» »

Ali obstaja ta služba v evropi?

Ali obstaja ta služba v evropi?

«
1
2

Xiomikal ::

Pozdravljeni,

Star sem 22 let. Zadnji dve leti sta bili zelo težki zame, izgubil sem očeta, posledično sem padel v depresijo. Letos bom dokončal šele maturo ker v najstniških letih sem bil neresen...govorim to zaradi konteksta da razumete kje sem v življenju. Zelo mi gredo na živce ljudje. Ne počutim se dobro v družbi. Rad bi se malo umaknil iz Lj. Ena stvar ki jo res obožujem je narava, sploh pohodništvo in gozdovi. Najbolj sem srečen v gozdu. Pred leti sem igral en video game, Firewatch če slučajno poznate, kjer si opazovalec požarov. Ta igra me je fascinirala, še bolj pa ta šiht. Naredu sem research in fire lookout je dejanski job v ameriki npr v Kaliforniji, oregonu, wyomingu, north pa south dakoti itd..prebral sem knjigo enega opazovalca in sem prepričan da je to perfect zame. Jaz bi ubijal za tak šiht. 3 meseca si v stolpu, brez elektrike, brez stika z civilizacijo in opazuješ požare in javljaš po radiu nadrajenim če je treba koga poslati za pogasitev požara. Bliža se poletje, a imate kakšno idejo kje bi lahko dobil tako službo čez poletje? A sploh obstaja kakšna taka služba v evropi? Napisal sem mail ministrstvu za gozdarstvo če imajo kakšen kontakt kakšne evropske agencije za gozdove ali če mi lahko kakorkoli pomagajo. Šel bi tudi v drugo državo vem da kočevje verjetno nima požarov lol. A imate kakeršnekoli ideje?

Zelo se vam zahvalujem za odgovore :)

kuall ::

moj dedek je imel šiht pregledovalecv železniških prog, to bi tebi pašalo. ampak najbrž ne obstaja več. cel dan je hodil po progi in pregledoval, če je kaj narobe s tiri. včasih kakega mrtvega zajca najdu in ga prnesu domov za večerjo.

Xiomikal ::

kuall je izjavil:

moj dedek je imel šiht pregledovalecv železniških prog, to bi tebi pašalo. ampak najbrž ne obstaja več. cel dan je hodil po progi in pregledoval, če je kaj narobe s tiri. včasih kakega mrtvega zajca najdu in ga prnesu domov za večerjo.

Ne, ne zanima me to. Hočem biti 3 mesece popolnoma izoliran. Pol je vseen če se zaposlim na slovenskih železnicah kot strojovodja lol. Vseen hvala.
Pa Pozdrav dedija. Vseen se sliš kot awesome job. Pa badass da je prnesu domov zajca hehe kera legenda je tvoj dedi :D

sparklyslo ::

Kaj pa kakšne odročne vremenske opazovalnice?

kuall ::

težko ga bom pozdravil je mrtu že 20 let skoraj. je bil vojni ujetnik v nemčiji med 2.svetovno vojno, pa na ruski fronti. tak da šiht se je opravljal tam v 60,70,80ih, v 90ih je bil že v penziji po moje.

saj bi bil cel dan sam. popolnoma izoliran hočeš biti, a se ti ne bo zmešalo? samica - zapor je najhujše mučenje človeka pravijo.

če hočeš bit popolnoma izoliran najameš eno kočo in živiš minimalistično 1 leto v gozdu, ne rabiš sploh šihta, kaj pa ti bo denar, če boš ves čas sam? če hočeš denar zapravit moraš že imet stik z ljudmi, to pa ni zate praviš heh.

Xiomikal ::

kuall je izjavil:

težko ga bom pozdravil je mrtu že 20 let skoraj. je bil vojni ujetnik v nemčiji med 2.svetovno vojno, pa na ruski fronti. tak da šiht se je opravljal tam v 60,70,80ih, v 90ih je bil že v penziji po moje.

saj bi bil cel dan sam. popolnoma izoliran hočeš biti, a se ti ne bo zmešalo? samica - zapor je najhujše mučenje človeka pravijo.

če hočeš bit popolnoma izoliran najameš eno kočo in živiš minimalistično 1 leto v gozdu, ne rabiš sploh šihta, kaj pa ti bo denar, če boš ves čas sam? če hočeš denar zapravit moraš že imet stik z ljudmi, to pa ni zate praviš heh.


Nočem bit sam za vedno. Samo rabim malo odmora od civilizacije. Pa še našparal bi denar ker ga 3 mesce ne bi koristil. Ne ne bi se mi zmešalo. Bi bral knjige, meditiral bi, delal na izboljšavi samega sebe. Res bi užival. Ideja s kočo mi ne leže...ker vseeno rabim občutek da sem koristen. Da je nek point a štekaš? Da mam tudi neko odgovornost da ne prespim celega dneva v koči :D

sparklyslo je izjavil:

Kaj pa kakšne odročne vremenske opazovalnice?


Ja. Fak nisem pomislil na to. To bi tudi šlo ja. A je težko dobiti ta šiht?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xiomikal ()

genesiss ::

lahko si kupiš psa in greš z njim v kočo

profii ::

Zakaj pa nebi šel v USA, kjer veš da tak job obstaja?

Xiomikal ::

profii je izjavil:

Zakaj pa nebi šel v USA, kjer veš da tak job obstaja?

Zato ker te službe v ameriki razpisuje federal goverment kar pomeni, da potrebuješ ameriško državljanstvo. Drugače verjemi, bi šel že včeri, če bi lahko

genesiss je izjavil:

lahko si kupiš psa in greš z njim v kočo

Ni to isto ampak vseeno hvala za predlog

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xiomikal ()

deleted ::

Lahko greš za pastirja na kakšno planino. Si izoliran, si v naravi, je pa treba zgodaj vstajat in krave molzt.

Na misel mi pride tudi služba inšpektorjev TNP-ja. Ali pa revirnih gozdarjev. Ampak rabiš izobrazbo.

Načeloma pa tole: pojdi ven iz mesta, boš lažje zadihal.

tilen03 ::

To je prevec obskurno. Raje poisci kaksnega upokojenca, ki ima vikend in ne more vec skrbeti za njega - jih je polno. Bliza se pomlad, z njim pa delo, ne bo ti dolgcas, koristen bos, mir bos imel. Ali pa kaksna kmetija, kot so ti ze predlagali.

Ena druga zamisel pa terja veliko casa pa tudi denarja... Lastna izdelava brunarice, vrtne lope v gozdu. Na youtube je to zelo popularna zadeva, samo napisi diy cabin in the woods off grid...

Se mi zdi, da bi ti uzival v jobu, ki ga je dobil glavni lik v filmu The Shining :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Magic1 ::

Kaj pa če bi si kupil kakšen vikend v enih konkretnih rovtah? Slovenija ima polno takih hiš. Dobiš jih za drobiž, dela imeš lahko vedno zadost, prav tako si posledično umaknjen od ljudi po potrebi.
Magic

Xiomikal ::

deleted je izjavil:

Lahko greš za pastirja na kakšno planino. Si izoliran, si v naravi, je pa treba zgodaj vstajat in krave molzt.

Na misel mi pride tudi služba inšpektorjev TNP-ja. Ali pa revirnih gozdarjev. Ampak rabiš izobrazbo.

Načeloma pa tole: pojdi ven iz mesta, boš lažje zadihal.


Ja vem. Zato pa hočem ven iz Lj, da si zbistrim glavo in zadiham. Pastir je pa težko postati baje. To izumira in je tega čedalje manj, mi je povedal stric ki je imel kmetijo v lasti.

Magic1 je izjavil:

Kaj pa če bi si kupil kakšen vikend v enih konkretnih rovtah? Slovenija ima polno takih hiš. Dobiš jih za drobiž, dela imeš lahko vedno zadost, prav tako si posledično umaknjen od ljudi po potrebi.

Nimam keša za bajto. Tud če so v rovtah ceneje bajte so še vedno drage sploh za nekoga k ni nikol delu za več kot minimalno študentsko urno postavko lol. Pa itak zdej v inflaciji in krizi je najbolj glupo kupit bajto. Tud v prekmurju so cene šle gor v nebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xiomikal ()

Yossarian ::

Kaj pa, e bi pokusil na Hrvaškem na otoku s kakšnim osamljenim svetilnikom, da skrbiš za njega? Še obstaja takšna služba?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Juplter ::

Priporočam ti da nehaš sanjarit. Življenje ni potica. večina ljudi (99,9999..%) nikoli ne more izpolnit svojih sanj. Zakaj misliš da bi to lahko bil ti?
Najdi si eno normalno službo in vikende preživi po gozdovih.

DamijanD ::

He v tej temi sta bila že dve situaciji omenjeni, ki so na raznih filmih: osamljena vremenska postaja (v filmu ruska na antarktiki, če se ne motim), pa osamljen svetilnik :-)

Ampak resno: če se ne motim na Veliki planini imaš take pastirske "službe"

Rias Gremory ::

Juplter je izjavil:

Priporočam ti da nehaš sanjarit. Življenje ni potica. večina ljudi (99,9999..%) nikoli ne more izpolnit svojih sanj. Zakaj misliš da bi to lahko bil ti?
Najdi si eno normalno službo in vikende preživi po gozdovih.

Kakšen zagrenjen in pičkast pogled. Ti si iz svoje riti privlekel "sanjarjenje", a OP sprašuje za nasvete KJE in KAKO za 3 mesece v izolacijo kjer bo obenem še nekaj evrov zaslužil.

/ontopic
Predlagam ti kar so napisali že drugi, pozanimaj se za delo pastirja. Poglej še za razna prostovoljna društva, kakšne skupine na facebuku.
Za začetek mogoče obišči Globoko na Gorenjskem. Zelo lepo, z vlakom iz Ljubljane je ~1h, če se prav spomnim.
Prej ali slej ti bo pomagalo, da z nekom deliš svoje misli.

chucki ::

Kaksen pastir neki. Clovk mora zasluzit, ker drugace bo berac z gnilimi zobmi skozi cas.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

tilen03 ::

Ja, plačevali bodo 22-letnika brez izkušenj, da bo pastir. V nebesih mogoče. Za to delo dobiš žgance, ne evre.

V izolaciji pa ne moreš delati, slej ko prej si prisiljen priti v stik z ljudmi. Razen, če delaš kot varnostnik v kakšni nočni službi.

Vem, da vedno iščejo ljudi za košnjo travnikov, parkov itd. To ponavadi opravljajo ljudje, ki so prisiljeni v javna dela. Urejanje okolice je še najboljši bet za OP-ja. Ne bo pa to poležavanje, gledanje v gozdove, sanjarjenje in redno plačilo za to, kot si je zamislil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

judoka ::

Pastir je sezonski job, ponavadi ga kmetje z zivino designirajo znotraj familije in dvomim da je placljiv.

Gozdar..je to ze kdo omenil? Eden boljsih jobov za moj okus, skoda da nisem mel sedanje pameti pri 20-ih.

Velka verjetnost je da do popolne izolacije ne bos prisel, ker jo je tezko najti, se pa lahko skoncentriras na priblizke,
se pravi sluzbe v katerih je socializacija minimalna.

kow ::

Naj gre v vojsko. Pa bo branil NATO meje nekje v severni skandinaviji. Domnevam, da je velik kandidatov za kaksno osamljeno opazovalnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Valvoline ::

Gres za pastirja ovc v Srbiji, bolj samotno skoraj da ne more bit, izjemno povprasevanje placa baje 1000e+ kar je za srbijo verjetno top. :V Sozalje za oceta.

tilen03 ::

Valvoline je izjavil:

Gres za pastirja ovc v Srbiji, bolj samotno skoraj da ne more bit, izjemno povprasevanje placa baje 1000e+ kar je za srbijo verjetno top. :V Sozalje za oceta.

1000€ na leto?

AndrejS ::

Morda kakšen oskrbnik gorske koče.

simonchelo ::

Zadeva je dokaj kompleksna, Ljubljana in sploh še večja mesta te lahko kar hitro izčrpajo. Predvsem psihično. Zdej delo na kmetijah je možno in vem da tudi marsikatera večja kmetija išče pomoč ampak je to vse prej kot lahko delo. Kar jih poznam po navadi delajo od 4:30 zjutraj do okoli 19:30 zvečer. Po zimi je čez dan malce počitka, poleti pa je cele dneve delo. Pa še vikendov in dopusta živali ne poznajo. V današnjih časih mora biti kmetija dokaj velika da je rentabilna.

Se mi zdi da bi se ti rad malce sprehajal pa malce sanjal pa vmes se služil. Ali imaš kaksna znanja ki bi jih lahko delal od doma. Marketing Oz. Skrbnik socialnih omrežij, programer, grafični oblikovalec... Dobiš par podjetji za stranke in potem lahko delaš od koder želiš. Z malo samodiscipline lahko imaš polno prostega časa in hkrati še zaslužiš. Potem pa kupi neko odročno parcelo in postavi gor mobilno hiško.20keur za hiško in 10k za parcelo. S papirji ni preveč težav, samo ne kupit parcele v TNP ali pa kje podobno.
ciao

Valvoline ::

tilen03 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Gres za pastirja ovc v Srbiji, bolj samotno skoraj da ne more bit, izjemno povprasevanje placa baje 1000e+ kar je za srbijo verjetno top. :V Sozalje za oceta.

1000€ na leto?

1000e/mesec, v BIH je podobno. Lahko pa tudi v AT za 2000-3000 na mesec.
https://siol.net/novice/slovenija/sanjs...

voss_ ::

Lahko bi šel za pomočnika na kakšno kmetijo. Za enega vem da je skoraj Kekec, nek pastir in nekaj sire dela.

Ne poznam pa nikogar direktno da bi te znal napotit.

Lahko greš tudi v kakšno garsionero na kakšnih smučiščih, Trenta... Samo je drago.

simonchelo ::

Je pa odvisno koliko se znajdeš. Recimo kolegica je uspela eno veliko firmo prepričat da rabijo skrbnika za FB in IG in sedaj za 4 objave na teden prejema 800eur. Jest imam vzdrževalno pogodbo za nekaj spletnih strani, po navadi je pogodba pavšalna ampak 10ur mesečno je 200eur. Pa je kakšen mesec 0 ur, kakšen mesec pa 20ur ampak na koncu. Imam 4 takšne spletne strani in je dovolj za pokrit stroške. ?
ciao

kow ::

Kmetija, bo kar dobra ideja. Sam bo treba delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Cupakabra123 ::

Kaj pa kak pastir? Ne vem koliki ce sploh je to placano. Samo si pa sam v koci na planini obdan z naravo in zivalmi.

Scorpy84 ::

Obstaja na hrvaškem, samo so tam prostovoljni gasilci. Ko hodim tam v gore, sem pa tja srečam kakega opazovalca gozdnih požarov. Samo da ne prespijo oz. kokr jih je volja, čez dan so v kaki stari koci ali cerkvi, ponavadi je cesta v bližini, kjer imajo avto. V podrobnosti se nisem kaj preveč spuščal, tako da detajlov ne poznam. Lahko kontaktiraš kakšno njihovo lokalno gasilsko društvo, pa povprašaš.

miha98 ::

lahko greš vozit kamion... delaš sam... nikoga ni polek v kabini

hipertija ::

To bi pa jaz tudi, 3 mesece izolacije, gledanje gozdov, ukvarjanje z UKV postajo, delanje zvez ali pa tudi ne, zadaj rahla glasba, nekaj poješ in spiješ - zraven pa zaslužiš :). Gorih je nekdo napisal, da to ni sanjarjenje - to je sanjarjenje, ki je sicer uresničljivo, vendar so možnosti skoraj nične. Kar Slovenija nudi, se je že napisalo, vendar smo enostavno premajhni in tudi na gorskih kmetijah ne bo izolacije pred folkom + tako kot je bilo rečeno, dela se za žgance, ne pa za denarce + to je fizično delo, ne programiranje in prej ali slej ti bo gazda kosti polomu, če boš zjal po hribih namesto delu.

Če praviš, da si dober v programiranju, potem išči službo, ki ne zahteva fizične prisotnosti in se odsel nekam v zakotne kraje, Kočevja, Delnic oz. Gorskega Kotarja - ali pa kot so ti rekli, pejdi vozit kamion - pa boš lahko povsem sam.
https://www.google.com/maps/@45.3718378...!3m6!1e1!3m4!1swKotEuMwhLKX2jNhY0QkMA!2e0!7i13312!8i6656
Prekle za kurnk

voss_ ::

Ma vse to kar tu obravnavate kot ležerni obstoj ni ravno Gozdarska hiša Falkenau.

DamijanD ::

AndrejS je izjavil:

Morda kakšen oskrbnik gorske koče.

To ni osamljeno delo - ampak imaš "stranke" cel dan...

Ales ::

Valvoline je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Gres za pastirja ovc v Srbiji, bolj samotno skoraj da ne more bit, izjemno povprasevanje placa baje 1000e+ kar je za srbijo verjetno top. :V Sozalje za oceta.

1000EUR na leto?

1000e/mesec, v BIH je podobno. Lahko pa tudi v AT za 2000-3000 na mesec.
https://siol.net/novice/slovenija/sanjs...

Take "plače" so si novinarji malo izmislili za masiranje folka preko medijev. Realnost je precej drugačna.

Z delom v kmetijstvu za dnevnico se dejansko v Srbiji in BiH da zaslužiti nekaj spodobne gotovine (za nekvalificirane delavce in za te države), na prispevke pa kar pozabite. Dnevnica je npr. v Srbiji tam razreda 20-25 EUR.

To je keš na roko in delo od jutra do večera, ne 8 ur.

Ali pastirjem dejansko dajejo dnevnice ali pa nek mesečni pavšal pa ne vem. Med tem in pa dejansko plačo 2-3k v Avstriji je celo vesolje razlike, ne bit naivni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Vanadium ::

kuall je izjavil:

moj dedek je imel šiht pregledovalecv železniških prog, to bi tebi pašalo. ampak najbrž ne obstaja več. cel dan je hodil po progi in pregledoval, če je kaj narobe s tiri. včasih kakega mrtvega zajca najdu in ga prnesu domov za večerjo.


Še obstaja, samo je treba prej it za progarja ipd pol pa če imaš srečo mogoče prideš do tega..., plača je pa revščina v obeh primerih, na ajzenponu majo samo strojevodje pa prometniki ok plače, pa tisti ki so pri koritu

Tu se spremlja razpise

https://www.slo-zeleznice.si/sl/skupina...

Drugače pa baje majo v bohinju tiste pastirje ali kaj so že in si cele dneve v hribih, plača pa tudi ni slaba, samo kako do tega pridt pa nevem, je treba kakega domačina pobarat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

ginekk ::

Pravljice.

Službe kjer cel dan "visiš na zraku" in bore malo delaš, ni stresne interakcije z ljudmi, si sam s seboj, ne obstajajo. Bodisi boš delal cel dan za spodobno preživetje, pri čemer bo sigurno tud kaj interakcije, bodisi rabiš neko večjo zalogo še od prej, da si lahko privoščiš bolj ležeren življenski stil.

Lahko pa greš nekam kjer je zelo borna civilizacija, samo potem moraš tudi bivanjske standarde hudo znižat, brez elektrike, tekoče vode, ješ kar uloviš ali sam kultiviraš, zdravnik je par dni stran, ipd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Netrunner ::

Če se ne motim si lahko skrbnik gorskih koč, kjer si precej izoliran od sveta.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tilen03 ::

ginekk je izjavil:

Lahko pa greš nekam kjer je zelo borna civilizacija, samo potem moraš tudi bivanjske standarde hudo znižat, brez elektrike, tekoče vode, ješ kar uloviš ali sam kultiviraš, zdravnik je par dni stran, ipd

To je problem, ki sem ga opazil pri milenijcih, ki želijo živeti "preprosto", "naravno", "simpl". Hočejo imet hišo na samem , v naravi, brez sosedov, obenem pa imeti povlečeno optiko ali pa vsaj hiter internet, dober signal, elektriko, asfaltirano cesto, vodovod, ravni teren, tuš, televizijo, poceni energijo, prijazne živalce v okolici, ...

styrian ::

Ne, takšna služba ne obstaja.

Delodajalci nam plačujejo za to, da delamo stvari ki jih nočemo in moramo biti komunikativni, da stvari izpeljemo v sodelovanju z drugimi ljudm, ker sami vsega ne znamo.

Komaj si začel živeti. Pojdi študirati. Recimo za medicinskega brata.

Okapi ::

Guglaj delo pastirja. Sezonsko delo na planini, od maja do septembra običajno. Iščejo tudi v Avstriji, 2400 evrov na mesec. Je pa verjetno težko dobiti, verjetno je precej kandidatov, ki so zrasli na kmetiji in jih ni strah krav.;)

Sicer pa je treba stopiti na trdna tla. Dela, da cel dan meditiraš v osami, gledaš, če se kje kaj kadi, in si za to plačan, ne boš dobil. Tudi kjer kaj takega je, prideš zraven, če imaš zveze ali izkušnje, ali pa žrebajo kandidate in imaš možnosti približno toliko kot na loteriji.

gruntfürmich ::

pastir v sloveniji, ranger v triglavskem narodnem parku, oddaljene lokacije po evropi.

zdaj pa izbiraj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gagatronix ::

@OP Ne sanjaj, za firewatch lookout ti niti pogojno nisi psihicno dovolj stabilen, nakladas tu kar nekaj v tri prazne lafre. Najdi si siht v fabriki.

joze67 ::

realno - ne vem, kje v Sloveniji bi lahko bil sam, če ne v Ljubljani.

Če pa hočeš biti sam sam, pa te ZDA ne vzamejo, glej druge prostrane države z malo ljudmi - Kanada, Avstralija, azijski del Rusije (torej Sibirija). res pa je, da za večino spodobnih šihtov pričakujejo določeno zanesljivost in odgovornost in bodo Außlanderja težko pripustili zraven.

Miki N ::

Pa itak firewatch je služba, ki je ZDA in Kanadi praktično izginila in bolj spada v generacijo šihtov kuallovega starega fotra. Omenjena igra izkorišča nostalgijo. No saj tukaj lahko začne - manj onaniraj in igraj in več socializiraj, rešuj problem, ne bežati od njega - ker očitno te moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Glugy ::

Gagatronix je izjavil:

Najdi si siht v fabriki.

Zato so tam plače porazne ker se tja pošilja tud tiste ljudi ki ne spadajo tja. Če bi bolj primanjkovalno delovne sile bi pa dobil poštene plače tam. Sej delavcev je vedno dost sam če se plača tako kot se zagre.

Če pač ne poznaš šihta ki ustreza željam OP pač ostani tiho. Sej ni težko. Tisti ki so imel kej za dodat k temu kar bi OP lahko pomagal so dodal ti pač nisi eden izmed nagovorjenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

enemon ::

gruntfürmich je izjavil:

pastir v sloveniji, ranger v triglavskem narodnem parku, oddaljene lokacije po evropi.

zdaj pa izbiraj.


Pa rangerji niso samo v TNP-ju, ampak tudi v parkih, kot so Goričko, Kozjansko, Ljubljansko barje itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Phantomeye ::

tilen03 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Lahko pa greš nekam kjer je zelo borna civilizacija, samo potem moraš tudi bivanjske standarde hudo znižat, brez elektrike, tekoče vode, ješ kar uloviš ali sam kultiviraš, zdravnik je par dni stran, ipd

To je problem, ki sem ga opazil pri milenijcih, ki želijo živeti "preprosto", "naravno", "simpl". Hočejo imet hišo na samem , v naravi, brez sosedov, obenem pa imeti povlečeno optiko ali pa vsaj hiter internet, dober signal, elektriko, asfaltirano cesto, vodovod, ravni teren, tuš, televizijo, poceni energijo, prijazne živalce v okolici, ...



Sori, ampak pri večini milenijcev se ustavi pri tem, da hočejo hišo / stanovanje.

Btw živeti simpl in naravno ne pomeni, da živiš (oz. želiš živeti) v votlini ali neki baraki brez dostopa do osnovnih potrebščin kot je elektrika, voda, sanitarije.

Me pa zanima koliko takšnih milenijcev si spoznal v življenju ali slučajno pospološuješ?

poweroff ::

Nisem bral vseh odgovorov, ampak kaj pa oskrbnik gorske koče? Na Vršiču skrbijo še za ovce.

Sploh izven sezone zna biti precej mirna služba to.
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večje povpraševanje po kmetijah? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12013516 (9551) TheBlueOne
»

Investicija v kmetijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798862 (6350) GupeM
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30252502 (40653) M.B.
»

Rad bi nadaljeval z življenjem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7213432 (10519) cebelar123

Več podobnih tem