» »

Vsi opazimo podražitve, a najhuše šele prihaja

Vsi opazimo podražitve, a najhuše šele prihaja

««
34 / 34
»
»»

Utk ::

Haha, majster, ki v Avstriji kupuje cele platoje znižanih konzerv nam predava o kvalitetni hrani. Pa to ne moreš verjet. Oz. ne bi mogel, če ne bi bil to slo-tech.

WizzardOfOZ ::

Ti že veš, ja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Očitno vem, če si se prepoznal.

WizzardOfOZ ::

Ne, prepoznal sem tvoj slog žaljenja. Ko te boli, začneš žalit na tak način. Ker veš, da si klošar, pa si ne moreš privoščit tistega, kar bi si sicer lahko, pa raje porabiš za alkohol. Pač tipičen zahojen pijanski slovencelj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Haha, malo se zamisli nad sabo, če je resnica o tebi nekaj žaljivega.
Po drugi strani jaz zarad tvojega izpada nisem čisto nič užaljen, ker niti ena besedica v tvojem stavku ne drži.

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kvalitetna hrana je lahko še kako okusna, samo eni očitno ne znate uporabljat začimb.

Da samo namesto dela, je enostavneje kupiti ojaöano pripravljeno hrano.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

feryz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kvalitetna hrana je lahko še kako okusna, samo eni očitno ne znate uporabljat začimb.
Dobra fora.

Malidelničar ::

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...


Žal je pač problem ko pogledaš to hrano ki je sicer slaba ampak recimo, v Perutnini Ptuj lahko kupim fingerse panirane za 7€ 750g pripravljeno za cvret (recimo) če kupim v SPARu fileje je 6€ na kilo ampak pol moram še jajca, moko, drobtine kupit in pol še mi vzame dobro uro da vse to skupaj pripravim in uredim posodo itd... in tistih 1x na 2 meseca ko se mi to zalušta je bolje to kupit v akciji ki je vsake 3 mesece od oka
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...


Žal je pač problem ko pogledaš to hrano ki je sicer slaba ampak recimo, v Perutnini Ptuj lahko kupim fingerse panirane za 7€ 750g pripravljeno za cvret (recimo) če kupim v SPARu fileje je 6€ na kilo ampak pol moram še jajca, moko, drobtine kupit in pol še mi vzame dobro uro da vse to skupaj pripravim in uredim posodo itd... in tistih 1x na 2 meseca ko se mi to zalušta je bolje to kupit v akciji ki je vsake 3 mesece od oka

Problem ni katere kose mesa si vzel.. problem je "cvret". Ker če bi to spekel v naravni obliki, ali se bolje naredil enolončnico in krompir "ne pomfri", bi bilo ne samo kalorično bistveno manj, kot tudi količinsko. Ja samo za drugi rabiš malo več časa, po možnosti pripraviš večer prej.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...


Žal je pač problem ko pogledaš to hrano ki je sicer slaba ampak recimo, v Perutnini Ptuj lahko kupim fingerse panirane za 7EUR 750g pripravljeno za cvret (recimo) če kupim v SPARu fileje je 6EUR na kilo ampak pol moram še jajca, moko, drobtine kupit in pol še mi vzame dobro uro da vse to skupaj pripravim in uredim posodo itd... in tistih 1x na 2 meseca ko se mi to zalušta je bolje to kupit v akciji ki je vsake 3 mesece od oka

Problem ni katere kose mesa si vzel.. problem je "cvret". Ker če bi to spekel v naravni obliki, ali se bolje naredil enolončnico in krompir "ne pomfri", bi bilo ne samo kalorično bistveno manj, kot tudi količinsko. Ja samo za drugi rabiš malo več časa, po možnosti pripraviš večer prej.


Jaz sem dal primer, saj lahko enako rečemo za juho s paklca ali če jo sam skuhaš z zelenjavo itd... bistvo je cena vs cena + količina dela, pričakoval bi, da če sam nardim da bo vsaj ene 30-40% ceneje, pa žal večinoma ni, včasih je celo obratno... kar je problem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

RockyS ::

Malidelničar je izjavil:

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...


Marsikje v tujini so mcdonalds obroki tudi glavni obroki dneva, enostavno je poceni in hitro. To se uveljavlja tudi pri nas, žal.

Da pa ni rezerv in drugih planov pa je itak jasno. Marsikdo tudi hladilnika nima, so popularne 220V hladilne torbe (50€). Kaj šele kako zamrzovalno omaro/skrinjo. Zato pa tudi vidiš več pakiranja po 100-300g. Ker ljudje ne morejo kupovati na zalogo, ne glede na to da so večja pakiranja (ponavadi) cenejša.
Glede zelenjave pa itak, a si videl kako je solata od babice umazana? Greš v trgovino in kupiš to-go, samo preliv preko in akcija. Tak mindset se uveljavlja.

Gledam cene v cash&carry trgovini, tudi te niso več kar so bile.

Miki N ::

Vsi ki opazite podražitve ste čudni - saj vam je vendar Jajo lepo povedal, da imamo celo DEFLACIJO zato nehajte biti brez keša in kvariti predvolilno vzdušje!

Mato989 ::

RockyS je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...


Marsikje v tujini so mcdonalds obroki tudi glavni obroki dneva, enostavno je poceni in hitro. To se uveljavlja tudi pri nas, žal.

Da pa ni rezerv in drugih planov pa je itak jasno. Marsikdo tudi hladilnika nima, so popularne 220V hladilne torbe (50€). Kaj šele kako zamrzovalno omaro/skrinjo. Zato pa tudi vidiš več pakiranja po 100-300g. Ker ljudje ne morejo kupovati na zalogo, ne glede na to da so večja pakiranja (ponavadi) cenejša.
Glede zelenjave pa itak, a si videl kako je solata od babice umazana? Greš v trgovino in kupiš to-go, samo preliv preko in akcija. Tak mindset se uveljavlja.

Gledam cene v cash&carry trgovini, tudi te niso več kar so bile.


Dobro, nikogar ne poznam ki ne bi imel hladilnika in bi imel samo hladilno torbo doma, ampak ok...

Ni problem to da je nek obrok kot mek HITRO, problem je ko je poceni glede na drugi in ŠE hitreje... to je težava... logika ti pove da bi morala zdrava hrana bit cenejša ker se pripravlja dalj časa, da kompenziraš čas ki ga porabiš z "prihrankom" financ (no saj čas je denar)

Ko pa je kupljena predpripravljena ali pripravljena hrana CENEJŠA IN HITREJŠA pa pridemo do problema, ker kdo reče da itak za tak denar ne bi skuhal hkrati pa še mu bi vzelo 3x več časa pa še več dela...

Pomisliva tako, če grem jaz z mojo na super sredo porabiva 8€, + 1 cheese ker se od middle menuja ne najem in sva na slabih 10€ brez dela in brez pospravljanja posode, itd...

Če si hočem nardit neko solidno rižoto, porabim sicer kak evro manj če vzamem piščančje fileje v SPARu ampak bom porabil 1 uro več dela priprav in pospravljanja... medtem ko se v primeru meka že chillam s partnerko... in tako folk razmišlja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

energetik ::

Zdrava in nepripravljena hrana sploh ni nujno da se pripravlja dolgo, niti ni dražja. Bolj je problem, da folk ne ve, kaj je zdrava hrana in nima ideje, kaj bi sploh skuhal.

Ko že omenjaš rižoto, pa to se pripravi takoj in umaže samo 1 posodo. OK, pa dilo za narezat piščanca ali tofu. Jaz ti jo pripravim v 25min, vključno s pripravo. Je pa res da uporabljam hitro zamrznjeno zelenjavo, ker verjamem, da je kvalitetnejša od "sveže" s trgovinskih polic. Seveda če greš zelenjavo nabirat na svoj vrt, traja dlje.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Zdrava in nepripravljena hrana sploh ni nujno da se pripravlja dolgo, niti ni dražja. Bolj je problem, da folk ne ve, kaj je zdrava hrana in nima ideje, kaj bi sploh skuhal.

Ko že omenjaš rižoto, pa to se pripravi takoj in umaže samo 1 posodo. OK, pa dilo za narezat piščanca ali tofu. Jaz ti jo pripravim v 25min, vključno s pripravo. Je pa res da uporabljam hitro zamrznjeno zelenjavo, ker verjamem, da je kvalitetnejša od "sveže" s trgovinskih polic.


Jah vidiš samo jaz pa uporabljam načeloma DOMAČO z vrta tisto je treba pa dobro umit, pa pol narezat očistit in nato sesekljat... Moraš pa računat če obračunam 1 svojo uro pri pripravi hrane in pospravljanju težko pridem pod ceno pripravljene hrane ki jo samo prevzamem. Pa nimam vrhunske urne postavke.

Čas = denar, nenazadnje delamo zato da bi potem imeli čimveč prostega časa zato menjujemo denar za čas in obratno čas za denar (šiht)

pa večino časa doma kuham, ker pač raje vem kaj jem, ampak razumem nekoga ki izračuna da ni rentabilno (čeprav ni zdravo)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Saj tudi jaz v veliki večini doma kuham, ampak po mojem mnenju na hitro zamrznjena zelenjava iz EU ni glih slaba zadeva. Seveda govorim o izključno zelenjavi brez kakršnihkoli dodatkov, torej zamrznjeno korenje/brokoli/cvetača/grah/... S tem prihranim ogromno časa, poleg tega tudi večkrat jemo zelenjavo kot bi jo sicer, saj je vedno na voljo in dostopna v sekundi.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Saj tudi jaz v veliki večini doma kuham, ampak po mojem mnenju na hitro zamrznjena zelenjava iz EU ni glih slaba zadeva. Seveda govorim o izključno zelenjavi brez kakršnihkoli dodatkov, torej zamrznjeno korenje/brokoli/cvetača/grah/... S tem prihranim ogromno časa, poleg tega tudi večkrat jemo zelenjavo kot bi jo sicer, saj je vedno na voljo in dostopna v sekundi.


Ja itak, čeprav jaz osebno najraje vidim z vrta od mame in babice, mi je nekak najbolj okusno in dobro, morda pa je v glavi.

Kakorkoli če obračunavaš svoje ure (postavko) v pripravo hrane je težko presežt kupljeno hrano v "ugodni" ceni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

chucki ::

Caki zmrzjena zelenjava bolj zdrava od sveze? Kaj vse preberes tukaj. Zelenjavo se skuha na pari, ce hoces vitamincke obdrzat.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

energetik ::

Ja, hitro zmrznjena zelenjava je boljša in kvalitetnejša od "sveže", ki N-dni gnije po skladiščih, kombijih in na policah.
Sploh ker zamrznejo lahko povsem zrelo zelenjavo, medtem ko mora biti "sveža" še malo nezrela, da sploh preživi do štacune.

Noben pa ni rekel, da je zmrznjena boljša od domače z vrta, je pa po mojem dovolj blizu, da se močno splača glede na vrednost časa.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

matobeli ::

Ja, če jo sam zmrzneš.

Drugač ti dajo not isti šodr.

energetik ::

Zanimiva je bila na primer primerjava med svežim in zamrznjenim brokolijem, kupljenim v prodajalni. Zamrznjeni brokoli je namreč vseboval več vitamina A, vitamina B2, vitamina C in folne kisline kot sveži brokoli na prodajni polici.


V raziskavi v Veliki Britaniji so primerjali vsebnost antioksidantov v sveži in zamrznjeni zelenjavi. Ugotovili so, da se je vsebnost antioksidantov v zelenjavi, shranjeni pri sobni temperaturi, sčasoma zmanjševala, medtem ko je zamrznjena zelenjava, kupljena v prodajalni, ohranila bistveno večjo vsebnost antioksidantov.


Vir: https://natureta.si/prehranska-vrednost...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

fikus_ ::

chucki je izjavil:

Caki zmrzjena zelenjava bolj zdrava od sveze? Kaj vse preberes tukaj. Zelenjavo se skuha na pari, ce hoces vitamincke obdrzat.


Verjameš ali ne, so dokazali, da je zmrznjena zelenjava lahko boljša od sveže, ohrani več koristnih stvari. Je pa več "ČE". Če je pobrana ob pravem času, če je v kratkem času nekaj ur zamrznjena ali konzervirana, . . .

Če imaš pa doma vrt in sproti pobiraš zelenjavo pred uporabo/kuhanjem, je pa najbolje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...


Žal je pač problem ko pogledaš to hrano ki je sicer slaba ampak recimo, v Perutnini Ptuj lahko kupim fingerse panirane za 7€ 750g pripravljeno za cvret (recimo) če kupim v SPARu fileje je 6€ na kilo ampak pol moram še jajca, moko, drobtine kupit in pol še mi vzame dobro uro da vse to skupaj pripravim in uredim posodo itd... in tistih 1x na 2 meseca ko se mi to zalušta je bolje to kupit v akciji ki je vsake 3 mesece od oka


Jajca, drobtine in moka nimajo mase? Da ne govorimo, da kvalitete in okusnosti ne mores primerjati.

LeQuack ::

Podjetja lahko hrano in ostale stvari kupujejo neobdavčeno, čeprav to hrano uporabljajo za delanje profita. Če pa fizična oseba kupi hrano za preživetje, mora plačati davek. to je tako zvana socialna država.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Mato989 ::

tikitoki je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mr.B: sem jaz edini, ki opažam trend zadnjih 10 let, da so Slovenci na polno začeli kupovati zamrznjeno vnaprej pripravljeno hrano? Ki je bila do nedavnega relativno poceni v raznih Hofrih, Lidih, Špinih. V bolj hi-end Mercatorju, Maxiju, Leclercu, Sparu pa pripravljene pogrete obroke 'to-go'. To je trend, ki je iz razvitega Zahoda relativno zelo pozno prišel k nam, kjer so tudi meščani, oz. primstrni urbanci/ruralci imeli vsaj bakico, ki je redno dala poleti glavo solate ali vloženo zelenjavo pozimi. Sem jaz edini, ki se mu to zdi težava ob zaostrenih prehrambenih podražitvah? Folk ne zna več prehransko budgetirat in nima rezerve, planov B, C ...


Žal je pač problem ko pogledaš to hrano ki je sicer slaba ampak recimo, v Perutnini Ptuj lahko kupim fingerse panirane za 7€ 750g pripravljeno za cvret (recimo) če kupim v SPARu fileje je 6€ na kilo ampak pol moram še jajca, moko, drobtine kupit in pol še mi vzame dobro uro da vse to skupaj pripravim in uredim posodo itd... in tistih 1x na 2 meseca ko se mi to zalušta je bolje to kupit v akciji ki je vsake 3 mesece od oka


Jajca, drobtine in moka nimajo mase? Da ne govorimo, da kvalitete in okusnosti ne mores primerjati.


Seveda imajo, ampak čas je tisto kar prevaga pri takih redkih luštanjih... kot pravim jaz delam 99% sam doma, pd testa za pico do praktično vsega... ampak 1x na 2 meseca pa pride prav če imam v zamrzovalniku not pomfri in ga vržem in nardim ko se mi zalušta... se mi ne da zato krompirja lupit itd... jebiga, ni idealno...

Govorim pa nasploh za tiste ki kupujejo da ko preračunaš če odmislimo okusa (kar je subjektivno) in zdravje je razlika majhna, oz. negativna psloh če štejem svoje ure v ceno priprave obroka.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Nekaj je pomfri, nekaj čisto drugega je pa zmrznjen pohanje. Pomfri je dober zmrznjen uni zmznjeni pohani pšanci so pa krneki proti tistemu kar lahko nardiš v 10min sam.

Najfečja svinjarija ever so pa uni nuggets pšanci iz kompozitnega pšanca.

Mr.B ::

LeQuack je izjavil:

Podjetja lahko hrano in ostale stvari kupujejo neobdavčeno, čeprav to hrano uporabljajo za delanje profita. Če pa fizična oseba kupi hrano za preživetje, mora plačati davek. to je tako zvana socialna država.

Odpri podjetje, pa sporoči naslednje leto, ko boš zaključil davčno za podjetje z opisano mentaliteto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Podjetja lahko hrano in ostale stvari kupujejo neobdavčeno, čeprav to hrano uporabljajo za delanje profita. Če pa fizična oseba kupi hrano za preživetje, mora plačati davek. to je tako zvana socialna država.

Odpri podjetje, pa sporoči naslednje leto, ko boš zaključil davčno za podjetje z opisano mentaliteto.


Mi smo glih prejšnji teden od direktorja dobli pice pa sem videl da je račun bil na firmo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Podjetja lahko hrano in ostale stvari kupujejo neobdavčeno, čeprav to hrano uporabljajo za delanje profita. Če pa fizična oseba kupi hrano za preživetje, mora plačati davek. to je tako zvana socialna država.

Odpri podjetje, pa sporoči naslednje leto, ko boš zaključil davčno za podjetje z opisano mentaliteto.


Mi smo glih prejšnji teden od direktorja dobli pice pa sem videl da je račun bil na firmo =)

No oseba, ki kar naprej jamra... pa noče odpreti doo ali s.p.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

link_up ::

energetik je izjavil:

Saj tudi jaz v veliki večini doma kuham, ampak po mojem mnenju na hitro zamrznjena zelenjava iz EU ni glih slaba zadeva. Seveda govorim o izključno zelenjavi brez kakršnihkoli dodatkov, torej zamrznjeno korenje/brokoli/cvetača/grah/... S tem prihranim ogromno časa, poleg tega tudi večkrat jemo zelenjavo kot bi jo sicer, saj je vedno na voljo in dostopna v sekundi.


mnja...za to hitro globoko zamrzovanje je tudi sorta primerna. Saj vem, da ti prispara cajt, ampak marijo konstantno videvat ob svezi zelenjavi je pa tudi naporno.
In and Out

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Mi smo glih prejšnji teden od direktorja dobli pice pa sem videl da je račun bil na firmo =)
Saj plača ogromno davka, da te lahko prenaša na delovnem mestu.
Zakaj bi jih moral še dodatno plačevati, da te gleda kako se nažiraš na tem istem delovnem mestu?

Matr, jaz grem pa 2x na leto ven jest, pa še takrat pozabim račun na firmo vzet ali plačat s kartico firme. Zato sem pa revež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

dexterboy ::

Če ne bi bil revež, bi fural kej boljšega, kot pa Zafiro :))
on topic;
tudi sam sem že pred leti bral, da je dejansko zamrznjena zelenjava, če je pravilo "obdelana" bolj zdrava in z več vitamini kot tista sveža na prodajnih policah. Je pa res, da se nič ne more primerjati s hrano, ki si jo narediš doma, razen kakšna domača oštarija. Pa tudi, če uporabim del sestavin, ki so "umetne", je še vedno za en razred bolje kot tista "juha iz vrečke".
Praktično vprašanje, če se je kdo s tem igral, ne tisto, kar piše na netu;
kako shranjujete moko? Jo imate v originalnih pakiranjih, jo preložite v steklene kozarce, večjo plastično embalažo ali kaj tretjega? Seveda mi je jasno, da moka ne zdrži dlje od enega leta, ampak več kot eno leto me tudi ne zanima. Ne bi pa rad videl, da mi že čez dva meseca usekajo ven molji :) Stara mama, dokler je bila kmetija še "živa", je moko mlela sproti, po potrebi, imela jo je pa v enem manjšem železnem sodu, nikoli ji ni bilo nič... No, ne vem točno, kakšen je bil ta sod, ni pa bil plastičen.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Malidelničar ::

DexterBoy: ja na moko bo treba bolj paziti, tudi tu bodo podražitve.
Off topic: jaz jo imam v hladilniku, kar sem jo imel zapakirano v omari so vedno butnili ven molji, ne vem ali plastika/steklo kaj pomaga.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

m0LN4r ::

Ukrajinska psenica je draga al zakaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Malidelničar je izjavil:

DexterBoy: ja na moko bo treba bolj paziti, tudi tu bodo podražitve.
Off topic: jaz jo imam v hladilniku, kar sem jo imel zapakirano v omari so vedno butnili ven molji, ne vem ali plastika/steklo kaj pomaga.
Verjetno če so ličinke moljev že notri, potem prepakiranje ne bo pomagalo, sicer bi znala biti steklena posoda OK, ne vem pa kako je potem z vlago, je možno da kaj splesni, če je neprodušno zaprta moka?
vires in numeris

cias ::

"Managerji" nam raji ne pustiji služiti, kaže da bojo samo še oni smeli poslovati. Fenomen demokracije, socializma in svobode.

Zmeraj bolj ukinjajo trgovanje z "nujnimi" kovinami.

We saw it with nickel, it's now happening with palladium, zinc, and rhodium. Gold and silver will follow.

c3p0 ::

matobeli je izjavil:

Nekaj je pomfri, nekaj čisto drugega je pa zmrznjen pohanje. Pomfri je dober zmrznjen uni zmznjeni pohani pšanci so pa krneki proti tistemu kar lahko nardiš v 10min sam.

Najfečja svinjarija ever so pa uni nuggets pšanci iz kompozitnega pšanca.


aka. "strojno izkoščičeno meso", kjer dajo vse kar na koncu od kadavra ostane v prešo in iz kosti iztisnejo še zadnje "sokove". Bon appetit.

Malidelničar je izjavil:

DexterBoy: ja na moko bo treba bolj paziti, tudi tu bodo podražitve.
Off topic: jaz jo imam v hladilniku, kar sem jo imel zapakirano v omari so vedno butnili ven molji, ne vem ali plastika/steklo kaj pomaga.


Lahko že iz trgovine kako nesnago prineseš v moki. Če bi se šel long term storage moke, bi jo najprej za par dni zamrznil, nato pa v steklo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

matobeli ::

c3p0 je izjavil:


aka. "strojno izkoščičeno meso"


Pomojem je še kakšen drug izraz, ker mamo tudi sveža strojno (I guess da je strojno) izkoščičena bedra, ki so pa perfektna zadeva.

feryz ::

c3p0 je izjavil:

aka. "strojno izkoščičeno meso", kjer dajo vse kar na koncu od kadavra ostane v prešo in iz kosti iztisnejo še zadnje "sokove". Bon appetit.
Zanima me razlika med "strojno izkoščičenim mesom" in na roke odrezanim mesom?
Zanemarimo kvaliteto mesa piščanca, ki vemo kakšna je.

cias ::

A še kdo spremlja Ice Age Farmer (na Telegramu)? Neverjetno koliko skladišč s hrano, proizvodnja hrane... je v zadnjem času pogorelo. Praktično po celem svetu se iztreblja zaloga hrane.

dexterboy ::

@cias; pobrskal malo na netu kje so vagoni žitaric za Palestino, ki bi morali prispeti. Pa niso.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

cias ::

dexterboy je izjavil:

@cias; pobrskal malo na netu kje so vagoni žitaric za Palestino, ki bi morali prispeti. Pa niso.


Ne vem če upam to narest, bom obtožen kakšnega antisemitizma.

Veliko sranja postaja po Južni Ameriki, cakam da se začne v Afriki.
««
34 / 34
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija čedalje bolj izolirana od interneta in elektronskih plačilnih storitev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27142532 (10290) Mr.B
»

Sberbank propadla? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37547709 (14822) lithium

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490187552 (114261) endelin

Več podobnih tem