» »

Testiranja na razgovoru za zaposlitev

Testiranja na razgovoru za zaposlitev

enemon ::

Kako gledate na testiranja v okviru razgovorov za zaposlitev? Se vam zdijo preizkusi znanj recimo iz Excela, programiranja itd. dober pokazatelj sposobnosti kandidata?

Precej kandidatov v preizkusih noče sodelovati, zlasti ko gre za primere homeworkov, ki vzamejo veliko časa. Kaj pa recimo, da pridete na razgovor in vas tam čaka nepričakovan test sposobnosti - kako reagirate? Je možno, da stres vpliva na rezultat takih testov?

SmolWhale ::

Hahahhahahahhaahha oba sta grda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

kuall ::

enemon je izjavil:

Kako gledate na testiranja v okviru razgovorov za zaposlitev? Se vam zdijo preizkusi znanj recimo iz Excela, programiranja itd. dober pokazatelj sposobnosti kandidata?

Precej kandidatov v preizkusih noče sodelovati, zlasti ko gre za primere homeworkov, ki vzamejo veliko časa. Kaj pa recimo, da pridete na razgovor in vas tam čaka nepričakovan test sposobnosti - kako reagirate? Je možno, da stres vpliva na rezultat takih testov?


Čist odvisno od testa do testa.
To je isto kot s filmi: taki, ki bazirajo na realnosti so super, taki, ki so teoretične pravljice so zanič.

kandidati, ki nočejo delati testa cel dan recimo: tak bi pri meni takoj odpadel, ker s tem pokaže lenobo in vzvišenost. ma odjebi.

stres ne bi smel vplivat, prej lenoba : če se ti ne da potem si slabši, če pa se ženeš in si malenkost pod stresom potem si odličen. razen če je stres posledica neznanja potem si slab, ampak tu je stres posledica, ne pa vzrok :D. načeloma pa stres izboljša kvaliteto dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

LukiYo ::

Za izkusene potrata casa. Jaz osebno bi pristal samo na konceptualno resevanje, ne pa fizicno izdeloval 10 podobnih funkcionalnosti, zastonj.

mr_chai ::

kuall je izjavil:

enemon je izjavil:

Kako gledate na testiranja v okviru razgovorov za zaposlitev? Se vam zdijo preizkusi znanj recimo iz Excela, programiranja itd. dober pokazatelj sposobnosti kandidata?

Precej kandidatov v preizkusih noče sodelovati, zlasti ko gre za primere homeworkov, ki vzamejo veliko časa. Kaj pa recimo, da pridete na razgovor in vas tam čaka nepričakovan test sposobnosti - kako reagirate? Je možno, da stres vpliva na rezultat takih testov?


Čist odvisno od testa do testa.
To je isto kot s filmi: taki, ki bazirajo na realnosti so super, taki, ki so teoretične pravljice so zanič.

kandidati, ki nočejo delati testa cel dan recimo: tak bi pri meni takoj odpadel, ker s tem pokaže lenobo in vzvišenost. ma odjebi.

stres ne bi smel vplivat, prej lenoba : če se ti ne da potem si slabši, če pa se ženeš in si malenkost pod stresom potem si odličen. razen če je stres posledica neznanja potem si slab, ampak tu je stres posledica, ne pa vzrok :D. načeloma pa stres izboljša kvaliteto dela.


Ja odjebe nj tud tak delodajalec, ker če si ti razvonjik ,ki ima za sabo nekaj kilometrine, potem si vroča žemljica na trgu in te vsi hočejo. Nimaš časa se ubadat z nekimi bedarijami. Tuki imaš mojo kodo, poglej če ti je kj všeč, lahk ose mal pogovorimo o tem kaj sem delal in to je to. Potem ti povem še koliko stanem. Če ti kaj ni všeč, prav, bom delal drugje. Vedno je dvosmerni dogovor.

Mato989 ::

kuall je izjavil:

enemon je izjavil:

Kako gledate na testiranja v okviru razgovorov za zaposlitev? Se vam zdijo preizkusi znanj recimo iz Excela, programiranja itd. dober pokazatelj sposobnosti kandidata?

Precej kandidatov v preizkusih noče sodelovati, zlasti ko gre za primere homeworkov, ki vzamejo veliko časa. Kaj pa recimo, da pridete na razgovor in vas tam čaka nepričakovan test sposobnosti - kako reagirate? Je možno, da stres vpliva na rezultat takih testov?


Čist odvisno od testa do testa.
To je isto kot s filmi: taki, ki bazirajo na realnosti so super, taki, ki so teoretične pravljice so zanič.

kandidati, ki nočejo delati testa cel dan recimo: tak bi pri meni takoj odpadel, ker s tem pokaže lenobo in vzvišenost. ma odjebi.

stres ne bi smel vplivat, prej lenoba : če se ti ne da potem si slabši, če pa se ženeš in si malenkost pod stresom potem si odličen. razen če je stres posledica neznanja potem si slab, ampak tu je stres posledica, ne pa vzrok :D. načeloma pa stres izboljša kvaliteto dela.


Fuck off... jaz sem v zadnjih 2 letih imel kar nekaj razgovorov... in mi pomolijo neke glupe teste za reševat s katerimi sem porabil nekaj 10 ur kumulativno.... samo zato da potem izvem da mi plača ni sprejemljiva... zdaj prvo vprašam koliko je plača če rečejo da se to po testih ponudi in ne povejo razpona vprašam koliko bodo plačali na uro za to reševanje če mi plača ne bo všeč?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

driver_x ::

Koliko pa je minimalna plača, ki bi jo sprejel?

Cupakabra123 ::

enemon je izjavil:

Kako gledate na testiranja v okviru razgovorov za zaposlitev? Se vam zdijo preizkusi znanj recimo iz Excela, programiranja itd. dober pokazatelj sposobnosti kandidata?

Precej kandidatov v preizkusih noče sodelovati, zlasti ko gre za primere homeworkov, ki vzamejo veliko časa. Kaj pa recimo, da pridete na razgovor in vas tam čaka nepričakovan test sposobnosti - kako reagirate? Je možno, da stres vpliva na rezultat takih testov?

Se obrnes in gres ven. Zaposlene testira samo Holob.

tony1 ::

To, da naj bi se teste reševalo 10 ur ali celo več dni se mi zdi nenavadno.

Če daš kandidata pred tablo, lahko v pol ure izveš ogromno. Če je človek izkušen in brihten se zelo hitro vidi.

Mato989 ::

tony1 je izjavil:

To, da naj bi se teste reševalo 10 ur ali celo več dni se mi zdi nenavadno.

Če daš kandidata pred tablo, lahko v pol ure izveš ogromno. Če je človek izkušen in brihten se zelo hitro vidi.



Jaz sem glih prejšnji teden dobil teste zaeno firmo za konzultanta delovno mesto... če bi želel v CRM/ERP platformi vse stopnje rešit kar sem dobil bi porabil FIX 10ur+ da sem prišel do 40% sem porabil cca 5,5h, ker če ne poznaš paltforme itak gledaš tutoriale itd... tudi če sem konceptualno zadevo lahko rešil v 1h sem za platformo in iskanej po njej porabil o ho ho

Sem tam rekel dovolj je, itak je bilo mišljeno da rešiš kolikor imaš želje volje znanja itd...

Pa je plača o kateri govorimo povprečna slo. plača... torej tam 1.900EUR-2.100EUR bruto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

ViperR ::

Za delovna mesta začetnika v priznanih podjetjih z visoko osnovno plačo in možnostmi napredovanja se mi zdi kar smiselno delat teste, saj je vsem v interesu dobiti čim boljšega kandidata, plus zagotovljeno imaš, da se bo veliko ljudi prijavilo.

Za izkušene se mi ne zdi smiselno. Verejtno lahko tak človek že pokaže, kaj zna, oziroma ugotoviš skozi pogovor.

Mato989 ::

ViperR je izjavil:

Za delovna mesta začetnika v priznanih podjetjih z visoko osnovno plačo in možnostmi napredovanja se mi zdi kar smiselno delat teste, saj je vsem v interesu dobiti čim boljšega kandidata, plus zagotovljeno imaš, da se bo veliko ljudi prijavilo.

Za izkušene se mi ne zdi smiselno. Verejtno lahko tak človek že pokaže, kaj zna, oziroma ugotoviš skozi pogovor.


Se strinjam, problem je da v Sloveniji ni delovnih mest začetnika z visoko osnovno plačo...

Mimogrede: Visoka osnovna plače zame se začne vse kar je nad 1,5x povprečne SLO plače... Takih delovnih mest skorajda ni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

enemon je izjavil:

Kako gledate na testiranja v okviru razgovorov za zaposlitev? Se vam zdijo preizkusi znanj recimo iz Excela, programiranja itd. dober pokazatelj sposobnosti kandidata?

Precej kandidatov v preizkusih noče sodelovati, zlasti ko gre za primere homeworkov, ki vzamejo veliko časa. Kaj pa recimo, da pridete na razgovor in vas tam čaka nepričakovan test sposobnosti - kako reagirate? Je možno, da stres vpliva na rezultat takih testov?


Stres sicer vedno vpliva na rezultat. Jaz sem takih testov dal dosti skozi. In jaz kot testiranec, do takih, ko smo testirali nove sodelavce.
Najprej osnovno:

Do eno šolsko uro, izjemoma 2 šolski uri je smiselno delati teste. Lepo je, če test napoveš, ni pa to nujno. "Domače naloge", "izzivi", kjer potrošiš en dan, do en teden je neprimerno. Imel sem primer npr. mojega sina, ko so mu dali nalogo za en teden. Kao izziv. No, to je oddelal in so ga pohvalili. In je dobil še en izziv, če se "ujamejo", tako za eno 10 dni dela.

Sem mu rekel, da jim najprej pošlje predračun, da plačajo teh teden dni dela, potem pa še teh 10 dni dela.

Utihnili so in se niso več javljali. To so delofehtalci in se jih je treba ogibati v loku.

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Fuck off... jaz sem v zadnjih 2 letih imel kar nekaj razgovorov... in mi pomolijo neke glupe teste za reševat s katerimi sem porabil nekaj 10 ur kumulativno.... samo zato da potem izvem da mi plača ni sprejemljiva... zdaj prvo vprašam koliko je plača če rečejo da se to po testih ponudi in ne povejo razpona vprašam koliko bodo plačali na uro za to reševanje če mi plača ne bo všeč?


No, to je pa drugo, kar sem doživel tudi pri enem znancu. Skratka prvi krog razgovorov, drugi krog, neki testi. V redu. Na direktno vprašanje o plači so se nekako izognili, češ to pride na koncu, ko so vsi testi skozi. Nato so si zmislili neko psihološko testiranje, kar je znanec porabil delovni dan. No, ko so pa prišli s plačo na dan, pa je to bila bagatela, manjša kot do tedaj.

To je brezveze. Nekje čisto v začetku 2. razgovora je potrebno plačilo razčistiti. Če drugo ne, razpon.

Tako iz izkušenj pa vem, da tisti, ki plačujejo slabo, to skrivajo kot kača noge.

c3p0 ::

Izziv je za max. kak delovni dan dela, če dobiš nalogo na mail in jo lahko v miru rešiš. Potem tako sledi neko testno obdobje, in če ti je nalogo kdo drug rešil, se bo to hitro ugotovilo.

On-site test pa kakšno uro.

Invictus ::

Izziv je max. eno uro...

Vse ostalo je brez zveze.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

ViperR je izjavil:

Za delovna mesta začetnika v priznanih podjetjih z visoko osnovno plačo in možnostmi napredovanja se mi zdi kar smiselno delat teste, saj je vsem v interesu dobiti čim boljšega kandidata, plus zagotovljeno imaš, da se bo veliko ljudi prijavilo.

Za izkušene se mi ne zdi smiselno. Verejtno lahko tak človek že pokaže, kaj zna, oziroma ugotoviš skozi pogovor.


Se strinjam, problem je da v Sloveniji ni delovnih mest začetnika z visoko osnovno plačo...

Mimogrede: Visoka osnovna plače zame se začne vse kar je nad 1,5x povprečne SLO plače... Takih delovnih mest skorajda ni.


Ne glej vse skozi denar in bo šlo lažje. Ja, začetniki pač nimajo visokih plač, ampak začetnik si samo prehoden čas, potem pa se začnejo plačila potencirat.

MIHAc27 ::

Raznih 1 urnih testov sem imel tudi sam kar nekaj. Tudi psiholoških... prav me ne motijo preveč. Zastopim, da iz CV-jev teško dobiš vse podatke.
Da bi pa 1 cel dan delal, zastonj, da vidimo, če se ujamemo (sploh če še o plači ne bi govorili)... bi sprejel le če bi bil zelo obupan in po možnosti edini kandidat na koncu (ne pa da nas je še 10-20).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje nalog podjetja na razgovorih? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10616090 (10060) techfreak :)
»

Kako se obnašati do arogantnega ''bodočega'' šefa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113257 (10720) MIHAc27
»

'talenti' na razgovorih za službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6112594 (8960) Isotropic
»

HERMES SoftLab - razgovor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14427986 (14483) Tr0n

Več podobnih tem