» »

Iz sistemca do developerja

Iz sistemca do developerja

«
1
2

Kapitan Jack ::

Je kdo sel po tem roadmapu? Ponuja mi se priloznost in bi se rad sprobal tudi v tem. Pogoj je C/C++/C# in ce bi to obvladal do neke razumljive mere bi me sprejeli v tim.

Delam pac v taki firmi, kjer se veliko folka interno razporeja in ker me ze poznajo kar nekaj let, bi me z veseljem sprejeli, a moram izpolniti ta osnovni pogoj, da znam programirati.

Ker nisem nikoli programiral, ne vem niti kaj bi me cakalo. Ma kdo kaksne podobne izkusnje. Razmisljal sem v smeri samoucenja na youtube in kaksnega prakticnega online kursa, da vidim, ce sploh razumem logiko, ce ne to ni zame.

Invictus ::

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Če si sistem potem veš katera orodja ti niso zadostna, ali pisana na kožo. Probaš izboljšat to. Online course so pa povsem v redu. Tudi investicija v kako "knjigo" ni ravno narobe. Dosti programerjem manjka vpogled v administracijo. Tu imaš prednost.

kuall ::

čudi me, da nisi nikoli programiral nič kot sistemc in da ne veš kaj te čaka. kot jaz poznam sistemce so vsaj kaj sprogramirali, če ne drugega kak sql job, ki že meji na programiranje. tak da to je že slab znak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Kapitan Jack ::

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.

To ni problem. Problem je kater kurs naj izberem. Zacel pa bi z C#, ker v tem jeziku bi tudi na zacetku programiral in to je dejansko prio 1.

https://www.udemy.com/course/complete-c...

pegasus ::

Kot sistemc popravljaš buge v ene 25 različnih programskih jezikih, kot developer se fokusiraš na enega samega. Širina vs globina, tu je imho razlika. Tako da je odvisno od konkretnega scenarija, koliko lahko doprineseš ekipi.

Zimonem ::

Kapitan Jack je izjavil:

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.

To ni problem. Problem je kater kurs naj izberem. Zacel pa bi z C#, ker v tem jeziku bi tudi na zacetku programiral in to je dejansko prio 1.

https://www.udemy.com/course/complete-c...

Samo začni. Nič bat. In ja c# je najlažji od želenih jezikov. Če ne rata , nič zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

kixs ::

Zanimivo, sistemc pa nikoli programiral. Ce ne drugega, si moral kaj spisat vsaj v kaksni soli, ce le ni bila turizem in gostinstvo :lol:

Kapitan Jack ::

Zimonem je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.

To ni problem. Problem je kater kurs naj izberem. Zacel pa bi z C#, ker v tem jeziku bi tudi na zacetku programiral in to je dejansko prio 1.

https://www.udemy.com/course/complete-c...

Samo začni. Nič bat. In ja c# je najlažji od želenih jezikov. Če ne rata , nič zato.

Tocno to sem mislil, ce ne zacnem ne bom nikoli vedel.

Kapitan Jack ::

Kaj pa kaksni konkretni primeri? Je sel kdo po tej poti? Ali bolj v smer DevOps?

kuall ::

Kapitan Jack je izjavil:

Problem je kater kurs naj izberem.

nobenga. vmes ko pišeš po slo techu bi lahko že kaj sprogramiral.

Zimonem ::

Vsak je svoj mahar. Je pa odvisno tudi kaj potencialni delodajalci iščejo. Sam jezik se naučiš še nekje dokaj hitro. Ampak ponavadi pride zraven še kup tehnologij in predpripravo jenih produktov na katerih delaš. to zna požreti precej časa.
Največ pa to , da rešujeta problem samostojno in ga znaš potem tudi optimizirat. ni ravno iz danes na jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

kixs ::

Najprej samo probaj, ker za vsako stvar rabis veselje... meni programiranje nikoli ni disalo, pa sem vcasih (20++ let) celo nekaj programiral v razlicnih jezikih.

Kapitan Jack ::

kixs je izjavil:

Najprej samo probaj, ker za vsako stvar rabis veselje... meni programiranje nikoli ni disalo, pa sem vcasih (20++ let) celo nekaj programiral v razlicnih jezikih.

No sej to je malo problem. Po toliko letih, mi ne pase vec se IT zvecer, ampak familija, izleti in podobno.

Zdej iz nule zacet, pa pomeni kar veliko zrtvovanje, ampak obenem tudi dobra priloznost, ker ce bi zacel s programiranjem kje v drugi firmi, verjamem da me ne bi vzeli niti za pripravnika, kaj sele za pravega zaposlenega. Tu pa imam to moznost, ker sem le dosegel nek "status".

Zimonem ::

Pol se ne pejd tega. Zadeva zahteva čas. Pa butanje z glavo ob mizo.

GupeM ::

Tudi meni je zanimivo, da kot sistemc nisi še nikoli nič programiral. Vsaj kakšne skripte, da poznaš osnovne zadeve kot so pogojni stavki, zanke, osnove objektno orientiranega programiranja, ... Razne povezave na bazo, pisanje v datoteke in podobne zadeve se naučiš spotoma, ker je precej odvisno od načina programiranja in knjižnic/frameworkov, ki ki jih v podjetju uporabljajo. Osnove bi pa vsak sistemc vsaj malo moral poznati, po mojem mnenju. Vsaj toliko, da ve, ali mu je nekaj ql ali ne.

Če res ne znaš nič in imaš familijo oz. ti je to nekako prioriteta, potem bi ti priporočal, da obdržiš to delovno pozicijo, ki jo imaš. Še posebej, če imaš tam res že nek status.

Če pa ne znaš nič in si pripravljen žrtvovati ure in ure v učenje, potem pa go for it. Še posebej, če bi ti v podjetju dali nekega dobrega mentorja, ki bi ti znal razložit kako pa kaj, pa ki bi bil pripravljen pomagat in svetovat. Ti pa se ne smeš bat vprašat.

Invictus ::

OP najbrž dela v eni večji firmi. Zato mu še ni bilo treba programirati. Dovolj drugega dela za sistemca, ki je precej ohlapna definicija joba.

V velikih firmah je to nekaj normalnega, saj rabijo tudi nekoga, ki kaj skonfigurira, inštalira, premakne fizično, potegne kable. Tudi to je sistemc. Ne šraufajo vsi sistemci serverjev in delajo cel kup nepotrebnih skript :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kapitan Jack ::

Tocno to kar je rekel Invictus. Nimam potrebe po pisanju skript, ker kar rabimo za nemoteno delovanje okolja, kupimo ze obstojece resitve. Sem pa tja je bila kaksna potreba, ampak zaradi pomanjkanja casa sem to dal programerju, ki je ob pitju jutranje kavice problem resil.

GupeM ::

Invictus je izjavil:

OP najbrž dela v eni večji firmi. Zato mu še ni bilo treba programirati. Dovolj drugega dela za sistemca, ki je precej ohlapna definicija joba.

V velikih firmah je to nekaj normalnega, saj rabijo tudi nekoga, ki kaj skonfigurira, inštalira, premakne fizično, potegne kable. Tudi to je sistemc. Ne šraufajo vsi sistemci serverjev in delajo cel kup nepotrebnih skript :D.

Razumem, ampak vseeno ... ajde ... naj vama bo :)

@OP: Nam zaupaš kakšno izobrazbo imaš?

Invictus ::

Za slovenskega sistemca, ki je deklica za vse, po možnosti še one-man-band tim, in ki dela v firmah z do 50 zaposlenimi, so skripte in mešanje dreka nekaj normalnega. Da skrbi za vse, od hardvera do automatizacije, zakompliciranjem celotne infrastrukture in poslovnih procesov, pa še Word suport za kure v računovodstvu in kadrovski. Ker drugače bi bil za 90% taskov nepotreben, tako pa ohranja svoj kvazi status nekega guruja, ki non-stop nekaj prčka ter navdušuje kure...

V normalnih firmah so ta dela ločena, oz se časovno redke, zahtevne jobe da ven zunanjim firmam. Ali pa se 1x plača zunanjo firmo, ki vse skupaj nastavi,

Če zna sistemc v OPvi firmi kaj sprogramirati, hitro najde boljše plačano službo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mn ::

DL si Visual Studio Community, tam napiši "New project" pa "Console Application". V google vpiši "c# for beginners" in začni s "hello world". Potem vnesi kake podatke v aplikacijo in jih izpiši na konzolo.

Potem pa se vprašaj kake aplikacije bi delal službi. Če web servise recimo, potem recimo naredi web service kalkulator:

http://127.0.0.1:80/plus?a=123&b=321

itd...

Noben ti ne bo predlagal nekega magičnega tutoriala, ki ti bo vse naredil.

In ker v podjetju že delaš, plačaj kakemu developerju kavo v zameno da ti odgovarja na tvoja vprašanja. Recimo kako se naredi web service v c#, oz. kaj si moraš prebrati, oz da ti vsaj da relevantne keyworde za iskanje po googlu in učenje.

FireSnake ::

Zimonem je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.

To ni problem. Problem je kater kurs naj izberem. Zacel pa bi z C#, ker v tem jeziku bi tudi na zacetku programiral in to je dejansko prio 1.

https://www.udemy.com/course/complete-c...

Samo začni. Nič bat. In ja c# je najlažji od želenih jezikov. Če ne rata , nič zato.


In pa w3schools.
Osnove se da obvladati v parih dnevih.

Kapitan Jack je izjavil:

Kaj pa kaksni konkretni primeri? Je sel kdo po tej poti? Ali bolj v smer DevOps?


Dobrih DevOpsev v Sloveniji praktično ni.
Če te to veseli boš zaslužil več, kot s programiranjem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mr_chai ::

Ampak, kot DevOps morš še vedno znat programirat. Moraš imet vsaj en svoj toy OS in compiler na resumeju, če ne nisi vreden 300k / leto, ampak samo 150k

kuall ::

Če si že dajal naloge programerju poteem veš kako zgleda. In če bi bil material za programerja bi jih sam rešil.

Tak da pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

tony1 ::

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.


This.

Dobri so tudi tečaji na Courseri.

IL_DIAVOLO ::

Sicer te vidim kot osebo, ki ima rad izzive, ampak ce si s tem unicis renome, je vse skupaj nevredno rizika. Posebej ce ti je firma drugi dom.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sicer te vidim kot osebo, ki ima rad izzive, ampak ce si s tem unicis renome, je vse skupaj nevredno rizika. Posebej ce ti je firma drugi dom.


Se ne strinjam. V življenju je treba tudi tvegati, vsaka firma pa bo kot pozitvno videla, da si bil pripravljen vsaj poskusiti "pomagati firmi" ko je rabila tak in tak kader.

IL_DIAVOLO ::

Kaj ce pa te firma skensla, ker nisi toliko vreden kot je mislila da si? Kaj pa potem?

A misliš da se preprosto vrnes na staro delovno mesto, ker ti na novem pac ni slo?

Včasih je treba biti egoističen in zascititi sebe. Tudi če si ambiciozen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj ce pa te firma skensla, ker nisi toliko vreden kot je mislila da si? Kaj pa potem?

A misliš da se preprosto vrnes na staro delovno mesto, ker ti na novem pac ni slo?

Včasih je treba biti egoističen in zascititi sebe. Tudi če si ambiciozen.


Počasi. Nikjer ne pravi, da ga bodo jutri kam prestavili. Več znanja pa vedno prav pride, tako njemu kot firmi - tudi če bo pogruntal, da to ni zanj in ostal sistemec. Danes bi morala vsaka pametna firma vsakega sistemca poslati na kak crash course skriptanja...

Pa še tole: časi ko se je lahko v ITju ljudi zaje6avalo s takšnimi forami so zelo daleč. Kadra ni, nimajo ga kje dobiti, in trenutno v IT firmah folk že - dobesedno - masirajo v službi (res pa, da samo enkrat na mesec :))), samo da bi ostali v firmi :D

kuall ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sicer te vidim kot osebo, ki ima rad izzive, ampak ce si s tem unicis renome, je vse skupaj nevredno rizika. Posebej ce ti je firma drugi dom.

en stric je enkrat reku, da marsikaj ne naredimo zato, ker se bojimo, kaj bodo drugi rekli. tole tvoje spada pod ta neumni strah.

driver_x ::

Naredi uslugo strankam in ostani sistemc.

Kapitan Jack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sicer te vidim kot osebo, ki ima rad izzive, ampak ce si s tem unicis renome, je vse skupaj nevredno rizika. Posebej ce ti je firma drugi dom.

Ne ne, to se ne bo zgodilo, ker je prvi predpogoj znanje vsaj enega od zgoraj nastetih programskih jezikov. In po toliko letih dela v IT bom ze vedel, ce sem sploh sposoben sprejeti taksen izziv. Jaz tako pravim, ce ne bom v kratkem roku znal "narisati" klasicne FRI smrekce v cmd-ju, potem najbolj da to idejo opustim.

Firma ima kes in dejansko jim ni problem imeti nekoga v skupini, ki se bo naslednjih 3/4 leta samo ucil pri seniorjih. Seveda predpogoj, da vsaj nekaj znas od programiranja.

Ker enostavno je ljudi tezko dobiti in to se ne samo moja firma zaveda, ampak tudi ostale.

Kapitan Jack ::

kuall je izjavil:

Če si že dajal naloge programerju poteem veš kako zgleda. In če bi bil material za programerja bi jih sam rešil.

Tak da pozabi.

Poskusam te ves cas ignorirati, ker si s svojimi komentarji tecen kot driska, ampak vseeno naj ti bo.

Zakaj bi se kot sistemc, ki dela samo z enterprise resitvami, moral ukvarjati s pisanjem nekih skript / programckov, posebej v podjetju kjer je 80% zaposlenih developerjev? Zakaj bi moral investirati najprej ure in ure v ucenje programiranja, da bi sele kasnje lahko mogoce kaj sprogramiral, ce pa to developer resi v parih urah?

Ni logicno.

black ice ::

FireSnake je izjavil:


Dobrih DevOpsev v Sloveniji praktično ni.

Zakaj ze? Ker si ti tako rekel?

kuall ::

Kapitan Jack je izjavil:

Zakaj bi se kot sistemc, ki dela samo z enterprise resitvami, moral ukvarjati s pisanjem nekih skript / programckov, posebej v podjetju kjer je 80% zaposlenih developerjev?

zato, ker te to zanima?
če te programiranje ne zanima pozabi. moj nasvet, če že sprašuješ. pol se pa odloči.
pot v programiranje ta zanese nagonsko, ker ti je zanimivo. mene je nagonsko zaneslo v programiranje pri 15ih letih na bratovem programu borland c++, ki ga je prinesel iz srednje strojne šole. samo programiral sem, nič spraševal, ker mi je bilo nagonsko zanimivo.

se še kdo spomni tega:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kriptobog ::

Kapitan Jack je izjavil:

kuall je izjavil:

Če si že dajal naloge programerju poteem veš kako zgleda. In če bi bil material za programerja bi jih sam rešil.

Tak da pozabi.

Poskusam te ves cas ignorirati, ker si s svojimi komentarji tecen kot driska, ampak vseeno naj ti bo.

Zakaj bi se kot sistemc, ki dela samo z enterprise resitvami, moral ukvarjati s pisanjem nekih skript / programckov, posebej v podjetju kjer je 80% zaposlenih developerjev? Zakaj bi moral investirati najprej ure in ure v ucenje programiranja, da bi sele kasnje lahko mogoce kaj sprogramiral, ce pa to developer resi v parih urah?

Ni logicno.


Ce si slab sistemc in rad delas vse na roke ni treba. Ce si dober si pa marsikaj olajsas s kako skripto. Ce si recmo v Microsoft enterprise vodah, potem ves, da je powershell must have recimo...

kuall ::

Kapitan Jack je izjavil:

Poskusam te ves cas ignorirati, ker si s svojimi komentarji tecen kot driska, ampak vseeno naj ti bo.

Sicer sem pa vesel, če se me ignorira. Pišem bolj zase kot za kogarkoli drugega.
Večina replik je itak mim in zblojenih. :))

Invictus ::

kriptobog je izjavil:


Ce si slab sistemc in rad delas vse na roke ni treba. Ce si dober si pa marsikaj olajsas s kako skripto. Ce si recmo v Microsoft enterprise vodah, potem ves, da je powershell must have recimo...

V Windows okolju se da čisto lepo preživeti brez programiranja.

Slovenske firme tudi nimajo na tone serverjev, ki bi jih moral avtomatizirati, poleg tega ima celo MS za to kar nekaj orodij.

Je pa plus znanje Powershella, včasih tudi pogoj, da službo sploh ohraniš, ali pa da dobiš boljšo plačo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kapitan Jack ::

kuall je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Zakaj bi se kot sistemc, ki dela samo z enterprise resitvami, moral ukvarjati s pisanjem nekih skript / programckov, posebej v podjetju kjer je 80% zaposlenih developerjev?

zato, ker te to zanima?
če te programiranje ne zanima pozabi. moj nasvet, če že sprašuješ. pol se pa odloči.
pot v programiranje ta zanese nagonsko, ker ti je zanimivo. mene je nagonsko zaneslo v programiranje pri 15ih letih na bratovem programu borland c++, ki ga je prinesel iz srednje strojne šole. samo programiral sem, nič spraševal, ker mi je bilo nagonsko zanimivo.

Moras eno stvar razumeti. Zanima me ze, ampak ne morem investirati v nekaj ure in ure, da potem to ne delam na dnevnem nivoju. Moji mozgani pac zadeve pozabijo, ce jih ne utrjujem. Doma predrkavat neko kodo, a da obenem familija trpi, pa tudi nima smisla. Smisel ima samo, ce bom to v firmi tudi dejansko delal vsak dan in ne 1x na leto nekaj spacati v visual studiu.

kuall ::

smisel ima tudi uživat in če te nekaj zanima/ti je užitek ti ni škoda časa se ukvarjat s tistim ne glede na to, ali boš kaj zaslužil ali ne. kar se tiče pozabljanja: programiranje ni tako, da si moraš vse zapomnit, zlahka imaš lahko luknjast spomin in si pomagaš z iskalniki. je pa podobno kot vožnja kolesa, tistih čistih osnov nikoli ne pozabiš.

Kapitan Jack ::

kuall je izjavil:

smisel ima tudi uživat in če te nekaj zanima/ti je užitek ti ni škoda časa se ukvarjat s tistim ne glede na to, ali boš kaj zaslužil ali ne. kar se tiče pozabljanja: programiranje ni tako, da si moraš vse zapomnit, zlahka imaš lahko luknjast spomin in si pomagaš z iskalniki. je pa podobno kot vožnja kolesa, tistih čistih osnov nikoli ne pozabiš.

Vse mi je to jasno, ampak z leti pridejo druge prioritete v zivljenju. Otrok, voznja z biciklom, izlet z nedeljskim avtomobilom po krivinah etc.

Casi, ko sem prisel domov, na hitro nekaj zbasal vase in predrkaval virtualke do polnoci so mimo.

Zato je tudi ta tema, da vidim izkusnje drugih, da vidim ce bi to sploh rad pocel in tako dalje. Programiranje mi ni muss in tudi odlocitve ne rabim sprejeti do jutri. V zivljenju me veseli se kaj druzga, recimo ce ne bi bilo IT-ja bi se mogoce ukvarjal s predelavo kamperjev, tudi to me veseli, a zaradi tega ne bom kar opustil IT in sel na te vode.

bajsibajsi ::

Kapitan Jack je izjavil:

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.

To ni problem. Problem je kater kurs naj izberem. Zacel pa bi z C#, ker v tem jeziku bi tudi na zacetku programiral in to je dejansko prio 1.

https://www.udemy.com/course/complete-c...


Za ucenje programiranja v C# ti priporocam knjigo, ki sem jo omenil tu https://slo-tech.com/forum/t791467/p733...

Ne vem ali se raje/lazje ucis z online video tutoriali ali s knjigo. Pred casom je bila v neki temi tu na ST ravno o tem debata, in ce se prav spomnim, jih je bilo vec za ucenje z videji (medtem ko imam sam npr. raje knjige, pa tudi uporabljam Udemy).
Zakaj priporocam The C# Player's Guide? Zato ker te knjiga vodi, od zacetnih osnov do naprednejsih konceptov, skozi ucenje programiranja brez nepotrebnega balasta, s katerim (zlasti zacetnik) vse prepogosto izgubi prevec casa. Primer: v knjigi je fokus na programiranju samem, console app, ne npr. GUI, s cimer porabljas dragoceni cas s kreiranjem gumbov. V konkretnem Udemy tecaju, katerega si izbral, in ki je sicer dobro ocenjen in z velikim stevilom studentov, pa imas, meddrugim, kar 10 ur izdelavo iger s programiranjem za Unity.
Ce bi bil sam na tvojem mestu, bi za zacetek na Udemy verjetno raje predelal 6 urni C# Basics for Beginners od Hamedanija.

Kapitan Jack ::

bajsibajsi je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.

To ni problem. Problem je kater kurs naj izberem. Zacel pa bi z C#, ker v tem jeziku bi tudi na zacetku programiral in to je dejansko prio 1.

https://www.udemy.com/course/complete-c...


Za ucenje programiranja v C# ti priporocam knjigo, ki sem jo omenil tu https://slo-tech.com/forum/t791467/p733...

Ne vem ali se raje/lazje ucis z online video tutoriali ali s knjigo. Pred casom je bila v neki temi tu na ST ravno o tem debata, in ce se prav spomnim, jih je bilo vec za ucenje z videji (medtem ko imam sam npr. raje knjige, pa tudi uporabljam Udemy).
Zakaj priporocam The C# Player's Guide? Zato ker te knjiga vodi, od zacetnih osnov do naprednejsih konceptov, skozi ucenje programiranja brez nepotrebnega balasta, s katerim (zlasti zacetnik) vse prepogosto izgubi prevec casa. Primer: v knjigi je fokus na programiranju samem, console app, ne npr. GUI, s cimer porabljas dragoceni cas s kreiranjem gumbov. V konkretnem Udemy tecaju, katerega si izbral, in ki je sicer dobro ocenjen in z velikim stevilom studentov, pa imas, meddrugim, kar 10 ur izdelavo iger s programiranjem za Unity.
Ce bi bil sam na tvojem mestu, bi za zacetek na Udemy verjetno raje predelal 6 urni C# Basics for Beginners od Hamedanija.


Hvala za ta nasvet. Vedno sem pridobival znanja iz video tutorialov, sem pa opazil, da pri teh video tutorialih, ce ne sledis res tako kot treba, da lahko spustis kar nekaj stvari. Vcasih pac izgubim koncentracijo in gledam npr. nek video 10min in pol se kar "zbudim" in recem wtf sem zdaj tocno gledal.

Ja tist tecaj je kar obsiren, pa tudi kot govorec kar sem videl v preview je ok. Problem pri teh Udemy tecajih je, da jih vecina ni native speakerjev in nikakor se ne morem skoncentrirati, ce govori "cudno anglesko".

Bom pogledal tale 6 urni rajsi.

kuall ::

gledanje video tutorialov je taka muka, da grem raje okopavat krompir. posebej ker so ljudje ultra nakladači na kvadrat in ne morejo stvari povedati 20x hitreje, kot bi jo lahko. jaz pogledam video tutorial samo če je primer kako namestit npr nek cms, ko res rabiš naredit step by step vse pizdarije. pa še to bi se lahko dalo napisat namesto dat v video ampak če ti tam kaže, kaj kliknit na zaslonu je najbrž da lažje sledit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

CopiumRovte ::

tony1 je izjavil:

Invictus je izjavil:

udemy.com

Par 10 EUR boš že riskiral. Bo pa dolgotrajen proces, pol leta in več.


This.

Dobri so tudi tečaji na Courseri.


Ha. Mularija se zdaj uči programirati preko video posnetkov. Sem opazoval enga mulca, nečaka od mojga svaka. Video pogleda, pol pa misl, da tok zna, da mu še IDE-ja ni treba odpreti. To je najslabši način učenja, ko ti nekak vse na pladnu prnesejo.

kuall je izjavil:

gledanje video tutorialov je taka muka, da grem raje okopavat krompir. posebej ker so ljudje ultra nakladači na kvadrat in ne morejo stvari povedati 20x hitreje, kot bi jo lahko. jaz pogledam video tutorial samo če je primer kako namestit npr nek cms, ko res rabiš naredit step by step vse pizdarije. pa še to bi se lahko dalo napisat namesto dat v video ampak če ti tam kaže, kaj kliknit na zaslonu je najbrž da lažje sledit.


Mam neki za tebe kuallček. Za malo širjenje obzorja. Saj C pa že verjetno malček poznaš a ne. https://www.buildyourownlisp.com/ Pejt čez tole.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

lahko ti jaz dam kak boljši link za širjenje obzorja kot tale tvoj peace of sheet. limanje raznih dolgočasnih linkov je delal že vaš idol jype in je še vedno mim. si bom že sam našel kar rabim, slo tech šalabajzarji me nekak ne navdušite preveč za te vaše linke.

FireSnake ::

black ice je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Dobrih DevOpsev v Sloveniji praktično ni.

Zakaj ze? Ker si ti tako rekel?


Mi takoj najamemo 3.
Pokaži mi jih!
Čakam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Definiraj dobrega DevOpsa...

Če si pa delodajalec, ki samo išče napake pri kandidatih in ne najdeš nobenega, je pa mogoče problem v tebi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

boljši kot povprečen, ker le tako bo firma premagala konkurenco, z boljšimi zaposlenimi kot jih ima konkurenca. na tem bazira ves kapitalizem. osnove, kolega, osnove... tega vas niso učili v jugi zgleda. :D
in zato rekruterke kradejo zaposlene drugim firmam z boljšimi plačami, nočejo pa jih pobrati iz zavoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

OrkAA ::

FireSnake je izjavil:

black ice je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Dobrih DevOpsev v Sloveniji praktično ni.

Zakaj ze? Ker si ti tako rekel?


Mi takoj najamemo 3.
Pokaži mi jih!
Čakam.


Kaksno delo pa ponujate? Tip produkta, tehnologije zadaj in pa okvirna placa?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Full-stack programer v 9ih mesecih?

Oddelek: Programiranje
496219 (4160) XetroMobil
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359960 (2777) TheBlueOne
»

SQL tečaj

Oddelek: Programiranje
153219 (2523) Invictus
»

Kaj mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5411159 (8206) Kayzon
»

Spletne strani za "učenje"

Oddelek: Šola
172550 (2170) DarKel

Več podobnih tem