» »

Zaradi novih pravil prvi VPN-ji že zapuščajo Indijo

Zaradi novih pravil prvi VPN-ji že zapuščajo Indijo

Slo-Tech - ExpressVPN je prvi komercialni ponudnik navideznih zasebnih omrežij (VPN), ki ukinja svoje strežnike v Indiji. Podjetje, ki ima sedež na Britanskih deviških otokih, se je za to odločitev po lastnih navedbah odločilo zaradi nove indijske zakonodaje. Z enakimi ukrepi grozijo tudi drugi ponudniki VPN, denimo NordVPN.

Nova indijska zakonodaja bo začela veljati 27. junija in bo med drugim zahtevala, da ponudniki VPN shranjujejo vse podatke o svojih uporabnikih pet let. To vključuje imena, elektronske naslove in IP-naslove. Tudi drugi ponudniki spletnih storitev bi morali beležiti več in dlje. Ponudniki storitev v oblaku bi morali na primer shranjevati podatke svojih uporabnikov šest mesecev. Indijska vlada jo zagovarja z utemeljitvijo, da se bodo tako lažje borili proti prevarantom in drugim indijskim internetnim kriminalcem. A skupine za zaščito zasebnosti opozarjajo, da je zakonodaja bistveno strožja in zahteva skladiščenje več podatkov, kot je to sprejemljivo na Zahodu. S tem se Indija bolj približuje Kitajski kakor Zahodu.

Indijski minister za informacijske tehnologije Rajeev Chandrashekhar je po sprejemu zakonodaje ponudnike VPN opozoril, da ne bodo smeli več skrivati uporabnikov za anonimnostjo. Če ne bodo želeli spoštovati zakonodaje, bodo morali zapustiti državo. In to se je sedaj začelo dogajati. Indijskim uporabnikom bodo ponudili virtualne strežnike v Singapuru in Veliki Britaniji. ExpressVPN doslej ni shranjeval praktično nobenih podatkov o aktivnosti svojih uporabnikov, saj je vse ostajalo v RAM-u. To je tudi razlog, da ExpressVPN ne more spoštovati indijske zakonodaje.

13 komentarjev

Glugy ::

Kaj ti bo VPN če pa z uporabo le tega daješ še več podatkov kot pa če ga ne bi uporabljal. Mislm teli Indijci so pa tud mal ku-ku. Jim ni jasn koncept VPN-ov vidm. Ne razumejo zakaj se VPN-i uporabljajo. Dejansko bi lahko poenostavl zakon pa preprosto prepovedal VPN-e namest da se lepe delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jlpktnst ::

Zanimivo, da lahko random hekerji z neta sesuvajo te indijske call centre, lokalna policija pa ne? Več kot očitno je to samo pretenzija.

Unchancy ::

A niso tudi od RIMa pred leti ravno Indijci zahtevali full dostop? In ga tudi dobili.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

zee ::

V Indiji je večji problem širjenje laži po WhatsApp-u in socialnih omrežjih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

saveconsult ::

Se mi zdi da je od vseh komercialnih VPN-jev Mullvad najbolj optimalna izbira. Mogoče bi lahko dodali nekaj extra lokacij v primerjavi z ostalimi VPNji. Gledam https://vpnsites.com in ima "samo" 764 serverjev od teh večina rentanih od M247.

joze67 ::

Glugy je izjavil:

Jim ni jasn koncept VPN-ov vidm. Ne razumejo zakaj se VPN-i uporabljajo.
Mogoče razumejo, pa jim ni všeč.

gruntfürmich ::

mislim da se skoraj nobenemu tukaj niti ne sanja, kako 'modijeva' indija nadzira internet in kako preko svojega socialnega omrežja pere možgane ljudem ter jih nadzoruje. ne da se indija približuje kitajski; kitajska se lahko uči od indije!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

joze67 ::

Pomembno je seveda, da se vsaj pri nas (na Zahodu) ta omrežja in mediji nasploh ne uporabljajo za pranje možganov in smo svobodni, informirani in vse. Še laži preganjamo za narodov blagor!

gruntfürmich ::

še eden ki nima pojma kako Modi obvladuje internet in indijce. če bi vedel, ne bi stresal neumnosti in ga primerjal z nami... ampak glej, lažje je biti neveden kot pa se podučiti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Kako smo vsi pametni o Indiji, pri nas se pa tudi pripravlja internetna cenzura.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spura ::

gruntfürmich je izjavil:

mislim da se skoraj nobenemu tukaj niti ne sanja, kako 'modijeva' indija nadzira internet in kako preko svojega socialnega omrežja pere možgane ljudem ter jih nadzoruje. ne da se indija približuje kitajski; kitajska se lahko uči od indije!

Meni je zelo jasno, ubistvu sem presenecen kako malo se govori o tem, verjetno zato ker za razliko od kitajcev niso direktni sovrazniki americanov. Jasno je, da tukaj gre za mocno obvaldovanje javnega prostora s strani Modija.

Furbo je izjavil:

Kako smo vsi pametni o Indiji, pri nas se pa tudi pripravlja internetna cenzura.

Pri nas so ljudje nevesci tehnike "anonimno" kritizirali Olaja, pa je policija takoj nasla te uporabnike interneta.... se je takoj videlo kolk je povprecnez izpostavljen pregonu, ce drzava hoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

gruntfürmich ::

Spura je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

mislim da se skoraj nobenemu tukaj niti ne sanja, kako 'modijeva' indija nadzira internet in kako preko svojega socialnega omrežja pere možgane ljudem ter jih nadzoruje. ne da se indija približuje kitajski; kitajska se lahko uči od indije!
Meni je zelo jasno, ubistvu sem presenecen kako malo se govori o tem, verjetno zato ker za razliko od kitajcev niso direktni sovrazniki americanov. Jasno je, da tukaj gre za mocno obvaldovanje javnega prostora s strani Modija.

po mojem je to zaradi tega, ker se evropa zelo naslanja na indijo, da bi konkurirala kitajski ali ji nasprotovala. in zato se vse tiranije in izkoriščanja v indiji tolerirajo in ne kritizirajo.
ne vem pa če je v tem poslu skupaj z ameriko ali sama sklepa zavezništva z indijo.

v glavnem pa se mi zdi evropa kot neka stara prostitutka, ki želi indijo navleči nase, ko se je kitajska razvila, nam pokazala sredinec in šla svojo pot. izgleda da je evropi samo za kolonizacijo in izkoriščanje, ne glede na ceno. ko bo indija prišla k pameti in pokazala sredinec evropi, pa se bo evropa naslonila na afriko (če bo še prosta)...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

gruntfürmich je izjavil:

še eden ki nima pojma kako Modi obvladuje internet in indijce. če bi vedel, ne bi stresal neumnosti in ga primerjal z nami... ampak glej, lažje je biti neveden kot pa se podučiti.
Pa me poduči. Na hitro najdem, da ima po nekih indeksih (ki imajo svoje težave oz. namene) Indija status največje demokracije z napako (flawed), in je torej v družbi ZDA. Pa spravili so se na šifriranje, kot EK. Naprej ... pa čakam.
Razen če je lažje zabavljati...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deljeni Netflix račun (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8814530 (2645) Doew
»

Disney+

Oddelek: Pomoč in nasveti
254784 (2989) Bolf3nk
»

Rusija blokirala več ponudnikov VPN

Oddelek: Novice / NWO
174867 (3492) Prospekt
»

Katera VPN storitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6919852 (3820) zlozeka
»

VPN in Kitajska

Oddelek: Omrežja in internet
91652 (1232) neooo

Več podobnih tem