» »

Kaj vse ste izgubili z včerajšnjo izgubo elektrike?

Kaj vse ste izgubili z včerajšnjo izgubo elektrike?

MetalLord ::

Jaz sem ravno pred tem priklopil zunanji disk in že kar malo vedel da bi bilo bolje počakat. Je šlo potem 10 TB podatkov, sem dal samo diskpart in clean, ker karkoli drugega bi za te dokaj nepomembne podatke bila še večja izguba časa.
Skupaj me je vzelo 16:10-17:30 časa, elektrika nazaj ob 16:30. Res žalostno da leta 2022 ne moremo imeti stalne oskrbe z elektriko, res na vsake 1-3 leta so izpadi, 2015, 2018, 2019 in 2022.

bobby ::

Pa se vec jih bo
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

V-i-p ::

Tisti, ki ima tako pomembne podatke, da se boji izpada pač kupi UPS, jbg.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

tikitoki ::

MetalLord je izjavil:

Jaz sem ravno pred tem priklopil zunanji disk in že kar malo vedel da bi bilo bolje počakat. Je šlo potem 10 TB podatkov, sem dal samo diskpart in clean, ker karkoli drugega bi za te dokaj nepomembne podatke bila še večja izguba časa.
Skupaj me je vzelo 16:10-17:30 časa, elektrika nazaj ob 16:30. Res žalostno da leta 2022 ne moremo imeti stalne oskrbe z elektriko, res na vsake 1-3 leta so izpadi, 2015, 2018, 2019 in 2022.


Buhuhu, first world problems. One word. Backup!

d4vid ::

Izpad na tri leta? Pa kje to živiš, doma imam mesecne izpade, pa imam UPS in vse to, ker brez enostavno ne gre.

Na šihtu mamo pa tudi do ene 5 izpadov letno, pa ni neke panike.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WhiteAngel ::

MetalLord je izjavil:

Jaz sem ravno pred tem priklopil zunanji disk in že kar malo vedel da bi bilo bolje počakat. Je šlo potem 10 TB podatkov, sem dal samo diskpart in clean, ker karkoli drugega bi za te dokaj nepomembne podatke bila še večja izguba časa.
Skupaj me je vzelo 16:10-17:30 časa, elektrika nazaj ob 16:30. Res žalostno da leta 2022 ne moremo imeti stalne oskrbe z elektriko, res na vsake 1-3 leta so izpadi, 2015, 2018, 2019 in 2022.


Včeraj je bil izpad? Ne pri meni 8-)

AndrejS ::

Kaki izpad ? Nič nisem opazil.

Apofis ::

@op
Ljubljana?

Gagatronix ::

Tu ni bilo nobenega izpada. LJ-Vic.

kriptobog ::

Pri nas je bil nazadnje izpad kakih 10 let nazaj ko se je nek jadralni padalec zapletel v daljnovod :))
Drugače pa zunanji disk za pomembne podatke? lol

Gagatronix ::

Na mojem koncu smo imeli v zadnjih 10+ letih samo en nenapovedan izpad ter 2 napovedana.

kixs ::

Ob izpadu el. se ne bi smelo nic zgoditi. Edino, ce je bil disk aktiven, potem lahko pride do kaksne izgube podatkov. V najslabsem primeru se povozi informacija o particijah - zelo redko. Torej vsi podatki so vseeno se vedno na disku. Kar resis z namenskim orodjem za popravljanje particij - dela 5 min. Ali v najslabsem primeru z "recovery" podatkov, ko skeniras celoten disk - kar zna trajat tudi en dan ali vec (za kak 12+ TB disk).

Pri nas sicer nekih izpadov ni. Mi je pa v 5-ih letih ene 3x vrglo ven glavno varovalko, ko je v blizini udarila strela. Nazadnje ravno pred kaksnim tednom - se dobro, da ima notebook vgrajeni "UPS" :lol:

janezvalva ::

tukaj ni bilo izpada.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

karafeka ::

Pri men letost že parkrat (Elektro Celje), pri vsaki večji nevihti. Potem pa ni elektrike par ur oz. pride za sekundo nazaj, pa spet gre (to ziher ne deluje dobro za naprave). Se ne spomnem, da bi bilo v prešjnjih letih tako pogosto oz. da bi v slabem vremenu tako pogosto zmanjkovalo elektrike, je pa res, da to prej opaziš, ko moraš delati od doma.

Tudi vzdrževanj je vedno več. Sem si napravil celo parser, da mi pošlje email, ko objavijo obvestilo.

Zdaj si pa predstavljajte, da moraš EV obvezno napolnit :).

GupeM ::

karafeka je izjavil:

Pri men letost že parkrat (Elektro Celje), pri vsaki večji nevihti. Potem pa ni elektrike par ur oz. pride za sekundo nazaj, pa spet gre (to ziher ne deluje dobro za naprave). Se ne spomnem, da bi bilo v prešjnjih letih tako pogosto oz. da bi v slabem vremenu tako pogosto zmanjkovalo elektrike, je pa res, da to prej opaziš, ko moraš delati od doma.

Letos se mi zdi da imate na vzhodnjem delu slovenije precej nevihtno. Mogoče tudi zato slabše?

To da pride za sekundo nazaj pa avtomatika dela. Poskuša na vsakih nekaj sekund, če ne uspe, poskusi čez nekaj minut, dokler ne odneha. Ne poznam točnih intervalov, ampak nekaj takšnega mislim da je:
10 sek, 30 sek, 1 minuta, 5 minut, ...

karafeka je izjavil:

Zdaj si pa predstavljajte, da moraš EV obvezno napolnit :).

Agregat v skrajni sili? Jaz sem tudi diezel tankal na počivališču, ker so ga samo tam imeli.

Miki N ::

Kaj podatki... m'so v zmrzovalniku! 8-O

stara mama ::

MetalLord je izjavil:

res na vsake 1-3 leta so izpadi, 2015, 2018, 2019 in 2022.

Vedno več jih bo.
Toplotne črpalke, elektro avti, nezanesljivi obnovljivi viri, juhuhu, bo še veselica! :D

sds ::

Nicesar izgubil, UPS.
I have no mouth, and I must scream

kow ::

OP bi se lahko malo potrudil in napisal lokacijo/obmocje elektricnega izpada.

sds ::

kow je izjavil:

OP bi se lahko malo potrudil in napisal lokacijo/obmocje elektricnega izpada.


SDSovi volilni okraji, ocitno se se niso spametovali in jih Bog se vedno kaznuje.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Unchancy ()

janezvalva ::

Kaj vse ste izgubili z včerajšnjo izgubo elektrike?

kot pravim, pri meni ni bilo izpada, ampak, ko sem malo bolje pogledal, se mi zdi, kot da sem izgubil ene 500€ gotovine. ziher.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

ginekk ::

Ni bilo izpada, kakšen izpad?

Zadnjih dvajsetih let sem bival na štirih lokacijah v SLO in če je bil izpad je bil razlog izključno na objektu samem (da je vrglo glavno varovalko ven)

gruntfürmich ::

je kdo izgubil nedolžnost?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Samael ::

d4vid je izjavil:

Izpad na tri leta? Pa kje to živiš, doma imam mesecne izpade, pa imam UPS in vse to, ker brez enostavno ne gre.

Na šihtu mamo pa tudi do ene 5 izpadov letno, pa ni neke panike.

Preseli se v Slovenijo. Jaz se sploh ne spomnim, kdaj bi imel nazadnje kakšen električni izpad (mogoče 2014 ko je bil tisti žledolom?) ampak v zadnjih letih prav gotovo ne.
Samael != Samuel

mtosev ::

Ne vem jaz tukaj v Mariboru nisem imel nobenega izpada.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rejven ::

Po vsej verjetnosti, kak napovedan remont, in so kratkotrajno izklopili elektriko.

poweroff ::

Predvsem je izpad oblasti zaradi izgube na volitvah, zdaj pa koprive skušajo ustvarjati paniko in slabo voljo z apokaliptičnimi objavami kako je vse slabo.

You lost the elections - get over it. :D
sudo poweroff

MetalLord ::

kixs je izjavil:

Ob izpadu el. se ne bi smelo nic zgoditi. Edino, ce je bil disk aktiven, potem lahko pride do kaksne izgube podatkov. V najslabsem primeru se povozi informacija o particijah - zelo redko. Torej vsi podatki so vseeno se vedno na disku. Kar resis z namenskim orodjem za popravljanje particij - dela 5 min. Ali v najslabsem primeru z "recovery" podatkov, ko skeniras celoten disk - kar zna trajat tudi en dan ali vec (za kak 12+ TB disk).

Pri nas sicer nekih izpadov ni. Mi je pa v 5-ih letih ene 3x vrglo ven glavno varovalko, ko je v blizini udarila strela. Nazadnje ravno pred kaksnim tednom - se dobro, da ima notebook vgrajeni "UPS" :lol:

To mi je jasno da so podatki še vedno na disku. Ampak najti program za obnavljanje, ki je obenem zastonj, se mi v tistem trenutku ni zdelo za 5min dela, zato sem samo brisal vse skupaj. Guglanje kako se izbriše particija je trajalo 5min.
Toliko več pa da sem priklopil drugo postajo v kateri je dejansko zaznalo disk. Ne vem kaj je to fora, potem pa naredim 16TB particijo v tisti drugi, in mi jo je v primarni postaji zaznalo samo 2TB, pa še to spet GPT protective partition, ostalih 14TB pa not allocated. Potem sem naredil particijo še enkrat v primarni postaji in je bilo ok.

Pa za obnavljanje podatkov rabiš potem še en prost disk, ne moreš obnavljati kar na isti disk, potem bi pa res izgubil podatke. Obnavljat 10TB je kar jeba.

Lokacija je bila Radovljica. Ni bil pa samo remont, če je ravno takrat treskalo in lilo na polno, zato sem se pa bal priklapljati disk, ampak se mi ni dalo čakat 1 uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

SmolWhale ::

Kar precej.. Statistično gledano sem izgubil 6 matchov in 2 mladi pohotni ženski. Sploh se ne zavedate kaj vas še čaka... IN TEBE SKRBI ZA DISK IN NEKE PODATKE??


Hvala Golob...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

poweroff ::

MetalLord je izjavil:

Ampak najti program za obnavljanje, ki je obenem zastonj, se mi v tistem trenutku ni zdelo za 5min dela, zato sem samo brisal vse skupaj.
...
Lokacija je bila Radovljica. Ni bil pa samo remont, če je ravno takrat treskalo in lilo na polno, zato sem se pa bal priklapljati disk, ampak se mi ni dalo čakat 1 uro.

Čakaj, a prav razumemo?

Podatke si sam izbrisal...

...do izpada elektrike je pa prišlo zaradi udara strele?

Če je odgovor na obe vprašanji ja, si prosim naredi uslugo in takoj prodaj računalnik in vse električne naprave. Ker te reči definitivno niso zate. 8-)
sudo poweroff

Daniel ::

Pri nas vsako leto elektro vsaj 2x izklopi zaradi menjave drogov, dostikrat pa nam zaradi visoke porabe izklaplja kar novi števec. Potem so tu še udari strel, ki kar hitro izklopijo FID z 40 mA izklopnega toka. Nič posebnega in smo navajeni živeti s tem.

poweroff ::

Stalno menjajo drogove?

Visoko porabo se da rešiti z višjo priklopno močjo. Strele pa... UPS.
sudo poweroff

Daniel ::

Hja, najprej so sosedom prestavljali priklop iz hiše (kabel je bil obešen na hišo) na na novo postavljen drog. Kakšen mesec pozneje se je nagnil en A drog (nenapovedan izklop), čez kakšna 2 meseca sledi pri nas menjava merilnega mesta (omarico na steno) in za vsako stvar je potreben izklop. Par let nazaj so recimo obnavljali fasado na transformatorju, takrat smo bili brez elektrike cel dan.

Višja priklopna moč ni povsem samoumevna, ko si na koncu linije. Pri obremenitvi 35A pade napetost že na 208V. Da dosti višjih stroškov ne omenjamo.

poweroff ::

Potem pa UPS.
sudo poweroff

Daniel ::

Ma saj ni tak problem, če internet kdaj ne dela kakšno uro, važne podatke na diskih pa imam tako podvojene + zunanji disk.

gruntfürmich ::

res ni nobeden izgubil nedolžnosti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hipertija ::

MetalLord je izjavil:

Jaz sem ravno pred tem priklopil zunanji disk in že kar malo vedel da bi bilo bolje počakat. Je šlo potem 10 TB podatkov, sem dal samo diskpart in clean, ker karkoli drugega bi za te dokaj nepomembne podatke bila še večja izguba časa.
Skupaj me je vzelo 16:10-17:30 časa, elektrika nazaj ob 16:30. Res žalostno da leta 2022 ne moremo imeti stalne oskrbe z elektriko, res na vsake 1-3 leta so izpadi, 2015, 2018, 2019 in 2022.

po zdravju si se kdaj vprašal?
Prekle za kurnk

Magic1 ::

Sam res, enkrat na par let ima izpad in on je čist out. Mogoče pa ljudje v ulici prenavljajo. Ko se nekaj na glavnem vodu spreminja, je potrebno komplet vejo za kako uro odklopit.
Če ne moreš preživet 1h na dve leti brez štroma si pa kupi UPS/agregat/laptop. Sej ni tolk drago.
Magic

d4vid ::

Samael je izjavil:

d4vid je izjavil:

Izpad na tri leta? Pa kje to živiš, doma imam mesecne izpade, pa imam UPS in vse to, ker brez enostavno ne gre.

Na šihtu mamo pa tudi do ene 5 izpadov letno, pa ni neke panike.

Preseli se v Slovenijo. Jaz se sploh ne spomnim, kdaj bi imel nazadnje kakšen električni izpad (mogoče 2014 ko je bil tisti žledolom?) ampak v zadnjih letih prav gotovo ne.


No, pri nas na sihtu sta bila 2 izpada v zadnjih 14 dneh zaradi neurja, doma tud kar pogosto vn vrže. Mam sicer v službi in doma pomembne stvari na UPS, tako da ni panike. Sem pa dost blizu centra slovenije.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WizzardOfOZ ::

Kje je to zmanjkalo elektrike? Še ob največjih neurjih ne izpade.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027165 (8576) Vuli
»

Oblačne storitve $$$

Oddelek: Omrežja in internet
355253 (2686) St235
»

Zanič Simobilovo omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
304983 (3831) jusv
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376599 (5399) suhi
»

Ram kot shranjevalni prostor

Oddelek: Strojna oprema
283659 (3059) ABX

Več podobnih tem