» »

Povečanje ramov na telefonu?

Povečanje ramov na telefonu?

Morison ::

Kupujem telefon Samsung S21 pa mi prodajalec preko Bolhe "obljublja" da lahko v sistemu poveča rame iz 8 na 16GB. Brez "rootanja". Zanima me kako se to naredi, ker prvič slišim, da se to da?

tony1 ::

Nateguje. Ko zmaj.

Morison ::

Ja, jaz tudi to mislim. Mal pa vem od telefonov. Toda me res zanima, ker nikoli ne veš kaj vse ne znaš. Ajd na računalniku zamenjaš slot od ramov pa ga lahko povečaš, za telefon pa prvič slišim. Zato sem rekel, preden pridem do majstra, pa mu potem jajca odrežem, preden me bo kaj našopal, moram vprašat strokovnjake na slotechu kako se to naredi?

janezvalva ::

da se sd kartico nastavit kot dodatni RAM
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

m3k ::

RAM plus - "virtual memory" ???

FoxKnox ::

Jaz sem na novem xiaomi našel info o razširitvi rama 6+2, kjer se po potrebi razširi za dodatna 2G preko ROM a, če je dovolj prazen.
Na kakšen način pa ne vem

V-i-p ::

Nekateri telefoni to funkcijo res imajo. Omogočajo "navidezni" pomnilnik in očitno ga (nekaj) tudi S21.

Apart from Material You color themes, the update also brings the RAM Plus feature to the phones. Galaxy S21 series smartphones running One UI 4.0 beta software now have access to 4GB of RAM Plus (virtual memory) to keep even more apps and games in memory.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Morison ::

No lepo slišat, da se res da. Zato sprašujem tu gor majstre, preden se kje obrukam.
Toda on obljublja iz 8GB na 16GB?

janezvalva ::

tudi če se da, ne bo tako hiter kot original hardware RAM. jaz ne bi imel velikih pričakovanj glede tega.
zakaj pa rabiš 16gb? meni se zdi 8gb dovolj.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Morison ::

Ni fora, da jih rabiš. Fora je, da nisem verjel prodajalcu, da se da povečat rame na telefonu.

Bolt ::

valva ne se preveč obremenjevat pa napenjat še tisto malo možgančkov, kar jih imaš!
Drž se raje kakšnih bolj lahkih tem, kot je recimo politka.
"tudi če se da, ne bo tako hiter kot original hardware RAM."
Kakšen original! To je original! Samo to je kot je že prej bilo povedano virtualni spomin.
Ja to imajo nekateri Samsungi(za druge ne vem), da se povečat za 2,4,6,ali 8GB.
"RAM Plus uporablja shrambo telefona za zagotavljanje virtualnega pomnilnika.
Izbereš več virtualnega pomnilnika, privzeto je ponavadi 4GB, da lahko v ozadju ostane več odprtih appov. Če izbereš manj virtualnega pomnilnika ostane več prostora v shrambi.";)
Ne bo pa zaradi tega ne vem kakšne razlike. Mogoče malo hitrejše odpiranje določenih aplikacij. To navaden uporabnik sploh ne opazi.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

janezvalva ::

ne. vztrajam, da sem tudi jaz strokovnjak. in ostro protestiram, da tako razmišljaš.
:))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zimonem ::

Morison je izjavil:

Ni fora, da jih rabiš. Fora je, da nisem verjel prodajalcu, da se da povečat rame na telefonu.

Prav si imel ker nisi verjel. Ram je čipovje. In tega ti tisti nategun ne more in ne zna zamenjat. Swap ali vm pa podpirajo itak vsi sodobni operacijski sistemi. Kaj pa telefon kaže koliko ima kao prostora je pa druga reč. Ampak to ni ram(random access memory)

hojnikb ::

swap rama na interni spomnin pozna android ze od pantiveka naprej.
#brezpodpisa

Morison ::

hojnikb je izjavil:

swap rama na interni spomnin pozna android ze od pantiveka naprej.

Ja samo verjetno ni bil prikazan v nastavitvah tako kot sedaj.
Se ne spomnim, da bi bila kje možnost povečanja ali razširitve rama?

ZveeZ ::

A ni Xiaomi ze ditchal te nastavitve, ker niso imele efekta na performance?
Zakaj bi uporabil skoraj 10x pocasnejsi ufs 3.1 kot dodaten ram? Wtf?!

hojnikb ::

Morison je izjavil:

hojnikb je izjavil:

swap rama na interni spomnin pozna android ze od pantiveka naprej.

Ja samo verjetno ni bil prikazan v nastavitvah tako kot sedaj.
Se ne spomnim, da bi bila kje možnost povečanja ali razširitve rama?

kot setting seveda ni bil nikol exposan userju, si pa mel opcijo to vklopit z custom romom. Kot tudi zram (stiskanje neaktvnih blokov v ramu, da imas vec efektivnega prostora). To se je dalo na androidu pocet ze 2009/2010.

Tako da to ni nic novega. Novo je samo to, da so pri samsungu odkril toplo vodo in sedaj to prodajajo kot uau. V resnic pa nekega haska z 8gb+ telefonu ni.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lemur233 ::

sliši se kot povečanje kurca. Ne gre. Trust me.

OK.d ::

Tako Samsung kot prodajalec nategujeta;)
Virtual ram my ass.
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618688 (12444) Ales
»

Nakup računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
295358 (5027) Brias
»

Virtualni spomin

Oddelek: Pomoč in nasveti
413371 (2505) WarpedGone
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919821 (9906) bobi1992
»

Nova najhitrejša diska iz Western Digitala

Oddelek: Novice / Diski
398866 (7296) driver_x

Več podobnih tem