» »

Predsedniške volitve 2022

Predsedniške volitve 2022

««
10 / 14
»»

Hypathia ::

Mislim, da je bilo nekje rečeno, da volitvomat nima vseh kandidatov, tako da je bolje svojo izbiro preveriti že s kvizom iz Večera. https://predsedniske-volitve-2022.vecer...

mirator ::

Thomxy je izjavil:

Pozdrav!
Nekje sem pred časom slišal, da naj bi obstajal en formular/anketa, kjer odgovoriš na nekaj vprašanj in ti prikaže kateri je najprimernejši kandidat zate (najbolj skladen s tvojimi prepričanji).
Z Googlom ne najdem nič; se je morda tu to kaj omenjalo?
Hvala!

Sem ti že hotel odgovoriti, da je to pač demagogija, ker ti nobene avtomatika ne more sugerirati tvoje izbire. Sem pa iz firbca kliknil
https://volitvomat.si/
in bil presenečen. Res mi je rezultat ponudil kandidata, za katerega menim, da bi bil, kot neodvisen od katerekoli stranke, primeren.
Vseeno pa se je treba odločiti res po svojem prepričanju, čeprav bo večina obkrožala kandidate po prepričanju svoje propadnosti posamezni stranki. Res žal, ker tako še vedno tečemo mrtvi krog.

AtaŠtumf ::

BTW, a kdo gleda ta soočenja?

A se Kordiš sploh zaveda, da je njegova stranka v Vladi ali pa še vedno misli, da je v opozociji?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

floyd1 ::

AtaŠtumf je izjavil:

BTW, a kdo gleda ta soočenja?

A se Kordiš sploh zaveda, da je njegova stranka v Vladi ali pa še vedno misli, da je v opozociji?

On se že zaveda. Očitno pa ga kljub osnovnošolskemu načinu podajanja problematike marsikdo še vedno ne razume. Ali pa našega parlamentarnega sistema. Pa brez skrbi, na take niti ne računa, ti bodo v nedeljo glasovali za gozdarja :|.
Ampak njegova težava je v tem, da tudi med razmišljujočimi ne bo neke blazne podpore.

mirator ::

Kordiš sploh ni resen kandidat in je v bistvu v tej skupini samo zato, da ima Levica svoj glas. Prav tako ni resen kandidat Brglez, ki pa ima na mojo žalost in svojo srečo, podporo dveh koalicijskih strank. Moram pa reči, čeprav mislim, da ni primerna za predsednico, da mi je všeč pogum Senčarjeve, ki se je izpostavila in razložila svojo resnico glede cepiv za covid-19.
V bistvu me je iz soočenja v soočenje še najbolj prepičal Prebilič, čeprav me je kot obramboslovec presenetil s svojim stavom glede ukrajinske vojne.
Mislim, da drugi krog ni tako samoumeven.

tilen03 ::

Logar in Musarjeva včeraj bluzila. Zelo slaba predstava. Včeraj sta izgubila dober del volivcev, Brglez pa jih pridobil

floyd1 ::

Najbolj pozitivno presenečenje teh soočenj je zame Prebilič. Škoda, da nima še vsaj kakega "strica iz ozadja", kot jih imajo Logar, P. Musarjeva, Brglez...
Če bo na koncu zmagala Musarjeva, bo janezek spet imel veliko povedati o stricih in palčku iz Murgelj. No, ja - če dobro premislim - tudi če ne bo zmagala bo enako... :| Sicer on lahko govori, ko pa se z njimi osebno druži po jahtah in golf igriščih na eksotičnih otokih.

tilen03 ::

Ce pa je Logar rekel, da je proti korupciji. Aja, on je neodvisen kandidat :))

Buggy ::

Sam bom za pozicijo predsednika drzave, ki je nadstrankarska in protokolarna funkcija volil dr. Prebilica ze samo zaradi njegove drze in stalisc ter prezence, poleg tega je strokovno najbolj usposobljen za biti vrhovni poveljnik vojske v teh casih ter retorcno ustrezno podkovan, da nam ne bomo delal sramote po svetu.

Tudi na volitvomatu-u mi ga je z 87% ustreznostjo prikazalo kot prvega na listi, volil ga bom pa tudi zato, ker ga trenutni mediji in ankete avtomaticno izkljucujejo s predsedniske tekme v drugem krogu.

prakticno je odlocitev tistih, ki volimo predsednika in ne strank popolnoma jasna!

...o raznih rumenih preoblecenih pozabljivcih, rdecih idealistih, cankarjanskih posebnezih ter povzpetnih ambicioznezih raje ne bom izgubljal besed :8)

Srecno Slovenija!

hendriks ::

Uradno je Logar neodvisen, če gledaš kako je izbiral podpise volilcev in če zamižiš dejstvo, da so bili ti podpisi v 99% iz strani SDS-a :) Zdaj se morate samo odločit, kaj je manjše zlo oz. kateri kandidat bo "dovolj dober" za predsednika:
- Logar (z nahrbtnikom SDS)
- Musar (z nahrbtnikom svojega moža-tajkuna)
- Brglez (z nahrbtnikom afere Šahovska zveza)
- Cigler Kralj (s priokusom katoliške vere)
- Prebilič (s priokusom rusofila)
- Kordiš (tle ni debate, tip je zblojen)
- Senčarjeva (zdravnica, ki je dovzetna na teorije zarote)

Odločitev je naša. Vedite le to, da je vaš "oče" dejal, da nikakor ni dobro da ima 1 opcija (GS) pod nadzorom vse 3 najpomembnejše funkcije v državi. In tukaj se z njim strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

paradajzos ::

hendriks je izjavil:

Uradno je Logar neodvisen, če gledaš kako je izbiral podpise volilcev in če zamižiš dejstvo, da so bili ti podpisi v 99% iz strani SDS-a :) Zdaj se morate samo odločit, kaj je manjše zlo oz. kateri kandidat bo "dovolj dober" za predsednika:
- Logar (z nahrbtnikom SDS)
- Musar (z nahrbtnikom svojega moža-tajkuna)
- Brglez (z nahrbtnikom afere Šahovska zveza)
- Cigler Kralj (s priokusom katoliške vere)
- Prebilič (s priokusom rusofila)
- Kordiš (tle ni debate, tip je zblojen)
- Senčarjeva (zdravnica, ki je dovzetna na teorije zarote)

Odločitev je naša. Vedite le to, da je vaš "oče" dejal, da nikakor ni dobro da ima 1 opcija (GS) pod nadzorom vse 3 najpomembnejše funkcije v državi. In tukaj se z njim strinjam.


Se strinjam. Na zadnjem soočenju se je izkazalo, da so Brglez, Prebilič, Senčarjeva, Kordiš in tudi Pirc Musarjeva pripravljeni sklepati kravje kupčije z ruskim Hitlerjem in le-tega torej manj stisniti ob zid za njegovo zločinsko početje v Ukrajini. Kar na dolgi rok lahko pomeni eksistencialno varnostno grožnjo za nas in celo Evropo. Prej omenjeni so pripravljeni na velike koncesije v korist Putina v zameno za neke male takticne koristi.
Ostaneta:
1. Cigler Kralj, ki mi s svojim krščanskim BSom in meh pristopom ni všeč.

2. Logar, ki ima povezavo z SDS, ampak je pa bil sposoben povedati, da je nesprejemljivo, da se v RTV rine tesno sodelavko Janše. Medtem na primer Brglez ni premogel minimalno integritete, da bi obsodil za nazaj dejstva, da je bil bivši šef politične stranke šef sveta RTV.

Zame je najmanj slab od trenutnih kandidatov torej Logar. In zanj bom glasoval.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

hendriks je izjavil:

- Brglez (z nahrbtnikom afere Šahovska zveza)


Naj prosim nekdo elaborira bistvo te "afere" s Šahovsko Zvezo...?
Od 1981 do 2011 je predsednik bil Milan Kneževič, bivši rdečkar, ŠZS je bila neka obskurna "športna" zveza z minimalnim letnim budgetom. 1 sama profesionalna funkcija in sicer tajnik zveze.
2011 prevzame Tomaž Subotič, levakarski poslovnež, na zvezi se nič kaj bistveno ne spremeni... razen par menjav tajnikov...
2019 za mesto predsednika ŠZS kandidirata Brglez in Sašo Čačič, mojstrski kandidat (ki že 20 let ni odigral FIDE ratingirane partije), katerega edini predvolilni "program" je bil, da kandidira, ker predsednik ne bi smel biti aktiven v politiki.
Torej tudi na željo največjega sponzorja ŠZS Brglez postane predsednik, podpredsednik pa Dušan Mes, generalni direktor SŽ... Zdaj je predsednica ŠZS Darja Kapš, aktivna v SD, šahovska velemojstrica. Če iz letnih finančnih poročil ŠZS ni razvidno kakšno odtekanje denarja, kje je "afera"?
Pa še nekaj... predsedovanje ŠZS je res ena tolk obskurna funkcija, ki človeku vzame res le par ur na leto, da sploh ne vem, kako se folku da s tem ukvarjat...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

lisaac ::

Še kolcalo se nam bo po Pahorju, kljub temu da je tudi on ena prava cvetka..

Musarjeva bi pa kaj poleg slovenskih zastav za praznike obešala tudi mavričaste? Jeb*mti in ta LGBT shit scena..

mtosev ::

Volitve se bližajo in jaz nekako ostajam pri Brglezu. Kordiša, Logarja in tisto Senčarjevo sem izločil takoj. No thanks
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pecorin ::

Logar bi se moral se pred volitvami nepreklicno odpovedati vsem funkcijam v stranki SDS (ce ze ne izstopiti is stranke).
Ni se mu treba oddaljevati od preteklih odlocitev, ko je bil s stranki in vladi. Kar je bilo, je bilo.
Dokler tega ne naredi, je vsak glas zanj, efektivno glas za Janso.

pecorin ::

Bo neodvisni kandidat Logar pred volitvami izstopil iz stranke, ki jo je na drzavnozborskih volitvah izdatno (prek Viktatorja) fincanciral Putin? (stranka je za kampanjo zapravila vec kot vse ostale stranke skupaj - in izgubila volitve)

chucki ::

Logar bo zmagal. Lahko noc
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

opeter ::

Izgleda, da bo najmanjša volilna udeležba na predsedniških volitvah v zadnjih 30 letih.

https://www.rtvslo.si/slovenija/predsed...

Leto 1. krog 2. krog
---------------------------------
1992 85,84 /
1997 68,65 /
2002 72,07 65,39
2007 57,67 58,46
2012 48,41 42,41
2017 44,24 42,13

Volilna udeležba do 16. ure je bila 34,78-odstotna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Šel in glasoval za Brgleza.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hendriks ::

Najbrž sem že večkrat omenil, ampak najbolje za Slovenijo bi bilo, da bi predsednika izvolil državni svet. Ajde, je sicer poveljnik vojske če pride do vojnega stanja in predlaga ustavne sodnike in diplomate, vendar je predsednikova vloga tako minorna, da res nima smisla investirat 2x po 4mio €. Ta denar bi lahko bolj koristno porabili.

GregiB ::

Zdaj, ko so se volišča zaprli menim, da je fer priznati, da smo po desetletjih prvič imeli sorazmerno mirne in razumne predvolilne kampanje, kudos kandidatom..
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

opeter ::

Zanimivo, na RTV SLO spletni strani niso odklenili komentiranja. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mare2 ::

opeter je izjavil:

Zanimivo, na RTV SLO spletni strani niso odklenili komentiranja. :|

A te ima, da bi kaj napisal tam?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

janezvalva ::

ni še izidov?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Excavator ::

janezvalva je izjavil:

ni še izidov?


https://volitve.dvk-rs.si/vp2022/#/rezu...

feryz ::

hendriks je izjavil:

Najbrž sem že večkrat omenil, ampak najbolje za Slovenijo bi bilo, da bi predsednika izvolil državni svet. Ajde, je sicer poveljnik vojske če pride do vojnega stanja in predlaga ustavne sodnike in diplomate, vendar je predsednikova vloga tako minorna, da res nima smisla investirat 2x po 4mio €. Ta denar bi lahko bolj koristno porabili.
Predsednik lahko predlaga karkoli, ampak je to zgolj scanje v veter, če prej Golob tega ne požegna. Velja tudi za vse ostalo.
Btw, seveda se bom pritoževal naslednjih 5 let. Ne zanima me, kdo je na čelu urada za traženje rude in gubljenje vremena, ampak zakaj to sploh obstaja.

xseki ::

Anže Logar tudi uradno v drugem krogu.

janezvalva ::

delni izidi:
Anže Logar vodi pred Natašo Prasic Mušar...

xseki je izjavil:

Anže Logar tudi uradno v drugem krogu.

bravo Anže...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Logar haha, tip ki je še par let nazaj trollal zokija in si nasplosno delal sramoto.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Točno se ve, kako bo.
Lažnivka bo predsednica.
Tako so splanirali in tako bo.

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Logar haha, tip ki je ĹĄe par let nazaj trollal zokija in si nasplosno delal sramoto.

V nasprotju z drugimi?

feryz ::

Dejstvo je, da bo tokrat funkcijo dobila oseba, ki je daleč najbolj pokvarjena med vsemi kandidati. Verjetno prav zato.

Utk ::

Resnica dobila 6, skoraj 3x več kot Kordiš, ki so ga vlekli na vsa soočanja, poptv, itd., Resnico pa imeli bolj na ignore. Na naslednjih volitvah bo vse bolj zanimivo, stvar bo stricem počasi spolzela iz rok, ne bojo več dolgo določali zmagovalcev.

mojsterleo ::

Na našem volišču v LJ je zmagala Pirc Musarjeva, sledila Brglez in Logar. Udeležba 54%.

tilen03 ::

feryz je izjavil:

Dejstvo je, da bo tokrat funkcijo dobila oseba, ki je daleč najbolj pokvarjena med vsemi kandidati. Verjetno prav zato.

V bistvu sta Logar in Musareva identicna v javnem nastopanju. Nic vsebine, nic o tem ne vesta, zavzemam se za svobodo, sem proti korupciji, za ljudi

Sploh ta konstantna mocna volilna baza SDS, "anti-komunisti", so zelo nadlezni, ker predstavljajo groznjo pri raznolikosti levosredinskih strank, ker ob preveliki razporeditvi glasov enostavno vedno zmagajo. Tudi za NSi in druge desne stranke to predstavlja problem. To navijastvo SDS volivcev kar prosi za dvostrankarski ameriski sistem

Res je, da mladino ne privabijo, jo pa odvrnejo, kar je se vecji problem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

janezvalva ::

jaz volim tako: gledam po katerem kandidatu ljudje najbolj pljuvajo, potem pa volim za tega kandidata.
če bi bil kramberger še živ, bi volil zanj.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

xseki ::

Dobili bomo prvo predsednico v zgodovini Republike Slovenije. Kaj lahko pričakujemo?

AtaŠtumf ::

Prva analiza glede na trenutne rezultate.

Velik poraz koalicije, njihov kandidat evropski posranec Brglez je dobil malce več glasov podpore kot nek neznan župan iz Kočevja, njihov drugi kandidat pa še konkretno manj kot NSi-jev Kralj.

Tale rezultat je za komunista Kordiša sramota, v kaki bolj normalni demokraciji bi verjetno sedaj ponudil odstop in se pobral takoj ven iz parlamenta.


Na žalost bo pa na koncu naša nova predsednica lažniva tajkunska kaviar levičarka Musarjeva.


ps: Sicer sem pa glede na totalno bedno listo kandidatov, pričakoval večje število neveljavnih glasovnic, sicer pa volilna udeležba pove vse!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

tilen03 ::

Kordis je prevec samosvoj, da bi bil predsednik. Naj ostane poslanec, v tej vlogi lahko vec naredi. Pomoje veliko volivcev Levice sploh ni slo na volitve, ker se zavedajo, da polozaj ni tako pomemben, njegova kandidatura pa tudi ne.

Meni je zanimiv rezultat Sencarjeve, solidno. Ampak tudi resni.ca je presenetila na volitvah, kaze na neko nisno publiko

nejclp ::

Antivaxerje najdeš v vsaki random skupini ljudi. Nobeno presenečenje, toliko so ji napovedovale tudi ankete.

endelin ::

Sedaj sledi večtedenska medijska ofenziva na Logarja.;)
Čez 2 tedna ljudje ne bodo več vedeli kakšen gospodarski kriminal je družina Pirc Musar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

tilen03 ::

Ni potrebe. Ljudje, razen njihovih navijacev, nocejo SDS. To je to.

LeQuack ::

xseki je izjavil:

Dobili bomo prvo predsednico v zgodovini Republike Slovenije. Kaj lahko pričakujemo?


Pooglaj Sri Lanko če te zanima prihodnost Slovenije.
Quack !

endelin ::

Kako se pride do več 10mio kapitala brez lastnega vložka? Morda lahko pove bodoča predsednica;) prav smešno bo opazovati ljudi ki bodo branili lik in delo družine Pirc Musar:D vemo da je en
Eh popravek shrani ne da se mi še enkrat pisat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

IL_DIAVOLO ::

Ne poznam zgodovine Musarjeve, kje je catch? Korupcija, politicne obljube stricem iz ozadja, kaj tretjega?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Hypathia ::

tilen03 je izjavil:

Ni potrebe. Ljudje, razen njihovih navijacev, nocejo SDS. To je to.

Šur, zato je dobil več kot 10% višji rezultat kot SDS na zadnjih volitvah. Pa marsikdo je tudi taktiziral in v prvem krogu volil NPM, v drugem bo pa Logarja.

Napovedujem tesen rezultat v 2. krogu, ker je tudi na levi strani Nataša marsikomu zoprna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

tilen03 ::

Hypathia je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Ni potrebe. Ljudje, razen njihovih navijacev, nocejo SDS. To je to.

Šur, zato je dobil več kot 10% višji rezultat kot SDS na zadnjih volitvah. Pa marsikdo je tudi taktiziral in v prvem krogu volil NPM, v drugem bo pa Logarja.

Napovedujem tesen rezultat v 2. krogu, ker je tudi na levi strani Nataša marsikomu zoprna.

Kdor je v prvem krogu volil NPM, bo tudi v drugem. Na levi strani je NPM manj zoprna od Logarja, ker je Logar velika figura SDSa. Obkrozili bomo manjse zlo. Nad GS in SD pa ostajam zelo nezadovoljen, kar se tice predsedniskih in verjetno tudi lokalnih volitev

Utk ::

NPM lahko prišteješ glasove Brgleza, že Levica bo najbrž ostala doma, ker ne vem kako bi lahko komunist volil NPM. Do 50 ji kar nekaj manjka... Logarju tudi, ampak da bo NPM avtomatsko zmagala, jaz ne bi bil tako prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nejclp ::

Utk je izjavil:

že Levica bo najbrž ostala doma, ker ne vem kako bi lahko komunist volil NPM.
Komot, če je na drugi strani fašist.

Olajuwon ::

tilen03 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Ni potrebe. Ljudje, razen njihovih navijacev, nocejo SDS. To je to.

Šur, zato je dobil več kot 10% višji rezultat kot SDS na zadnjih volitvah. Pa marsikdo je tudi taktiziral in v prvem krogu volil NPM, v drugem bo pa Logarja.

Napovedujem tesen rezultat v 2. krogu, ker je tudi na levi strani Nataša marsikomu zoprna.

Kdor je v prvem krogu volil NPM, bo tudi v drugem. Na levi strani je NPM manj zoprna od Logarja, ker je Logar velika figura SDSa. Obkrozili bomo manjse zlo. Nad GS in SD pa ostajam zelo nezadovoljen, kar se tice predsedniskih in verjetno tudi lokalnih volitev


"manjše zlo"

Kaj pa če bi šli na volitve z malo boljšimi argumenti, kot zgolj z gostilniško logiko?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kronologija SDSove vlade in Logar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10110675 (6835) Cveto
»

Digitalni bon 55 - nateg?

Oddelek: Loža
212850 (1894) floyd1
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25244799 (38319) SimplyMiha

Več podobnih tem