» »

[Ubuntu Server 20.04] backup - kloniranje?

[Ubuntu Server 20.04] backup - kloniranje?

stoneball ::

Zdravo,

V firmi imamo 6 Ubuntu serverjev in bi rad postavil backup protokol, da ko odletijo diski lahko postavim klon - restore sistema v čimkrajšem času. Googlam pa ne najdem ustrezne rešitve.

Vsak server ima svoje nastavitve od netplana do cronjob-ov skratka na vsakem serverju teče en kup servisov ali pa imajo sistemske nastavitve, ki bi jih rad ohranil. Na drugi strani so podatki - virtualke, docker containerji, custom shell, python skripte preko katerih imam zlepljeno firmo.

Najraje bi videl, če obstaja rešitev za live clone (hot clone) celotnega sistema. Posamezno backupiranje file sistema z vsemi ostalimi servisi in podatki je nočna mora orkestracije. Samo docker containerjev imamo toliko, da mi mrak na oči pade, ko pomislim kako oragnizirati backupe.

Gledal sem VMWare Planning Center, ki omogoča live hot cloning, samo itak, da ne so 2.2. onemogočili download.

Prosim za nasvet. Najbolj bi bil vesel open source rešitve, če takšna rešitev ne obstaja bomo nabavili.

c3p0 ::

Lahko kaj v stilu ZFS snapshotov in send/receive snapov.

stoneball ::

c3p0 je izjavil:

Lahko kaj v stilu ZFS snapshotov in send/receive snapov.


To bi bila super rešitev, samo en problem - vse imam na Ext4.

stoneball ::

Evo sem rešil. c3p0 si mi dal izhodišče za vrtanje naprej in sem naletel na veeam.com, imajo brezplačen Linux Agent, ki dela od bare metal backupa, do file backup nivoja. Sicer sem v brezplačni verziji omejen na 1 backup job na mašino, ampak to, da imam vse serverje na dnevnem nivoju backupirane na nivoju slike sistema je top. File backup nivo pa hendlam s custom skriptami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VM strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
537792 (5357) rostrum
»

DIY Backup namseto Google drive

Oddelek: Pomoč in nasveti
263391 (2405) Pahuljone
»

[docker] Poganjanje celotne virtual machine v dockerju

Oddelek: Operacijski sistemi
194634 (4058) c3p0
»

Gradnja/sestava diskovnega polja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15317438 (13770) levaky

Več podobnih tem