» »

Predsedniške volitve 2022

Predsedniške volitve 2022

««
6 / 14
»»

Unchancy ::

Gregor P je izjavil:

Brez panike, saj imaš tudi desne skrajneže na voljo :P

Ne eni ne drugi me ne zanimajo.

tilen03 ::

Kaj pravite na Brgleza?

Unchancy ::

Levi skrajnež - tak se zdi meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Gregor P ::

Mislim da je dr. Cerar povedal vse kar je treba vedeti o njemu:

Miro Cerar o Brglezovi kandidaturi za predsednika države: Nimam zaupanja v take ljudi
"Osebno si za predsednika republike ne želim nekoga s takšnim značajem, kot ga ima gospod Brglez," je v pogovoru za Siol.net kandidaturo Milana Brgleza za predsednika države komentiral ustavni pravnik in nekdanji premier Miro Cerar. "Očitno bo dobil zelo široko podporo političnih strank, in to koalicije," je dodal in razkril tudi, zakaj ga osebno ne vidi kot predsednika. "Po političnem delovanju je 'ziheraš'," je dejal Cerar, ki je z Brglezom sodeloval v stranki SMC, iz katere so po sporu s Cerarjem glede predsedovanja državnemu zboru Brgleza izključili.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nejclp ::

Unchancy je izjavil:

Levi skrajnež - tak se zdi meni.

A ne boš argumentiral in podkrepil z viri?

-------------------------------------------------


Pazi zdaj:
Kaj pravite na Kordiša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

nejclp ::

Lol, dejansko Kordiš, potrjeno.

Kaj torej menite o Kordišu?

nejclp ::

Dobro argumentirano. Kaj pa link?

Evo, še zaželen link, da bo v skladu s pravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

tilen03 ::

nejclp je izjavil:

Lol, dejansko Kordiš, potrjeno.

Kaj torej menite o Kordišu?

Ima jajca. Definitivno zanimiv kandidat, ki bi dal predsedniski brezjajcni diplomatski odnos na pavzo. Ce bi to bilo dobro, pa ne vem.

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

Lol, dejansko Kordiš, potrjeno.

Kaj torej menite o Kordišu?

Strel v lastno nogo. :)) Lepo, da je narcisizem na "levi" še tako močno prisoten, da kandidirajo Fuck you kandidata v lastno škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

tilen03 ::

Unchancy je izjavil:

nejclp je izjavil:

Lol, dejansko Kordiš, potrjeno.

Kaj torej menite o Kordišu?

Strel v lastno nogo. :)) Lepo, da je narcisizem na "levi" še tako močno prisoten, da kandidirajo Fuck you kandidata v lastno škodo.

Zakaj strel v lastno nogo? Pomoje dobra poteza in reklama tako za Levico kot Kordisa. Levica ne more izgubiti podpore zaradi tega, jo lahko samo pridobi. Izid na volitvah je bil slab, to je priloznost. Ne pozabit na zgodbo Sarca, koliko so mu predsedniske volitve pomagale pri podpori na volitvah. Kordis je dober govorec, soocenja bodo zanimiva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Unchancy ::

Rabi samo en izlet v "sterat vse nasprotnike z bajoneti v morje" in je zaključil kariero. Za zmeraj.

tilen03 ::

Unchancy je izjavil:

Rabi samo en izlet v "sterat vse nasprotnike z bajoneti v morje" in je zaključil kariero. Za zmeraj.

Ja, ta izjava se bo gotovo ponavljala in ponavljala

Gotovo imajo strategijo

c3p0 ::

Pozdravljam kandidaturo, rabimo faktor skrajno leve komedije v soočenjih. Upam, da vleti z bandiera rosso.

Sheteentz ::

Miha Kordiša za predsednika

Miha

MIHA


Fak ti desnjakarski fašisteki nepismeni. To je na nivoju "za našga Janša"

Miki N ::

Moja prerokba je, da bo Musarca - njena prednost v kampanji je preprosto, da je dokaj zajebana ne špara jezika in zna biti tudi "seljačina", kar je - hočete nočete - v resnici ogromno ljudem pri nas všeč, potihem tudi dostim tistim, ki si ne upajo priznati.

Miki N ::

Problem Logija in Kordija je, da sta oba moni - Musarca jima bo delala šale, ker ima edina pregovorna jajca v tem triu. Mogoče bo še kak vic ali mem nastal sproti. Mogoče tokratne pred. volitve sploh ne bodo (tako) dolgočasne!

nejclp ::

Kordiš bo vsekakor retorično pofukal vse. Bo pa prišel v drugi krog samo če mu pomaga SDS.

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

Kordiš bo vsekakor retorično pofukal vse. Bo pa prišel v drugi krog samo če mu pomaga SDS.

Sploh če bojo tema favele v Venezueli. :))

49106 ::

nejclp je izjavil:

Dobro argumentirano. Kaj pa link?

Evo, še zaželen link, da bo v skladu s pravili.



Kaj je skrajnega na tem posnetku?

nejclp ::

Unchancy je izjavil:

nejclp je izjavil:

Kordiš bo vsekakor retorično pofukal vse. Bo pa prišel v drugi krog samo če mu pomaga SDS.

Sploh če bojo tema favele v Venezueli. :))
To bo nedvomno tema. Predvsem v drugem krogu. Ampak pozabljaš, da tokrat to ne bo enoglasno nabijanje ene strani, ampak bo imel Kordiš možnost odgovora.

Unchancy ::

Tip je ljudomrzen jurišnik. Ne bo šlo.

nejclp ::

49106 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Dobro argumentirano. Kaj pa link?

Evo, še zaželen link, da bo v skladu s pravili.



Kaj je skrajnega na tem posnetku?

Prav nič. Še frizuro si zrihta, natakne očala, obleče zakmašno obleko, pa dobi dodatnih 10%.

Unchancy ::

Spet lažejo v Levici in pripisujejo funkciji predsednika stvari, za katere nima pristojnosti. Ali se načrtuje kakšen državni udarček?

nejclp ::

Unchancy je izjavil:

Tip je ljudomrzen jurišnik. Ne bo šlo.

Tako so ga upodobili mediji, saj je, tako kot Mesec, lahka tarča. Ne bo nagovarjal desnjakarjev, prepričati mora levico in sredino. Ob pomoči Janšota mu lahko uspe.

RedDrake ::

nejclp je izjavil:

Lol, dejansko Kordiš, potrjeno.

Kaj torej menite o Kordišu?

Vsake nepomembne volitve (v našem primeru predsedniške) rabijo par klovnov, da je raja bolj zadovoljna.
Kordiš je že eden od njih.

Unchancy je izjavil:

Rabi samo en izlet v "sterat vse nasprotnike z bajoneti v morje" in je zaključil kariero. Za zmeraj.

V Iranu so taki zaželjeni. Saj nasprotnik je lahko tako žid kot tudi kapitalist/bankir/... (Zgolj naključje je, da se ti dve stvari dostikrat tudi prekrivata). Je pa res da Irance bolj motijo Izraelci, kot židi per sé.

Sheteentz je izjavil:

Miha Kordiša za predsednika

Miha

MIHA


Fak ti desnjakarski fašisteki nepismeni. To je na nivoju "za našga Janša"


The pot, calling the kettle black
2. moška sklanjatev
izsek:

V drugo moško sklanjatev spadajo samostalniki moškega spola, ki imajo po prvi ženski sklanjatvi v rodilniku končnico -e (izvzet je samostalnik dán dné).[1] Seveda jih lahko sklanjamo tudi po vzorcu prve moške sklanjatve, kjer samostalniku najprej odstranimo končnico -a in nato sklanjamo normalno po prvi moški sklanjatvi.

Alfonso ::

Vam izgleda res ni jasno zakaj kandidatura Kordiša. Tip je useful idiot. Pred kandidaturo Kordiša smo imeli lepo dva relevantna pola. Na levi Musarca in oni brezokusni SDjevec, na kao desni (po slovensko) pa Logar. S kandidaturo Kordiša na levi je pa Logar lepo ostal na desni, Musarca in oni SDjevec pa sta se navidezno prestavila v sredino, kar je še vedno bolj sprejemljivo za večino slo volivcev. Čista taktična poteza Goloba/Fajonka in Mesca. Dobr odšpilano.

nejclp ::

Dvomim. To bi bilo preveč očitno, plus, to bi mogoče držalo, če bi bil kandidat koalicije, oz. sredine, zgolj Musarca ali pa Brglez. Levica pač ne bo zamudila priložnosti za promocijo, Kordiš je dokaj spreten retorik in bo pomoje posel opravil odlično.

GregiB ::

Alfonso je izjavil:

Vam izgleda res ni jasno zakaj kandidatura Kordiša. Tip je useful idiot. Pred kandidaturo Kordiša smo imeli lepo dva relevantna pola. Na levi Musarca in oni brezokusni SDjevec, na kao desni (po slovensko) pa Logar. S kandidaturo Kordiša na levi je pa Logar lepo ostal na desni, Musarca in oni SDjevec pa sta se navidezno prestavila v sredino, kar je še vedno bolj sprejemljivo za večino slo volivcev. Čista taktična poteza Goloba/Fajonka in Mesca. Dobr odšpilano.

Ajde da dvomim v to.... Levica se gre "don't blame us for not trying" varianto, nisem pa čist prepričan, če Kordišev cerebralni korteks to dojema.... Point being, realno gre pričakovati drugi krog Logar - someone else, kjer se bomo sped spopadli vaši in ne vaši...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Malidelničar ::

Alfonso je izjavil:

Vam izgleda res ni jasno zakaj kandidatura Kordiša. Tip je useful idiot. Pred kandidaturo Kordiša smo imeli lepo dva relevantna pola. Na levi Musarca in oni brezokusni SDjevec, na kao desni (po slovensko) pa Logar. S kandidaturo Kordiša na levi je pa Logar lepo ostal na desni, Musarca in oni SDjevec pa sta se navidezno prestavila v sredino, kar je še vedno bolj sprejemljivo za večino slo volivcev. Čista taktična poteza Goloba/Fajonka in Mesca. Dobr odšpilano.

D9999: Ja s tem so potisnili Musarco in potencialno Brgleza v sredino. Vprašanje pa je, če se bosta omenjena tam obdržala. Musarca je trenutno se mi zdi bolj iztrošena in je Brglez po nastopih bolj nevaren ampak po mojem bi sredinsko lažje obstala Musarjeva. My two cents.
Aja sam bom volil Logarja.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Hypathia ::

Alfonso je izjavil:

Vam izgleda res ni jasno zakaj kandidatura Kordiša. Tip je useful idiot. Pred kandidaturo Kordiša smo imeli lepo dva relevantna pola. Na levi Musarca in oni brezokusni SDjevec, na kao desni (po slovensko) pa Logar. S kandidaturo Kordiša na levi je pa Logar lepo ostal na desni, Musarca in oni SDjevec pa sta se navidezno prestavila v sredino, kar je še vedno bolj sprejemljivo za večino slo volivcev. Čista taktična poteza Goloba/Fajonka in Mesca. Dobr odšpilano.

V Sloveniji, kjer je končni izid v naprej znan, je to precej irelevantno. Tako Brglez kot Musarjeva bi v primeru uvrstitve v 2. krog gladko premagala Logarja, ker sta dovolj sprejemljiva za levo sredino, ki bo glasovala antiJanša, kar pa bi težko trdili za Kordiša, za to njegova kandidatura ni odlična taktična poteza ampak bolj strel v koleno in to iz dveh razlogov:

1. Na levici imamo zdaj 3 prepoznavne, etablirane kandidate + Prebiliča, kar pomeni, da se bodo glasovi močno razpršili in ob neugodnem scenariju se lahko v drugi krog uvrsti tudi Kordiš, ki za levo sredino ni sprejemljiv, kar bi pomenilo realno možnost za zmago Logarja.

2. Mnogi so pripravljeni tolerirati in celo podpreti Levico, dokler se jim zagotavlja, da je Kordiš samo en posameznik na margini, ki nima velikega vpliva na stranko kot celoto, s tem ko so ga kandidirali za predsednika je ta maska padla, Kordiš = Levica in Levica = Kordiš. Na volitvah seveda ne more zmagati, lahko pa mu dober rezultat da krila in politični kapital, da spodnese Mesca in njegovo zmernejšo strujo in sam prevzame vodenje stranke kar bi vodilo v zaostrovanje znotraj vlade in posledično izstop iz koaliciji ter njeno najedanje iz opozicije.

Malidelničar ::

Hypathia. Vprašanje kakšna bo razpršitev, Prebilič je recimo relativno nizko (pa zame je on recimo top kandidat). Kordiš bo kampanjo izkoristil v bistvu za promocijo Levice: morda se je stranka ustrašila, da bi ob tem da je v vladi, izgubila tisti svoj anti-establishment "revolucionarni" naboj in želijo to izkoristiti. Z njihove strani v bistvu to lahko razumemo tudi kot solersko potezo IMHO.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Unchancy ::

OMG, kaj gledam na 24kur, kandidatka Stevanoviča lepo artikulirana in sere klamfe (antivax, ne pomagat Ukrajini), Bezenšek pa amater pri artikulaciji.
Da tale Senčarjeva zmaga, bo tragedija, v drugem primeru pa malo komedija.
OMFG!

Hypathia ::

Predsedniška kampanja počasi prehaja v zaključno fazo. Tu sta dva kviza, ki vam lahko pomagata pri odločitvi koga voliti:

https://volitvomat.si/

https://predsedniske-volitve-2022.vecer...

Zanimivo, da mi je po obeh pokazalo JCK, ki ga ne mislim voliti, mogoče bo komu bolj natančno namerilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Gregor P ::

Meni je pokazalo povsod drugače.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

barakus ::

Po včerajšnjih soočenjih se mi zdijo praktično vsi kandidati neprimerni za predsednika države. Kaj pa si vi mislite?

tilen03 ::

Vsi razen Prebilica in Brgleza

Surstromming ::

Malidelničar je izjavil:

Prebilič je recimo relativno nizko (pa zame je on recimo top kandidat).


Se strinjam. Zal ga ne bom volil, ker obstaja tveganje razprsenosti glasov na strani normalnih ljudi, kar bi lahko privedlo do zmage Logarja. Ni za tvegat.

nejclp ::

Surstromming je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Prebilič je recimo relativno nizko (pa zame je on recimo top kandidat).


Se strinjam. Zal ga ne bom volil, ker obstaja tveganje razprsenosti glasov na strani normalnih ljudi, kar bi lahko privedlo do zmage Logarja. Ni za tvegat.

Ne, Logar bi moral dobit več kot polovico glasov, kar pa se ne bo zgodilo, nima veze, kako razpršeni so glasovi med ostalimi. Lahko komot voliš po prepričanju, v prvem krogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

CiClon ::

Sej isto je bilo na parlamentarnih volitvah, pa je folk volil za Goloba, da ne bi Janša zmagal, namesto drugih strank?
Precej ljudem niso jasne niti osnove našega volilnega sistema lol zgleda mislijo da imamo relativni večinski al neki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

GregiB ::

nejclp je izjavil:


Ne, Logar bi moral dobit več kot polovico glasov, kar pa se ne bo zgodilo, nima veze, kako razpršeni so glasovi med ostalimi. Lahko komot voliš po prepričanju, v prvem krogu.


Bodimo pošteni... aprilske volitve le niso tako zelo dolgo nazaj, da ne bi vplivale na predsedniške... Prvi krog bo.... prvi krog, v drugem krogu pa bosta dva kandidata... Logar in ne-Logar...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Neon87 ::

Edini normalen kandidat na teh volitvah je gospa Sabina Senčar.

nejclp ::

GregiB je izjavil:

nejclp je izjavil:


Ne, Logar bi moral dobit več kot polovico glasov, kar pa se ne bo zgodilo, nima veze, kako razpršeni so glasovi med ostalimi. Lahko komot voliš po prepričanju, v prvem krogu.


Bodimo pošteni... aprilske volitve le niso tako zelo dolgo nazaj, da ne bi vplivale na predsedniške... Prvi krog bo.... prvi krog, v drugem krogu pa bosta dva kandidata... Logar in ne-Logar...

Ja, saj to trobim, v drugem bo ta drugi, torej nelogar, Musarca ali pa Brglez, oba sta pa sta bolj meh. Vsaj v prvem voliš tistega, ki ga dejansko podpiraš, ni ti treba taktizirat.

mtosev ::

Se je zgodilo kaj zanimivega na včerajšnjem soočenju?
Kako se je Brglez odrezal? Sprašujem o njem, ker mi je nekak najbliže.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnake ::

RTV ima vse oddaje na internetu.
Kaj ni jasno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

wcpapir ::

Glasoval bom za anticepilko, razrešen moj glas is prve ko so jo označli za anticepilko, isto bom glasoval za župana itd. v bistvu za necepljene proti covidu, taki ljudje nam lahko pokažejo pravo pot.

wcpapir ::

Sem sprobal še volitvomat, v bistvu dela kar pametno :)

tilen03 ::

Neon87 je izjavil:

Edini normalen kandidat na teh volitvah je gospa Sabina Senčar.

Ja, vcerajsnja omemba fevdalizma je bila normalna :D

nejclp ::

wcpapir je izjavil:

Sem sprobal še volitvomat, v bistvu dela kar pametno :)


Kolikor se spomnim, ni ravno odlična metodologija,manjka stališče glede Ukrajine, zato je pa meni rekel, naj volim Kordiša, ampak to bi ga itak.

Surstromming ::

Ja, dejansko dobro dela, pravilno je sortiral, tocno tole bi bilo moje zaporedje:

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

nejclp je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Sem sprobal še volitvomat, v bistvu dela kar pametno :)


Kolikor se spomnim, ni ravno odlična metodologija,manjka stališče glede Ukrajine, zato je pa meni rekel, naj volim Kordiša, ampak to bi ga itak.

Presenetilo mi je da je izbralo takšno zaporedje kot bi dejansko volil, za vlado mi je tiščalo čudne reči ven ko je bilo.
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kronologija SDSove vlade in Logar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10110695 (6855) Cveto
»

Digitalni bon 55 - nateg?

Oddelek: Loža
212861 (1905) floyd1
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25244920 (38440) SimplyMiha

Več podobnih tem