» »

Priklop starega diska v nov računalnik

Priklop starega diska v nov računalnik

CrazyJack ::

Torej vsa zadeva je takšna!!!
Ko priklopim stari disk 2,1 GB na plato QD7X/400A, (tehnični priklop je pravilen, saj je vse barvno označeno in celo na konektorjih piše kam gre kam, tako da to je sigurno pravilno) mi na zaslonu noče prebrait diska oziroma celo zahteva, da vstavim nov disk. Ko pa pritisnem enter pa se mi pojavi napis DISK BOOT FAILURE in še neki....nimam pojma kwa za hudiča bi bilo narobe in zakaj ne morem uporabljati starega dika na novem računalniku, konfiguracija ATHLON 2500, 256 RAM...

...mogoče zaradi tega, ker na starem disku uporabljam WIN95 ? Nevem, na starem computerju vse lepo deluje (P233 MMX, 32 RAM....)

Hvala....:'( :'( :\

Dead_Eye ::

ti ga sploh zazna v biosu? si ga priklopu na svoj IDE al skupaj s cdromom,...
The one and only

Darko ::

Pravilno si priklopil IDE kabel in napajanje. Si nastavil jumperje za Master/Slave?.
V BIOS-u nastavi avtomatsko zaznavanje diskov in preveri, če ga je našel. Če ga imaš v BIOSU, lahko v DOS-u s programom FDISK preveriš še particije in logične pogone.

LP Darko

CrazyJack ::

Tako je, v biosu zazna oba diska in tudi jumperje sem pravilno nastavil, le FDISKA se nisem probal

boštjan ::

mogoče zaradi tega, ker na starem disku uporabljam WIN95 ?

mislim da bo kar zarad tega.a maš mogoče še kaki novi diska,pa pol iz njega bootaj winse in se ti bo manjši disk videl v winsih

perci ::

CrazyJack: Če te jst prav razumem bi ti rad uporabljal kar isti os še iz prejšnjega diska? Če je tko, potem boš razočaran, ker to ni mogoče.

Če bi pa samo rad uporabljal stari disk za podatke, ga moras pa priklopit kot sužnja disku na katerem imaš novi os ali pa na sekundarni kontroler.

Drugač pa niso problem windowsi, ampak čisto druga arhitektura matične plošče.

CrazyJack ::

Perci, mislim da imaš prav!!!

Na stari disk sem sedaj posnel WIN2000 in vsa zadeva se ni nič spremenila, kar pomeni, da gre za resnično drugo strukturo matične!! Zanimivo!!! Drugače sem pa z zagonsko disketo uspel priti na trdi disk, kjer pa nisem mogel skoraj nič početi saj skoraj vse deluje v WINDOWSIH..tako da mi ne ostane nič drugega kot nakup novega svežega diska!!

PS, katerega mi priporočate?? ( želim imeti od 40-60GB, cena pa od 10k-15k)

Drgač pa hvala vsem na vsetovanju!!

upirna ::

Jaz ti priporočam, da če že kupuješ, kupiš 2 diska in jih povežeš v 0, ker to se res full pozna. Mapš lahko 10GHz procesor, pa se bo manj poznalo. Katerega? Vzemi vsaj 80 GB disk z 8MB.

boštjan ::

PS, katerega mi priporočate?? ( želim imeti od 40-60GB, cena pa od 10k-15k)

tih in hiter,ga mam sam in dela v redu

Dr_M ::

upirna: a dej no klobasat.
clovk bi rad poceni disk, ne pa ksnga hudga raid clusterja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako namestiti pATA poleg sATA trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
7987 (863) Malcolm_Y
»

Zagonski disk kot drugi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71164 (1066) solatko
»

Priklop dodatnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
101929 (1852) crxman
»

Ali sta procesorja za v smeti?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101262 (993) umetnic
»

Nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
141077 (844) VASkO

Več podobnih tem