» »

Ali moderni smartphoni res tako slabše vlečejo 2G signal?

Ali moderni smartphoni res tako slabše vlečejo 2G signal?

Juplter ::

Ker zaradi službenih dolžnosti veliko se vozim in hodim po raznih krajih po Sloveniji opažam da velikorat sploh ni GSM signala. Tudi 2G ne. Kaj se mi zdi malo čudno. Nevem ali je zato ker pač včasih nisem toliko hodil "zunaj civilizacije" ali je kakšen tehničen razlog. Mogoče moderni smartphoni slabše vlečejo? Vem da včasih sem hodil po gorah po gozodovih in vedno je bil signal da sem se lahko pogovarjal.
Zdaj pa imam Samsung galaxy s20 pa velikokrat sploh ni nobenega signala.
Je rešitev da najdem na bolhi kakšen starejši telefon?( to bo sicer problem z baterijami).
Ali si samo domišljam pa pač je naključje da zdaj hodim po krajih kjer ni signala?

starfotr ::

To je res. Včasih so imeli telefoni zunanje antene in je bilo treba tudi manj baznih postaj.

Danes antena ni prioriteta. Važno je, da imaš 6 kamer zadaj in 4 spredaj.

Dobri telefoni so tisti, ki jih ima operater v ponudbi. Če ga nima, potem ni ok. Tako da tu je razlog zakaj ni raznih kitajcev v ponudbah.

Samsung in epl bi načeloma morala biti mnogo boljša, kot razni kitajci.

Ker je vsem padla kakovost pri antenah, ker so vgrajene, se je z leti generalno znižalo to. Ne samo tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Juplter ::

Sicer sam se ne spoznam na brezžične prenose, zato prosim naj me nekdo popravi če se motim:

Antena je antena in čeprav je včasih falusni simbol mora bit za točno določeno frekvenco točno določena antena. Daljša antena ne primore k boljšemu signalu.

starfotr ::

Glej, danes je frekvenčno območje kar široko. Zato je treba imeti širokopasovno anteno.

2G deluje na tistih 900 MHz, medtem ko imaš danes od 700 MHz do 26 GHz, kolikor bo 5G, ko bo na vrhuncu.

Antena vgrajena v telefon je kot da bi ti imel čepke za ušesa v ušesih in bi želel poslušat šepet. Zato mora biti vse skupaj bolj glasno, da se slišiva.

Zunanja antena je pa, kot da si brez čepkov.

Bolt ::

Ne poslušaj starga fotra, ker itak vedno nekaj naklada, kar nima pojma. Mal ga že demenca daje, pa slabo sliši kot bi imel čepke v ušesih, njemu se je tudi antena znižala z leti:))
Same antene na novejših telefonih so definitivno boljše, kot so bile na tistih starih pa če tudi so imeli 1 meter antene.
Je pa splošno znano, da je Samsung na tem področju poden.
Bolj je problem, da se po domače izrazim v antenah oziroma frekvencah na oddajnikih katere-i ne podpirajo oziroma imajo manjši domet za določene "starejše" frekvence (900MHz). Kot vemo se danes osredotočajo bolj na frekvence za oddajanje 4G in naprej.
Zato na določenih lokacijah že opuščajo te frekvence.
Rešitev je menjava telefona na drugo znamko(če imaš možnost vzami sabo še kakšen drug telefon druge znamke, oziroma če ima kakšen kolega-ica in primerjajte na istih lokacijah), preklapljanje med omrežnimi načini, menjava operaterja, menjava lokacije;((
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Ahim ::

Moja izkusnja je, da ga po dovolj odrocnih koncih enako ni bilo prej, kakor ga ni zdaj :)) pac ni vsaka luknja pokrita, operaterji najraje navajajo % prebivalstva (domov), ki ga pokrivajo, ne % povrsine drzav, ker je druga stevilka pac nizja.

harvey ::

modemi pri novejših aparatih so boljši in ne vidim podlage v tem, da bi slabše lovili. Kjer ni signala ga noben telefon ne bo ujel :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

up0101 ::

Jaz sem od oddajnika oddaljen 2,5 km pa je 2G signal nestabilen. 3G in 4G signal pa se pojavi tu pa tam in je popolnoma neuporaben (a1/bob). Živin na podeželju, okoli tudi vasice z malo prebivalci. Telemach in mobitel nista nič kaj boljša. Ker sem blizu avstrijske meje in ko preklopim na avst. omrežje je kvaliteta klica dosti boljša. Različne znamke telefonov, različnih cenovih razredov. Ni razlike. Totalno obupal nad mobilnim omrežjem. Po drugi strani je pozitivno to, da prišparam. Ker si zaradi slabega signala nimam kaj pametnega začet z mobitelom imam zato najcenejši mob. paket in cheap android telefon :-)

eVro ::

Bolt je izjavil:

Ne poslušaj starga fotra, ker itak vedno nekaj naklada, kar nima pojma. Mal ga že demenca daje, pa slabo sliši kot bi imel čepke v ušesih, njemu se je tudi antena znižala z leti:))

Poznam področje in lahko povem, da je starfotr čisto lepo povedal.

Bolt je izjavil:

Same antene na novejših telefonih so definitivno boljše, kot so bile na tistih starih pa če tudi so imeli 1 meter antene.

Nimaš pojma.

Bolt je izjavil:

Je pa splošno znano, da je Samsung na tem področju poden.

Odvisno od modela do modela, tako kot pri vseh.

Bolt je izjavil:

Bolj je problem, da se po domače izrazim v antenah oziroma frekvencah na oddajnikih katere-i ne podpirajo oziroma imajo manjši domet za določene "starejše" frekvence (900MHz). Kot vemo se danes osredotočajo bolj na frekvence za oddajanje 4G in naprej.
Zato na določenih lokacijah že opuščajo te frekvence.

Absolutno nimaš pojma. Dam ti 1000€ za vsako opuščeno "frekvenco" mobilnih komunikacij, za katero mi poveš.

Bolt je izjavil:

Rešitev je menjava telefona na drugo znamko(če imaš možnost vzami sabo še kakšen drug telefon druge znamke, oziroma če ima kakšen kolega-ica in primerjajte na istih lokacijah), preklapljanje med omrežnimi načini, menjava operaterja, menjava lokacije;((

To je pa vse res. Ampak Samsunga ne menjati toliko zaradi antene, ampak ker je precenjen šrot z zabitim UI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411050 (6697) Juneau
»

Ali se sevanje mobilnega telefona širi po žičnih slušalkah?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455196 (4175) TheBlueOne
»

Ojačevalec GSM signala?!

Oddelek: Mobilne tehnologije
1710559 (9671) brez-imenko
»

WiFi na površini 1,75 hektarja - nasvet

Oddelek: Omrežja in internet
425534 (3751) Daniel
»

Ali je tv ponaredek SONY (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7815375 (11462) d4vid

Več podobnih tem