» »

Linux & ugašanje računala

Linux & ugašanje računala

log2 ::

Kako naštimam Slackware 9.1 da se mi pravilno ugasne ko pritisnem stikalo za izklop pc-ja ?(osnovna plata je A7N8X-X) -> rabim nekaj v stilu -> shutdown -now
  • spremenilo: log2 ()

Jebiveter ::

naredi si link (oz. skripto):
# shutdown -h now

to je ukaz, ki ti ugasne komp takoj. Lahko pa specificiras uro ob kateri ti ugasne. Recimo:
# shutdown -h 23:30

BTW: kolk casa ze mas Slacka gor? Pa zanima me al uporabljas Gnome ali KDE? (meni zaenkrat gnome na slacku bolj sede)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

log2 ::

Mogoče nisem dobro napisal, ne rabim skripta ki mi bo ugašal računalnik. Rad bi da se ukaz shutdown izvede ko pritisnem tipko na ohišju računalnika (podobno kot v win).

Slaka 9.1 mam gor od ~18:00 danes, sem se pa že prej malo igral z njim (že tam davnega l.95) vendar zaradi prostorske stiske (majhen disk) linux ni na mojem nikoli preživel več kot teden-dva. Je preveč aplikacij, ki jih nujno rabim in tečejo samo pod win (CAD).

Uporabljam pa KDE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: log2 ()

Jebiveter ::

Glede APM in ACPI si preberi kak how-to, vec ti ne morem pomagat, ker nimam izkusenj toliko.

BTW: Mislim, da AutoCAD in nekaj ostalih CAD/CAM programov deluje cisto v redu z Wine-om pod linuxom. Splaca se poizkusit...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

dr.J ::

vzemi zadnji kernel (2.4.23-pre8), ker ima vključeno ACPI podporo, pa osmpd daemon, prevedi in poženi.

http://acpi.sourceforge.net

Potem se ob pritisku na power knof sistem lepo shutdowna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

roscha ::

Ja samo power knof mora Linux tud videt a? Pa vso tisto multimedijsko navlako, ki je ponavadi zraven tud. Brez problema: http://lineak.sourceforge.net/

dr.J ::

?

Ti bi očitno rad s tipkališčem ugašal/prižigal računalo. Kolega prej se je zanimal za stikalo na ohišju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110247 (8838) inbox
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142589 (2353) Jst
»

Gentoo kaj se dogaja?

Oddelek: Operacijski sistemi
462155 (1443) Pithlit
»

linux shutdown

Oddelek: Operacijski sistemi
161413 (1235) karafeka
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161750 (1501) Highlag

Več podobnih tem