» »

Politikom bi morali dvigniti place

Politikom bi morali dvigniti place

dice7 ::

Podjetje za določeno delovno mesto ponudi višjo plačo, če išče sposobnega delavca. Če plačamo politike več, bo to pritegnilo bolj sposobne ljudi. Namesto tega zganjamo neumne fore tipa poslance na minimalce in podobno. Dobro placani človek tudi ne bo tako hitro zašel v korupcijo
  • zaklenilo: zee ()

OracleDev ::

Točno zato noben pameten ne gre v politiko. "Tapametni" pa pizdijo zakaj so tako neumni, hm ;)

Horas ::

Dobro placani človek tudi ne bo tako hitro zašel v korupcijo

ja najbrž, mater kaka naivnost. eni stw pa res glupi
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: OracleDev ()

Voss ::

Vizjak ima denarja kot dreka pa ga to očitno ne zaustavlja.

NiDobraCena ::

Uporabnik dice7 že cel teden kopira teme iz slovenskega reddita in jih malce prilagojene prilepi na forum.
A ti kaj manjka, al si nov rekrut v Trstenjakovem arzenalu?

Izgleda sem jaz malce zaspal - najverjetneje gre za še-ne-bannan main acc uporabnika Levica/kopriva...

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

dice7 je izjavil:

Dobro placani človek tudi ne bo tako hitro zašel v korupcijo

Koliko je to za tebe dobro plačilo?

Zoran Thaler je kot politik v EU služil 15.000€ neto na mesec + še ostali bonbončki. Pa je z lahkoto sprejel 100.000€ podkupnine za proti uslugo sprememb v EU parlamentu. Še sreča, da so to počeli novinarji pod krinko in razkrinkali podkupljive politike.

V marcu 2011 ga je Britanski časnik The Sunday Times obtožil kot enega od štirih evroposlancev, ki naj bi v zameno za amandmaje k EU zakonodaji pristali na plačilo. Murdochovi novinarji pod krinko so pristopili k več evroposlancem, tudi Thalerju in potem svoje navedbe podkrepili z videom

karafeka ::

Več ko dobiš, več hočeš. To je dejstvo. Tako denarja, kot moči.

LeQuack ::

Že milijonkrat sem rekel, da je treba politike zamenjati z računalnikom, tudi če ima samo povprečen AI. ŠE vedno bo delal boljše odločitve, in predvsem ne bo kradel denarja.
Quack !

ginekk ::

dice7 je izjavil:

Podjetje za določeno delovno mesto ponudi višjo plačo, če išče sposobnega delavca. Če plačamo politike več, bo to pritegnilo bolj sposobne ljudi. Namesto tega zganjamo neumne fore tipa poslance na minimalce in podobno. Dobro placani človek tudi ne bo tako hitro zašel v korupcijo


Da, res je. Samo denar ni dovolj, kajti enkrat ko si notri nisi več anonimen državljan, si stalno na tnalu javnosti.

V bistvu bi rabli kombinacijo pametni + že preskrbljeni z dovolj kapitala do konca življenja + zreli oz. izkušeni + motivirani za politiko.

zee ::

NiDobraCena je izjavil:

Uporabnik dice7 že cel teden kopira teme iz slovenskega reddita in jih malce prilagojene prilepi na forum.
A ti kaj manjka, al si nov rekrut v Trstenjakovem arzenalu?

Izgleda sem jaz malce zaspal - najverjetneje gre za še-ne-bannan main acc uporabnika Levica/kopriva...


Vzeto na znanje. Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ustavimo korupcijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1339515 (6259) borut_p
»

11 najbolj koruptivnih držav v razvitem svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6113228 (11233) Bob Rock
»

Pretvorba .tar.gz oz. tar.bz2 v .deb in namestitev v Debian-based Linux distribuciji

Oddelek: Operacijski sistemi
141459 (1268) slitkx
»

Na Japonskem aretirali mladeniča zaradi 3D-tiska pištol

Oddelek: Novice / Ostale najave
2412115 (9268) urg
»

Pahorizmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8813585 (11928) Brane2

Več podobnih tem