» »

Priklop mikrofona na prenosnik

Priklop mikrofona na prenosnik

Bye ::

Rabim priključiti XLR mikrofon na prenosnik. Bo integrirani avdio čip zadostoval potrebam? Ali naj nabavim še avdio vmesnik oziroma zunanjo zvočno kartico? Prosim za konkretne nasvete. Vnaprej se zahvaljujem takšnim.

kriptobog ::

Zunanjo zvočno kartico. Ali pa nabavi usb mikrofon. Če je kak vokalni mikrofon je po vsej verjetnosti kondenzatorski in bo potreboval napajanje

TheBlueOne ::

Vmesnik. Od osnovnih ti priporocam dvoje:

- Steinberg ur12, pride z osnovno licenco za Cubase
- Scarlet Solo, pride z osnovnim Abletonom

Kot mikrofon, ce ga se nimas, priporocam Rode n1a. Seveda, ce je za vokal.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Mikrofon že imam, gre se za vokalni tip. Sennheiser e 845 S.

TheBlueOne ::

Ta menda ne potrebuje Phantompower, tako, da imas vec opcij. Bi pa na tvojem mestu vseeno izbral eno od dveh opcij, ki jih priporocam.

Drugace ce lahko mikrofon se vrnes bos verjetno imel dosti boljse rezultate z Rode n1a. Sta menda skoraj podobno draga. Rode n1a + ena od nastetih opcij sta splosno znana kot domac poceni studijo na profi kakovosti. Tvoj mikrofon je manj za vokal in bolj za vokal + instrument, kaj glasnega itn.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Ja lej, tale Sennheiser sem dobil za darilo, bil je okoli 90 eur, ne morem ga vrniti. Če ga prodam, pa se mi verjetno ne splača. Rode je 160+ eur, tako da nista glih primerljiva po ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

TheBlueOne ::

Kaj tocno bos snemal? Zna biti, da bi bila optimum kombinacija oba mikrofona. Tvoj recimo na kitaro, za vokal pa n1a. Potem gledas Steinberg ur22, ki ima dva vhoda ali pa naslednji Scarlet 2i2.

Pa ne pozabit, da z vsakim pride software. Ni za zanemarit...

Bye ::

Snemam vokal, za petje (na matrico).

TheBlueOne ::

Zna biti, da nimas ravno 100% optimalen mikrofon. Poglej si primerjave. Rode n1a je posebej dobro pretestiran. Ne vem pa kako si pri denarju, ampak tale skoraj profi setup te potem stane dobre 200EUR. Lahko b.p. prodajas posnetke, ce je prostor pridusen (brez odmevov).

Jaz ga imam ze vec let za moj hobi in dejansko ne vidim potrebe po nadgrajevanju. Pa smo imelu dosti drazje, ki so se prepogosto obnesli slabse. Jaz imam Rode n1a+ Steinberg UR12. Mi je morda malo zal, da nisem vzel Scarlett, ker je za Ableton vec tutorialov.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Bye je izjavil:

Snemam vokal, za petje (na matrico).


To definitivno vzami zunanjo zvočno. Steinbergova, kot je že nekdo predlagal je super, pa še Cubase imaš zraven. Omenjeni mikrofon pa tudi ni slab za začetek. Ni ravno za studio, ampak ni pa spet slab.

TheBlueOne ::

kriptobog je izjavil:

Omenjeni mikrofon pa tudi ni slab za začetek. Ni ravno za studio, ampak ni pa spet slab.


Si mislim, da kar otezi, ker verjetno dosti prilagajas, da ne niha. Skoda casa, ker je Rode tako poceni. :)

Bye ::

Potem najboljše, da ga prodam?

TheBlueOne ::

Bye je izjavil:

Potem najboljše, da ga prodam?



Verjetno. Oziroma narocis komplet Rode + Steinberg ali Rode + Scarrlet in primerjas preden prodas. Je fino poznati razlike. Thomman, Amazon in verjetno tudi slovenski trgovci ne tezijo ce kaj vrnes. Bos pa 99% sigurno ostal na Rode + eden od nastetih. :) Ze software je kar velik plus.

Bye ::

Hvala vsem!

kriptobog ::

TheBlueOne je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Omenjeni mikrofon pa tudi ni slab za začetek. Ni ravno za studio, ampak ni pa spet slab.


Si mislim, da kar otezi, ker verjetno dosti prilagajas, da ne niha. Skoda casa, ker je Rode tako poceni. :)


Najprej naj sploh proba pa bo videl. Če bo potreboval več lahko še vedno kupi.

TheBlueOne ::

kriptobog je izjavil:



Najprej naj sploh proba pa bo videl. Če bo potreboval več lahko še vedno kupi.


Sej to sem predlagal. Z razliko da takoj vzame se nov mic in primerja. Vrnes tako ali tako b.p..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potrebujem program za snemanje vokalov

Oddelek: Pomoč in nasveti
454622 (3647) Ijus
»

Ideje za domač studio za petje

Oddelek: Sedem umetnosti
161098 (681) c3p0
»

Kako snemati video za YT?

Oddelek: Zvok in slika
5834 (613) TheBlueOne
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123219 (673) midiboss
»

Oprema za snemanje vokala

Oddelek: Zvok in slika
341871 (1315) AtaStrudl

Več podobnih tem