» »

Je že kdo vozil avto k mu je kadil plavo ob speljevanju

Je že kdo vozil avto k mu je kadil plavo ob speljevanju

zobnik ::

Moder dim (bencinar 290.000km) se pojavi ko stojim pred semaforjem za delo na cesti tako 3 minute in ko na full speljem pokadi plav da se zadnjega avta ne vidi. Med vožnjo ne opazim dima. Seveda žre olje, ker ga kar dobro dolivam. Kaj takega nisem videl pri komu drugemu razen bel/črn dim pri drugih. Tud motor dela, amapk se sliši da ni več tih.
A se je kdo vozil s takim avtom in kolk časa se je vozil predno je crknil.
Iščem drug avto tako da....in še nimam kake motivacije spet menjat kot ostali.
  • spremenil: zobnik ()

AndrejS ::

Saj si si sam odgovoril - dolivaš olje- torej ti kuri olje in zato je moder dim. Morda ne bo crknil - le stroški za olje bodo vedno večji

fikus_ ::

Dokler bo dovolj olja, ne bo kar crknil. Bo pa dosti zgražanja na cesti, kako si dovoliš tako onesnaževat okolje (bodo imeli kar prav).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Valvoline ::

Zapekli ali iztroseni oljni obrocki, lahko da so zgubili proznost. Klasika pri podaljsanih intervalih menjave olja.

Ko pride cas za menjavo olja, sprobaj naslednje. Spusti staro olje ven, cep nazaj, vlij noter mesanco nafta z frisnim oljem 50:50 tak da bo na sipki malo cez pol, lahko tudi do max. Zalaufas motor ter z to mesanco ga pustis da laufa 2-3 ure v prostem teku, z malo srece lahko obrocki popustijo. Pol mesanco spustis ven, zamenjas filter ter nalijes frisno olje pa upas na zmago :)

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, ti clioti so imeli včasih 30,000 km interval, zdaj pa vidimo rezultat. Čeprav so te mašine drugač kot tank, samo olje je bilo treba malo prej menjat.
Ampak inženirji že vejo, ne pa mi, laiki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Ah ne, avto bo šel za dela, tist moder dim je za bruhat......zadnjič stal pred Kobaridom, 10 avtov za mano, 10 minut, speljal in boom za pol črpalke dima......na razgradnjo sam dobit drug avto ni lahko d abi ga vsaj nekaj let uporabljal. Do takrat se bom vozil. Če bi sam olje pil in da bi motor tih deloval bi blo še OK, tako pa je zvok motorja že neki dizlski zj*ban zvok. Najbolj se mi dopade identični avto, zato gledam tud take podobne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

ginekk ::

Kako gre sploh čez tehničnega :D? Kot so drugi povedali avtu ne bo nič, dokler dotakaš olje.

Nisem še vozil tako okvarjenega avta. Je pa seveda moteče se vozit za takim toliko, da ga hočem čimprej prehitet.

val46 ::

V naslednjem mesecu pričakujem vsaj enih 10 tem od zobnika, da kupuje nov avto do 200€ :))

Baja ::

@zobnik, a ne vozis ti plina?

zobnik ::

ginekk je izjavil:

Kako gre sploh čez tehničnega :D? Kot so drugi povedali avtu ne bo nič, dokler dotakaš olje.

Nisem še vozil tako okvarjenega avta. Je pa seveda moteče se vozit za takim toliko, da ga hočem čimprej prehitet.


Gre čez tehnični, ker ma katalizator, če pa ta shodi kar se pri parabi olja zgodi pol pa logično ne gre.
Sej med vožnjo nisme opazil modrega doma, pojavi se samo pri 5 minutnem čakanju in pol ko stisnem gas pokadi....to naredi vedno.

Blinder ::

da te Greta vidla ... :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

primoz4p ::

zobnik je izjavil:

ginekk je izjavil:

Kako gre sploh čez tehničnega :D? Kot so drugi povedali avtu ne bo nič, dokler dotakaš olje.

Nisem še vozil tako okvarjenega avta. Je pa seveda moteče se vozit za takim toliko, da ga hočem čimprej prehitet.


Gre čez tehnični, ker ma katalizator, če pa ta shodi kar se pri parabi olja zgodi pol pa logično ne gre.
Sej med vožnjo nisme opazil modrega doma, pojavi se samo pri 5 minutnem čakanju in pol ko stisnem gas pokadi....to naredi vedno.

Turbina?

zobnik ::

uf ne turibne sploh nima ta model avta razen dizl.

energetik ::

A nimaš ti že vsaj 20 let problemov z nekimi podrtimi avti, žretjem olja itd? Kaj če bi enkrat dal par k€ več pa si nabavil izpraven avto, ki ti bo držal vsaj par let?
vires in numeris

zobnik ::

Pol pa ne bom mogu ga več porint v kako robido, ker ga bo škoda.

zl0dej ::

zobnik je izjavil:

Pol pa ne bom mogu ga več porint v kako robido, ker ga bo škoda.


Res je, avti "za jurja" so underrated. Nobene sekirancije, pac voziš dokler gre, potem pa kupiš drugega. Mora pa bit japonc, da te slučajno ne pusti na cesti.

murrieta ::

zobnik je izjavil:

Pol pa ne bom mogu ga več porint v kako robido

Tudi sicer odsvetujem, ker bos dobil racun za odstranjevanje.

primoz4p ::

Fantje temnejše polti ga zakurijo in poberejo kovine :P)

zobnik ::

murrieta je izjavil:

zobnik je izjavil:

Pol pa ne bom mogu ga več porint v kako robido

Tudi sicer odsvetujem, ker bos dobil racun za odstranjevanje.


Ker nisi razumel, ne da bom tam avto trajno pustil, ampak da ga včasih porineš v grmovje za par ur. Pa tud ne vem če bi z avtom za 5-10 jurjev takole delal kot s tem.

Telbanc ::

zl0dej je izjavil:

zobnik je izjavil:

Pol pa ne bom mogu ga več porint v kako robido, ker ga bo škoda.


Res je, avti "za jurja" so underrated. Nobene sekirancije, pac voziš dokler gre, potem pa kupiš drugega. Mora pa bit japonc, da te slučajno ne pusti na cesti.


Enkat sem kupo gajbo za jurja in sem naredo dober biznis. Je pa res, da sem se pred tem "učil na lastnih napakah", kar ni blo lih pocen.

V glavnem če avto začne kadit plavo, men je tko kadil Jugo pred dost leti. Sem enostavno frišno olje zamenjal z unim gostim, ki je bil not pred tem. Ker to ni blo za vozit....Dolival pa sem še starejšo gošo, iz pred 2 let.

Avtek je šel pol kmal "v avto nebesa". :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

hojnikb ::



/thread
#brezpodpisa

mr_chai ::

zl0dej je izjavil:

zobnik je izjavil:

Pol pa ne bom mogu ga več porint v kako robido, ker ga bo škoda.


Res je, avti "za jurja" so underrated. Nobene sekirancije, pac voziš dokler gre, potem pa kupiš drugega. Mora pa bit japonc, da te slučajno ne pusti na cesti.


can confirm. Beater avto je dbest. Še posebi če znaš sam šraufat, pol si pa zmagu.

hojnikb ::

ja, če nikol nerabis bit nikjer nujno oz. on time, je beater ok. Pa če ti je vseeno za oil staine na dvoriscu.
#brezpodpisa

mat xxl ::

Pa , daj čim gostejše olje, pa mineralno, nikakor kako boljše sintetično z višjimi gradacijami, motor je tako ali tko odpisan, bo manj kadilo, dokler še dela, čeprav bi tak avto moral na razgradnjo.....

zobnik ::

tud olje ne bo pomagal, je 15w40 žre 1l/2000km.

val46 ::

Če ti žre 1l/2000km se ne sekiraj. Več kot kak liter, liter pa pol ne boš več rabil dolit ;)

zobnik ::

Eni pri dizlu dajo dol dpf filter in jim tud kadi in smrdi. Tega nebi smel kao počet. In celo čez tehnični gre, kar nebi smel spušča at.. Drugače avto bom vozil dokler je ostalo ok, motor bo že delal, sam da ne bo začel se bolj pit olje. Upam da bodo cene rabljenih padle dol.

Kripto mesi ::

Shintarotu avto kadi travo ob speljevanju

TheBlueOne ::

zobnik je izjavil:

tud olje ne bo pomagal, je 15w40 žre 1l/2000km.


To verjetno niti ni nek problem. Menda bi ti kaksen Ferrari v zglednem stanju znal popiti vec. :D

feryz ::

Opel Vectra 1.6 16i, mi je proti koncu žrla liter na 500 km.
Pa še to ni motilo možakarja, ki jo je kupil od mene. Čisto zadovoljen je bil. Ker sem jo dal za par kartonov pira.

Malajlo ::

Moder dim - olje. Bel dim - voda.
Voda je dihtunga glave.
Olje sta turbina, obročki, tefloni ventilov (ali pa počen bat :)))

Pa saj ICE ni neka znanost, kam kaj teče in kje so potencialne luknje... Pa kadi ti tudi med vožnjo, samo vidiš ne tega.

hojnikb ::

bel dim je lahko tudi nezgoreto gorivo..
#brezpodpisa

robo125 ::

zobnik je izjavil:

Eni pri dizlu dajo dol dpf filter in jim tud kadi in smrdi. Tega nebi smel kao počet. In celo čez tehnični gre, kar nebi smel spušča at.. Drugače avto bom vozil dokler je ostalo ok, motor bo že delal, sam da ne bo začel se bolj pit olje. Upam da bodo cene rabljenih padle dol.


https://siol.net/avtomoto/novice/goljuf...

janezvalva ::

Je že kdo vozil avto k mu je kadil plavo ob speljevanju

Ne.
Sem pa vozil avto k mi je zaribal med vožnjo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

zobnik ::

Zdej sem ga po GHD Lučinah probal nažgat pa več kot 80 tam gor ne gre več, še lan je šlo 100 nad ovinki.

mr_chai ::

Če so se ti obročki zakrknili probaj zraven olja doliti še malo nafte, da se spuca. Sam lahko tudi preko yt vodičev zamenjaš teflone ventilov. Če to oboje skp ne pomaga, pol pa sam gasa do daska


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj še preventivno menjat na malem servisu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648360 (3579) Blinder
»

Clio 2, trokira poročilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
607198 (5230) tony1
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612997 (9539) WizzardOfOZ
»

vpliv motornega olja na izpuh

Oddelek: Na cesti
212621 (2017) WizzardOfOZ
»

Kam izginja motorno olje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5235213 (33452) jalovec09

Več podobnih tem