» »

Spletne strani za "učenje"

Spletne strani za "učenje"

DarKel ::

Lep pozdrav vsem, zanima me če ima kdo izkušnje s spletnim učenjem preko codecademy,khan academy in w3schools.. predvsem me zanima, če se splaća preko njih "potelovadit"..

bi bil hvaležen če bi kdo dal tudi link spletnih strani z boljšimi primeri za učenje :) predvsem me zanima računalništvo in informatika



LP

k--p ::

poleg omenjih (codecademy je fajn za ciste zacetnike, w3schools bolj kot referenca, so drugje boljsi tutoriali) so meni dobre se udacity.com (razlicne teme, dobri predavatelji), lynda.com (video tutorials), codeschool.com (interaktivno= video + online programiranje, delno za placat, fajn za kak framework, ce ga pokrivajo), teamtrehouse.com (interaktivno, za placat). Ce imas denar in te zanima njihova vsebina, se splača za par mesecev prijaviti na teamtreehouse (~20eu na mesec), za lyndo pobrskaj ... Za video tečaje poglej še na udemy.com (nekaj beginner jih je zastonj).

DarKel ::

hvala sej nekaj jih poznam predvsem tega lynda.com pa udacity.com ampak je tega tok, da sem kr mal zmeden in potem nevep kje začet pa met eno pot učenja

FTad ::

meni so pomagali e-books npr. PHP for dummies, drugače imaš pa tudi veliko tutorialov na youtubu :)

DarKel ::

ja sj veliko je tega vsega in potem je tok informacij, da neveš kje začet in poj skačem iz ene spletne strani na drugo

FTad ::

I know the feeling...Enostavno se moraš odločiti, kateri sistem oz način razlage ti najbolje ustreza in se potem držiš tistega tutoriala npr.

Kaj točno se pa želiš naučiti?

DarKel ::

:) trenutno želim čim več izvedet o omrežjih pa serverjih kar se tiče informatike.. potem pa glede programiranja kšn C, C# pa python.. potem pa še mal obnovit JS,PHP

Matija82 ::

Če hočeš prava predavanje, Coursera ter EdX.

DarKel ::

imaš iskušnje z njimi :D?

Iluvatar ::

Pluralsight. Je za plačat mislim da 15 oz 20 eur na mesec.

Gandalfar ::

Edino pazi - oboje je University level. Torej nekje na nivoju nasih faksov (torej, ne se ustrasit, ce ti gre malo pocasneje). Pa poskusi si najt kaksno lokalno organizacijo, kjer bos lahko osebno z bolj izkusenimi delal na projektih. To da skupaj z nekom delas pospesi ucenje mirno za 50x.

FTad ::

DarKel je izjavil:

:) trenutno želim čim več izvedet o omrežjih pa serverjih kar se tiče informatike.. potem pa glede programiranja kšn C, C# pa python.. potem pa še mal obnovit JS,PHP


O serverjih in npr. Active Directoriju tudi jaz ravno sedaj googlam...Zaenkrat sem nekaj uporabnega našel na youtubu :)

DarKel ::

Gandalfar je izjavil:

Edino pazi - oboje je University level. Torej nekje na nivoju nasih faksov (torej, ne se ustrasit, ce ti gre malo pocasneje). Pa poskusi si najt kaksno lokalno organizacijo, kjer bos lahko osebno z bolj izkusenimi delal na projektih. To da skupaj z nekom delas pospesi ucenje mirno za 50x.
to misliš Coursera ter EdX ? ja bilo bi idealno delat na kakšnih projektih ampak kdo te pa vzame brez izkušenj :)


FTad če bo kj pametnga posreduj.. jst dostkrat gledam tutoriale od tega tipa http://www.elithecomputerguy.com/

Gandalfar ::

Za zacetek gres recimo temle pomagat - http://www.mozilla.si/ pa se dosti jih je, samo povedat moras iz kje si

FTad ::

DarKel je izjavil:


FTad če bo kj pametnga posreduj.. jst dostkrat gledam tutoriale od tega tipa http://www.elithecomputerguy.com/


Pravzaprav gledam ravno njegove tutoriale na youtubu :)

DarKel ::

hvala ti za tole, sploh nisem vedu, da kj takega obstaja :) se prav se sam pridružim pa sem not? nobene znanstvene fantastike... drgač sem pa s Kranja

FTad ::

Kam bi se želel pridružiti?

DarKel ::

ja Grandalfar je dal nasvet za mozillo kar se mi ne zdi tok slabo..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
122810 (655) Netrunner
»

brezplačen/plačljiv tečaj programiranja

Oddelek: Šola
275236 (2479) dunker
»

Programiranje v R

Oddelek: Programiranje
51630 (1124) darkkk
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
214121 (3215) zuz3k
»

Photoshop 3D oziroma vodič protrebujem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81032 (907) sMeeXii

Več podobnih tem