» »

IDE controlerji PROBLEM

IDE controlerji PROBLEM

novak71 ::

Ko sem preverjal v sistemu primarni in sekundarni IDE controler, sem ugotovil, da tam obstaja še tretji nekakšen SIS PCI MINI CONTROLER skozi katerega dejansko sedaj dela večji del ali celo kompletni računalnik. Kot sem že omenil je to nekakšen mini controler, ki izgleda nima dovolj pomnilnika tako, da se računalnik odziva zelo počasi. Najbolj se to opazi pri branju cd-roma ali pri zapisovanju cd-jev, kjer mi računalnik javlja nekakšne probleme z branjem ali shranjevanjem, skratka, ko sem stvar testiral v neru speed controli mi je ta amplituda branja padala namesto da bi rasla tako na cd-romu kot na writerju. Sicer pa je konfiguracija takšna 1800 MHz procesor celeron, 512 ddr ram(333), 52x cd-rom , pekač je 32/10/40 ...
Torej testi so pokazali hitrosti na obeh enotah nekje 10x branje, (Da ne pozabim vse je staro okoli dva meseca.
Kaj svetujete!!?
Boris

Tiger ::

A gonilnike za SiS chipset si naložil?

novak71 ::

Seveda sem naložil tudi te gonilnike že pri prvi nastavitvi plošče oziroma sistema in sem to tudi ponovil večkrat pa ni efekta.
Ravnokar pa mi je prijatelj rekel, da naj zamenjam kabel ta s katerim je povezan CD-RW, pa čeprav je čisto nov. Kaj ti misliš o tem ?
l.p.Boris

Tiger ::

Preveri, če imaš DMA nastavljen za cd-rom in writer.
V WinXP se pogleda:
Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager -> IDE ATA/ATAPI Controllers -> Secondary IDE Channel (dvoklik) -> Advanced Settings -> Pod Transfer Mode: DMA If available (za oba)

novak71 ::

Bom poskusil, ko pridem domov, ker sem sedaj v službi in jutri odpišem
Boris


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac Počasna peka??!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182068 (1664) bf4ed
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91619 (1359) rockeye
»

TEAC 40X (CD-540e)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171612 (1317) Han
»

IBM DTLA 305040

Oddelek: Pomoč in nasveti
7933 (777) Borci
»

Teac 40X pokanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
271579 (1361) ferjan

Več podobnih tem