» »

Kje kupit tako baterijo?

Kje kupit tako baterijo?

Leko ::

Polnilna baterija, ki je bila v ročni svetilki. Baterijo sem verjetno skuril z neoriginalnim polnilcem, čeprav po spec. ni presegal tistega, kar piše na svetilki.
Kakorkoli, čeprav sama svetilka verjetno ni vredna vrednosti baterije katero bi rad zamenjal mi je všeč, priročna in jo imam v avto za vsak slučaj. Zato bi jo rad usposobil.
Prosim za kakšen uporaben link kje kupit tako baterijo. Sama "moč" v mAh (1000) mi ni pomembna lahko je tudi več. Bolj da ni neka jeftina, ki bo po 10 polnjenih vzela kaput in da samo polnjenje zdrži čim dalj, tudi v zimskih razmerah, ker jo imam v avtu celo zimo. Ta je bila zelo dobra in mi je res žal, da sem jo skuril oziroma sploh dal polnit, ker je zdržala celo zimo na minus, kolikor je bilo, samo sem rekel, da jo dam preventivno filat, na sedaj pa imam, ko nč nimam.

msms ::

Baterija je 18650, dobiš na Aliju, Litokala naj bi bile ok pa še poceni so.

https://www.aliexpress.com/item/3282152...

Leko ::

Hvala. Ja drgač vem, da je 18650, ker imam ene take že doma v enem prenosnem reflektorju, toda gor ni nič podano koliko ima mAh in bolj me skrbi za tistih 3.7V 3.7Wh kar piše na bateriji. Da je ne bi spet skuril.
Ne vem pa kaj to pomeni, ker se ne razumem na te stvari.

janezvalva ::

trgovina DELKO btc Emporium sever
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

krucymucy ::

Sicer pa je pravi naslov za baterije nkon.nl.
Tu sem kupoval vecje kolicine, posljejo pa tudi eno.

starfotr ::

Bemu, sem jezen, ko kdo predlaga aliex za baterije.

Ne.



Nkon je kul, drugače ima pa ebatt take z bms pri nas.

https://ebatt.si/en/205-18650


https://www.akumulator.si/katalog/584/1...

Morda tudi velog poleg delkota.

TheBlueOne ::

starfotr je izjavil:

Bemu, sem jezen, ko kdo predlaga aliex za baterije.

Ne.


Vecinoma so od tam. Ce narocis v EU verjetno samo se placas koga v verigi ali pa kupujes samo preko druge platforme od istih prodajalcev.

Lahko narocis tudi na ebay.de. Je pa menda tip baterije lg-mj1.

starfotr ::

Glej, epl ima tudi na Kitajskem tovarne in od tam pridejo izdelki.

Ravno tako nek oppo ali kaka druga xy firma dela na Kitajskem svoje izdelke.

Komu bolj zaupaš glede kakovosti? Prvemu ali drugemu?

Res se ne splača eksperimentirati s kitajci in tvegat kako katastrofo.

link_up ::

Delko, vzami Samsung.
In and Out

feryz ::

Na aliexpressu se naroči stvari, ki jih ne rabiš. Druge logike preprosto ni.

Da bi čakal zadevo, ki stane dva, tri evre, 2 meseca in več? Ziher, ja. Kot sem rekel, če jo res ne rabim, lahko čakam. Tudi neskončno.

link_up ::

feryz je izjavil:

Na aliexpressu se naroči stvari, ki jih ne rabiš. Druge logike preprosto ni.

Da bi čakal zadevo, ki stane dva, tri evre, 2 meseca in več? Ziher, ja. Kot sem rekel, če jo res ne rabim, lahko čakam. Tudi neskončno.


Na zalost je postalo tako ja. Tam se naroca za vnuke.
In and Out

rejven ::

kolk kdo rab al ne je druga tema, pri baterijah je problem drugje. Moraš dobro naštudirat, da nimaš kake pizdarije.
Tko, da nkon.nl je top, ali pa pri nas omenjeni ebatt v kolikor rabiš kaj met zlotano gor... Ostalo je tko tko...

Zimonem ::

starfotr je izjavil:

Glej, epl ima tudi na Kitajskem tovarne in od tam pridejo izdelki.

Ravno tako nek oppo ali kaka druga xy firma dela na Kitajskem svoje izdelke.

Komu bolj zaupaš glede kakovosti? Prvemu ali drugemu?

Res se ne splača eksperimentirati s kitajci in tvegat kako katastrofo.

Eh catl je največji proizvajalec litijevih baterij na svetu. Imajo kar dodelano tehnologijo in proizvodnjo. Bolj je problem dostava. https://technode.com/2022/02/08/catl-th...

G0zdar ::

Koliko pa pride poštnina na nkon.nl?

stara mama ::

Leko je izjavil:

Polnilna baterija, ki je bila v ročni svetilki. Baterijo sem verjetno skuril z neoriginalnim polnilcem, čeprav po spec. ni presegal tistega, kar piše na svetilki.
Kakorkoli, čeprav sama svetilka verjetno ni vredna vrednosti baterije katero bi rad zamenjal mi je všeč, priročna in jo imam v avto za vsak slučaj. Zato bi jo rad usposobil.
Prosim za kakšen uporaben link kje kupit tako baterijo. Sama "moč" v mAh (1000) mi ni pomembna lahko je tudi več. Bolj da ni neka jeftina, ki bo po 10 polnjenih vzela kaput in da samo polnjenje zdrži čim dalj, tudi v zimskih razmerah, ker jo imam v avtu celo zimo. Ta je bila zelo dobra in mi je res žal, da sem jo skuril oziroma sploh dal polnit, ker je zdržala celo zimo na minus, kolikor je bilo, samo sem rekel, da jo dam preventivno filat, na sedaj pa imam, ko nč nimam.


Baterije kakega starega prenosnika razdri in poberi ven zdrave celice.
Ali pa kakega vrtalnega stroja ipd (mora gor pisat li-ion).
Pa ne teh celic čisto spraznit, s tem jo ubiješ.

cerni ::

Js mam eno zalogo 18650 celic, pobranih iz crknjenih packov, potestiranih. LG MJ1, samsung ncr18650-35E,26J in podobne. Nekje 2000-3500mAh. Za discharge rate bi moral pa pogledati v specse. Kakšno ti dam. Ampak niso protected(!). Rabiš še BMS.

starfotr ::

Folk, kaj vam ni jasno.

On rabi GOTOV izdelek, z BMS. Ne pa da bo sam nekaj čaral.

Prvič, ne bo sam sestavil baterije in BMS-a skupaj!

Drugič, ne bo pobiral celic iz starih laptopv! In nato ponovil korak 1. Ali ste padli na glavo???

deco16 ::

Latop celice so lahk čist ok. BMS je tisti kater crkne oziroma reče po 500 ciklih ni več baterija dobra. Sem pobral tudi celice katere so bile vse v top kondiciji a baterija ni delala. Seveda odvisno koliko časa je baterija stala in če se niso celice preveč izpraznile. Je pa to riskantno seveda.

stara mama ::

starfotr je izjavil:

Folk, kaj vam ni jasno.

On rabi GOTOV izdelek, z BMS. Ne pa da bo sam nekaj čaral.

Prvič, ne bo sam sestavil baterije in BMS-a skupaj!

Drugič, ne bo pobiral celic iz starih laptopv! In nato ponovil korak 1. Ali ste padli na glavo???

Pa ti si res en star fotr, a je tok težk odpret iztrošeno baterijo pa ven odcvikat celico?
Pa ne rabi nobenga Battery Murdering Systema za eno ubogo lučko.

starfotr ::

Nima vsak doma spot mašine. Na primer SUNKKO 737G+. Tudi nima vsak doma rezervnih starih baterij. Ter volje, znanja in orodja, da to razre in reciklira. Se strinjam, da se da reciklirati celice, vendar ... beri prejšnje stavke.

In BMS je obvezna zadeva, tudi zgoraj pri original bateriji je BMS zraven.

stara mama ::

Spot welder?
Za eno celico ga ne grem niti iz škatle jemat, ne bit hecn no :))

link_up ::

lahko komot nalota gor...pac ni treba s 300C...

pazi na vzporedno napajanje pri menjavi, drugace bo bms flipnil bit in bos rabil master pass za reset.
In and Out

energetik ::

Glede na to, da jo je že uničil in da ne ve, kaj pomeni "3.7V 3.7Wh", so vsi ti nasveti o lotanju BMSja malce mimo...
Še dobro, da ni kaj zagorelo, ko jo je filal z "neoriginalnim polnilcem".
vires in numeris

Leko ::

Trenutno podrto do sem.


To bom že sam odlotal in zalotal nazaj skupaj. Kot rečeno imam doma že ene nove nerabljene baterije, ki sem jih dobil zraven reflektorja.

Po oznakah ne razberem njihovih specifikacij. Imam tudi eno staro baterijo od HP prenosnika ki za prenosnik ni bila več uporabna kaj je notri ne vem in tudi ne vem kako naj potem preverim če oz. katera od teh bi bila še uporabna.
Kot rečeno ali moram kupit ravno 3.7V ker večina je 3,6V in kaj je to 3.7Wh ali moram na to tudi kaj pazit.
In kaj so zgoraj na bateriji tisti konektorji da ni težava tam pa da je baterija dobra.
Sedaj sem baterije dal polnit še na original polnilec od reflektorja.

Čeprav sem baterijo od svetilke prejšni dan polnil par ur sedaj med polnenjem sveti rdeča, kot da je prazna. No po par minutah polnenja se je baterija prižgala. Mogoče je notri kakšno varnostno "stikalo" ki izklopi vse skupaj ob preveliki obremenitvi. Pri prejšnem neoriginalnem polnilcu je baterija postala malce vroča nič kritičnega je pa bilo zaznati manjši smrad. Vse je bilo pod nadzorom v prostoru kjer ni bilo nobene možnosti za kakršen koli vžig.
Sedaj polnim že par ur in se še vedno ni napolnilo?

link_up ::

@energetik res je.

@Leko...sicer te liion ne bodo hitro sle v luft, ampak smrad nikoli ni dober znak. Je smrdela elektronika ali plastika? Normalno je, da se napetost ustali po koncanem polnjenju.

Tisti cisto levi cip je manager in mora imeti konstantno napetost na sebi. :)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

darkz ::

poglej na https://www.outletshop.si/ ... mene je že velikokrat rešil :)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

energetik ::

Leko je izjavil:

Trenutno podrto do sem.


To bom že sam odlotal in zalotal nazaj skupaj. Kot rečeno imam doma že ene nove nerabljene baterije, ki sem jih dobil zraven reflektorja.

Po oznakah ne razberem njihovih specifikacij. Imam tudi eno staro baterijo od HP prenosnika ki za prenosnik ni bila več uporabna kaj je notri ne vem in tudi ne vem kako naj potem preverim če oz. katera od teh bi bila še uporabna.
Kot rečeno ali moram kupit ravno 3.7V ker večina je 3,6V in kaj je to 3.7Wh ali moram na to tudi kaj pazit.
In kaj so zgoraj na bateriji tisti konektorji da ni težava tam pa da je baterija dobra.
Sedaj sem baterije dal polnit še na original polnilec od reflektorja.

Čeprav sem baterijo od svetilke prejšni dan polnil par ur sedaj med polnenjem sveti rdeča, kot da je prazna. No po par minutah polnenja se je baterija prižgala. Mogoče je notri kakšno varnostno "stikalo" ki izklopi vse skupaj ob preveliki obremenitvi. Pri prejšnem neoriginalnem polnilcu je baterija postala malce vroča nič kritičnega je pa bilo zaznati manjši smrad. Vse je bilo pod nadzorom v prostoru kjer ni bilo nobene možnosti za kakršen koli vžig.
Sedaj polnim že par ur in se še vedno ni napolnilo?
Če boš to lahko sam prelotal, potem ni panike, pač to naredi.
Ali je "nova" baterija še dobra ali ni pa ne moremo vedeti na daljavo. Wh nimajo veze glede ustreznosti ali filanja, to samo pove, koliko kapacitete ima baterija in koliko časa ti bo luč svetila/baterija polnila. 3,6 ali 3,7V, načeloma nima veze, 18650 celice gredo večinoma do polne napetosti 4,2V.
Kakšne probleme imaš pa ti s polnilcem in ali je ustrezen pa tudi ne morem vedeti na daljavo, poslikaj podatke na polnilcu. Jasno med polnjenjem sveti rdeča, če se takrat baterija polni? Očitno še ni bila povsem polna, lahko da je počasen polnilec, sicer pa do 100% napolnitve za Li-ion traja vsaj kakih 90-120min. Li-ion se med polnjenjem ne bi smele segrevati, imaš ziher Li-ion polnilec? Da nimaš slučajno za NiMH celice?

link_up je izjavil:

Tisti cisto levi cip je manager in mora imeti konstantno napetost na sebi. :)
Po mojem ni tako kritično kot pri BMS od laptopa, ki se za stalno zaklene, če ostane brez napetosti. Take kot so na sliki ponavadi zbudiš z napetostjo na izhodni strani BMS. Velja npr. za BMS od telefona, sem ga že lotal na 18650 celico in je povsem uporaben.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

link_up ::

ja pri telefonih je verjetno to se legacy zaradi menjave baterij in predvsem zaradi zadostnosti enojne celice. Ne vem, ce so novi se zmeraj taki...gotovo pa bodo tudi tiste zaklepali oz. dali take, ki to podpirajo. Navsezadnje se gre za varnost. :)

ps: ampak ja, verjetno imas res prav, da na take preproste napajalne sisteme ne dajejo high-end ic-jev.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Leko ::

Stvar je taka, stoji pa tako.
Kot rečeno sem zadevo razstavil in kot je razvidno iz zgornje slike baterijo dal polnit V POLNILEC. Baterija oziroma svetilka se je "zbudila" in začela normalno delovat. Čeprav sem baterijo polnil V tem polnilcu par ur se ni napolnila oziroma se ni prižgala zelena lučka. Sploh ne vem, če se, čeprav ko izklopim kabel iz vtičnice se prižge zelena le med polnjenjem ne, če tudi ni not nič. No potem sem svetilko sestavil in zadeva deluje oz. sveti. Potem pa sem jo dal spet polnit preko original kabla "USB na svetilko" preko namiznega računalnika. Ta kabel je bil zraven v škatli, nobenega polnilca samo kabel. Po par urah 4-5h polnjenja(NA SVETILKI gori rdeča lučka, ki se ne ugasne oziroma prižge zelena) svetilka spet"crkne" in se ne prižge več.
V čem je težava. Glede na to da je s podiranjem in sestavljanjem kar nekaj dela se mi to ne da več delat bi pa rad vedel v čem je težava zakaj po polnjenju zadevo vrže ven čeprav je bila polnjena preko original kabla in preko pcja kjer sigurno ni previsoke napetosti?

deco16 ::

Težava je tisti čip oziroma BMS. Ko je prvič baterija padla pod določeno napetost se je zaklenil in sedaj nebo več polnilo.

dela ::

Ti je pomembno to USB polnjenje pri svetilki? Če ne, mogoče enostavno to samsung baterijo not daš in jo pač polniš na zunanjem polnilcu (USB pa mogoče zaliješ z vročim lepilom, če bo kak nevednež to v roke dobil), itak je ta baterija bolj kvalitetna od originalne in zna držaz 2-3x dlje. Načeloma nekega strašnega varovanja ene celice za svetilko ne rabiš, ker dost pod 3V LEDica ne prevaja več in se baterija ne prazni naprej, tako da je to dokaj varno, to vezje je samo zaradi polnjenja tam, se mi zdi.

Ali pa enostavno poglej na aliexpressu za kakšno nadomestno svetilko, tam so zelo ugodne in tudi kar solidne, za razliko od 18650 celic, ki so tam večinoma fake in slabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

No, razen če to vezje opravlja tudi nalogo driverja in gresta ti dve žički na golo LEDico, potem jo brez tega skuriš. Ampak na prvi pogled ne zdleda tako.

dela ::

Ta polnilec mi pa zgleda sumljive kvalitete, zelo pomembno je, da zanesljivo prekine pri 4.2 V. Za silo bo, če ga res nadziraš vedno in sproti napetost meriš. Imaš pa preverjene zadeve iz kitajske za par dolarjev, recimo liitokala lii-100, lii-202, lii-402, lii-500 itd. od par dolarjev naprej.

Vetrpiha ::

Greš v prvi vapeshop, ki ga najdeš in rečeš za polnilec in baterije. Hitreje ne gre.
Ah, polnilce so kar podražili, baterije imajo pa še vedno ok ceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Leko ::

deco16 je izjavil:

Težava je tisti čip oziroma BMS. Ko je prvič baterija padla pod določeno napetost se je zaklenil in sedaj nebo več polnilo.

Ali ta čip lahko odstranim in povežem brez tega čipa, kaj dela ta čip?


dela je izjavil:

Ti je pomembno to USB polnjenje pri svetilki? Če ne, mogoče enostavno to samsung baterijo not daš in jo pač polniš na zunanjem polnilcu (USB pa mogoče zaliješ z vročim lepilom, če bo kak nevednež to v roke dobil), itak je ta baterija bolj kvalitetna od originalne in zna držaz 2-3x dlje. Načeloma nekega strašnega varovanja ene celice za svetilko ne rabiš, ker dost pod 3V LEDica ne prevaja več in se baterija ne prazni naprej, tako da je to dokaj varno, to vezje je samo zaradi polnjenja tam, se mi zdi.

Ali pa enostavno poglej na aliexpressu za kakšno nadomestno svetilko, tam so zelo ugodne in tudi kar solidne, za razliko od 18650 celic, ki so tam večinoma fake in slabe.


Kako polnit mi ni pomembno. Toda priti do baterije pa je cela znanost. Če bi jo bilo enostavno vzet ven sploh ne bi bil problem.

dela je izjavil:

Ta polnilec mi pa zgleda sumljive kvalitete, ...


Polnilec ki je zgoraj na sliki je bil original zraven prenosnega reflektorja in dodatnih-rezervnih baterij in je namenjen samo za 18650 baterije tako da v tem ni problem. Problem nastane, ko priklopim polnilec ali sam usb kabel direkt na vhod svtilke. Ta po nekaj časa vrže ven očitno ta čip in svetilka ne deluje več. Ravno z tem polnilcem jo potem oživim.
Vem da sama svetilka ni vredna nič in mi ni problem kupit nove. Ta je bila kupljena kakšno leto nazaj mislim da v Hofru ali Lidlu. Sploh ne vem če sem jo kdaj uporabljal imam jo v avtu za vsak slučaj.
Se samo malo igram in bi jo rad usposobil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447464 (543) FireSnake
»

Baterijske celice (litij, vseh vrst), dobava, nakup ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15017185 (2952) stara mama
»

Scangrip Nova 5k se ne napolni do konca

Oddelek: Loža
10992 (646) OSA
»

Menjava baterijskega paketa nicd v liion 18650 na stari baterijski vrtalki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152492 (1556) espacious

Več podobnih tem