» »

A1 vs Telekom pokritost omrezja

A1 vs Telekom pokritost omrezja

2k22 ::

Kakšne so kaj vaše izkušnje dandanes v 2022?

Zadnjič sem bil v okolici Vrhnike, natančneje pri Starem Malnu in sem bil na A1 (bob) brez signala tam in sigurno še v radiju nekih 800m okoli, dokler nisem telefona prisilil v iskanje omrežja z vklopom in izklopom Airplane mode – nato je mukoma našlo 1 črtico Edge signala. Skratka, porazno za 2022.

Oseba, ki je bila zraven mene in ima Telekom, pa cel čas skoraj poln LTE signal!

WTF?! Ne rečem, če bi bil vsaj nek 2G signal ali karkoli na voljo, da pa si popolnoma brez signala v tako širokem radiju, medtem ko ima drug operater skoraj poln LTE signal pa je kratko malo blamaža, kar se mene tiče.
  • spremenilo: 2k22 ()

Gagatronix ::

Komot, Telekom ima bolj kot ne monopol. Btw, kako kaj Stari Maln ? Nisem bil tam ze nekje 7 let pomoje.

Boobiz ::

Ptuj je tudi podobna žalost. Z A1 tam skoraj ne moreš živet, ker ni zanesljivega delovanja. Signal je lahko tako v kurcu, da klici dropajo (+ baterija telefona se občutno hitreje prazni zaradi slabega signala). Podatki so tudi lahko tako počasni, da včasih sploh ne moreš strani odpret.
Telekom meanwhile, povsod šus do konca. Zakaj je temu tako, ne vem, je pa definitivno huda svinjarija.
I'm drunk, what's your excuse?

Gagatronix ::

Zato, ker je Telekomova infrastruktura prakticno povsod, od A1 pa pac ne.

PINki ::

Se mi je zgodilo ze podobno. Nekje v neki odrocni lovski koci v okolici Pivke me je na zabavi ujel sneg z letnimi gumami jaz pa brez signala, da sporocim v sluzbo, da mogoce ne pridem v nocno izmeno. Telekom pa je imel signal in tudi internet. Ko se mi je to na nekaj lokacijah ponovilo sem presaltal iz A1 omrezja na Telekomovo.

2k22 ::

Gagatronix je izjavil:

Komot, Telekom ima bolj kot ne monopol. Btw, kako kaj Stari Maln ? Nisem bil tam ze nekje 7 let pomoje.

Stari Maln v redu, so dali še eno ogromen lesen mlin.. ;) Ampak dajmo se držati teme.. :D

PINki je izjavil:

Se mi je zgodilo ze podobno. Nekje v neki odrocni lovski koci v okolici Pivke me je na zabavi ujel sneg z letnimi gumami jaz pa brez signala, da sporocim v sluzbo, da mogoce ne pridem v nocno izmeno. Telekom pa je imel signal in tudi internet. Ko se mi je to na nekaj lokacijah ponovilo sem presaltal iz A1 omrezja na Telekomovo.


Slaba... je pa dejstvo, da je Telekom še zmeraj (precej) dražji kot A1 (sploh, če ga imaš samo za mobilno telefonijo), razen če vzameš predplačniški IZI ali Spar mobil, ki uporabljata Telekomovo omrežje. Je pa trenutna -50% ponudba pri Bobu še zmeraj najbolj ugodna, sploh ker imaš pri naročniškem paketu vključen še voLTE brezplačno, za doplačilo pa tudi 5G itd, kar mislim da nobena konkurenca ne ponuja (HoT, Izi, Spar, Tus, A1 Simpl..), vsaj voLTE ne.

vinkop ::

bob je trenutno tudi po moje najboljša izbira, seveda preko -50% za dve leti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 - mobilna telefonija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5313410 (5544) broken/link
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031434 (11725) Ghost007
»

Telekom Slovenije podražil mobilne pakete (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10620259 (10553) bambam20
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
288022 (7221) msjr
»

Telekom propada?

Oddelek: Mobilne tehnologije
326253 (3152) brez-imenko

Več podobnih tem