» »

Vodni filter - za tuš

Vodni filter - za tuš

lolipop2 ::

Hej!

Eno vprašanje. Žena me matra, da bi nabavil nek vodni filter za tuš...da odstrani vsaj klor + kakšno svinjarijo. Gledam po naših trgovinah in se najde v večini to dvoje:



ali



V opisu pa piše takole:

Izjemno izboljša kakovost vode za prhanje. Čista voda blagodejno vpliva na kožo in lase. Filter za tuš PurePro® vsebuje patentiran sistem filtracije KDF® 55 v kombinaciji z GAC aktivnim ogljem, ki iz vode odstrani klor *, slab vonj in okus, rakotvorne snovi, pesticide, azbest in težke kovine (svinec, živo srebro, kadmij, arzen itd.). Aktivno oglje ima zaradi mikroporozne strukture izjemno veliko površino. Tako ima 1 g aktivnega oglja površino večjo od 3.000 m2. Aktivno oglje adsorbira več sto različnih v vodi prisotnih onesnaževalcev. Patentiran filtrirni medij KDF® 55 poleg odlične čistilne sposobnosti deluje antibakterijsko in podaljša življenjsko dobo GAC aktivnemu oglju.

* klor v vodi draži in povzroča suho kožo. Povzroča suhe lase in cepljenje lasnih konic.


Zdaj pa me zanima, a je to kaj vredno? Cene so nekje med 30-50 €.
Deluje ali bom vrgel denar stran? Uporablja kdo to?

Hvala za info. Žena bo vesela. ;)

gwtlwesncw ::

Predlagam, da nabavite, preizkusite in pridete povedat :-)

To sicer verjetno ni javna (in pitna) voda?

lolipop2 ::

gwtlwesncw je izjavil:

Predlagam, da nabavite, preizkusite in pridete povedat :-)

To sicer verjetno ni javna (in pitna) voda?


Je iz javnega vodovoda. :) Se pa veliko klora zazna, pa bi rada vsaj to minimalizirala

Gregor P ::

Če bi sam karkoli nameščal, bi potem kakšen namenski mehanični filter ob izvoru vode v hišo, torej tik po cevi javnega vodovoda, na začetku moje cevi v stavbo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Horas ::

ti to vodo piješ, in bi jo za tuširnje filtriral posebej? :D "oziroma tvoja žena"
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

lolipop2 ::

Horas je izjavil:

ti to vodo piješ, in bi jo za tuširnje filtriral posebej? :D "oziroma tvoja žena"


To je voda za tuširanje. Tisto za pit filtriramo na drug način (brita).

nejc_nejc ::

A tud v ostarijah preden gre v hrano, pijaco ali pa v pekarnah?

Tisti filtercki po par deset €....

lolipop2 ::

"There is no wrong answer"
:|

paraboŁa ::

Nimam pojma ali deluje. Če bi že zbiral, bi se raje odločil za filtriranje pitne vode, nekaj takega https://filtrizadom.com/izdelek/vodni-f.... Ima kdo to doma?

Gregor P ::

Jah to bi moralo delati glede na navedene filtre, če recimo daš pred bojler - nimam pa tega sam doma. Seveda moraš te filtre potem redno menjati.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Motion ::

Klora se že dolgo dolgo ne uporablja kolkr je men znano. Zdaj stavijo v vodo peroksid,..

cias ::

Motion je izjavil:

Klora se že dolgo dolgo ne uporablja kolkr je men znano. Zdaj stavijo v vodo peroksid,..


?

A ima peroksid isti vonj kot klor?
Ker jaz sem (pred korono) po celi Evropi klor vohal.
Edino v Afriki ga nisem čutil, samo :D

energetik ::

Motion je izjavil:

Klora se že dolgo dolgo ne uporablja kolkr je men znano. Zdaj stavijo v vodo peroksid,..

Ah kaj da ne, sem ravno včeraj bral koliko ppm klora je v našem vodovodu za potrebe dezinfekcije.

paraboŁa je izjavil:

Nimam pojma ali deluje. Če bi že zbiral, bi se raje odločil za filtriranje pitne vode, nekaj takega https://filtrizadom.com/izdelek/vodni-f.... Ima kdo to doma?
Ti filtri so OK, niti ne rabiš trojčka, dosti je dvojček, najprej mehanski filter, nato ogljen, preverjeno odstrani vonj po kloru, seveda je potrebna menjava na nekje 3/4 - 1 leta. To imamo na dovodu v hišo, takega:
https://filtrizadom.com/izdelek/dvojcek...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Motion ::

energetik je izjavil:

Motion je izjavil:

Klora se že dolgo dolgo ne uporablja kolkr je men znano. Zdaj stavijo v vodo peroksid,..

Ah kaj da ne, sem ravno včeraj bral koliko ppm klora je v našem vodovodu za potrebe dezinfekcije.

paraboŁa je izjavil:

Nimam pojma ali deluje. Če bi že zbiral, bi se raje odločil za filtriranje pitne vode, nekaj takega https://filtrizadom.com/izdelek/vodni-f.... Ima kdo to doma?
Ti filtri so OK, niti ne rabiš trojčka, dosti je dvojček, najprej mehanski filter, nato ogljen, preverjeno odstrani vonj po kloru, seveda je potrebna menjava na nekje 3/4 - 1 leta. To imamo na dovodu v hišo, takega:
https://filtrizadom.com/izdelek/dvojcek...


Naše omrežje ga sigurno ne uporablja. Lahko pa da ga druga vodovodna omrežja še vedno uporabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

floyd1 ::

energetik je izjavil:

Motion je izjavil:

Klora se že dolgo dolgo ne uporablja kolkr je men znano. Zdaj stavijo v vodo peroksid,..

Ah kaj da ne, sem ravno včeraj bral koliko ppm klora je v našem vodovodu za potrebe dezinfekcije.

paraboŁa je izjavil:

Nimam pojma ali deluje. Če bi že zbiral, bi se raje odločil za filtriranje pitne vode, nekaj takega https://filtrizadom.com/izdelek/vodni-f.... Ima kdo to doma?
Ti filtri so OK, niti ne rabiš trojčka, dosti je dvojček, najprej mehanski filter, nato ogljen, preverjeno odstrani vonj po kloru, seveda je potrebna menjava na nekje 3/4 - 1 leta. To imamo na dovodu v hišo, takega:
https://filtrizadom.com/izdelek/dvojcek...

Sicer je odvisno, na katerem koncu SLO si, a jaz bi razmislil tudi o mehčanju vode. Če že nekaj montiraš. Ponekod imamo kar precej vodnega kamna.
Še opozorilo - če imaš že zdaj slab pritisk, boš imel po montaži tega še slabšega.

cias ::

energetik je izjavil:

Ti filtri so OK, niti ne rabiš trojčka, dosti je dvojček, najprej mehanski filter, nato ogljen, preverjeno odstrani vonj po kloru, seveda je potrebna menjava na nekje 3/4 - 1 leta. To imamo na dovodu v hišo, takega:
https://filtrizadom.com/izdelek/dvojcek...


Če bo že kaj nabavljal naj vzame kvaliteten sistem, večina teh nastavkov je enako funkcionalno kot tisti magnet ki ga daš na dovodno cev za bencin in pol kuri 4 litre manj.

Gregor P ::

Ne mešat prosim "magnetnih rešitev" s temi filtri. Ker slednji dejansko filtrirajo vodo.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lolipop2 ::

Mah... bova vzela enega, pa bom videl, kako se bo obneslo. Strošek investicije ni nevemkaj... Še vedno ga lahko v smeti zadegam po pol leta.

cias ::

lolipop2 je izjavil:

Mah... bova vzela enega, pa bom videl, kako se bo obneslo. Strošek investicije ni nevemkaj... Še vedno ga lahko v smeti zadegam po pol leta.


Saj če filtrira klor ni težko ugotoviti, napolniš kozarec in vohaš v primerjavi s kozarcem iz druge pipe.

Pa cink in vitamin B12 začni jemat če trdiš da voda itak nima nobenega vonja.

energetik ::

cias je izjavil:

energetik je izjavil:

Ti filtri so OK, niti ne rabiš trojčka, dosti je dvojček, najprej mehanski filter, nato ogljen, preverjeno odstrani vonj po kloru, seveda je potrebna menjava na nekje 3/4 - 1 leta. To imamo na dovodu v hišo, takega:
https://filtrizadom.com/izdelek/dvojcek...


Če bo že kaj nabavljal naj vzame kvaliteten sistem, večina teh nastavkov je enako funkcionalno kot tisti magnet ki ga daš na dovodno cev za bencin in pol kuri 4 litre manj.
To JE kvaliteten sistem. Okusa po kloru ni več, ko se oglje po cca. pol leta zasiči, spet počasi pride okus nazaj in je potrebna menjava. Mehanski filter pa jasno tudi učinkuje, nikjer na pipah ni sledu o kakem pesku, opilkih, rji.

floyd1 je izjavil:

Sicer je odvisno, na katerem koncu SLO si, a jaz bi razmislil tudi o mehčanju vode. Če že nekaj montiraš. Ponekod imamo kar precej vodnega kamna.
Še opozorilo - če imaš že zdaj slab pritisk, boš imel po montaži tega še slabšega.

Tega jaz nalašč nisem hotel, ker mehčanje dodaja fosfate v vodo, mi jo pa pijemo. Za bojler ni težav glede kamna, ker TČ greje vodo le na max 45°, mrežice od pip pa občasno vržem v kis za vlaganje in so čiste.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

gwtlwesncw ::

Kakšne so prednosti tega filtriranja ali nefiltriranja?

Gre samo za osebne odločitve ali je kaj bolj koristnega, zdravstvenega?

Četudi bi se vonjal klor, kako bi to vplivalo? Kakšen okus ima klor?

Če je voda zeloooo redko bolj bela, je to zaradi klora?
Jo pustiš kakšno minuto, da postane prozorna in bistra, je to že rešitev?
Načeloma sami ne filtririramo, poleti malo 'Britamo' zaradi lepšega, ko pijemo več vode.

Ja, kis lahko uporabiš za espresso maker, ko se prižge lučka za kamen enkrat na 6-12 mesecev, pustiš nekaj ur ali čez noč, izpereš in to izgleda deluje bp.

Lahko bi namontirali filtre na vstopni točkah, samo se zaenkrat ne zdi potrebno. Ali je?
V pomivalce pa dajemo namensko sol za mehčanje, da tiste zoprne lučke ne gorijo, če že pomaga ne.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Voda je bela zaradi mikroskopskih mehurčkov zraka.

gwtlwesncw ::

Okapi je izjavil:

Voda je bela zaradi mikroskopskih mehurčkov zraka.

Morda ne mislimo iste beline, ker ta je zelo redko in je v veliki večini ni, nismo pa ugotavljali vzorca.
Zakaj bi se potem mikromehurčki pojavljali občasno?

cias ::

gwtlwesncw je izjavil:

Kakšne so prednosti tega filtriranja ali nefiltriranja?



Mene najbolj skrbi plastika pa estrogen. Gej frogs je dejansko resen problem.

Pogoglaj malo o estrogen in water in ribah, žabah...

Microplastics found in human blood for first time

Sicer nimam pojma koliko tega vnesemo z vodo in koliko s hrano.

lolipop2 ::

gwtlwesncw je izjavil:

Kakšne so prednosti tega filtriranja ali nefiltriranja?



Razdražena koža po kloru je ena od teh, ki naj bi izginila. Bomo vidli

Okapi ::

gwtlwesncw je izjavil:

Okapi je izjavil:

Voda je bela zaradi mikroskopskih mehurčkov zraka.

Morda ne mislimo iste beline, ker ta je zelo redko in je v veliki večini ni, nismo pa ugotavljali vzorca.
Zakaj bi se potem mikromehurčki pojavljali občasno?
Ti je posledica delovanja vodovoda. Občasno na nekem mestu v vodo prihaja zrak. Nič posebno problematičnega sicer.

V kozarcu začne voda postajati prozorna pri dnu in "belina" izginja proti vrhu. 100% zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gregor P ::

Najboljša stran mehanskega filtriranja je točno ta mehanski-fizični del, da dejansko vodo fizično očisti mehanskih delcev. Vse ostalo, torej ogljeni filter ipd. pa zagotovo dodatno pripomore k čistosti oz. okusu vode ipd.

Stopnja višje pa je filter oz. naprave za mehčanje vode (zniževanje vsebnost kalcijevega karbonata), ki odstranjuje tudi vodni kamen, torej odpravlja/zmanjša trdoto vodo (npr. izmenjevalci z silicagel kroglicami ter nato regeneracijo z NaCl/kuhinjska sol) - nikakor s tem niso mišljene neke magnetne "šarlatanske" rešitve ipd. - sam to je pa že dosti dražje, od 1000,- evrov navzgor. Ne vem pa, kako to vpliva na kakovost pitne vode?

Potem so pa tu še dražje profi rešitve z reverzno osmozo na katero se pa sploh ne spoznam, ampak to najbrž ni mišljeno za navadna gospodinjstva.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

cias ::

Malo smo zabluzili (vključno z mano). OP sprašuje za tuš.

Jure14 ::

Pri tušu bo največja težava pretok in pritisk.
Kakršnokoli resno filtriranje bo "uničilo" pritisk in zmanjšalo pretok.
Ker na tistem prvem omenjenem filtru piše, da je za "shower", je verjetno nek kompromis narejen.

Kupi in probaj. In seveda poročaj.

energetik ::

Jure14 je izjavil:

Pri tušu bo največja težava pretok in pritisk.
Kakršnokoli resno filtriranje bo "uničilo" pritisk in zmanjšalo pretok.
Ker na tistem prvem omenjenem filtru piše, da je za "shower", je verjetno nek kompromis narejen.

Kupi in probaj. In seveda poročaj.

Omenjeni 10col filtri pri vstopu v hiši nič ne zmanjšajo pretoka, to so konkretne zadeve.
vires in numeris

Okapi ::

Ja, samo tista zadevica za tuš ni "10col".
Je pač povezano razmerje med velikostjo filtra, učinkovitostjo filtra in vplivom na pretok/pritisk na izhodu. Majhen in učinkovit filter močno zmanjša pretok. Majhen filter, ki ne vpliva bistveno na pretok, pa preprosto ne more biti učinkovit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nejc_nejc ::

Tamale zadeve me nehote spominjajo na topshop robo. Tako po obcutku na prvo zogo in so bolj psiholoskega znacaja.

Baja ::

50e je malenkost za srečno ženo ;) pa če deluje al pa ne.

floyd1 ::

energetik je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Pri tušu bo največja težava pretok in pritisk.
Kakršnokoli resno filtriranje bo "uničilo" pritisk in zmanjšalo pretok.
Ker na tistem prvem omenjenem filtru piše, da je za "shower", je verjetno nek kompromis narejen.

Kupi in probaj. In seveda poročaj.

Omenjeni 10col filtri pri vstopu v hiši nič ne zmanjšajo pretoka, to so konkretne zadeve.

Če imaš že v osnovi slab pritisk, se žal pozna. Jaz imam enojnega mehanskega ("single" varianta trojčka omenjenega zgoraj, tisti z "namotano vrvjo" na vložku) in če vzamem ven (nov) filtrirni vložek je opazna razlika. Sploh, ko je hkrati v uporabi več pip.

djabi ::

Baja je izjavil:

50e je malenkost za srečno ženo ;) pa če deluje al pa ne.


Če bi bil dober govorec v dani situaciji, bi prišparal še tistih petdeset evrov.

Simke76 ::

Jaz že nekaj let uporabljam tistega iz prve slike. Noter je filter iz oglja, ki razbija klor. Nato menjaš samo filter na pol do enega leta.Sam filter je okoli 15 evrov.Hčerka je imela kot majhna alergijo na klor. To ji je zelo pomagalo in koža se ji je zelo izboljšala.Tudi mene je prej zaradi klora skozi nekaj srbelo po tuširanju, sedaj teh težav ni več. Zavedati se moramo da se pri tuširanju absorbira največ klora, pri samem pitju dosti manj. Priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Simke76 ()

Gregor P ::

djabi je izjavil:

Baja je izjavil:

50e je malenkost za srečno ženo ;) pa če deluje al pa ne.


Če bi bil dober govorec v dani situaciji, bi prišparal še tistih petdeset evrov.
... tudi Will Smith bi lahko prišparal marsikaj preden je ...>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bezerk ::

Baja je izjavil:

50e je malenkost za srečno ženo ;) pa če deluje al pa ne.


In to je tudi edina funkcijska sposobnost tega filtra.

gwtlwesncw ::

bezerk je izjavil:

Baja je izjavil:

50e je malenkost za srečno ženo ;) pa če deluje al pa ne.


In to je tudi edina funkcijska sposobnost tega filtra.

Žal sam filter najbrž ne bo zadostna reč :-)

V-i-p ::

Simke76 je izjavil:

Jaz že nekaj let uporabljam tistega iz prve slike. Noter je filter iz oglja, ki razbija klor. Nato menjaš samo filter na pol do enega leta.Sam filter je okoli 15 evrov.Hčerka je imela kot majhna alergijo na klor. To ji je zelo pomagalo in koža se ji je zelo izboljšala.Tudi mene je prej zaradi klora skozi nekaj srbelo po tuširanju, sedaj teh težav ni več. Zavedati se moramo da se pri tuširanju absorbira največ klora, pri samem pitju dosti manj. Priporočam.

Hmm, zdajle, ko sem to prebral: zakaj me v Lj v stanovanju že dva meseca srbi kot hudič vsak dan po tuširanju? Jaz sem sumil vse od tušgela naprej, samo klora pa ne voham?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

</head> ::

Suh zrak verjetno.

SkIDiver ::

V-i-p je izjavil:


Hmm, zdajle, ko sem to prebral: zakaj me v Lj v stanovanju že dva meseca srbi kot hudič vsak dan po tuširanju? Jaz sem sumil vse od tušgela naprej, samo klora pa ne voham?


V našem primeru je voda iz zajetja Jarški prod (Ljubljana) in je tole srbenje in razdražena koža prisotno vsako zimo. Nekaj vsekakor doprinese suh zrak v bivalnih prostorih, nekaj pa po mojih izkušnjah tudi voda. Srbenje se precej umiri, ko se sobni merilec za vlago približa 45%, ampak vseeno ne izgine. Če pa zamenjamo lokacijo kjer iz pipe teče mehka voda pa teh težav nimamo, tudi ob nekoliko nižji zračni vlagi v prostoru.

Po montaži filtrirnega trojčka na dovodni cevi, ki ima v zadnji stopnji vgrajen vložek z ogljem je srbenje izginilo. Tudi voda ima neprimerno boljši okus kot jo je imela prej. Meni je opazna razlika že med tuširanjem. Prej sem imel občutek, da me voda reže po koži in tega sedaj po filtru ni več. Meni je vredno vsakega EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

mr_chai ::

Vkopat v zemlo en 10m3 rezervar za deževnico in se boš lahko tuširal v mehki vodi.

Nikonja ::

Ko sm bil v Kanadi sem videl da tam skoraj vsaka bajta ima že ob gradnji ugrajen filtrirni sistem za mehko vodo, ampak imajo potem ločene cevi za mehko in trdo, ker mehka ni kao dobra za pitje i kuhanje, ampak samo za tuširanje, pralne in pomivalne stroje.

kaj pa to, je kdo sprobal:
https://www.mercanto.si/products/philip...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

lolipop2 ::

Evo, da poročam, kako je s filtrom.
Sem vzel enaga od zgornjih in namontiral. Pritisk vode iz tuš ročke je isti oz. vsaj jaz ne opazim neke razlike. Voda je nekako mehkejša, pa očitno klor odstrani oz. nekaj, kar mi je prej dražilo en del kože. Danes ni bilo nič razdraženo. Pa še žena je srečna. Win-win!
Zaenkat OK nakup, dologorčno pa bom videl, kaj bo. Menda na pol leta menjaš filter.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri filter vode za hišo?

Oddelek: Problemi človeštva
2511357 (2086) bruco21
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721821 (10298) denabiker
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324887 (14866) Apple
»

Filtriranje deževnice

Oddelek: Loža
3710680 (9533) torres8
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926645 (24125) SkIDiver

Več podobnih tem