» »

HP zbook 17 G3 se ne prižge

HP zbook 17 G3 se ne prižge

schurda ::

Moj Zbook 17 G3 ne deluje več. Kakšna 2 tedna ni bil v uporabi. Bil je
na sleep. Sedaj pa ga ne morem več prižgati. Samo utripa lučka na stikalu.

1. Vzel sem ven baterijo, priključil in ne deluje.
2. Vzel sem še ram ven, stikalo pritisnil za pol minute in potem spet
dal ram noter in ne deluje.
3. 200W napajalnika nimam, da bi ga zbudil. Nekje sem zasledil, da je potreben tako močan napajalnik. Kolega ima 200W, vendar je premer luknje 6,5mm, pri meni pa 4,5 mm. A se da dobiti adapter?


Ne vem, kaj bi še lahko naredil. Prosim za pomoč, oz. kakšno idejo.

Hvala!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mtosev ::

Kupi originalni napajalnik za začetek pa probaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

schurda ::

MOj ima 90W, naročil sem pretvornik iz ta velike luknje na malo. Ko dobim, grem do kolega, ki ima 200W.

Je možno, da je še kaj drugega?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

janezvalva ::

kaj pa, če neseš baterijo v trgovino, da ti jo napolnijo, pa sprobaj?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

solatko ::

schurda - Računalnik izklopi iz sistema, odstrai baterijo, tišči POWER tipko 2 minuti in bi moralo delat, ker ti je računalnik zamrznil v SLEEP. To takoj popravi na hibernate ali shutdown.
Če ne bo ratalo prvič, ponovi še enkrat, če tudi to ne bo pomagalo, odstrani baterijo na plošči, naredi kratek stik na ležišču baterije, vstavi baterijo in še enkrat poizkusi držat tipko 2 minuti. V 99,9%-ih na ta način, normalno zažene.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

Kar je rekel solatko. 90W napajalc bi moral biti dovolj.
Poskusi še brez enega rama, če imaš dva. Pa disk bi jaz odklopil, dokler se ne zbudi.

solatko ::

Največja napaka vseh nastavljalcev sistemov na računalnikih je ta, da ne ugasnejo v možnosti uporabe energije vse - sleep. Sem dobil v roke podobne napake, ko se računalnik po štirih letih spanja, ni več zbudil, pomagalo je edino odstranitev baterije na MB in kratek stik na ležišču baterije. To je pač default nastavitev pri windows.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

4 leta spanja? Ma problem je že mnogo manj. (bdw. zakaj imaš računalnik, pa da ga 4 leta ne uporabljaš, a ni bolje prodat, pa kupit novega, če ga rabiš kasneje?)

Smo imeli podoben problem z računalnikom, ki je bil pol leta ugasnjen (pač porodniška). Zatrokiral na polno. Ko sem ga le zbudil, je imela tajnica nalogo, da ga 1x mesečno vklopi in malo polni... in ni bilo težav.
Jaz sumim, da baterijam tako počivanje pač ne paše.

Matevz96 ::

Imam en podoben problem s prenosnikom. Po daljšem spanju se ne zbudi več. Lahko malo več o tej bateriji na matični plošči bi rekel da imam enak problem.
#hooldthedoor

solatko ::

MIHAc27 - Mišljeno je, da ni šel računalnik v zaustavitev, ko nehaš delat, temveč vedno v spanje.

Matevz96 - Baterija se izklopi zato, da se bios postavi na novo. Ko je računalnik vedno, kadar naj bi bil ugasnjen v spanju, se zgodi, da ga hoče neka nujna posodobitev vklopit in pride do zaciklanja, zato je prvo kar narediš, izkopiš spanje, ki se nahaja na vseh možnostih po defaultu - dvig in zapiranje pokrova, tipka sleep (nimajo vsi prenosniki) in power. Spanje ni zaustavitev, temveč stanje standbay. Ob hitrih diskih SSD ni več nobene potrebe, da bi za hiter dvig uporabljali funkcijo spanja. Shut down ali v najboljšem primeru hibernate.
Delo krepa človeka

kixs ::

Soltako ne ga sr*t. Sleep je z namenom. Ne bos za vsako sranje delal izklop.

solatko ::

kixs - Boš že vedel, jaz pa vem, da se sleep in Windows ne zastopijo ravno idealno. Večina problemov pri nezagonu prenosnikov je ravno sleep krivec.
Delo krepa človeka

mtosev ::

Jaz na svojem Dell prenosniku nimam nobenih problemov s spanjem ali hibernate. Izklaplja ga ne gre lepo v hibernate.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

mtosev - Hibernacija računalnik popolnoma izklopi, posname zadnji ekran in odprte stvari, ki se iz SSD naložijo v parih sekundah. Pri sleep pa računalnik ne ugasne popolnoma, je v standbay-u.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314409 (3347) solatko
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110273 (8864) inbox
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142597 (2361) Jst
»

Ali spanje računalniku škodi ali koristi (WIN 7)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92288 (1804) lambda
»

ThinkPad-i od sedaj naprej tudi z Linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
627555 (6076) MrStein

Več podobnih tem