» »

Kako snemati video za YT?

Kako snemati video za YT?

sebavet ::

Zanima me kakšno minimalno konfiguracijo predlagate za audio snemanje YT videa? Za sliko bi bil dovolj pametni telefon, kaj pa za zvok? V kakšnem cenovnem razredu se najdejo mikrofoni, ki so sprejemljivi za snemanje glasu osebe? Hvala.

bluefish ::

TheBlueOne ::

Mi imamo za vokale RODE nt1a, je bil s stojalom na thomann.de 160€. Prikljucen je na Steinberg UR12, s slednjim dobis se licenco za Cubase. Kakovost je boljsa, kot smo jo imeli v lokalnem radiu, kjer imajo AKGjeve mikrofone nekoliko visjega ranga. Imas pa ta mikrofon direktno pred sabo, tako da ni za kjer noces, da je mikrofon v kadru.

Kar se tice kamere pa so telelfoni ze zelo OK, potem verjetno sledi zrcalorefleksni fotoaparat, potem se level up nameske kamere.

jakan123 ::

Za zvok imam t.bone SC500. Odlična zadeva za ta denar, in ima vgrajeno zvočno kartico,tako da ga priklopiš kar na USB.
https://www.thomann.de/intl/si/the_t.bo...

Za video sem imel včasih Canon G7x mark II, potem sem pa lani zamenjal za Nikon D5600. Menjal sem zaradi fotograifje, ne zaradi snemanja videa ;) Načeloma je za video telefon čisto ok. Kupiš stativ in akcija.

mulc007 ::

Za začetek uporabi obstoječi telefon. Mikrofon ki ga priključiš nanj stane par evrov.
Potem boš pa videl če kakovost zadošča tvojim potrebam in če ne, na kaj boš pozoren pri nakupu boljših naprav.

TheBlueOne ::

Odvisno kaj hoce. Ce audio ne stima skoraj garant nimas ogledov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123225 (679) midiboss
»

ozvočenje, pomoč

Oddelek: Zvok in slika
152653 (1686) znamovsi
»

Oprema za snemanje vokala

Oddelek: Zvok in slika
341873 (1317) AtaStrudl
»

nakup studijskega mikrofona ter zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
71067 (958) legice
»

dslr in zajem videa

Oddelek: Zvok in slika
222418 (2011) M-XXXX

Več podobnih tem