» »

Pričakovanje dela zastonj

Pričakovanje dela zastonj

1
2
3

urli ::

V moji prejšnji službi je (nazi) šef zahteval, da vsi pridemo na teambuilding-e, seveda so bili ti izven delovnega časa in jasno neplačani. Neobisk si lahko opravičil le z zdravniškim opravičilom ;(( Jao, kaj je njemu dogajalo v glavi meni res ni jasno. Hvala Bogu, da so zaposleni začeli odhajati in je na koncu propadel. Oh, ja in ta IT...

urli ::

blink je izjavil:

urli je izjavil:

enemon je izjavil:

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...


Praksa v mnogih IT podjetjih. V pisarnah pa namizni nogomet, biljard... in podobne kozlarije... vzdušje pa totalno zamorjeno, toksično, folk izčrpan... ampak slike pisarn pa hudo dobro zgledajo za lovljenje novih naivnežev in seveda strankam. Sicer pa to ni slovenska posebnost. Malo poglejte na youtube kakšna pripravništva v velikih tehnološki podjetjih. To folk visi po podjetjih po cele dneve, jasno plačano imajo pa le 8h. Novodobno suženjstvo.


Pika na i pa, ko sefe rece da ste kot druzina in se sili imeti prijateljski odnos :D


Se strinjam. Tile novodobni šefkoti so veliki psihopati in manipulatorji. Seveda ne vsi, si upam pa trditi, da verjetno kar večina.

blink ::

Cisto prakticno gledano - ce gre za manjse podjetje kjer je sef tudi lastnik je take stvari v 99% za pricakovati in vzames ze vnaprej v zakup kot del socializacije/skupnosti/teambuildinga in imas ze v startu toleranco do neke meje. Ce je pretirano motece in gre preko meje, pa das odpoved. Nihce nikogar ne sili da mora nekje delati.
Ce je nekdo pretirana snezinkica, pa je morda cas za samorefleksijo ker nikjer ni perfektno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

enemon ::

blink je izjavil:

Cisto prakticno gledano - ce gre za manjse podjetje kjer je sef tudi lastnik je take stvari v 99% za pricakovati in vzames ze vnaprej v zakup kot del socializacije/skupnosti/teambuildinga in imas ze v startu toleranco do neke meje. Ce je pretirano motece in gre preko meje, pa das odpoved. Nihce nikogar ne sili da mora nekje delati.
Ce je nekdo pretirana snezinkica, pa je morda cas za samorefleksijo ker nikjer ni perfektno.


Take stvari zaenkrat ureja zakonodaja in ne šefkoti. Ne vem, kako bi bilo šefkotu kul, da bi šel na dopust, ampak bi si pa vseeno pisal osem ur dela.

blink ::

enemon je izjavil:

blink je izjavil:

Cisto prakticno gledano - ce gre za manjse podjetje kjer je sef tudi lastnik je take stvari v 99% za pricakovati in vzames ze vnaprej v zakup kot del socializacije/skupnosti/teambuildinga in imas ze v startu toleranco do neke meje. Ce je pretirano motece in gre preko meje, pa das odpoved. Nihce nikogar ne sili da mora nekje delati.
Ce je nekdo pretirana snezinkica, pa je morda cas za samorefleksijo ker nikjer ni perfektno.


Take stvari zaenkrat ureja zakonodaja in ne šefkoti. Ne vem, kako bi bilo šefkotu kul, da bi šel na dopust, ampak bi si pa vseeno pisal osem ur dela.


Se bos sel tozarit za vsako figo? Srecno.

Scaramouche3 ::

Se bos sel tozarit za vsako figo? Srecno.


Sej to pričakujejo, malega slovenčka z stoletno pohabljeno držo,ki prej napade sodelavca ki njemu hoče pomagati...

blink ::

Scaramouche3 je izjavil:

Se bos sel tozarit za vsako figo? Srecno.


Sej to pričakujejo, malega slovenčka z stoletno pohabljeno držo,ki prej napade sodelavca ki njemu hoče pomagati...


Kot tozarjenje imam v mislih tozbo na sodiscu, ne tozibabanje. Komur se da s tem ukvarjati, ima zivce in denar za placilo sodnih stroskov kjer lahko tudi izgubi tozbo, hoditi na zaslisanje in obravnave... good luck, life is short.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

Scaramouche3 ::

blink je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Se bos sel tozarit za vsako figo? Srecno.


Sej to pričakujejo, malega slovenčka z stoletno pohabljeno držo,ki prej napade sodelavca ki njemu hoče pomagati...


Kot tozarjenje imam v mislih tozbo na sodiscu, ne tozibabanje. Komur se da s tem ukvarjati, ima zivce in denar za placilo sodnih stroskov kjer lahko tudi izgubi tozbo, hoditi na zaslisanje in obravnave... good luck, life is short.


Saj tako dobijo vedno kar hočejo, ker vsi mislijo kot ti in se njim vedno prilagajajo, medtem bi jih v večini neplačanih urah skoraj vedno zmagali na sodišču,samo večina je brez socialnih veščin in ne znajo se povezati,samo pritoževati kot posamezniki, doma ali pa na netu..

svecka ::

Teli novodobni šefi, še posebej v IT so največji manipulatorji, izkoriščevalci in ala Steve Jobs psihoti. In najhuje je da vsi programerji veselo gledajo in se nič zase ne postavijo, ko jim šef vsak mesec izbriše 40 ur doprinosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Scaramouche3 ::

svecka je izjavil:

Teli novodobni šefi, še posebej v IT so največji manipulatorji, izkoriščevalci in ala Steve Jobs psihoti. In najhuje je da vsi programerji veselo gledajo in se nič zase ne postavijo, ko jim šef vsak mesec izbriše 40 ur doprinosa.


Vidijo da so ljudje ovce in se ne znajo zase postaviti, celo potem šefa zagovarjajo,samo da se jim ni treba se ukvarjati z problemom...Stockholmski sindrom neke vrste..

blink ::

Scaramouche3 je izjavil:

blink je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Se bos sel tozarit za vsako figo? Srecno.


Sej to pričakujejo, malega slovenčka z stoletno pohabljeno držo,ki prej napade sodelavca ki njemu hoče pomagati...


Kot tozarjenje imam v mislih tozbo na sodiscu, ne tozibabanje. Komur se da s tem ukvarjati, ima zivce in denar za placilo sodnih stroskov kjer lahko tudi izgubi tozbo, hoditi na zaslisanje in obravnave... good luck, life is short.


Saj tako dobijo vedno kar hočejo, ker vsi mislijo kot ti in se njim vedno prilagajajo, medtem bi jih v večini neplačanih urah skoraj vedno zmagali na sodišču,samo večina je brez socialnih veščin in ne znajo se povezati,samo pritoževati kot posamezniki, doma ali pa na netu..


Ti pa se nisi imel opravka s sodisci, drugace ne bi pisal takih neumnosti. Moja cost/benefit analiza pravi, da je lazje dati odpoved.

Scaramouche3 ::


Ti pa se nisi imel opravka s sodisci, drugace ne bi pisal takih neumnosti. Moja cost/benefit analiza pravi, da je lazje dati odpoved.
Seveda če si sam imaš prav, samo tukaj nikoli ne smeš iti sam ker je preveč priliznjenih in upognjenih ki bodo šefa zagovarjali,tukaj moraš počasi pridobivati ljudi na kakem pivu, če se to danes sploh gre med ljudmi ki ga pomoje spijejo virtualno...
Če imaš ti kolektiv na svoji strani boš zmagal!

zobnik ::

Pošlji jih v 3PM in prijavi na vse možne konce, ne moreš bit tam zastonj.

kuall ::

svecka je izjavil:

Teli novodobni šefi, še posebej v IT so največji manipulatorji, izkoriščevalci in ala Steve Jobs psihoti. In najhuje je da vsi programerji veselo gledajo in se nič zase ne postavijo, ko jim šef vsak mesec izbriše 40 ur doprinosa.

jaz sem pa ravno hotel napisat, da ima op probleme samo zato, ker je navaden prodajalec na blagajni in da če bi bil programer jih ne bi imel. nam vse nadura veselo plačajo, drugače jim prehitro pobegnemo v drugo firmo. ni mi jasno pri takem pomanjkanju programerjev, da vas lahko sploh še kdo izkorišča? razen če si slab in se še učiš potem moraš izkoriščanje potrpeti seveda ampak je časovno omejeno. programerji imajo plače kot zdravniki ampak se morajo pa ravno tako kot zdravniki učiti podobno dolgo, preden so uporabni.

MIHAc27 ::

Podaljšam pol urce, ni problema, da se nekaj spelje do konca. Se zgodi mogoče 1x letno tudi kaj več.

Sam tole kar OP omenja je pa tudi meni too-much. Ajde pridem 1x, 2x na leto. Ampak tedensko?

Sparkxl ::

Za enega takega psihota sem sam nekoč delal. Pa to ni neka leva firma. Zelo uspešna, poznate vsi, ker se vlačijo po medijih kako so oh in ah nonstop. In ravno na to foro sem padel, ko sem šel tja. Tip je bipolaren. Izven firme en obraz, nice guy, zajebant, na firmi psihopat.
On pričakuje da vsak dela nadure, zastojn seveda. Ure se ne beležijo nikjer. Od 90 zaposlenih sva bila samo 2, ki se s tem nisva strinjala. Mi imamo res suženjsko mentaliteto. Pa ne samo to, ene 3 kure so naju celo obsojale, ker nočeva sodelovati v tem, češ da nisva pripadna. Opran mozak do konca.

In tipu ni dišalo in je pritiskal. In bolj kot je pritiskal, prej sva midva hodila domov. Tik pred odpovedjo sem iz inata en čas štemplal 15:01.

Ampak vrgel ni nobenega. Sva bila tudi edina ki sva mu jezikala nazaj. Vsi ostali glavo med kolena. Če bi šlo, bi si jo pomoje v rit zarinili.
In na koncu naju je očitno cenil, ker sva bila edina med brezvretenčarji.

Nauk zgodbe...nabavite si hrbtenice in se ne pustite takim izrodkom družbe drkat v glavo

GupeM ::

Ma ne pridem niti 1x, 2x na leto. Če bi moral priti, bi zahteval plačilo nočnih/večernih nadur.

Tudi nadur ne delam. Potegnem kakšen dan, da se nekaj dokonča, ampak potem prav kmalu kakšen drug dan prej grem. Včasih pa obratno. Če moram recimo v začetku meseca kakšen dan prej iti, pa naslednji dan malo potegnem.

Parkrat letno moram oddelati tudi večerno/nočno. Ne po lastni želji, ampak mi ni problem. Prav paše malo spremembe. Takrat dobim kar lep nočni dodatek, pa čeprav gre samo za kakšne 3 - 5 ur.

Sem pa nekaj časa po lastni želji delal popoldne/zvečer/v noč, čeprav sem imel možnost delati dopoldne. Takrat pa mi seveda niso plačali nočnih, ker sem se sam odločil, da bom tako delal.

Steinkauz ::

To sem tudi jaz opazil, da se večina zaposlenih ne upa nič in so pripravljeni vse sranje požret in se najde dosti šefov, ki to lepo izkoriščajo.

Pat_MaGroin ::

Jaz delam za ameriško firmo in imamo očitno hud socializem. Nadure prepovedane, maili izven delovnega casa prepovedani. Eni ze prakticirajo 4 dnevni delavnik.

Vidim, da se v Sloveniji v 15 letih ni nic spremenilo, delajmo petek in svetek, ker smo pridni :).

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ja, v Sloveniji se veliko dela im malo naredi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

Ali pa tole - imaš odobren dopust in te potem kliče zjutraj. Ja fak no, a sem poročen s službo? Kot da sem generalni, ampak s plačo čistilke.

Folk pa čisto opran - sam se ponuja, da bo delal na dopustu, nobenemu ni problem delati zvečer za vikende ... Plače precej nizke, v najboljšem primeru povprečne. Očitno nisem v pravi firmi zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Machete ::

In kaj bi rad od nas s temi temami? Reši sebe, kot misliš, da je prav in ti okoliščine omogočajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ales85 ::

Invictus je izjavil:

Ja, v Sloveniji se veliko dela im malo naredi...

Ja, ker ljudje imajo res voljo do dela, ko takole ravnajo z njimi...

enemon ::

Machete je izjavil:

In kaj bi rad od nas s temi temami? Reši sebe, kot misliš, da je prav in ti okoliščine omogočajo.


Še enkrat, tema je odprta z namenom debate, zakaj se folk lahko tako hitro kupi. In pa mislim, da se na izkoriščanje premalo opozarja. Na rešitvi delam intenzivno. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Horzen ::

enemon je izjavil:

Ali pa tole - imaš odobren dopust in te potem kliče zjutraj. Ja fak no, a sem poročen s službo? Kot da sem generalni, ampak s plačo čistilke.

Folk pa čisto opran - sam se ponuja, da bo delal na dopustu, nobenemu ni problem delati zvečer za vikende ... Plače precej nizke, v najboljšem primeru povprečne. Očitno nisem v pravi firmi zame.


Zakaj se pa javljaš na telefon če si na dopustu?
Obična ofca specializirana za beketanje!

enemon ::

Horzen je izjavil:

enemon je izjavil:

Ali pa tole - imaš odobren dopust in te potem kliče zjutraj. Ja fak no, a sem poročen s službo? Kot da sem generalni, ampak s plačo čistilke.

Folk pa čisto opran - sam se ponuja, da bo delal na dopustu, nobenemu ni problem delati zvečer za vikende ... Plače precej nizke, v najboljšem primeru povprečne. Očitno nisem v pravi firmi zame.


Zakaj se pa javljaš na telefon če si na dopustu?


Se nisem, ampak me že samo klicanje iritira. Načeloma telefon na dopustu ugasnem, takrat pa sem pozabil.

chaddicus ::

enemon je izjavil:

Horzen je izjavil:

enemon je izjavil:

Ali pa tole - imaš odobren dopust in te potem kliče zjutraj. Ja fak no, a sem poročen s službo? Kot da sem generalni, ampak s plačo čistilke.

Folk pa čisto opran - sam se ponuja, da bo delal na dopustu, nobenemu ni problem delati zvečer za vikende ... Plače precej nizke, v najboljšem primeru povprečne. Očitno nisem v pravi firmi zame.


Zakaj se pa javljaš na telefon če si na dopustu?


Se nisem, ampak me že samo klicanje iritira. Načeloma telefon na dopustu ugasnem, takrat pa sem pozabil.


Saj to zmrazi ze tisto, ko vidiš kdo kliče, ko pa dobiš potem še neumno vprašanje, ker so bili preleni, da bi sami 1 korak več naredli je pa top hah

hipertija ::

Kako je pa kaj z MARINBLU?
Prekle za kurnk

miha98 ::

Delajo ko pravi zamorčki... juga

MIHAc27 ::

Aja nisem vam povedal, kako je moja sestra iskala job v Parizu. Gre na razgovor k ugledni reviji za pomočnico direktorice... ni panike, so jo pripravljeni vzet. Plača: je ni.
Ko jih vpraša, kako naj si najemnino plača... to pa ni njihov problem.

lemur233 ::

MIHAc27 je izjavil:

Aja nisem vam povedal, kako je moja sestra iskala job v Parizu. Gre na razgovor k ugledni reviji za pomočnico direktorice... ni panike, so jo pripravljeni vzet. Plača: je ni.
Ko jih vpraša, kako naj si najemnino plača... to pa ni njihov problem.


Ne štekaš, oni ti plačajo hudo CV referenco.

/s

Drugače sm pa najdu, da MARINBLU išče nove delavce. Naj vzamem ? Kakšni so kaj tam delovni pogoji, a so počitnice plačane ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lemur233 ()

dexterboy ::

Drugače sm pa najdu, da MARINBLU išče nove delavce. Naj vzamem ? Kakšni so kaj tam delovni pogoji, a so počitnice plačane ?
Pozabil si dodati /S na koncu ;)

Invictus je izjavil:

Ja, v Sloveniji se veliko dela in malo naredi...

:) :D :))
Make My Day!
Če bi to dopoldan prebral, bi dal dovolilnico za nadurno delo in podaljšal šiht na 12 ur.
Itak ne bi naredil kaj več kot v običajnih 8-ih urah.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Voss ::

urli je izjavil:

V moji prejšnji službi je (nazi) šef zahteval, da vsi pridemo na teambuilding-e, seveda so bili ti izven delovnega časa in jasno neplačani. Neobisk si lahko opravičil le z zdravniškim opravičilom ;(( Jao, kaj je njemu dogajalo v glavi meni res ni jasno. Hvala Bogu, da so zaposleni začeli odhajati in je na koncu propadel. Oh, ja in ta IT...


Wtf. Kot v srednji šoli :))

shadeX ::

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Scaramouche3 ::

shadeX je izjavil:

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.


Sej to je problem v Ameriki so plačani za to, ko se sam prijaviš da delaš zastonj ti ne bodo ponudili plače!

https://www.salaryexpert.com/salary/job...
http://www.salaryexplorer.com/salary-su...

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

shadeX je izjavil:

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.

Spet nisem preprican, ce je sarkazem. Ampak za primer, da ni: a zato, ker izkoriscamo prostovoljce moramo vsi rit nastavit?

shadeX ::

moramo vsi rit nastavit?


Samo prostovoljci.

feryz ::

Zastonj gasijo samo tisti na dnu lestvice.
Ostali se znajdejo in definitivno ne delajo zastonj.

hipertija ::

feryz je izjavil:

Zastonj gasijo samo tisti na dnu lestvice.
Ostali se znajdejo in definitivno ne delajo zastonj.

Tako, imamo pa tudi takšne, ki so na dnu morale - in ti si zagotovo zabit v poden.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Invictus ::

ales85 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.

Spet nisem preprican, ce je sarkazem. Ampak za primer, da ni: a zato, ker izkoriscamo prostovoljce moramo vsi rit nastavit?

Prostovoljcec ne more biti izkoriščan, saj se je sam javil.

Gasilci pa 99% lepo zapravljajo davkoplkačevalski denar za fensi opremo, žurke in malo pumpanje denarja na privat račune, zdaj, ko so pa potrebni in dolžni delat, pa jamrajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ales85 ::

Invictus je izjavil:

ales85 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.

Spet nisem preprican, ce je sarkazem. Ampak za primer, da ni: a zato, ker izkoriscamo prostovoljce moramo vsi rit nastavit?

Prostovoljcec ne more biti izkoriščan, saj se je sam javil.

Gasilci pa 99% lepo zapravljajo davkoplkačevalski denar za fensi opremo, žurke in malo pumpanje denarja na privat račune, zdaj, ko so pa potrebni in dolžni delat, pa jamrajo...

Se hecaš? Kako pa naj gasijo, z vozom?

IgorCardanof ::

Invictus je izjavil:

ales85 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.

Spet nisem preprican, ce je sarkazem. Ampak za primer, da ni: a zato, ker izkoriscamo prostovoljce moramo vsi rit nastavit?

Prostovoljcec ne more biti izkoriščan, saj se je sam javil.

Gasilci pa 99% lepo zapravljajo davkoplkačevalski denar za fensi opremo, žurke in malo pumpanje denarja na privat račune, zdaj, ko so pa potrebni in dolžni delat, pa jamrajo...


Brez besed.

Si vedno deloval kot nek zahojen kmet, zdaj pa je čiz potrjeno.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne kmet, kmetavzar.

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

ales85 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.

Spet nisem preprican, ce je sarkazem. Ampak za primer, da ni: a zato, ker izkoriscamo prostovoljce moramo vsi rit nastavit?

Prostovoljcec ne more biti izkoriščan, saj se je sam javil.

Gasilci pa 99% lepo zapravljajo davkoplkačevalski denar za fensi opremo, žurke in malo pumpanje denarja na privat račune, zdaj, ko so pa potrebni in dolžni delat, pa jamrajo...


Zamenjal si jih z vojsko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Invictus je izjavil:

Prostovoljcec ne more biti izkoriščan, saj se je sam javil.

Gasilci pa 99% lepo zapravljajo davkoplkačevalski denar za fensi opremo, žurke in malo pumpanje denarja na privat račune, zdaj, ko so pa potrebni in dolžni delat, pa jamrajo...

Že od nekdaj te imam za malo prizadetega. Zdaj pa si dal vedet, da moram besedo "malo" zamenjati s "povsem".

Invictus ::

Pa kaj imate prostovoljne gasilce za take svetnike?!?!?!?

Denar se porablja čisto za privat zadeve, eden od primerov potapljaški tečaj.

Društvo plača tečaj vsem zainteresiranem, kupi opremo, ki jo potem le ti uporabljajo na morju za privat. Tega sicer ni veliko, ampak kdaj za hudiča bodo pa spustili amaterskega potapljača v neko reševanje ?

Pa je teh primerov še kar nekaj...

Zdaj pa 1x malo bolj gori, pa vsi jokcajo. Če bi te prostovoljne gasilce preventivno malo prej pognali v čiščenje šavja na Krasu in dela protipožarnih odsekov na terenu proti naseljem, bi jih vsaj nekaj fajn shujšalo... Za prebivalce naselij bi bilo pa malo bolj varno ob požarih...

Ne vm kdo je 1x predlagal malo finančne revizije gasilskih ruštev,m pa je bil takopj "ogenj v strehi".

Naj fuknejo svojo porabo denarja javno, če si upajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

V-i-p ::

Nisem bral vsega: bravo OP!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

GupeM ::

Invictus je izjavil:

Pa kaj imate prostovoljne gasilce za take svetnike?!?!?!?

Denar se porablja čisto za privat zadeve, eden od primerov potapljaški tečaj.

Društvo plača tečaj vsem zainteresiranem, kupi opremo, ki jo potem le ti uporabljajo na morju za privat. Tega sicer ni veliko, ampak kdaj za hudiča bodo pa spustili amaterskega potapljača v neko reševanje ?

Pa je teh primerov še kar nekaj...

Zdaj pa 1x malo bolj gori, pa vsi jokcajo. Če bi te prostovoljne gasilce preventivno malo prej pognali v čiščenje šavja na Krasu in dela protipožarnih odsekov na terenu proti naseljem, bi jih vsaj nekaj fajn shujšalo... Za prebivalce naselij bi bilo pa malo bolj varno ob požarih...

Ne vm kdo je 1x predlagal malo finančne revizije gasilskih ruštev,m pa je bil takopj "ogenj v strehi".

Naj fuknejo svojo porabo denarja javno, če si upajo...

Poraba vsega denarja je javna in jo lahko pogledaš. Vsak ima to pravico videt. Kje točno to najdeš, ne vem. Če ta pa tako močno zanima, pa to lahko hitro ugotoviš.

Finančne revizije društev se pa seveda delajo. Zadnja leta kar pogosto. Verjemi, govorim iz prve roke.

In ne, denar se ne porablja za privat zadeve. Je pa res, da če pri gasilcih narediš tečaj za motorno žago, ne vem zakaj ga ne bi smel še za doma uporabljat.

svecka ::

Invictus je izjavil:

ales85 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Gasilci na krasu gasijo zastonj oblečeni v dolga oblačila na 50 stopinjah. In vi si še drznete vprašat po sendviču?

Spravte se delat, kot pa neumnosti pisat.

Spet nisem preprican, ce je sarkazem. Ampak za primer, da ni: a zato, ker izkoriscamo prostovoljce moramo vsi rit nastavit?

Prostovoljcec ne more biti izkoriščan, saj se je sam javil.

Gasilci pa 99% lepo zapravljajo davkoplkačevalski denar za fensi opremo, žurke in malo pumpanje denarja na privat račune, zdaj, ko so pa potrebni in dolžni delat, pa jamrajo...


Se vidi da še od daleč nisi videl PGD. Še posebej je neverjetno kako si slep kot kura, ko sedaj gorijo masovni požari v Sloveniji in se lahko samo PGD zahvalimo, da cela Slovenija ni zgorela. Samo ti si pač opica defektna...ko ti bo pa bajta gorela a boš rajši čakal 1 uro, da pridejo poklicni gasilci gasit do tebe, ko imaš pa zraven 10 minut stran PGD, ki lahko v marsikaterem primeru že reši in omeji,d a ti čisto vse ne pogori. Sam si pač šupak.

mihi666 ::

Sem prostovolnji gasilec iz majhnega društva. Opremo imamo kar na nivoju če imaš interes so ti vedno na voljo vedno izobraževanja. Denarja ne zapravljamo za fensi opremo. Ampak ti zveza določi kaj od opreme moraš imet.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24124977 (13594) OrkAA
»

Ali se za timbilding izplača plača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712159 (8679)          
»

Česa si želite na delovnem mestu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547986 (4069) Alien123

Več podobnih tem