» »

Neznani klienti na WiFi za goste

Neznani klienti na WiFi za goste

Parkelj ::

Spostovani!

Bili smo dober teden na dopustu in sedaj sem pregledal stanje omrezja doma. Zaznal sem cudne kliente na WiFi-ju za goste (realiziran kot Unifi Guest HotSpot z strong passwordom - WPA). Pogledal sem MAC addresse in so sumljive. Kako naj interpretiram te kliente, kot poizkus vdora?

Screenshot: https://ibb.co/ZY0dpGm

Lp,
M.

harvey ::

Kako naj interpretiram te kliente, kot poizkus vdora?

Ne, kot poskus povezave, saj imaš za goste SSID. Če te pa skrbi, pa menjaj geslo, ni vse kar vdor.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrStein ::

Če so noter, potem ni poskus, ampak uspeli postopek. ;)

Koliko ljudem si povedal geslo? Če več kot trem, potem verjetno ve že celo naselje...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Bili smo dober teden na dopustu in sedaj sem pregledal stanje omrezja doma. Zaznal sem cudne kliente na WiFi-ju za goste (realiziran kot Unifi Guest HotSpot z strong passwordom - WPA). Pogledal sem MAC addresse in so sumljive. Kako naj interpretiram te kliente, kot poizkus vdora?

Screenshot: https://ibb.co/ZY0dpGm

Lp,
M.


WPA ali WPA2? WPA ima nekakšno ranljivost kolikor vem in ti lahko nekdo vdre not.

Parkelj ::

MrStein je izjavil:

Če so noter, potem ni poskus, ampak uspeli postopek. ;)

Koliko ljudem si povedal geslo? Če več kot trem, potem verjetno ve že celo naselje...


Ta network mam za oceta, mamo, par frendov ter za tasco in tasta, ko pridejo na obisk. Gesla si ne mores kar tak zapomniti saj je bil 64 chars long strong password. Zanima me predvsem, kot je razvidno iz screenshota, kaj je ta "ACOOLA"? Potem sem se pregledal promet, na vseh teh neznanih klientiv je bil zelo nizek promet, iz MAC-a adrese za "ACOOLA" (vendor finder page), nisem uspel izvedeti, vsaj za katerega proizvajalca gre. Bom menjal pac geslo ...

P.S.: V cem je razlika na Ubiquiti acess pointu, ce postavim klasicno wifi omrezje ali pa postavim guest hotspot? Slednje sem storil, in ali je mozno, da so se sicer prijavili v mrezo in dobili svoj IP preko DHCP-ja, vendar so obstali pri vnosu gesla?

Qcube je izjavil:

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Bili smo dober teden na dopustu in sedaj sem pregledal stanje omrezja doma. Zaznal sem cudne kliente na WiFi-ju za goste (realiziran kot Unifi Guest HotSpot z strong passwordom - WPA). Pogledal sem MAC addresse in so sumljive. Kako naj interpretiram te kliente, kot poizkus vdora?

Screenshot: https://ibb.co/ZY0dpGm

Lp,
M.


WPA ali WPA2? WPA ima nekakšno ranljivost kolikor vem in ti lahko nekdo vdre not.

WPA2 je protokol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parkelj ()

KuntaKinte ::

Kaj ni to telemachovo ločeno omrežje prav za ta namen,da se nanj lahko poveže vsak,ki ima telemach ?

Parkelj ::

KuntaKinte je izjavil:

Kaj ni to telemachovo ločeno omrežje prav za ta namen,da se nanj lahko poveže vsak,ki ima telemach ?

To je moj privat WiFi - lokalen - doma in nima veze z T-2 (ne Telemach, sem narocnik T-2) omrezjem direktne ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6661156 (9229) kremsnitka
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213678 (7836) ramiz?!
»

vspostavitev interneta v kampu

Oddelek: Omrežja in internet
223674 (2269) Otzi
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374795 (3730) blackbfm
»

Java v Linuxu hitrejša

Oddelek: Novice / Grafične kartice
275189 (3700) BlueRunner

Več podobnih tem