» »

Tudi Telemach in T-2 dražita pakete

Tudi Telemach in T-2 dražita pakete

Slo-Tech - A1 je sicer kot prvi telekomunikacijski operater najavil, da bo 1. julija podražil pakete, a ni ostal edini. Telemach je prav tako napovedal dvig cen, in sicer bo velika večina stacionarnih in internetnih paketov dražjih za 0,90 evra, medtem ko se mobilni paketi ne bodo dražili. Paket Eon premium pa bo dražji za skoraj tri evre, Total TV Start in Extra pa za 1,90 evra. Celoten seznam so objavili na internetu.

Podobno bo dražil tudi T-2. Cen mobilnih paketov ne bodo spreminjali, medtem ko bodo ostali paketi dražji za 1 do 5 evrov. T2 TV+TEL, T3 in T4 se dražijo za evro, T2 NET+MOBIL za dva evra, podobno tudi Oranžni Start. Medtem bo Oranžni Diamant dražji kar za pet evrov. Dražje so tudi televizijske sheme (za evro), stari paketi, samostojna televizija in posamezni programi. Dodatne podražitve so tudi pri administrativnih storitvah, denimo pri spremembi lastništva in začasnem izklopu. Zakaj je sprememba lastništva nenadoma ovrednotena s 15 evri, če je bila doslej 10 evrov, ostaja neznanka.

Za zdaj nem ostaja še Telekom Slovenije, ki očitno s 1. julijem cen še ne bo zvišal, saj je treba to najaviti mesec dni vnaprej. Možno je, da se to zgodi pozneje. Uporabniki operaterjev, ki cene zvišujejo, pa lahko odstopijo od pogodb brez pogodbenih kazni, a z vračilom prejetih ugodnosti v primeru subvencij in vračilom opreme oziroma plačilom uporabnine.

78 komentarjev

«
1
2

nekikr ::

Zakaj je sprememba lastništva nenadoma ovrednotena s 15 evri, če je bila doslej 10 evrov, ostaja neznanka.

Kakšna neznanka neki, povsem jasno je zakaj. Zaradi pomanjkanja čipov. Pa zaradi vojne v Ukrajini. Aja, pa ker bo kmalu deveti val korone.
Mislim, to so čiste ekonomske osnove po novem.

zimurg ::

KER-JE-DRAŽJA-NAFTA!
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

filip007 ::

Elektrika v kablih je dražja, zato.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mrTwelveTrees ::

Old news.

WhiteAngel ::

Zakaj je sprememba lastništva nenadoma ovrednotena s 15 evri, če je bila doslej 10 evrov, ostaja neznanka.


Zakaj? Zato, ker lahko!

l0wc4 ::

Storitve so dražje, ker so slovenski ISP-ji zaposlili ukrajinske begunce, ki jih sedaj pošiljajo na tečaje slovenskega jezika.

F**KING SARCASM OFF ...

darck ::

To je vse skupaj en drek in letos konec leta grem stran od T-2 ker to je nenormalno,da plačujem preko 80 EUR pa imam še vedno ADSL in ne optiko. Pri ponudniku A1 je najdražji paket 45 Eur s polno ceno za eno leto pa je ugodnost samo 20 EUR in verjetno se bom prestavil k njim.

Nikonja ::

Kakšna slučajnost ko naenkrat vsi operaterji dvignejo cene, pa brez nobenega razloga, in varuh konkurence je kar tih....

svecka ::

Vsako leto isto nateg z dvigom cen. Najbolj pa draži seveda T2, ki je bil nekoč najcenejši, sedaj pa skorja najdražji. DA ne omenim oderuških 25 EUR za prekinitev pogodbe, četudi nisi vezan.

jlpktnst ::

Temu se reče inflacija.

darck ::

svecka je izjavil:

Vsako leto isto nateg z dvigom cen. Najbolj pa draži seveda T2, ki je bil nekoč najcenejši, sedaj pa skorja najdražji. DA ne omenim oderuških 25 EUR za prekinitev pogodbe, četudi nisi vezan.


Kaj misliš koliko bi zaračunali meni ko se mi izteče konec leta,da prekinem. Pri T-2 sem že kar nekaj let nekje 10 let sigurno ampak pred slabimi dvemi leti so mi ponuddili 10% popust za obdobje enega leta in to je poteklo lansko leto v decembru tako,da kakor mislim imam po tem takem še vezavo do decembra ali ne. Kako naj izvem ali lahko prekinem že sedaj in koliko bi me to stalo saj ne verjamem,če njih pokličem da mi bodo pravilno povedali saj njim se gre samo za denar pa da bi pri njih še ostal naprej.

matobeli ::

Poklič jih, ti bodo pravilno povedali. Približen izračun pa dobiš če število mesecev ki še niso potekli množiš z mesečnim prihrankom.
Baje ste dobil neke mejle da se zadeva zviša in da lahko prekinete pogodbo brezplačno.

Men se nič ne bo zvišalo tko da nimam mejla.

ales85 ::

darck je izjavil:

svecka je izjavil:

Vsako leto isto nateg z dvigom cen. Najbolj pa draži seveda T2, ki je bil nekoč najcenejši, sedaj pa skorja najdražji. DA ne omenim oderuških 25 EUR za prekinitev pogodbe, četudi nisi vezan.


Kaj misliš koliko bi zaračunali meni ko se mi izteče konec leta,da prekinem. Pri T-2 sem že kar nekaj let nekje 10 let sigurno ampak pred slabimi dvemi leti so mi ponuddili 10% popust za obdobje enega leta in to je poteklo lansko leto v decembru tako,da kakor mislim imam po tem takem še vezavo do decembra ali ne. Kako naj izvem ali lahko prekinem že sedaj in koliko bi me to stalo saj ne verjamem,če njih pokličem da mi bodo pravilno povedali saj njim se gre samo za denar pa da bi pri njih še ostal naprej.

Nič ne kliči, piši jim in pričakuj pisni odgovor.

FireSnake ::

Premalo. Še je treba ožemati.
Saj so to tukaj gori eni zagovarjali. Naj se pa še za denarnice primejo (da ne bodo samo govorili).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

stara mama ::

A zdaj imamo poleg novoletnih podražitev še poletne?
Bom shranil stare konzerve in vrvi.

Ashrack ::

Pri najblizji restavraciji se mi je pica podrazila za 18% z vcerajsnjim dnem. Pac inflacija, vecji stroski surovin in moznost za zasluzek vseh, razen potrosnika. To je kapitalizem in nimam kaj dosti kontrole nad tem.
Imam pa kontrolo nad tem da dobim 20% vecjo placo in sem potem na istem kot sem bil pred inflacijo. Lahko si pa vedno, karikiram, delam pico sam doma.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Seljak ::

Za T2 se ni začudit, da imajo tako visoke cene. Nekako morajo plačati onemu malemu pajacu z brki, ker jim snema reklame.
Telemach bo minimalno dvignil cene, telekom bo še malo počakal, ker to je njihova taktika, da pridobi nekaj ovc, ki bodo sedaj trumoma zapuščali T2, in potem hopsa tudi po njih.
Sicer, kdo pa koga sili plačevati te visoke cene? Noben!

darck ::

Vse se bo večalo samo plače ostajajo iste pa ves čas samo primerjajo cene goriv z evropo in,da morajo biti iste. Kako,zakaj morajo biti iste ko je standard veliko nižji v Sloveniji in da ne omenjamo plače.

3p ::

No shit? Nevidna roka trga. :))

Verjetno je vzrok lansko povišanje cene drv? (Da bi jim dobički kaj padli ni videti, ne?)

Wrop ::

Saj niso samo operaterji na trgu. Kupci so tudi. Če kupci nagradijo operaterje, ki višajo cene, potem bodo operaterji višali cene. Marsikateri kupec lahko odpove naročnino in gre drugam. Vzame nižji paket, če mu zadostuje, ukine TV ...

energetik ::

Točno tako, očitno je povprečni kupec tako trd, da cene lahko še višajo. Ko povprečni kupec ne bo več hotel toliko plačati in začel odpovedovati storitve, bodo znižali. Ampak povprečni kupec bo prej stradal, preden bo odpovedal tistih 300 TV programov.
vires in numeris

49106 ::

IHMO ima povprečen naročnik aneks.

ales85 ::

energetik je izjavil:

Točno tako, očitno je povprečni kupec tako trd, da cene lahko še višajo. Ko povprečni kupec ne bo več hotel toliko plačati in začel odpovedovati storitve, bodo znižali. Ampak povprečni kupec bo prej stradal, preden bo odpovedal tistih 300 TV programov.

Kako je to rešitev, ko pa eden za drugim višajo cene? Pač "zadnji" počaka nekaj mesecev, ampak na koncu imajo vsi višje cene.

energetik ::

Saj sem napisal, da ni rešitve, ker povprečni kupec ne odpoveduje storitev, tudi če se nenormalno dražijo. Očitno še ni dosežena ravnovesna cena.
Če bi npr. 50% folka totalno odpovedali storitve pri T-2 in nabavili HOT modem pa gledali vsebine na internetu, bi zanesljivo T-2 znižal cene.
vires in numeris

darck ::

Ampak A1 ima še vedno skoraj enkrat ceneje kakor T-2 ali Telekom pri A1 je paket z polno ceno 48 eur to je že ta nova cena stara je bila 45 eur in potem imaš pa popust za dobo enega leta,kar ti znese 20 eur na mesec. Jaz se bom pozanimal pri A1 kako je vse skupaj in kako hitrost bom imel saj pred T-2 sem imel Amis in sem z njim tudi bil zadovoljen in a ni A1 potem prevzel Amis.

mrTwelveTrees ::

Berem tukaj komentarje in se mi smeje.
Eni res mislijo da bodo dobili čisto enake storitve pri drugem operaterju za skoraj pol cene ? Ja ? Res ? Enake storitve ?
Bo nekdo rekel na to da rabi samo internet, pol ga pa vprašam zakaj je DO ZDAJ plačeval več in imel naročeno več kot rabi ?

PA še to, folku se RES ne da menjat operaterja vsako leto (1 leto pol naročnine pri A1) potem pa it spet nekam drugam za 2 leti, pol pa spet na A1.
Folk je sit tega in na to stavijo operaterji.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

PA še to, folku se RES ne da menjat operaterja vsako leto (1 leto pol naročnine pri A1) potem pa it spet nekam drugam za 2 leti, pol pa spet na A1.
Folk je sit tega in na to stavijo operaterji.

Pri meni to stavo zmeraj izgubijo. Iz principa. Ker ne vem zakaj bi nekdo, ki je nekje 3-4 leta, moral plačevat več kot nekdo na novo.

misek ::

mrTwelveTrees je izjavil:

PA še to, folku se RES ne da menjat operaterja vsako leto (1 leto pol naročnine pri A1) potem pa it spet nekam drugam za 2 leti, pol pa spet na A1.
Saj veš da marsikdaj ta možnost sploh ni na voljo? Nimamo vsi pred vrati vse operaterje, ki omogočajo vsaj približno podobne storitve.

darck ::

Ja jaz nimam optike in recimo da bi jo imel potem bi se zadovoljil tudi z tem kar imam samo,da pa plačujem isto kot da imam optiko in za ceno okrog 90 eur po novem to je pa preveč.

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Premalo. Še je treba ožemati.
Saj so to tukaj gori eni zagovarjali. Naj se pa še za denarnice primejo (da ne bodo samo govorili).


Redno zagovarja oderuske cene, zakn bi blotu drugače?

FoxKnox ::

Ja, a gigabitne hitrosti na optiki so pa kar iz neba padle ? Je treba mal investirat in posodabljat, ane.Pa proplus tudi vsako leto zahteva več za poptv pa kanal a in razni športni in filmski kanali tudi. Je pa svinarija, da nekdo z hitrostjo 10\2 po bakru plačuje isto kot na optiki za 200\50.

mzakelj ::

Ah za 4 tv-je + giga /100 dam pri T-2 20€ na mesec. Beat this :))

darck ::

Evo koliko jaz plačujem za povezavo preko ADSL in hitrostjo kakršna je.
Sem že študiral da bi si izbral brezžično povezavo in namontiram še zunaj anteno tak bi imel vsaj višjo hitrost interneta.

 račun

račun



 hitrost

hitrost

OldSkul ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Berem tukaj komentarje in se mi smeje.
Eni res mislijo da bodo dobili čisto enake storitve pri drugem operaterju za skoraj pol cene ? Ja ? Res ? Enake storitve ?
Bo nekdo rekel na to da rabi samo internet, pol ga pa vprašam zakaj je DO ZDAJ plačeval več in imel naročeno več kot rabi ?

PA še to, folku se RES ne da menjat operaterja vsako leto (1 leto pol naročnine pri A1) potem pa it spet nekam drugam za 2 leti, pol pa spet na A1.
Folk je sit tega in na to stavijo operaterji.


Se strinjam. A1 storitev je ustrezna ceni. No vsaj to, če bi računali isto kot T-2, to bi bila šele zajebancija. T-2 nudi cel komplet (od servisa, multicasta do TV aplikacij), ni pa poceni.

ales85 ::

FoxKnox je izjavil:

Ja, a gigabitne hitrosti na optiki so pa kar iz neba padle ? Je treba mal investirat in posodabljat, ane.Pa proplus tudi vsako leto zahteva več za poptv pa kanal a in razni športni in filmski kanali tudi. Je pa svinarija, da nekdo z hitrostjo 10\2 po bakru plačuje isto kot na optiki za 200\50.

To je pač cena tehnologije, nobena svinjarija.

darck je izjavil:

Ampak A1 ima še vedno skoraj enkrat ceneje kakor T-2 ali Telekom pri A1 je paket z polno ceno 48 eur to je že ta nova cena stara je bila 45 eur in potem imaš pa popust za dobo enega leta,kar ti znese 20 eur na mesec. Jaz se bom pozanimal pri A1 kako je vse skupaj in kako hitrost bom imel saj pred T-2 sem imel Amis in sem z njim tudi bil zadovoljen in a ni A1 potem prevzel Amis.

Kar napiši katere pakete primerjaš pri obeh, pa bomo videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

c3p0 ::

Če ne buljiš v TV, si lahko čisto wireless, pogledal tulikom in imam 200GB/mesec free, zunaj so neki jumboti z neomejenimi prenosi (nisem bral fine printa).

S tem si še torrente privoščim, ni pa sile pri teh par ogleda vrednih zadevah.. In gre 50€ stran. Če bi to počeli masovno... pa še brez poop-a ne gre...

49106 je izjavil:

IHMO ima povprečen naročnik aneks.


Ki ga lahko brez kazni prekine ob takih spremembah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Utk ::

Jaz ne vem zakaj se več ne uporablja kaj takega:

Gregor P ::

c3p0 je izjavil:

Če bi to počeli masovno...
... bi se potem zelo hitro spremenili pogoji uporabe8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darck ::

ales85 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ja, a gigabitne hitrosti na optiki so pa kar iz neba padle ? Je treba mal investirat in posodabljat, ane.Pa proplus tudi vsako leto zahteva več za poptv pa kanal a in razni športni in filmski kanali tudi. Je pa svinarija, da nekdo z hitrostjo 10\2 po bakru plačuje isto kot na optiki za 200\50.

To je pač cena tehnologije, nobena svinjarija.

darck je izjavil:

Ampak A1 ima še vedno skoraj enkrat ceneje kakor T-2 ali Telekom pri A1 je paket z polno ceno 48 eur to je že ta nova cena stara je bila 45 eur in potem imaš pa popust za dobo enega leta,kar ti znese 20 eur na mesec. Jaz se bom pozanimal pri A1 kako je vse skupaj in kako hitrost bom imel saj pred T-2 sem imel Amis in sem z njim tudi bil zadovoljen in a ni A1 potem prevzel Amis.

Kar napiši katere pakete primerjaš pri obeh, pa bomo videli.



Evo pri A1 gledam za paket A1 Net + TV L kjer so vsi programi katere ponujajo in pri T-2 imam pa paket Oranžni diamant HBO.Pri A1 imaš celo že vključen VOYO kar pri T-2 tega ni.

 A1

A1

xseki ::

darck je izjavil:

Evo koliko jaz plačujem za povezavo preko ADSL in hitrostjo kakršna je.
Sem že študiral da bi si izbral brezžično povezavo in namontiram še zunaj anteno tak bi imel vsaj višjo hitrost interneta.

 račun

račun



 hitrost

hitrost


Jaz bi na tvojem mestu šel drugam. Mogoče A1. 70€ na mesec za internet preko bakra je res veliko. Hitrost bo verjetno enaka pri vseh operaterjih ker je to verjetno maksimalna hitrost linije. Jaz mam 7/1 linijo na bakru, 5km od centrale, hitreje ne gre. Optika verjetno drugo leto če Rune začne kopat čez nekaj tednov..

Horas ::

nič takega meni se dvigne samo za euro pa pol. saj smo dobili obvestila po sms in mejlu od t2.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

darck ::

oranžni diamant paket so podražili za 5 eur ostale pakete pa ne omemba vrednih 2 eur ali manj

Utk ::

darck je izjavil:

oranžni diamant paket so podražili za 5 eur ostale pakete pa ne omemba vrednih 2 eur ali manj

Zgleda da bolj slabo bereš...potem pa taki jokajo nad "drobnim tiskom".

bozicek ::

c3p0 je izjavil:

Če ne buljiš v TV, si lahko čisto wireless, pogledal tulikom in imam 200GB/mesec free, zunaj so neki jumboti z neomejenimi prenosi (nisem bral fine printa).

S tem si še torrente privoščim, ni pa sile pri teh par ogleda vrednih zadevah.. In gre 50€ stran. Če bi to počeli masovno... pa še brez poop-a ne gre...

49106 je izjavil:

IHMO ima povprečen naročnik aneks.


Ki ga lahko brez kazni prekine ob takih spremembah.


Ampak mora doplačati razliko za aneks

In to ima skoraj več kot polovica naročnikov...
Hudiča še celo več bi rekel..

In na to stavijo tudi operaterji

Ti resno misliš da bo nekdo prekinil aneks in odšel drugam zaradi 5 evrov, doplačal pa 400€ za aneks
Darila letos samo za poredne

LuGi ::

Od objave obvestila o spremembah do dne uveljavitve 1. 7. 2022 imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa, če ravnajo v skladu s 129. členom ZEKom-1, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Naročnik, ki to pravico uveljavlja in je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo operaterju povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme, in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, operater pa mu bo vrnil kupnino. Pravica do odstopa ne vpliva na zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter na izpolnitev drugih pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov.

darck ::

Utk je izjavil:

darck je izjavil:

oranžni diamant paket so podražili za 5 eur ostale pakete pa ne omemba vrednih 2 eur ali manj

Zgleda da bolj slabo bereš...potem pa taki jokajo nad "drobnim tiskom".



Zakaj slabo berem danes sem videl že objavljen članek in sedaj šel poiskat na njihovo stran kjer je vse objavljeno.
https://www.t-2.net/sprememba-cen-1-jul...

 T-2 nove cene

T-2 nove cene

janezvalva ::

Tudi Telemach in T-2 dražita pakete

kurbe
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

darck ::

janezvalva je izjavil:

Tudi Telemach in T-2 dražita pakete

kurbe



Saj telekom bo tudi samo sedaj bo še počakal,če bi dobil kakšnega več uporabnika.

ales85 ::

Gregor P je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Če bi to počeli masovno...
... bi se potem zelo hitro spremenili pogoji uporabe8-)

Najbrž bi morali prej spremeniti še zakonodajo...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi Telemach in T-2 dražita pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813975 (5817) _Denny_
»

A1 bo prvi dražil pakete

Oddelek: Novice / Ostale najave
4513599 (8168) Ganon
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568526 (55972) Cruz
»

Brezplačni pogovori ta vikend

Oddelek: Mobilne tehnologije
252676 (2097) Zeberdee

Več podobnih tem