» »

Nakup rabljenega avta (7-10k)

Nakup rabljenega avta (7-10k)

Drinku ::

Pozdravljeni,

Razmisljam o nakupu avtomobila v rangu 7-10k. Rada bi imela nekaj v velikosti volvo v40, ford focus, mazda 3, kia ceed (morda peugeot 308, citroen c4…). Sem pa trenutno v dvomih, saj so cene dvignile v nebo, za ta denar pa bi rada, da ima manj kot 150 000km, vsaj 100 konjev. Gledam razne oglase, ne vem se odlocit, a bi kupila pri avtohisi ali pri posamezniku. Kaj priporocate? Kaksne izkusnje z omenjenimi avti?
Zal nimam nobenega avtomehanika v druzbi, sama sem pa tudi cist zmedena. Prebrala ze par forumov, povsod neke drugacne informacije 🤯

Miha 333 ::

Sem bil na istem. Cene rabljenih so nore. Sploh če nima veliko kilometrov (za katere tako in tako ne veš, če so resnični). Z manj kot 150k km bo za tak denar moral biti kar star letnik, tu pa se potem že začnejo okvare in trpi zanesljivost. Po tehtnem premisleku in glede na pretekle slabe izkušnje pri nakupu rabljenih avtov (čisto vsakič sem bil na nek način nategnjen) sem na koncu vzel še 10k kredita in kupil nov Hyundai i30 karavan za dobrih 20k. Navaden je še malo cenejši. Ima 5 let garancije. Dobavni rok 2 meseca. V normalnih razmerah bi vseeno vzel rabljenega pri avtohiši z garancijo, vendar pri trenutnih cenah rabljenih sem se odločil tako.

MasterTade ::

raje novejšega z več km kot staro gajbo z manj
Mors omnia aequat

hojnikb ::

novga, razliko pa za lizing...
#brezpodpisa

mr_chai ::

Miha 333 ::

To je fabia, OP pa glede na napisano išče en razred višje (Octavia, ...).

PacificBlue ::

I’m out.
:3

chaddicus ::

Mogoce res bolje novega kot rabljenega pri ttenutnih cenah.... Pa skoraj je boljse od posameznika ki prodaja... Tudi avtohise, saloni, preprodajalci znajo km nazaj sukat... V tem poslu predvidevaj da so vsi umazani.....

hojnikb ::

chaddicus je izjavil:

Mogoce res bolje novega kot rabljenega pri ttenutnih cenah.... Pa skoraj je boljse od posameznika ki prodaja... Tudi avtohise, saloni, preprodajalci znajo km nazaj sukat... V tem poslu predvidevaj da so vsi umazani.....

tudi nov avto ni garancija za šušmarjenje ;)
Lahko je ze pri transportu razbit in naknadno poprabljen/barvan.
#brezpodpisa

d_DJ ::

mikhaair ::

Jaz bi rekel da obvezno pri posredniku, kjer dobiš tudi možnost dokupa 1 letne garancije na določene dele. Obvezno prebrat kaj in za koliko krije.
Če maš razdalje, je ponavadi precejšnja ponudba Meganov 1.5 dci 110 KM.

hojnikb ::

tudi če kupiš od privat lahk vzameš ta jamstva, enako velja za lizing.
#brezpodpisa

LeXani ::

Sam bi vzel nek preverjen motor recimo 2.0 tdi z okoli 200000km, seveda potrebuješ mehanika da gre zraven
Čas prve prijave 04.11.2005


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri novi avti s financiranjem z 0% obresti?

Oddelek: Na cesti
359778 (8002) m0LN4r
»

Iščem prvi avto. Budget od 5 do 8k. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13332546 (28602) tomhuggins

Nakup novega avtomobila in plačilo.

Oddelek: Pomoč in nasveti
105830 (5051) forplan
»

Nakup avtomobila/hatchback (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10719693 (16024) Utk

Več podobnih tem