» »

Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikalizacijo?

Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikalizacijo?

1 2
3
4 5

Samael ::

tilen03 je izjavil:

ja ja ja metalci, obstajajo izjeme, govorim za povprečen metal komad.

Povsem iz radovednost, vkolikor ti je predmet debate blizu in vsaj nekaj podžanrov ne poznaš zgolj po imenu, kaj pa naj bi bil to, povprečen metal komad? :)
Samael != Samuel

FireSnake ::

@tilen03: Kot oboževalec Iztoka Mlakarja se samo delno strinjam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kuall ::

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ali so si vsaj kulturno in prostorsko zelo blizu, so dobre volje, se zaljubljajo mladi in se potem tudi poročijo in imajo otroke, se oblačijo v bolj ali manj enake obleke in svojo individualnost izražajo zlasti z izborom avtomobilov, v tem svetu pa je tradicionalne oblike religioznih praks tudi zamenjala novodobna duhovnost, ki jo zaznamuje zlasti zahteva, da ves čas razmišljamo in delujemo pozitivno. Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.



tole je en kup rasističnega sranja zavitega v nek vzvišen blef. moti ga pospravljenost. pogosto je tako, da so priseljenci še najbolj rasistični. tudi v zda je tako. ta rasizem pa napaja fovšija in občutek izključenosti iz družbe.

blay44 ::

tilen03 je izjavil:


Ce hoces nekaj obcutiti, pa se je poudarka na tekst boljse izogibati in it all in v instrumentalno glasbo, ker je tekst inferioren glasbenim vibracijam - z glasbenimi vibracijami lahko pokazes vec custev in obcutkov kot z jezikom.


Pri branju tele povedi se mi je utrnila misel:

Smisel življenja je jahanje oblakov
Pihanje v sonce in lomljenje korakov
Sanjanje parnika na modrem ogledalu
Piknik z mravljico in luknja v sandalu
Zadeli smo filozofijo v čelo
Našli smo bit okroglo in debelo
Se je skrivala na otoku sredi oceana
S sladoledom v roki vsa nasmejana
Kasneje je priznala da je že nekaj spila
In da sta z aristipom enega prej pokadila
Vseeno se ni zmedla in je še enkrat ponovila
Modri nasvet in plava navodila

FireSnake ::

Raje da ono:
je blo tam eno deeete
v svetu pubertete
je brez modrčka ležala
na brisači od tete

(pišem iz glave zato dopuščam možnost napak)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

kuall ::

z besedo brisača si se izdal, da si amaterrr
brisača je pregrda beseda za v pesem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Notnow ::

kuglvinkl je izjavil:

Samael je izjavil:

Ne vem, če je "ponuditi" prava beseda. Najbrž bi bilo potrebno urediti skrbništvo nad takšno osebo in nadaljnje s skrbnikom urejati kako od tu dalje. Te stvari vsekakor niso enostavne in bi jih bilo potrebno urejati od primera do primera.


Res sem mislil kot opcijo. Ce zelijo.

Se to, ne gre tu za Avsenike, pac pa sodobno narodno zabavno glasbo


Kaj pa sodobno pop glasbo?
Bi kar tako iz glave,ali ti mora tvoj "župnik" spisat kakšno idejo na to temo?

janezvalva ::

kuglvinkl je izjavil:


Bi morali mladi populaciji, ki poslusa narodno zabavno glasbo, omogociti deradikalizacijo?
Kaj pravte?


ja. in tebe bomo nastavili za glavnega inkvizitorja.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

michael32 ::

Edina glasba, ki je dokazano škodljiva za mlade je rap. V Ameriki je zaradi te glasbe v getih vsak dan ene par mrtvih.

FDV profesorji se pa res spoznajo na vse. Celo na govejo muziko in jih moti, zakaj ni pri Atomik Harmonik nobenega črnca. Tudi pri Siddharti ni nobenega črnca iz enakega razloga kot pri Atomik Harmonik. Ker smo na srečo še vedno dokaj evropska homogena družba. Konec koncev tudi med profesorji na FDV ni nobenega črnca, pa nam ne pride na misel, da bi ta argument metali FDV-ju, da je rasističen faks.

Zimonem ::

Problem teme je da se fokusira zgolj na glasbo. Razširimo temo še na hrano. Kdor je ajdove žgance z iocvirki je zrel za goli otok.

Samael ::

Zimonem je izjavil:

Problem teme je da se fokusira zgolj na glasbo. Razširimo temo še na hrano. Kdor je ajdove žgance z iocvirki je zrel za goli otok.

Povsem napačno si se lotil tega. Predlagam, da prvo najdemo konsenz o neki ustrezni lokaciji. Golega otoka pač nimamo. Po drugi strani pa jih najbrž tudi nihče ne želi v svojo okolico. Saj veš, civilna iniciativa, glas ljudstva, pa to ... Ne, ne, saj nimamo nič proti njim, ampak teh, ki jedo žgance z ocvirki med nami ne želimo!
Ko se nam bo uspelo dogovoriti o lokaciji bo potrebno dorečti še nekaj detajlov, da ne bo pol foruma skočilo v luft, češ lenuhi deportirani nam bodo kruha odžirali. In tako dalje.
Vidiš, zadeve nikakor niso preproste, tako da predlagam, da ne preskakuješ.
Samael != Samuel

Raptor F16 ::

michael32 je izjavil:

Edina glasba, ki je dokazano škodljiva za mlade je rap. V Ameriki je zaradi te glasbe v getih vsak dan ene par mrtvih.

FDV profesorji se pa res spoznajo na vse. Celo na govejo muziko in jih moti, zakaj ni pri Atomik Harmonik nobenega črnca. Tudi pri Siddharti ni nobenega črnca iz enakega razloga kot pri Atomik Harmonik. Ker smo na srečo še vedno dokaj evropska homogena družba. Konec koncev tudi med profesorji na FDV ni nobenega črnca, pa nam ne pride na misel, da bi ta argument metali FDV-ju, da je rasističen faks.



 Fifti cent

Fifti cent

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Levica ::

Slovenska narodna glasba je rasistična saj niman obenih manjšin v besedilu ne v videospotih ne v zasedbi ansablov.
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

link_up ::

kvinkl, kvinkl... :) ti, ti. Zakur hatmonko!
In and Out

Zimonem ::

Samael je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Problem teme je da se fokusira zgolj na glasbo. Razširimo temo še na hrano. Kdor je ajdove žgance z iocvirki je zrel za goli otok.

Povsem napačno si se lotil tega. Predlagam, da prvo najdemo konsenz o neki ustrezni lokaciji. Golega otoka pač nimamo. Po drugi strani pa jih najbrž tudi nihče ne želi v svojo okolico. Saj veš, civilna iniciativa, glas ljudstva, pa to ... Ne, ne, saj nimamo nič proti njim, ampak teh, ki jedo žgance z ocvirki med nami ne želimo!
Ko se nam bo uspelo dogovoriti o lokaciji bo potrebno dorečti še nekaj detajlov, da ne bo pol foruma skočilo v luft, češ lenuhi deportirani nam bodo kruha odžirali. In tako dalje.
Vidiš, zadeve nikakor niso preproste, tako da predlagam, da ne preskakuješ.

Zgolj zaradi dekadentne glasbe! Ob udarnih bi ga lahko aneksirali!

Kao da je Mediteran , domena Italijanov in Vikingov!kako priskuten komad. Harmonika kvari ljudi!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

FireSnake ::

Zimonem je izjavil:

Problem teme je da se fokusira zgolj na glasbo. Razširimo temo še na hrano. Kdor je ajdove žgance z iocvirki je zrel za goli otok.


Zadeva gre dlje: kdor pleše pri folklori je za odstrel.
In nenazadnje: kdor govori slovensko je za zažgat na grmadi.

In naš ekstremistični mod ni daleč od tega.

Za take je najbolje, da se (čim prej) izselijo in nam dajo mir!

Levica je izjavil:

Slovenska narodna glasba je rasistična saj niman obenih manjšin v besedilu ne v videospotih ne v zasedbi ansablov.


Zakaj lažeš:








Še je tega ....
(vem, da si trol, a slabo trolaš)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

sds ::

Se enkrat: narodnozabavna glasba je ekstremno koristen element v druzbi in nujno je, da se jo neguje in vzdrzuje.

Omogoca namrec zelo preprosto identifikacijo idiotov v druzbi, ne samo to, treba je sprovocirati modo, kjer si ljubitelje te zvrsti ropotanja, lepijo sliko goveda na celo.

To bo omogocalo zelo preprosto identifikacijo idiotov in preprecevalo tratenje casa na njih, hkrati pa obvarovalo nasa podjetja pred zaposlovanjem idiotov, jim onemogocalo priti do pomembnih funkcij, za katere je jasno, da jih ne zmorejo ipd.

10 let nazaj je zadoscalo iskati kaksen kriz ali ribo na avtomobilu, zdaj je postala situacija bolj kompleksna. Skratka, govejo muziko rabimo. Zato, da preprosto identificiramo govedarje.

Skratka, to glasbo rabimo. Ce samo pogledamo tole temo, se je kupe idiotov samoprijavilo, zbrises jim racune in znebili smo se glavne svojati iz slo-techa.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

m0LN4r ::

Mislim, ce ze:
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

sds ::

m0LN4r je izjavil:

Mislim, ce ze:


Btw, sem bil v Japonskih alpah (perfektura Niigata), dejansko tam smarnice rastejo, sem skoraj oci izgubil. In imajo kozolce, take proper, ki bi v Slovenceljstanu bili takoj zamenjani za avtohtone. Tako, da je cisto razumljivo, da jim je govedarski kretenizem malo blizu. Seveda pa niso ponotranjili slovenceljskega kretenizma - oz. bom raje rekel avstrijskega, goveja glasba nima nicesar skupnega z slovenstvom, pac uvozeno takrat, ko je bilo to se popularno v Avstriji. Danes je samo se kretensko.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

kuglvinkl ::

nirburu je izjavil:

Kuglvinkl, od vseh zmešanih levičarjev moram priznati, da si mi ti najbolj všeč.
Gluposti ki pišeš, so vsaj zabavne za kontemplirati.

Ta sestavek, recimo izda vse o tebi

kuglvinkl je izjavil:

In kdo me je napeljal na to misel - Stankovic. Pravi namrec tole

Podoba simbolnega imaginarija, ki v seštevku vseh teh elementov nastaja, je torej zelo konsistentna: gre za idealiziran svet, kjer ljudje živijo na podeželju ali malih mestih, se med seboj poznajo ali so si vsaj kulturno in prostorsko zelo blizu, so dobre volje, se zaljubljajo mladi in se potem tudi poročijo in imajo otroke, se oblačijo v bolj ali manj enake obleke in svojo individualnost izražajo zlasti z izborom avtomobilov, v tem svetu pa je tradicionalne oblike religioznih praks tudi zamenjala novodobna duhovnost, ki jo zaznamuje zlasti zahteva, da ves čas razmišljamo in delujemo pozitivno. Ključno pri vsem skupaj je, da je to okolje poudarjeno urejeno in to na vsaj dveh ravneh. Prva je materialna in zadeva podrobnost, da so vsi prostori in predmeti, ki jih vidimo oziroma o njih slišimo, brez izjeme čisti, pospravljeni, zlikani in podobno. Druga raven je nekoliko bolj abstraktna. Gre za dejstvo, da v obravnavanih skladbah in videospotih ni ničesar, kar bi kakorkoli zmotilo omenjeni idilični simbolni univerzum: ni velikih mest, ni rasnih, etničnih in spolnih manjšin, ni nekonvencionalnih ljubezenskih in življenjskih potekov, ni individualizma onkraj avtomobilov, ni subkultur, ni umazanije, vse je ? sa place, tako kot mora biti oziroma, povedano s priljubljeno slovensko besedo, pošlihtano.

Zimonem je izjavil:

Kvartopirce in modrijane? Ali turbo folk?


Najbrz, za Modrijane sem ze slisal pred nekaj casa.


Si nevizionarska dekadentna 1970+ generacija, ki je poslušala Videosex, Ribjo Čorbo, Floyde itd. z neurejenim življenjem in backgroundom in kot tak, ste zviška gledali na tradicionalni red in složnost, ki se je nekoč propagiral. Med pohanjem v Slogi ste gledali razne experimentalne prešvercane pizdarije iz zahodne avantgarde in se tolažili, da človek ne potrebuje zares očeta in mater v srečnem zakonu.

Glej, saj tudi meni ne diši vse kar opisuješ, ne gledam pa na to zviška. Fejk ali ne, je to baseload power civilizacije in ima svoje perkse. Daj razčisti najprej pri sebi in pospravi svojo prtljago. Ker rogovce toleriramo dokler ste tiho in pohaste v tri krasne. Ko začnete načenjati vrv družbe vas je bolje čimprej odrezati, da ne pademo še ostali v LGBT črno luknjo. Pardon the pun.

Če ti kaj ni jasno sem ti na voljo za obrazložitev.


Na to NZB ne gledam zviška, pač pa kot na zanimiv pojav. Sicer sem pa mlajši. Ne poham, nisem rogovec.

Utk je izjavil:

Me prav zanima, če obstaja podobna tema o rapu, v katerem je pa ponavadi vse narobe, droge, strelanje, itd.
Drugič, če je nekdo tolk proti neki zvrsti, pa ne mi rečt da ni, ampak da vas samo zanima učinek, samo zato, ker ta glasba prihaja od neke skupine, s katero nočete nič imet, čeprav so 80 procentno verjetno iz te skupine vaši starši ali stari starši, to več pove o vaši zaplankanosti kot o čem drugem. Lahko bi rekli še kakšno v vplivu te glasbe na te ljudi. Kakšno glasbo bi pa vi imeli na veselici, tudi če sred Ljubljane (menda so), ali pa na nekem rojstnem dnevu, kjer so tudi, pa ne samo, otroci. Pink floyde, metaliko?
Vsaka stvar ima svoj prostor in čas, edina ovira je vaša zaplankanost.
Nekaj bi radi govorili o progresivnosti, pa ne vidite, da je bila ta glasba na RTV praktično prepovedana tam do nekje leta 2000. Na valu 202 je še zmeraj, nimajo pa problema z recimo countrijem, ki je ista stvar, samo v drugem jeziku. Je ignoriranje najbolj razširjene zvrsti v državi progresivno? So res vsa besedila vseh drugih komadov bolj kvalitetna od vseh besedil narodnozabavnih? Pa ja de. Progresivno je, da sprejemaš vse, tudi če ti ni všeč, ne pa da kričiš kako nekaj ni kul, nočem, blabla.


Najdi najbolj poslušan komad v tem trenutku od sodobne NZB in prilepi besedilo. Bomo ugotovili, ali je besedilo presežno kot tako.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

FireSnake je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:


Good point! Ti poboji so v zahodnem svetu omejeni na US in nezmoznost zoperstaviti se NRAju. Tko da pri nas nikakor ne vidim te nevarnosti :).


Je fino glavo tiščat v pesek?

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

kuglvinkl je izjavil:


Nikakor ne sodijo v to skupino. Zmelkow so odlicni zajebanti, ostala dva pa ne poznam,


Potem pa ne blebeči o slovenski glasbi, ker si sam priznal, da je ne poznaš.

Tema se lahko zaklene!

kuglvinkl je izjavil:


Sori, sem pomotoma zaklenil.


??? Hito popravi napako!

tikitoki je izjavil:

Zanimivo, k so enovrsticne in nesmiselne povedi dovolj za odpiranje teme, ce si moderator.

Tukale se bom pa kar podpisal pod tvojo izjavo.
Zaklepale so se teme, ki so imele navedene. Blodnje moderatorja se pa tolerira.
Pa bi morali biti za zgled.


Ne utrujaj z zaklepanjem.

ginekk je izjavil:

Dojemanje glasbe je zelo subjektivno, zato je označit nekoga za "manjvrednega" ker posluša narodnjake, totalno idiotsko.

Prej govori o narcisistični naravi tistega ki označuje, kot karkoli drugega.

Pa potem isto velja če kdo recimo posluša španski flamenko ali pa ameriški delta bluz ali pa portugalski fado? Vse to je izvorno čisto narodna glasba.

Tudi med narodnjaki je ful razlike, od novodobnih turbo instant pop melodij, do dobro premišljenih in spisanih skladb.


Če misliš na mene, nikogar ne označujem za manj vrednega, celo tistega ne, ki posluša (in pozna) zgolj NZG.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

lynxslo5 je izjavil:

Mene pa zanima kakšno musko pa posluša moderator, ki je odprl to temo? Katera muska je za njega OK?


Sijajno, snobovska zvrst se ji reče, ki pa je zelo raznolika. Ta teden sem npr. začel s Sons of Kemet. Bog ve, s katero ga bom končal...

FireSnake je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

kuall je izjavil:

tema je tipična demonstracija mim vzvišenosti levakov, ki imajo druge za manjvredne in iz tega črpajo nek navdih zase - jaz sem pa boljši kot uni. to je tist pojav, ko 90% ljudi misli, da so obljši kot drugi, levaki pa še posebej trpijo za tem pojavom.
jaz poslušam vse, klasična muzka mi je zadnje čase precej dobra, pa tudi narodna, tudi balkanska, ne samo slo. pa rap, dost techno, rock. zame je bolj inteligenten un, ki je zmožen uživat v vseh zvrsteh kot pa un, ki celo življenje nabija eno in isto.


Tema je provokacija.


Jaz pa mislim, da tema ni provokacija. Iz pisanja moderatorja, ki je odprl to temo, se da sklepat, da Stankovića celo osebno pozna. Ljubljanski levičarji pač živijo v nekem svojem mehurčku in zviška gledajo na vse kar ne producirajo nevladne organizacije z Metelkove. Če bo Stanković in FDV rekel, da je narodnozabavna glasba nevarna, je to po novem prva božja zapoved in kdor v to dvomi je z njim nekaj narobe.

Stanković je o slovenski narodno zabavni glasbi napisal celo neko kvazi-znanstveno knjigo, ki je promoviral celo VAL 202 in to zvrst glasbe povezoval s fašizmom. Ko pa je dobil negativne rakcije od slovenske družbe, se je pa postavil v vlogo žrtve in v bran so se mu prikčakovano potavili maistream mediji kot je Mladina, Delo in RTV.


Lahko (na brzino) kak vir glede zadnjega odstavka.

Glede vzvišenosti: ko zdaj gledam nazaj imaš celo prav.

OP se pa naj zbudi, da bo kaj rekel (ura je pol dveh). Do polnoči ga ima čas srat po netu. Se sprašujem, kje je zaposlen, da ima čas ob polnoči sredi tedna viset na netu.
Sumim, da neke grozne produktivnosti ni od njega.


Sam se npr. zate prav nič ne sprašujem, au contraire - v celoti me boli k**** zate.

Notnow je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Samael je izjavil:

Ne vem, če je "ponuditi" prava beseda. Najbrž bi bilo potrebno urediti skrbništvo nad takšno osebo in nadaljnje s skrbnikom urejati kako od tu dalje. Te stvari vsekakor niso enostavne in bi jih bilo potrebno urejati od primera do primera.


Res sem mislil kot opcijo. Ce zelijo.

Se to, ne gre tu za Avsenike, pac pa sodobno narodno zabavno glasbo


Kaj pa sodobno pop glasbo?
Bi kar tako iz glave,ali ti mora tvoj "župnik" spisat kakšno idejo na to temo?


Govora je izključno o NZB.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

michael32 je izjavil:

Edina glasba, ki je dokazano škodljiva za mlade je rap. V Ameriki je zaradi te glasbe v getih vsak dan ene par mrtvih.

FDV profesorji se pa res spoznajo na vse. Celo na govejo muziko in jih moti, zakaj ni pri Atomik Harmonik nobenega črnca. Tudi pri Siddharti ni nobenega črnca iz enakega razloga kot pri Atomik Harmonik. Ker smo na srečo še vedno dokaj evropska homogena družba. Konec koncev tudi med profesorji na FDV ni nobenega črnca, pa nam ne pride na misel, da bi ta argument metali FDV-ju, da je rasističen faks.


kakšen edu link za prvo trditev?

Glede FDV profesorjev si zmišljuješ.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Sicer je pa več ali manj debata derailala, žal moram delat od jutra do večera, tako da ni blo časa usmerjat debato.

Skratka, ali so tisti, ki so hote izpostavljeni NZG, bolj dovzetni za trdorokce, ali ne? Ali pa če nekolk obrnemo - so/ste pripravljeni sprejemati drugačnost? LGBT++, Rog, Metelkova.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

https://www.newsweek.com/cannibal-corps...

Zgleda so metalci večji problem.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kuglvinkl ::

matic492 je izjavil:

https://www.newsweek.com/cannibal-corps...

Zgleda so metalci večji problem.


Model je muskontar.
Your focus determines your reallity

D3m ::

kuglvinkl je izjavil:

Sicer je pa več ali manj debata derailala, žal moram delat od jutra do večera, tako da ni blo časa usmerjat debato.

Skratka, ali so tisti, ki so hote izpostavljeni NZG, bolj dovzetni za trdorokce, ali ne? Ali pa če nekolk obrnemo - so/ste pripravljeni sprejemati drugačnost? LGBT++, Rog, Metelkova.


Nope.

Now....piss off.

Grem sluhat Slayerje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unchancy ::

kuglvinkl je izjavil:

Sicer je pa več ali manj debata derailala, žal moram delat od jutra do večera, tako da ni blo časa usmerjat debato.

Skratka, ali so tisti, ki so hote izpostavljeni NZG, bolj dovzetni za trdorokce, ali ne? Ali pa če nekolk obrnemo - so/ste pripravljeni sprejemati drugačnost? LGBT++, Rog, Metelkova.

Zanimivo bi bilo videti, koliko oboževalcev Tita in Putina posluša NZG. Dobro vprašanje.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Utk ::

Najdi najbolj poslušan komad v tem trenutku od sodobne NZB in prilepi besedilo. Bomo ugotovili, ali je besedilo presežno kot tako.

Ne vem katera je zdaj najbolj poslušana zabavna, ampak od vseh je zdaj najbolj poslušana tista, ko cel komad našteva komu vse reče fuck you. Težko si predstavljam, da je narodnozabavno besedilo lahko slabše.
Pa meni je tist komad čist ok, samo pravim, poslušat tisto in zviška gledat na narodnozabavno, je pa...zaplankano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

laser ::

Tukaj imaš malo več od, za kar si prosil.
Profesor in raziskovalec na FDV dr. Peter Stanković je pred časom razburil javnost s trditvijo na radiu, da obstaja nevarnost, da si bodo fašistične oziroma avtokratske sile v družbi poskusile nekako to glasbo prisvojiti. Tokrat je v oddaji intervju na RTV govoril o tej diskusiji v javnosti, pri tem pa je še izpostavil, da bi se morala slovenska narodnozabavna glasba za njeno večjo priljubljenostbtudi prek meja preoblikovati. "Na primer, če bi imeli temnopolte, če bi imeli kakšne 'čefurje', kakšne geje, jaz mislim, da bi lahko samo pridobila," je dejal Stanković.

Potem ko je prof. dr. Peter Stanković z ljubljanske fakultete za družbene vede na začetku januarja izdal znanstveno monografijo Simbolni imaginarij sodobne slovenske narodnozabavne glasbe, se je nanj vsul plaz očitkov in žalitev, saj so nekateri mnenja, da je slovensko narodnozabavno glasbo označil za fašistično.

kuglvinkl ::

Utk je izjavil:

Najdi najbolj poslušan komad v tem trenutku od sodobne NZB in prilepi besedilo. Bomo ugotovili, ali je besedilo presežno kot tako.

Ne vem katera je zdaj najbolj poslušana zabavna, ampak od vseh je zdaj najbolj poslušana tista, ko cel komad našteva komu vse reče fuck you. Težko si predstavljam, da je narodnozabavno besedilo lahko slabše.


si našel besedilo?

še enkrat, ne gledam zviška na nobeno zvrst. Ne gre za to.

laser je izjavil:

Tukaj imaš malo več od, za kar si prosil.
Profesor in raziskovalec na FDV dr. Peter Stanković je pred časom razburil javnost s trditvijo na radiu, da obstaja nevarnost, da si bodo fašistične oziroma avtokratske sile v družbi poskusile nekako to glasbo prisvojiti. Tokrat je v oddaji intervju na RTV govoril o tej diskusiji v javnosti, pri tem pa je še izpostavil, da bi se morala slovenska narodnozabavna glasba za njeno večjo priljubljenostbtudi prek meja preoblikovati. "Na primer, če bi imeli temnopolte, če bi imeli kakšne 'čefurje', kakšne geje, jaz mislim, da bi lahko samo pridobila," je dejal Stanković.

Potem ko je prof. dr. Peter Stanković z ljubljanske fakultete za družbene vede na začetku januarja izdal znanstveno monografijo Simbolni imaginarij sodobne slovenske narodnozabavne glasbe, se je nanj vsul plaz očitkov in žalitev, saj so nekateri mnenja, da je slovensko narodnozabavno glasbo označil za fašistično.


Da je NZG dobila prostor na RTV s povzpetjem desnega populizma je torej naključje?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Samael ::

matic492 je izjavil:

https://www.newsweek.com/cannibal-corps...

Zgleda so metalci večji problem.

Precej simpatičen band, ki se ne jemlje preveč resno. Ena velika zajebancija (čeprav inštrumente še kako obvladajo). V živo sem jih videl enih 5x - čeprav niso povsem my cup of a tea oz. mi DM z izjemo par starih bandov na splošno ni pretirano blizu.
Mimogrede, nastopili so tudi v Ace Venturi. Menda jih je želel Jim Carrey osebno.
Sicer pa saj lahko nalepiš karkoli. Milijon bandov, milijon čudi. Mogoče kakšen daljsi speech od Barneya Greenwaya (Napalm Death) o porastu neonacizma, mizoginije, itd ...? Al to ni tako interesantno?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Gregor P ::

Morda bi odprli še enako temo o smiselnosti nogometa >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Samael ::

Gregor P je izjavil:

Morda bi odprli še enako temo o smiselnosti nogometa >:D

Ti šment, a veš, da sploh ni slaba ideja. @kuglvinkl, akcija!
Samael != Samuel

D3m ::

Noooooooooooooo!!!!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

kuglvinkl je izjavil:

Da je NZG dobila prostor na RTV s povzpetjem desnega populizma je torej naključje?


Prostor na RTV je imela goveja muska vedno pod vsemi vladami. Mene bolj moti, da pravega rocka ni. Nobene oddaje z dobrimi rock komadi. Nas zapostavljate tako levi, kot desni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Samael ::

D3m je izjavil:

Grem sluhat Slayerje.

D3m je izjavil:

Noooooooooooooo!!!!!!

U, tale scream! Čisti Tom Araya! :D
Samael != Samuel

Utk ::

si našel besedilo?

Kaj bo eno besedilo dokazalo?

še enkrat, ne gledam zviška na nobeno zvrst. Ne gre za to.

Seveda gledaš zviška in samo za to se gre.

Da je NZG dobila prostor na RTV s povzpetjem desnega populizma je torej naključje?

Je. Morda pa ni naključje, da prišla na RTV skupaj z ostalim novodobnim sranjem. V začetku 90ih pač RTV ne bi ob 20h kazal dva tipa, ki se ližeta. Če imamo levi populizem od zmeraj, zakaj ne bi imeli še desnega? Razen tega, da en je kul, na drugega se pa gleda zviška.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

D3m ::

Samael je izjavil:

D3m je izjavil:

Grem sluhat Slayerje.

D3m je izjavil:

Noooooooooooooo!!!!!!

U, tale scream! Čisti Tom Araya! :D


Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life

Forced in like cattle, you run
Stripped of your life's worth
Human mice, for the Angel of Death
Four hundred thousand more to die

Angel of Death
Monarch to the kingdom of the dead

Sadistic, surgeon of demise
Sadist of the noblest blood
Destroying without mercy
To benefit the Aryan race

Surgery with no anesthesia
Feel the knife pierce you intensely
Inferior, no use to mankind
Strapped down, screaming out to die

Angel of Death
Monarch to the kingdom of the dead
Infamous butcher
Angel of Death

Pumped with fluid, inside your brain
Pressure in your skull begins pushing through your eyes
Burning flesh, drips away
Test of heat burns your skin, your mind starts to boil
Frigid cold, cracks your limbs

How long can you last in this frozen water burial?
Sewn together, joining heads
Just a matter of time 'til you rip yourselves apart
Millions laid out in their crowded tombs
Sickening ways to achieve the holocaust

Seas of blood, bury life
Smell your death as it burns deep inside of you
Abacinate, eyes that bleed
Praying for the end of your wide awake nightmare
Wings of pain reach out for you

His face of death staring down, your blood's running cold
Injecting cells, dying eyes
Feeding on the screams of the mutant he's creating
Pathetic harmless victims left to die
Rancid Angel of Death flying free

Angel of Death
Monarch to the kingdom of the dead
Infamous butcher
Angel of Death
Angel of Death
|HP EliteBook|R5 6650U|

Samael ::

D3m je izjavil:

...

Angel of Death
Monarch to the kingdom of the dead
Infamous butcher
Angel of Death
Angel of Death

Zdaj pa še Jihad (song) @ Wikipedia da bo malce balanced? :))
Samael != Samuel

D3m ::

I have witnessed your death, I've seen it many times
Your tortured screams, your decrypted little mind
A father's son with pathetic eyes that bleed
Twins in the end, begin and let the brothers fall

I will see you burned alive, screaming for your God
I will watch you die again for Him

God won't touch what I've done, He cries upon my feet
A privilege pain, beneath buried are your dead
On splintered bones, I walk sifting through the blood
Besieged in fear, await the coming of the God

I will watch you die again for Him

Blood is raining downward, the stain reflects the sun
Conquer divide within, terrorize the mind
I have seen the end, it's yours, rosary in hand
Your selfish flesh it melts, spilling from the sky

I will see you burned alive, screaming for your God
I will watch you die

This is God's war
God's war
This is God's war
God's war

War of holy principles
I'm seeking God's help in your destruction
Slit the throat of heathen man
And let his blood dilute the water, bury your dead

Fuck your God, erase His name
A lady weeps insane with sorrow
I'll take his towers from the world
You're fuckin' raped upon your deathbed

This is God's war
God's war
This is God's war
God's war
Fucking holy war

Be optimistic, happy, and calm
Show no fear or anxiety
Smile at the face of God
And your reward will be eternity
Holy warriors, your patience will be justified
Everything is for Him
You must not comfort the animal before you kill it
Strike as champions at the heart of the nonbelievers
Strike above the neck and at all extremities
For it's a point of no return for Almighty God
God will give victory to His faithful servant
When you reach ground zero, you will have killed the enemy
The great Satan (Satan, Satan...)
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

a to ste kaki verniki?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tilen03 ::

Metalska besedila so v cringe levelu tam-tam s hip hopom. Dobro, da se jih vsaj ne razume tako clean kot pri hip hopu :D Vedno ko poslusam kak hip hop komad si govorim "osredotoci se na ritem, osredotoci se na ritem", da ne poslusam vokala

Na prvem mestu pa itak NZG in pop

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Notnow ::

kuglvinkl je izjavil:

Utk je izjavil:

Najdi najbolj poslušan komad v tem trenutku od sodobne NZB in prilepi besedilo. Bomo ugotovili, ali je besedilo presežno kot tako.

Ne vem katera je zdaj najbolj poslušana zabavna, ampak od vseh je zdaj najbolj poslušana tista, ko cel komad našteva komu vse reče fuck you. Težko si predstavljam, da je narodnozabavno besedilo lahko slabše.


si našel besedilo?

še enkrat, ne gledam zviška na nobeno zvrst. Ne gre za to.

laser je izjavil:



Torej,tole je po tvoje hurr durr višek inteligence,in takšna besedila delujejo proti pranju možganov al kako? Če bi to poslušala mladina absolutno nebi bila dovzetna za propagando?
Black is tired
Black would like to make a statement
Black is tired
Black's eyes are vacant
Black's arms are leaden
Black's tongue cannot taste shit
Black's stomach cannot compress death
And black would like to state that black is not a beast of myth
To be slain in a fable

To,je pa novejša narodno ZABAVNA glasba...Kje točno,je zdaj eno boljše od drugega? uni tvoji kemeti jamrajo,modrijani pa kaj?

Mi mati rekla je: »Ne ogni se pijancev.
Boj se tistih, ki se lepijo kovancev,
saj sladke so oči le krinka za prevaro,
saj sladki so ljudje le krinka za barabo.«

Mi oče rekel je: »Krepko se stisne roka.
Tako pozdravi se gospoda in otroka.
Boj pa tistih se, trepljajo te po rami,
taki za uspeh še starše bi prodali.«

Kemeti imajo "resno" glasbo, pa takšno besedilo,na nivoju countrija,Modrijani so pa narodno ZABAVNA glasba.ZABAVNA!
Kemeti niso zabavni,pa imajo besedila podobna zabavni glasbi...wtf...

m0LN4r ::

sds je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mislim, ce ze:


Btw, sem bil v Japonskih alpah (perfektura Niigata), dejansko tam smarnice rastejo, sem skoraj oci izgubil. In imajo kozolce, take proper, ki bi v Slovenceljstanu bili takoj zamenjani za avtohtone. Tako, da je cisto razumljivo, da jim je govedarski kretenizem malo blizu. Seveda pa niso ponotranjili slovenceljskega kretenizma - oz. bom raje rekel avstrijskega, goveja glasba nima nicesar skupnega z slovenstvom, pac uvozeno takrat, ko je bilo to se popularno v Avstriji. Danes je samo se kretensko.

O tem res vem zelo malo. Sem pa bil na Starkbierfestu (mali Dult/oktoberfest nekaj takega) in so tam igrali eno narodno, ki je bila 100% nekaj kar sem ze slisal tudi prinas, celotna melodija je bila ista. Pa pizda se nisem mogel spomnit katera pesem je bla.
Sem tam nemcem razlagal, da to je neka nasa pesem skopirana.
Kaj je zdaj res?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Lahko so je skopirali oni, lahko so je skopirali naši. Sej tudi vse naše slavne popevke iz 60-70ih so bolj ali manj skopirane iz francoskih, angleških.

m0LN4r ::

To je blo nekaj, kaj slisis na kaksni gasilski veselici. Sem mislil, da je to nasa avtohtona roba, pol pa 1000km dalec slisim isto melodijo, sem bil zmeden, komplett.
Pa ko sem razlagal o harmonki, da je to slovenska znacilnost, potegnejo ven harmonke in zacnejo enake narodne spilat.

Od kod izvira ta tipicna, harmonkasta narodbnozabavna golica?

Oberkrainer izraz sem ze tudi slisal, ampak to ni to verjetno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gagatronix ::

Nakladanje o tem, kako je danes VSA glasba zanic in kako so samo osemdeseta imela dobro glasbo je navadna bedarija. Vedno je obstajala dobra glasba paralelno s slabo glasbo. Finta je v tem, da s staranjem postajamo manj fleksibilni kar se tice okusa za stvari in se bolj drzimo "good old tried and tested" zadev.

m0LN4r ::



Evo, pa to je 1:1 isto kot prinas.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska narodna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
213065 (2254) Semafor
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9814148 (12525) Machete
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12222378 (19579) Jerry000

Več podobnih tem