» »

Komarji ...

Komarji ...

1 2
3
4

m0LN4r ::

Tu pri nas ni komarjev, ker je dokaj malo vlage, luz, mlak, visoke trave naokoli.

Sem pa lani pozabil pokrit en bazencek, preden smo sli na dopust. Hehe. Moram poiskat sliko, so imeli komarje v celi ulici. Hahaha.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ben Dover ::

Če bi ljudje malo pazili in pokrivali/preprečili vse stoječe vode ( deževnica v sodih za zalivanje, razna šara v katero se ujame voda(gume),...) bi jih bilo veliko manj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

dj_uro ::

Invictus je izjavil:

Že možno ;)

Pri meni jih je zanemarljivo. Ni nobene stoječe vode okoli...

premal časa si na Brodu, pa te še vedno jemljejo kot tujca =)
vw-klub.si

Blumper ::

Jst posušim zoc od kave, dam v folijo, jo oblikujem da gre v luknjo izparilnika in spodaj svečka. Ko začne tlet jih ni nikjer.
Kolega je naredil neko varianto z tuljavo ki je pač v tej suhi kavi, povezal z elektriko(polnilec telefona) dodal stikalo in ko pride na verando vsake toliko malo popraži kavo... Za en krat je zadeva kar uspešna.
Give it a try, najdite nek način da kurite ta zoc od kave.

Mrakw ::

Zdravo...

Doma imamo probleme s tigrastimi komarji... pa me zanima kako bi se jih vsaj v grobem znebili... tisto spricanje po nogah in nasad sivk in bla bla bla... to ne pomaga nič. Stojece vode nimamo... razen ce je pri sosedih.
Me pa zanima ce kaj tazga obstaja kar bi lahko poskusil. Enkrat sem slisal da das v stojeco vodo apen. Ko popijejo vodo jih napihne in umrejo. je to res? naj probam to ali imate se drugo rešitev?

lp

mihi666 ::

Komarniki?

energetik ::

Znebit se jih ne moreš, ker imajo dosti par kapelj vode za razvoj. Seveda špricanje po koži pomaga, Autan Tropic vzameš pa je.
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

Mrakw je izjavil:

Zdravo...

Doma imamo probleme s tigrastimi komarji... pa me zanima kako bi se jih vsaj v grobem znebili... tisto spricanje po nogah in nasad sivk in bla bla bla... to ne pomaga nič. Stojece vode nimamo... razen ce je pri sosedih.
Me pa zanima ce kaj tazga obstaja kar bi lahko poskusil. Enkrat sem slisal da das v stojeco vodo apen. Ko popijejo vodo jih napihne in umrejo. je to res? naj probam to ali imate se drugo rešitev?

lp


Poišči kateri od sosedov ima nepokrite sode z vodo ali pa celo zunanji bazen nepokrit. Komarji preletijo max 150m daleč, tako da tistih par hiš boš že preveril naokoli.
Jaz sem se malo skregal s sosedi, ki so imeli nepokrite sode z vodo za zalivanje vrta in en tretji sosed je imel nepokrit bazen 5m v premeru. Sedaj vsi pokrivajo tako sode kot bazen in imamo kamarjev samo še za vzorec.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

LeQuack ::

Pri nas ima očitno vsak sosed stoječo vodo, ker ko odpreš okno ponoči jih je takoj 10 v sobi.
Quack !

kuall ::

kva pa posode z vodo za mačke? pa saj sod za zalivat se sprazni vsakih par dni, komar se ne bo tako hitro razvil.

energetik ::

Tiger se razvije v par dneh, ko ga zalije voda. Lahko samo par mm vode v teglcu. Tako da - vedno bo nekje kaka lužica, kjer se bodo razvili, baje pa res letijo samo v radiju 200m.
vires in numeris

kuall ::

lahko pa bi si pod okno posadil rastline, ki odganjajo komarje?bi bilo kaj učinka?
https://deloindom.delo.si/bivanje/svetu...

sds ::

kuall je izjavil:

lahko pa bi si pod okno posadil rastline, ki odganjajo komarje?bi bilo kaj učinka?
https://deloindom.delo.si/bivanje/svetu...


Ne. Ne deluje, edina zadeva, ki dejansko deluje so mreze cez okna. To kar propagirajo "da deluje", dejansko deluje samo v toliko, da v kapljah dezja na teh rastlinah komarji ne "gnezdijo", to je pa tudi vse.

Bom takole rekel, bil sem ze v precej malaricnih drzavah, in ce tam ni dovolj inhibicije, da bi rasla meta na vsakem vogalu ampak striktno uporabljajo mreze, potem ti je lahko jasno kaj deluje in kar ne.

Sicer se v bolj premoznih drzavah uporabljajo CO2 pasti, ki veljajo za ucinkovite, samo zadeva ni "fire and forget". Mreze pa so.

Pa ni treba za njih placevati ogabno visokih cen proizvajalcem ampak nabavis mrezo preko aliexpressa in nabavis aluminijast profil, malo razrezes na dimenzije okenske odprtine, sesraufas, na rob nalepis metlice mrezo pa prilepis s silikonom (itd). Skratka zadeva te pride ~20 eurov na okno namesto 100+ sicer.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

darkolord ::

Biogents BG-GAT preverjeno deluje:

 Vse kar je nalepljeno tu gor so komarji oz. ostanki njih

Vse kar je nalepljeno tu gor so komarji oz. ostanki njih



Zelo enostaven princip, ne rabi nobenih kemikalij, samo vodo. Edina "slabost" je, da lovi komarje, ki so že pičili in želijo odložiti jajčeca. Je pa to hkrati prednost, ker preprečuje razmnoževanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

m0LN4r ::

Zaenkrat je vsak 2-3 dan dez, pizda jih bo ogromno letos. Pa lani sem v Prekmurju zasledil tudi tigraste. Mamu jim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

V Ljubljani jih še zmer nočejo iztrebljati, ker so baje zaščitena vrsta.
Quack !

m0LN4r ::

Stojece vode nimamo, ma pa sosed grmovja in ciprese in visoko travo. Ko gres tam mimo se sam oblak komarjev dvigne. Se med sprehajanjem te picijo pizde.

PS: S cim se sprica travo oz. grmicevje proti komarjem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Dolocene rastline preverjeno odganjajo skodljivce, ki jim te zadeve smrdijo. Aka sivka, melisa, meta.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

energetik ::

Na vsakem oknu imamo celo grmovje sivke, pa te nadloge vseen veselo letajo okoli
vires in numeris

Miki N ::

Sivka na komarje ne deluje, bolj na molje in podoben mrčes. Komarji so precej bolj zajebani pizduni, sivka jim je ko wunderbaum smrečica, ko te grizejo.

mr_chai ::

električne komarnike okol bajte. Vsakič ko prleti v mrežico se lepo zasveti in zacvrči.

SmolWhale ::

m0LN4r je izjavil:

Stojece vode nimamo, ma pa sosed grmovja in ciprese in visoko travo. Ko gres tam mimo se sam oblak komarjev dvigne. Se med sprehajanjem te picijo pizde.

PS: S cim se sprica travo oz. grmicevje proti komarjem?


Autan ali napalm.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

Miki N ::

SmolWhale je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Stojece vode nimamo, ma pa sosed grmovja in ciprese in visoko travo. Ko gres tam mimo se sam oblak komarjev dvigne. Se med sprehajanjem te picijo pizde.

PS: S cim se sprica travo oz. grmicevje proti komarjem?


Autan ali napalm.

Lp


Tipična 2022 scena bi bila, da posnameš Tiktok, kjer Soseda dramatično obtožiš, da te ogroža z malarijo. :))

Gregor P ::

mr_chai je izjavil:

električne komarnike okol bajte. Vsakič ko prleti v mrežico se lepo zasveti in zacvrči.
… briga njih za vse to, ko enkrat zavohajo tvojo kri>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

SmolWhale ::

Gregor P je izjavil:

mr_chai je izjavil:

električne komarnike okol bajte. Vsakič ko prleti v mrežico se lepo zasveti in zacvrči.
… briga njih za vse to, ko enkrat zavohajo tvojo CO2>:D


fixed

Gregor P ::

... sem napisal namenoma bolj dramatično, tako da je tvoja korekcija sedaj to pokvarila. Vse to je že bilo razloženo tu na ST;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MasterTade ::

te nadloge je neverjetno veliko, a je še pri komu na vasi nemogoče bit zunaj ne da bi te vsaj 3 lovili okrog hiše? Imam počasi dovolj tega sranja, drugo leto sem mislil preizkusit kako tako past: https://www.amazon.com/POWIFY-Mosquito-...
Mors omnia aequat

energetik ::

Seveda, vsako leto je tako. Če hočem biti zunaj več kot 5min, je Autan obvezna oprema. So pa tigri, tako da sekajo tudi podnevi in na soncu. Okolica LJ.
vires in numeris

Zimonem ::

Pri nas jih pa zadnjih dve leti ni veliko. So se pojavili tigri. Ampak precej redko jih srečaš. Pa imam par odprtih cistern z vodo za zalivanje. Sicer čez nalijemo malo repicnega olja ampak to ne more pomagat.
Sestra, ki živi v Ljubljani pa pravi da so dolgi rokavi obvezna oprema za na vrt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

LeQuack ::

V Ljubljani jih vzgajajo naravovarstveniki. Levica pravi da jih bodo spomeniško zaščitil kot avtohtono vrsto.
Quack !

klemenSLO ::

Letos je nadpovprečno suho že od začetka maja. Praktično je vsak dan 30 stopn že od maja. Ni stoječih voda. To se pozna pri nas na barju. Letos vidišk kakšnega posameznega... to je pa tut vse.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

darkolord ::

MasterTade je izjavil:

te nadloge je neverjetno veliko, a je še pri komu na vasi nemogoče bit zunaj ne da bi te vsaj 3 lovili okrog hiše? Imam počasi dovolj tega sranja, drugo leto sem mislil preizkusit kako tako past: https://www.amazon.com/POWIFY-Mosquito-...
Ta past ni za komarje.

Poglej moj post nedolgo nazaj v tej temi za učinkovito past.

Gospod ::

Mene komarji ne pikajo
Lp.

mihi666 ::

Jaz delam zadnja dva tedna na obali v življenju me niso tako popikali. Avtan imam vedno pri roki. Eno noč me je piknil blizu očesa zjutraj sem bil zatečen kot bokser.

tikitoki ::

vnetidebater je izjavil:

Kri ima zagotovo povezavo s pikanjem komarjev...ampak bolj v smislu da če imaš naprimer premalo železa in s tem premalo eritrocitov boš hitro zadihan ker bo prenos O2 celicam slab in boš dihal kot lokomotiva že po najkrajših stopnicah.....torej boš morda zaradi tega najbrž privabil več komarjev. Ne razumem dobro kako se O2 v pljučih potem zamenja s CO2.

Tisti z odlično kondicijsko pripravljenostjo imajo hudo nizek srčni utrip, ogromno pljučno kapaciteto in dihajo mnogo počasneje kot naprimer anemični ljudje ali pa ljudje s slabšo pripravljenostjo.


Saj si sigurno že kdaj slišala kakšno zgodbico o mladem paru kjer tipa komarji nikdar ne pičijo, punca pa je pravi gurmanski krožnik komarjem? Saj veš..menstruacija vpliva na močan padec železa v krvi, s tem rahlo anemičnost.......................

Nevem, zgolj naglas debatiram. Lahko da sem ga konkretno usekal mimo.


VEcino casa je nivo CO2, ki ga izdihas posledica bazalnega metabolizma, ki nima veze z s pljucno kapaciteto. Je pa delno posledica genetike. Verjetno nekdo z veliko misicami celo malce vec CO2 izdiha, ker misicne tudi morajlo od necesa ziveti.
Ko si sportno aktiven, pa je oseba v dobri kpondicji sposobna pokuriti konkretno vec energije in posledico CO2 in bi bila v tem primeru idealna tarca za komarje.

Komarnike na okno, ce kaksen pride kljub temu v sobo, pa ga locirate in eliminirate. Lahko pa se obcasno kaksen insekticid uporabis in je mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Gregor P ::

Stara tema, ampak sem naletel na tale članek spodaj, skrivno orožje pa naj bi bile bakterije "Bacillus thuringiensis subspecies israelensis". Morda se splača poskusiti.:)

https://ui.charlotte.edu/story/try-%E2%...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Mimogrede ve kdo, kje se da pri nas to kupiti; sam sem našel na nemškem Amazonu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LightBit ::

Lahko probaš tudi z malo rastlinskega olja in detergenta za posodo. Naredi sloj čez vodo in potem ne morejo dihati.

k4vz0024 ::

Katera kampa na AE je najbolj učinkovita za ubijanje te leteče golazni!

darkolord ::

Nobena, lampe ne delujejo za komarje

Horas ::

komarje privlači ogljikov dioksid. manj dihajte pa bo.

aja pa zvečer ne met odprtih okn :P
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

k4vz0024 ::

Kaj ni nobene elektronske visokonapetostne naprave, ki bi jih privlačila in scvrla?

WizzardOfOZ ::

Pri nas jih je tolko, da tudi elektrika ne pomaga.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

darkolord ::

k4vz0024 je izjavil:

Kaj ni nobene elektronske visokonapetostne naprave, ki bi jih privlačila in scvrla?
Ne.

Kaj pomaga, sem napisal lansko leto v tej temi.

matobeli ::

Seveda je: https://megacatch.com/ultra-mosquito-tr...

Ni ravno laserski žarek tako kot iz raid reklame, ampak bojda je to najbližje temu da deluje.

(to je vaba in ne repelent)

Invictus ::

Proti komarjem pomaga edino generator CO2.

Zgleda kot neka grelna pečka, ki jo imajo lokali, noter je rezervoar CO2, ki ga kontrolirano spušča. Stane cirka 1000 USD. Na Floridi brez tega ne moreš narediti enega piknika zunaj.

Ena varianta je tudi napravca, ki ponoči spušča nek pesticid in pobije vse komarje v okolici 500m. Sam to delaš ponoči, ko ni nikogar zunaj. Kako dolgo drži, nimam pojma. Nekaj je sosed govoril o tem.

Za bajto/stanvoanje in odprta okna, je edina rešitev komarnik. Ko menjate okna, ne šparajte 20 EUR in ga vzemite... Takrat je poceni, naknadno vgrajeni so vsaj 5x dražji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Generator CO2 za 1k? :))
To pa je tako, ko se ti ne da vržt pol žličke sode v piksno s kisom. Sicer pa je vsaka naavadna sveča generator CO2 s kontroliranim in konstantnim izpustom.

Sicer pa, komarniki so pri nas obvezni. Sicer oken sploh ne bi mogel nikoli odpreti. Na terasi pa sploh ne sedimo, ker se nobenemu ne da namazati z autanom. Ker se moraš dobesedno povsod. Če sfališ ušesa, te bodo tja. Če se cel obraz, ti bodo pa na oči uletaval, kjer se ne moreš našpricat. Skratka to golazen bi morali zapliniti, kot to počnejo Hrvati v Istri.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Invictus ::

Pa ti veš kaka je FLorida v primerjavi s Slovenijo?

Tam svečke nič ne pomagajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Argonavt ::

Imam od lani dve škatli CUlinex-a. Naročil na X nemški trgovini, ki bila najcenejša. Poštnina seveda podraži zadevo. Mislim, da je bila trgovina kar www.culinex.de

Gregor P je izjavil:

Mimogrede ve kdo, kje se da pri nas to kupiti; sam sem našel na nemškem Amazonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

Gregor P ::

Hvala Argonavt. Ali si potem že preskusil to metodo? Je uspešna?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komarji

Oddelek: Loža
468579 (6651) WizzardOfOZ
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820557 (10564) MostWanted
»

A rastline res odganjajo mrces?

Oddelek: Znanost in tehnologija
232758 (1710) SmeskoSnezak
»

Iztrebimo komarje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7319452 (13711) poweroff
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513284 (10411) Volk|

Več podobnih tem