» »

Popravilo televizorja

Popravilo televizorja

a k u l ::

lep pozdrav vsem :)

Doma se mi že nekaj časa valja en "projekt".

Imam dva skoraj enaka televizorja samsung (model: UE40ES5500W in UE46ES5500W). Televizorja sta enaka, samo diagonali sta različni (40" vs 46").

Večji televizor je enkrat doživel rahel šok (strela) in je nato deloval še nekaj časa, potem pa ne več. Dela nekje 15 min čisto ok, nato se ugasne in ko go želiš prižgati nazaj utripa lučka za vklop (kot nek error code). Sem preveril malo po internetu in možnosti ob tej kodi so: power supply, HDMI connection. Glede na povezavo z udarom strele bi predvideval, da je power supply...

Glavno vprašanje. Ali bi bilo mogoče prestaviti matično ploščo in logično power supply na večji panel in bi to delovalo? Z večjim panelom ni nič narobe, slika je ok. Skrbi me edino, da ima večji panel drugačno (večjo?) porabo. Ločljivost je ista, pixli so torej večji.

Podatki o porabi:
40": AC220-240V - 50/60Hz 92W, typical power: 55W
46": AC220-240V - 50/60Hz 98W, typical power: 62W

Lp in hvala za odgovore :D

m3k ::

PS lahko menjaš, glej samo, da se PART NUMBER ujema...

primer:
https://www.tvpartstoday.com/BN44-00502...

BladE_ ::

Na uč izgledata napajalnika identična...
Akcija - Reakcija

mirator ::

Na uč je marskikaj podobno, ni pa ekvivalentno. Za napajalnik je pač pomembna moč. Če sta oba napajalnika za enako moč potem ne bo nobenega problema.

a k u l ::

Imam nadeljevane. Najprej hvala za odgovore.

Sem kar zamenjal, yolo :D. Se pravi napajalno vezje/napajalnik (kot je poslal link zgoraj m3k) sem prestavil iz manjšega tv v večjega. Part nr. Nisem preverjal. Fizično po dimenzijah in izgledu sta deloval popolnoma enaka. Sedaj že več dni deluje bp :D

Lp

c3p0 ::

Nima kaj bit...

marjan_h ::

mirator je izjavil:

Na uč je marskikaj podobno, ni pa ekvivalentno. Za napajalnik je pač pomembna moč. Če sta oba napajalnika za enako moč potem ne bo nobenega problema.


Tega ne razumem dobro.., lahko je tudi za večjo moč? Tako kot napajalnik za PC, kupiš 500 W in lahko napaja hardware za 200 W moči.

dela ::

Lahko je napajalno vezje na videz čisto enako drugemu, pa bo morda eno bolj zmogljivo od drugega in bo zadoščalo za en hardware, za drugega pa ne, ker so npr. drugačni elementi vgrajeni. Če pa je na obeh vezjih izrecno napisan enak model, pa sta skoraj gotovo enakovredni po moči.

Abctay ::

https://www.abctay.com/wholesale-samsun...
glej samo, da se PART NUMBER ujema


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žaga za stiropor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181386 (708) mirator
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948140685 (76344) Riff
»

led osvetlitev stopnišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023277 (18895) Map
»

Pomoč pri nakupu napajalnika!

Oddelek: Strojna oprema
71021 (881) ziga1990
»

Quad +12V Rails z GTX 295

Oddelek: Strojna oprema
151737 (1464) GrimReaper

Več podobnih tem