljenje! (Me poznate da lahko podajate neprimerne izjave)?

Če ne veste z kom komunicirate in kdo je oseba na drugi strani vas prosim da se vzdržite neprimernih komentarjev!


Hvala vam za razumevanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bolt ()

Bolt ::

RM-0068 je izjavil:

Spoštovani,


Jaz bi vas prosil za malo potrpežljivosti in kulture!!

Če nekdo v tem primeru (jaz- prosim za pomoč) še ne pomeni da vas trolam!

Kaj pa vi veste kaj je z mojim telefonom v resnici narobe!

Da me zmerjate z žaljivkami!!! In me imate za nesposobneža itd.
Mogoče sem bolj situiran kot je vaše mišljenje! (Me poznate da lahko podajate neprimerne izjave)?

Če ne veste z kom komunicirate in kdo je oseba na drugi strani vas prosim da se vzdržite neprimernih komentarjev!


Hvala vam za razumevanje.


OK. Razumemo. Sedaj pa res lahko nehaš trollat.
Hvala vam za razumevanje.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14026541 (23356) Mavrik
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
227103678 (92776) amacar
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24262142 (55269) PrimozR
»

Nokia N8 vs Apple iPhone 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10026606 (24599) MrX
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186607 (5478) r0ker

Več podobnih tem