» »

helpdesk

helpdesk

nin ::

Če bi želel nekdo imeti spletno stran, ki bi bila namenjena predvsem podpori uporabniku - helpdesk...Za podporo se seveda plača z mesečno najemnino. Se pravi za informacijo oz. pomoč npr. o uporabi določenega programa postavi vprašanje na helpdesk in dobi nanj odgovor pod pogojem da je plačnik. Nihče drug se ne more posluževati helpdeska. Kakšnih internetnih rešitev se lahko poslužuje?
Lahko bi bil helpdesk v obliki foruma ali obstaja kakšna druga varianta? Kako je z varovanjem podatkov na helpdesku?
Kakšne so tehnične zahteve?

tnx

Seadoo ::

Ja lahko je v obliki foruma, s tem da vidi odgovore na svoja vprašanja le plačnik.

Sam sem že imel idejo in zasnovo za nekaj podobnega - finančno in davčno svetovanje. Maš gor ene par primerov, pa lahko se registriraš pa oddaš vprašanje. Ko ti odgovorijo dobiš mail, plačaš in ko dobijo plačilo lahko pogledaš odgovor.

Žal pa nisem sprogramiral (še), mislil pa sem PHP + mySql.

Lahko se pa kaj zmeniva... mail.

nin ::

Seadoo, check e-mail ;)

Seadoo ::

Bom takoj ko pridem domou.

Seadoo ::

A si siguren da si mi kaj poslal? V mojem mail boxu ni ničesar...

[MYTiX] ::

In mislita da bi to zalaufalo. Delalo bi sam ce bi bili odgovori hitrejsi kot na Slo-techu in podobnih forumih, vendar dvomim o tem.
Sicer pa poskusita in bomo vidli rezultate.

Seadoo ::

Ja resda so na forumih hitrejši odgovori, vendar dvomim, da se vsako vprašanje lahko postavi v forum in da se na forumu sploh najde kdo, ki na kako vprašanje zna odgovorit. V primeru davčnega svetovanja recimo želiš odgovor strokovnjaka, ki se s tem ukvarja in se spozna na zakonodajo. Takih ljudi je malo in še manj jih obiskuje forume.

Ali pa podjetja, ki se ukvarjajo zakupom spletnega prostora. V tem primeru MORAŠ pisati direktno v njihov helpdesk, ker ti le oni lahko pomagajo v zvezi s storitvijo, ki ti jo nudijo.

MOJNET.net ::

Jaz bi vama v tem primeru svetoval, da uporabita PerlDesk, ki je res dober. Na netu se da dobiti tudi še free 1.5.5, ki je v tistih časih veljal še za brezplačnega :D .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Seadoo ::

Ja sej na netu se dobi veliko takih help deskov, in niti niso tako dragi. Free variante sicer nisem zasledil.

Je pa povsod problem, če hočeš met nekaj, česar v teh paketih ni, ali pa če želiš te pakete prilagodit svojim stranem in potrebam.

tec ::

Jest sem nekaj podobnega resil na zelo preprost nacin.

http://www.sijaj.net/php/login.php

u=test
p=test


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izboljsava storitev help deska

Oddelek: Pomoč in nasveti
192040 (1541) crniangeo
»

Kiberkriminal pod Alpami

Oddelek: Informacijska varnost
263746 (2681) STASI
»

Google ukinja razvoj Wava

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3910080 (7990) Jst
»

Infrastruktura serverjev v podjetju - problem oz. vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
242811 (2053) gokky
»

Kdo dela na 080 1000 ?!

Oddelek: Loža
372504 (1499) Tody

Več podobnih tem