» »

Baterija za mobilni telefon

Baterija za mobilni telefon

Gurx ::

Imam v lasti dobri 2 leti star samsung galaxy s10e in ker sem imel občutek, da telefon ne zdrži tako dolgo več kot na začetku, sem dal baterijo menjati.
No sedaj pa je zadeva taka, da z novo baterijo ni nobene opazne razlike. Mogoče se še malenkost hitreje izprazni.
Sem dobil kako krš baterijo? Ali pa baterija mora iti skozi par ciklov, da bo dobila pravo kapaciteto? So postale aplikacije in brskalnik bolj pozrešne?
Edino kar sem sprobal, je kalibracija po teh navodilih: https://forum.xda-developers.com/t/guid...
Ampak ni razlike.

starfotr ::

Ti je menjal uradni servis z originalno baterijo ali kdo drug?

Gurx ::

Ni bil uradni servis. Tudi baterija ni original. Povedal da je OEM baterija in da ni neke razlike. Če pa je to res da ni razlike, pa ne vem.

starfotr ::

Jaz sem si enkrat kupil rabljeno original baterijo. In so imeli staro zalogo, bilo je isto kot pri tebi. Potem sem kupil drugo, oem baterijo, bilo je rahlo bolje, vendar ne zadovoljivo. Nato sem menjal telefon.

blink ::

Gurx je izjavil:

Imam v lasti dobri 2 leti star samsung galaxy s10e in ker sem imel občutek, da telefon ne zdrži tako dolgo več kot na začetku, sem dal baterijo menjati.
No sedaj pa je zadeva taka, da z novo baterijo ni nobene opazne razlike. Mogoče se še malenkost hitreje izprazni.
Sem dobil kako krš baterijo? Ali pa baterija mora iti skozi par ciklov, da bo dobila pravo kapaciteto? So postale aplikacije in brskalnik bolj pozrešne?
Edino kar sem sprobal, je kalibracija po teh navodilih: https://forum.xda-developers.com/t/guid...
Ampak ni razlike.


Lahko je problem stara zaloga (sicer novih) baterij. Je kaksna oznaka kdaj je bila nova baterija izdelana?

Gurx ::

Baterija bi naj bila izdelana avgusta 2021.

Verjetno bo res potrebno menjati telefon, če bom želel boljšo baterijo. Sam mi je škoda telefona, ker še vedno dela brezhibno, brez štekanja ipd. Pa še tak manjši format, kar mi zelo ustreza.

Bolt ::

Kot prvo baterija potrebuje vsaj nekaj ciklov polnjenja(lahko tudi do 10)da se skalibrira oziroma dobi tisto pravo moč.
Kot drugo pa vedno kupuj originalne baterije, na uradnih servisih, ne pa preko nekih šalabajzerov. Misliš da boš privarčeval kakšnih 10€. Potem pa je, kar je.
Imaš kakšno garancijo na baterijo?
Če pa je isto kot s staro baterijo pa lahko da sploh ni problem v bateriji ampak v samem telefonu software ali hardware.
Kdaj si ga pa nazadnje kaj "spucal" nesnage-povrnil na tovarniške nastavitve?
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Mare2 ::

Gurx je izjavil:

Baterija bi naj bila izdelana avgusta 2021.

Verjetno bo res potrebno menjati telefon, če bom želel boljšo baterijo. Sam mi je škoda telefona, ker še vedno dela brezhibno, brez štekanja ipd. Pa še tak manjši format, kar mi zelo ustreza.


Kje pa so ti menjali baterijo? Da ne bom še jaz nasedel?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vilonja ::

Problem pri teh starejsih telefonih je, da ne dobis original baterije. Jaz sem na svojem oneplus 6 obsojen da kupim fake baterijo, ki je pac loterija.

Trenutno mi se nekako zdrzi cel dan, samo po 4ih letih, se ze pozna, da baterija sepa.

Technics111 ::

Bolt je izjavil:

Kot prvo baterija potrebuje vsaj nekaj ciklov polnjenja(lahko tudi do 10)da se skalibrira oziroma dobi tisto pravo moč.
Kot drugo pa vedno kupuj originalne baterije, na uradnih servisih, ne pa preko nekih šalabajzerov. Misliš da boš privarčeval kakšnih 10€. Potem pa je, kar je.
Imaš kakšno garancijo na baterijo?
Če pa je isto kot s staro baterijo pa lahko da sploh ni problem v bateriji ampak v samem telefonu software ali hardware.
Kdaj si ga pa nazadnje kaj "spucal" nesnage-povrnil na tovarniške nastavitve?


Ni nujno da je originalna baterija najboljša, sploh pri Samsungu in applu to ne velja. Ravno nasprotno original baterije so v določenih modelih bile katastrofalno slabe in se je bolj splačalo vgraditi bolj kvalitetne nadomestne kot so npr. Vhbw, polarcell itd..

shmandi ::

Koliko si pa od novega telefona že naložil raznih aplikacij, ki ti laufajo v ozadju. In vse povezave, obvestila, lokacija...

Technics111 ::

Torej nadomestne baterije kot so znamke Green cell, polarcell, vhbw in še katera so po kvaliteti, boljše od marsikatere original baterije. Gre za izredno kvalitetne znamke, cene seveda niso kaj dosti nižje od novih originalnih baterij, vendar vsakemu priporočam zamenjavo za te nadomestne.. Za tiste poceni jajce na ebayu in Aliju, ki stanejo par usd pa itak škoda časa in denarja, ker so največji klump.lp

vilonja ::

A poj pravite da je tole dobra izbira?
https://www.outletshop.si/Telefonija/Ba...

Mogoce veste, ce hitro polnjenje deluje pri teh neoriginal znanih znamkah?

Bolt ::

Technics111 je izjavil:

Bolt je izjavil:

Kot prvo baterija potrebuje vsaj nekaj ciklov polnjenja(lahko tudi do 10)da se skalibrira oziroma dobi tisto pravo moč.
Kot drugo pa vedno kupuj originalne baterije, na uradnih servisih, ne pa preko nekih šalabajzerov. Misliš da boš privarčeval kakšnih 10€. Potem pa je, kar je.
Imaš kakšno garancijo na baterijo?
Če pa je isto kot s staro baterijo pa lahko da sploh ni problem v bateriji ampak v samem telefonu software ali hardware.
Kdaj si ga pa nazadnje kaj "spucal" nesnage-povrnil na tovarniške nastavitve?


Ni nujno da je originalna baterija najboljša, sploh pri Samsungu in applu to ne velja. Ravno nasprotno original baterije so v določenih modelih bile katastrofalno slabe in se je bolj splačalo vgraditi bolj kvalitetne nadomestne kot so npr. Vhbw, polarcell itd..

To se popolnoma strinjam.
Bolj je problem kdo jo menja. Danes sam ne moreš. In pa večina nima takega znanja in informacij kot ti.
Bolj nekako zaupam potem uradnim serviserjem. Sam sploh ne pridem do tega ker nikoli nisem imel primarni telefon več kot eno leto.
Če pa ga misliš imet toliko časa pa moraš to vzet v zakup.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Gurx ::

@Mare2 - meni je bila menjana v avstriji v gradcu.

Sem tudi poskusil factory reset. Ni razlike.
Sem zelo nezahteven uporabnik. Nobene glasbe, youtuba, igranja iger ter pretiranega pisarjenja, redko slikam ali uporabljam gps. Samo par aplikacij whatsapp, mail, koledar, app za sončno elek., banke, google docs ipd . Nič posebnega.

Baterija ima leto garancije. Bom še malo počakal, če kaj pride k sebi. Drugače ga nesem nazaj na servis. Če ne pozabim bom javil kako se bo izšlo

Hvala za odgovore.

ttommy ::

Jaz imam tudi Samsung Galaxy S10e, zdaj je star 3 leta. Telefon je še vedno kot nov, le baterija je zelo boga. Včeraj zvečer sem šel spat in je bila baterija na 60%. Telefon vedno preklopim na letalski način, ko grem spat. Zjutraj je bil ugasnjen in sem že mislil, da je crknil. Ko pa sem ga dal polnit, je normalno začelo polniti- bila je čisto prazna baterija.
Nisem ga še pa povrnil na tovarniške nastavitve. Bom še to prej poskusil, preden dam menjat baterijo. Ali kaj poznate servis Gizzmo? Tja bi ga poslal na menjavo baterije.
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava baterije iPhone XS

Oddelek: Pomoč in nasveti
182800 (1771) zajtam123
»

Apple iPhone 7 (refurbished, obnovljiv) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
739815 (7961) stevemcq_
»

Menjava stekla - steklo.mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
232782 (1660) Scorpy84
»

Samsung S3 poškodovan pomnilnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
302059 (1182) harmony
»

Stop charging aplikacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
547382 (6118) ncc2000

Več podobnih tem