» »

Računalništvo kot hobi me je čisto minil

Računalništvo kot hobi me je čisto minil

1
2
»

ginekk ::

Mene ni nikol minilo, razen igranja iger, katerih sem se z namenom odvadil.

Samo časa ni več. :/

Ker rad zbiram zanimive HW reči, imam v kleti en HP strežnik z dvojnim Itaniunom in en SUNov s Sparc procesorjem, čakata na "igračkanje". Žal pa mi je da sem se nekoč znebil Amiga 2000 in še prej C64, pač sem rabil denar za nove računalnike.

kixs ::

Te stvari se se vedno prodajajo... ce si res zelis imeti.

bbbbbb2015 ::

Juplter je izjavil:

Zdaj sem star 38 in me je vse minilo. Kupil laptop za slaba 2 jurja in je vse ... meh. Uporabljam ga tu pa tam kdaj ko je treba kaj napisat, kot recimo tale post.


Nabavi 90k € drag avto, ter si nabavi BMW ISTA OBS2 connector in malo probavaj. Lahko aplikacije pišeš. Top ti rečem.

Glugy ::

Računalništvo ima toliko enih stvari. Toliko enih stvari ki jih lahko na računalniku delaš. Sej lahk se pa vržeš v kompletno drugo smer ukvarjanja z računalnikom. Lahko probaš mal retuširanje ( photoshop ) al pa ustvarjaš 3d modele. lahk probaš musko nardit al pa se z youtubom mal za hec ukvarjat. Možnosti je na kompu res praktično neskončno. Čimveč probi neki ti bo že sedl.

Tero ::

Kapitan Jack je izjavil:

Tero je izjavil:

Če sem malo offtopic... Kje pa se danes slovenski computer geeki stari med 15-25 zbirajo? Slo-tech opažam da to ni. Kakšen discord? Reddit? Kje drugje?

Jih najbrz ni.



Ne verjamem...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mtosev ::

Na discord kanalu jih je nekaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Meiniken ::

Iz nule naredi PC ohišje iz poljubnega materiala 8-)

PrimoZ_ ::

Juplter je izjavil:

Kot najstnik sem delal webpage na geocities, se igral z nastavitvami autoexec.bat. celo žepnino šparal za nov pc, bral teste, spremljal računalniške revije, iskal razne rešitve navijal procesorje, (se spomnim kako ponosen sem bil mojega voltmoda na moji matični) na veliko piratiziral, se igral z Linux in drugimi os-i, izdelal si svoj carpc v mojem 500EUR vrednem avtu in na sploh raziskoval možnosti hardwera in softwara. Nikoli nisem sicer bil kaj preveč gamer, ampak se spomnim če si me pustil za pc-jem sem sedel na stolu tudi cel dan. Tukaj sem sicer imel drug nick :)

Zdaj sem star 38 in me je vse minilo. Kupil laptop za slaba 2 jurja in je vse ... meh. Uporabljam ga tu pa tam kdaj ko je treba kaj napisat, kot recimo tale post.

Zakaj je tako? Ali se samo staram? Pač otroštvo in mladost enkrat mine? Se spomnim kako sem se skoraj vsak dan nekaj novega naučil.
Čeprav je računalništvo bilo celo moje življenje hobi in tudi nekako edino prava strast , je sicer res da nikoli nisem službe iz tega področja. Občutek imam kot nekakšno domotožje, mogoče samo pogrešam mladost. Čeprav kot čisti geek nisem počel v mladosti kakšne stvari ko jih zdaj nebi mogel.

Zdaj imam dovolj denarja da bi lahko privoščil deset kakrnškoli pc-jev ali kakršnkoli drug hardware pa je vse tako....Brezveze. Izgubil sem svojo strast.

Torej zakaj sem sploh napisal tale post:
1. Se še kdo podobno počuti? Je to zgolj kriva starost?
2. Rad bi imel spet neko strast. Ni nujno da je to računalništvo ampak nekaj kar bi me veselilo. Kakšen nasvet?



Kupit PC za 2k€ pač ni nekaj wauuu. Sploh danes ko so nam gadgeti tako lahko dosegljivi.
Tudi meni je bil zadnji wau PC tisti kupljen 2012, ker sem zanj moral trdo delat in ker je bil konkreten preskok naprej od vsega kar sem imel prej.

Sedaj mi je že 10 let HW bolj kot ne meh, zanimivo prvih 5 minut. Sem pa našel veselje v drugih vidikih računalništva.
Sicer pa zgleda da ti manjka nasplošno neke volje in veselja do življenja.

Apofis ::

Če maš dost dnarja pejt v mtb enduro bajkanje...zdej je to in. Tm lohk skoz neki upgrejdaš...pa še do določene mere dobro za zdravje :)

dexterboy ::

Ne vem, če te to kaj sploh rajca in veseli, ampak generacije otrok so izgubile dve leti življenje v najobčutljivejšem delu odraščanja. Veliko (preveč!) je zamujenega znanja, pomanjkanja zdravja in ostalega; če imaš družino, mogoče pomisli, da bi za otroke naredil neke vrste "krožek". Sprva teorijo, nato pa prakso. Lahko star PC ali pa malinca ;)
Mnogo otrok tudi izgubi željo za matematiko med 10 in 15 letom starosti... če bi jim prikazal to na "zabaven" način... In, ja pozabi na youtube videje; to se ne more primerjati s predavanjem v živo ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Technics111 ::

Zdaj pridejo ukrajinke, boš imel kaj za delat, brez skrbi. :)

Kapitan Jack ::

Technics111 je izjavil:

Zdaj pridejo ukrajinke, boš imel kaj za delat, brez skrbi. :)

Kam to? Prov pasal bi mi en dober fuk s kaksno mlekarico.

Miki N ::

Kapitan Jack je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Zdaj pridejo ukrajinke, boš imel kaj za delat, brez skrbi. :)

Kam to? Prov pasal bi mi en dober fuk s kaksno mlekarico.


Velka Planina je pravi naslov zate!

Kapitan Jack ::

Miki N je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Zdaj pridejo ukrajinke, boš imel kaj za delat, brez skrbi. :)

Kam to? Prov pasal bi mi en dober fuk s kaksno mlekarico.


Velka Planina je pravi naslov zate!

To govoris iz svojih izkusenj? Zaenkrat nimam teh nagnjen do zivali.

link_up ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Juplter je izjavil:

Zdaj sem star 38 in me je vse minilo. Kupil laptop za slaba 2 jurja in je vse ... meh. Uporabljam ga tu pa tam kdaj ko je treba kaj napisat, kot recimo tale post.


Nabavi 90k € drag avto, ter si nabavi BMW ISTA OBS2 connector in malo probavaj. Lahko aplikacije pišeš. Top ti rečem.


ta je eden boljsih predlogov...razen 90k. :) Trenutno tudi sam testiram FEC/SwAP kode za MIB2 preko telnet-a. Je bilo kar lustno injectat binary, tako da priporocam! :)
In and Out

FireSnake ::

Kapitan Jack je izjavil:

Miki N je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Zdaj pridejo ukrajinke, boš imel kaj za delat, brez skrbi. :)

Kam to? Prov pasal bi mi en dober fuk s kaksno mlekarico.


Velka Planina je pravi naslov zate!

To govoris iz svojih izkusenj? Zaenkrat nimam teh nagnjen do zivali.


Se vidi, da ja.
Sam si napisal.
In prostaški si dovolj.
Pravzaprav: še iste tam gori so preveč dobre zate.
Glede na to kako se izražaš: srečna tista, ki te je zgrešila.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Juplter je izjavil:

Kot najstnik sem delal webpage na geocities, se igral z nastavitvami autoexec.bat. celo žepnino šparal za nov pc, bral teste, spremljal računalniške revije, iskal razne rešitve navijal procesorje, (se spomnim kako ponosen sem bil mojega voltmoda na moji matični) na veliko piratiziral, se igral z Linux in drugimi os-i, izdelal si svoj carpc v mojem 500EUR vrednem avtu in na sploh raziskoval možnosti hardwera in softwara. Nikoli nisem sicer bil kaj preveč gamer, ampak se spomnim če si me pustil za pc-jem sem sedel na stolu tudi cel dan. Tukaj sem sicer imel drug nick :)

Zdaj sem star 38 in me je vse minilo. Kupil laptop za slaba 2 jurja in je vse ... meh. Uporabljam ga tu pa tam kdaj ko je treba kaj napisat, kot recimo tale post.

Zakaj je tako? Ali se samo staram? Pač otroštvo in mladost enkrat mine? Se spomnim kako sem se skoraj vsak dan nekaj novega naučil.
Čeprav je računalništvo bilo celo moje življenje hobi in tudi nekako edino prava strast , je sicer res da nikoli nisem službe iz tega področja. Občutek imam kot nekakšno domotožje, mogoče samo pogrešam mladost. Čeprav kot čisti geek nisem počel v mladosti kakšne stvari ko jih zdaj nebi mogel.

Zdaj imam dovolj denarja da bi lahko privoščil deset kakrnškoli pc-jev ali kakršnkoli drug hardware pa je vse tako....Brezveze. Izgubil sem svojo strast.

Torej zakaj sem sploh napisal tale post:
1. Se še kdo podobno počuti? Je to zgolj kriva starost?
2. Rad bi imel spet neko strast. Ni nujno da je to računalništvo ampak nekaj kar bi me veselilo. Kakšen nasvet?


- včasih ni bilo toliko vsega in smo bili s tistim, kar smo dobili zelo zadovoljni
- nismo si tako pogosto kupovali novih stvari. Jaz sem si 486 kupil, pol pa par let nič
- prioritet v življenju se spremenijo in ratajo ostale stvari bilj pomembne
- v mladih letih pa imaš samo eno skrb: ta tvoj hobi

Če tudi sam posmilsim, da zadnji del Starcrafta 2 sploh nisem odigral do konca, me kar zmrazi.
Ker Diablo pa StarCraft, to je bilo za mene alfa in oemga.

Spominjam se, ko je prišel Diablo (1) ven. Ko sem igral in je prišel čas za trenig.
Večkrat sem pomislil, da ne bi šel na trening. K sreči se to nikoli ni zgodilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Baja ::

danes se ne smem napiti :p

https://www.ebay.com/itm/325103390595

FireSnake ::

Čemu?
Saj ni bidanja.
Kupiš, plačaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Baja ::

FireSnake je izjavil:

Čemu?
Saj ni bidanja.
Kupiš, plačaš.


to!

ajd, če bi bil kompleten, ...

BaTeMaN ::

od 95 do 2010 sem veselo igral quake 2 in quake 3 :)
mel urejene mp3je..
urejene filme...
urejene slike...
zdaj mamo pa telefone, netflix, youtube in chaos :)

nove igre so fuj :)
less then zero

Yohan del Sud ::

Ni nujno. Povej, kaj si špilal, kdaj, dodaj kakšen emotikon, in mogoče predlagam kaj uporabnega.

Mogoče rabimo novo temo v stilu retro/casual gaminga. 8-)
www.strancar.com

Kapitan Jack ::

BaTeMaN je izjavil:

od 95 do 2010 sem veselo igral quake 2 in quake 3 :)
mel urejene mp3je..
urejene filme...
urejene slike...
zdaj mamo pa telefone, netflix, youtube in chaos :)

nove igre so fuj :)

Pa CD-je v torbici. Vsak film sem zapekel in ga odlozil v torbico. Se dandanes mam te cd-je. Pac prsu je kapitalizem tud v racunalnistvo. To kar smo prej pocel nima nobene dodane vrednosti vec.

matobeli ::

Tudi dones bi se kaj našlo, recimo degooglifikacija je ena taka zadeva za katero rabiš nekaj napora, kakšen kos hardwera in je zraven še uporabna.

Juplter ::

Sam sem tudi opazil da so tehnične teme tukaj veliko manj predebatirane :)

BorutO ::

Avtor, ne vem zate, ampak od kar imam otroke, več skoraj nimam časa za računalnik. Prej sem ga imel veliko več. Sem tudi po 5 ur ali več čepel na računalniku, zdaj včasih max 1 uro, da preberem novice ali kaj pobrskam po spletu kaj treba vse kupiti. Ne vem koliko leta tu štejejo, ampak pri meni so spremembo naredili otroci in žena. Mi je čisto fajn tako. :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje in kako najti novo družbo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12514890 (7862) Gagatronix
»

So igre otročje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
798547 (6628) gruntfürmich
»

Ni prave vizije za prihodnost

Oddelek: Loža
325290 (3346) jype

MNENJA o poškodbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8311699 (9551) St235
»

Kakšna je bila vaša mladost? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618732 (14369) Matako

Več podobnih tem