» »

UV svetilke proti komarjem

UV svetilke proti komarjem

mirator ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje z UV svetilkami za obrambo pred komarji. Ali to res deluje ali je zopet trgovska fora pač nekaj prodati?

fikus_ ::

Deluje, praži komarje, ni pa 100%.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Tody ::

Tele za 20 eur so fake, ker nimajo prave valovne dolžine. Prepričat se mores da ma notri res uv žarnico (lahko tudi led) in ni samo pobarvana zadeva. Podnevi so manj učinkovite kot ponoči zaradi vira svetlobe

starfotr ::

Deluje. Samo ne tista za 3 eur. Tista za 30, 40 pa že.

hotig ::

Ni nobene garancije, da komar preden prileti do te svetilke, ne bo opravil vmesnega postanka na tvoji koži 8-).

Invictus ::

Edino, kar res pomaga pri komarjih, so generatorji CO2.

Ampak 1 stane tam 1000 USD, plus bombice CO2...

https://www.lawnstarter.com/blog/pest-c...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

edino? raid deluje 100%. ne vem pa kako zdravo je dihat. uv žarnice? kupu nekao sranje za 30 eur, ki naj bi bilo proti komarjem: izkušnje: ne deluje, pikajo 100 na uro, sem moral hitro vklopit raid, da mi niso nog čist popikali. spraži kakšnega ubogega metulja ali muho pa še tisto jih ubije samo 50% ostalih 50% pa se muči. ti prodam za 10€ :D

mihi666 ::

Raid pomaga. UV lučka samo privablja golazen. Drugače pa komarniki.

kuall ::

komarnik - mreža za na okno plus raid je po moje najboljši kombo. z raidom pobiješ, s komarnikom prezračiš sobo, da ne dihaš potem celo noč tisto. edino ko je zelo vroče ni ok komarnik, ker se soba ne more ohladiti zaradi njega.

Spura ::

UV svetilke z elektrificirano mrezico okoli delujejo predvsem na vesce.

mirator ::

Za v prostoru me ne skrbi, ker imam vsa vrata in okna zamrežena. Sicer se tu in tam, kakšen komar tudi infiltrira, ki pa ga dokaj hitro nevtraliziramo. Bolj je problem posedanje na balkonu. Razne sveče in kemikalije me ne zanimajo, ker pri majhnih otrocih lahko naredijo več škode kot koristi.
Da to ni 100% zaščita mi je jasno, da pa nimamo črnih nog od komarjev pa bo verjetno pomagalo.

cias ::

Mene so zmeraj napadali komarji, če nas je bilo 50 zunaj in samo en komar je zmeraj priletel name!

Sedaj jem vitamin b1 tablete in tudi če imam v spalnici komarja me ta ne piči!

Res neverjetno. Kar sem bral b1 enim ne pomaga, samo je verjetno problem v dozi. Sam sem na veliki.

Osprey ::

Sedaj jem vitamin b1 tablete in tudi če imam v spalnici komarja me ta ne piči!


Ne bi rekel, da je kaj na tem.

Testing vitamin B as a home remedy against mosquitoes

cias ::

Jaz prvič v življenju nisem popikan. Te znanstvene študije me sploh ne brigajo več, pa četudi dokažejo da je Zemlja ploščata.

Kogar zanima naj proba (500mg + doza), drugi pa berite študije in sledite znanosti.

Netrunner ::

Koliko kaj pikajo komarni je precej odvisno od tipa krvi ki ga imate. Razni vitamini ipd. zadeve verjamem da tudi precej vplivajo saj sem že večkrat slišal da nekoga pikajo manj ko je spremenil način hranjenja oz. se je začel filat s kakšnimi dodatki.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

cias ::

Netrunner je izjavil:

Koliko kaj pikajo komarni je precej odvisno od tipa krvi ki ga imate. Razni vitamini ipd. zadeve verjamem da tudi precej vplivajo saj sem že večkrat slišal da nekoga pikajo manj ko je spremenil način hranjenja oz. se je začel filat s kakšnimi dodatki.


Jaz sem probal kup stvari, spreji pomagajo samo so me potem pa po obrazu pikali. B1 zaenkrat res funkcionira, samo sem eden tistih ki so ga komarji prej imeli najraje.

fikus_ ::

Sveče pomagajo v toliko, da komarji in druge leteče zadeve letijo proti svetlobi. Mogoče nekaj vonjave, ampak ....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Gregor P ::

Pri komarjih je pač problem, ker je ta lučka res sekundarnega pomena za njih - morda se zaleti vanjo po naključju -, vedno bodo najprej šli na človeka, takoj ko zaznajo njegov izdihan CO2 - nekako tako kot ko morski pes zavoha kri v morju; nič več ga ne ustavi na poti do žrtve.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mihi666 ::

Na terasi imam tudi jaz probleme en od sosedov mora imeti sršene ko zvečer prižgem luč imam cel živalski vrt tam ne vem če sem bil v petih letih 10x na terasi. Tako da zvečer spijem pivo v temi in se delam da me ni tam. Komar mi kakšen uide v spalnico ampak grizejo ženo:). Pol imam pa fleke po stenah ko jih lovi ponoči

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihi666 ()

hipertija ::

Jaz ga imam od včeraj... ponoči je že pridno opravljlal nalogo.
Prekle za kurnk

Glugy ::

mirator je izjavil:

Zanima me, če ima kdo izkušnje z UV svetilkami za obrambo pred komarji. Ali to res deluje ali je zopet trgovska fora pač nekaj prodati?

To je (preventivni ) napad na komarje. Obramba bi bila če bi bilo sorazmerno in jih ne bi pri odstranjevanju ubil ampak zgolj ujel pa kasneje spustil daleč stran. Žal obrambe pred komarji razen zaščitnega nanosa na kožo in mreže na oknu praktično ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

darkolord ::

UV lučke komarjev ne privabljajo. Res spražijo kar nekaj mrčesa, ampak med njimi ni komarjev oz. mogoče je kakšen tja zašel po pomoti.

Preverjeno pa deluje Biogents BG-GAT.

 Vse to so komarji oz. ostanki komarjev

Vse to so komarji oz. ostanki komarjev



Zelo enostaven princip, ne rabi nobenih kemikalij, samo vodo. Edina "slabost" je, da lovi komarje, ki so že pičili in želijo odložiti jajčeca. Je pa to hkrati prednost, ker preprečuje razmnoževanje.

MIHAc27 ::

Cenene lučke definitivno ne delujejo. Dobil eno za 10-15€... vse je mimo letelo v lučko nič.

Gregor P ::

Kar se komarjev tiče, najbrž kar nobena luč ne deluje, ne glede na to, kako draga je.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komarji ... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20126641 (2065) aljaž95
»

Kaj v sobah uporabljate proti komarjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659689 (6767) IL_DIAVOLO
»

Komarji

Oddelek: Loža
469428 (7500) WizzardOfOZ
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822056 (12063) MostWanted
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513815 (10942) Volk|

Več podobnih tem