» »

Windows 11 Pro bo zahteval internetno povezavo

Unchancy ::

m0LN4r je izjavil:


Kaj pa je alternativa? Scati proti vetru?
Saj ce ne rabis danes interneta, potem tudi racunalnika ne rabis... vzames pisalni stroj in abakus, za teams pa postne golobe

Dej se ti mal jebi, model! Internet imam dlje kot se ti briješ in nikoli nisem na windowsih rabil biti prijavljen v neki jebeni M$ account. To, da se zdaj to forsira, je zgolj posiljevanje za njihov dodatni dobiček in kontrolo prebivalstva.
Mater, na cepivih si videl zarote vsepovsod, tukaj ko ti pa dejansko lahko preberejo vse, kar napišeš, te posnamejo s kamero, ti prisluškujejo, tukaj pa “Meh, pejt v jamo z abakusom in pisalnim strojem.”
Folk je res butast.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

RedDrake ::

Kako preprosto je prepoznati MS dilerje v enih postih.
Več kot bo takih neumnosti, več entuziastov bo odgnanih, posledično bo več normijev počasi migriralo dol iz platforme. Ker sem jaz "tisti ki vse ve o PCjih" že zadnjih 25 let za moje poznanstvo in okolico, verjemite, da bom vsakega, ki ga bom lahko spravil na linux. Marsikoga sem že.
Ampak problem ostaja, da ko kupiš nov PC, je MS spyware že gor, in s tem davek plačan.
Upam da gredo čimprej na naročnino. To bo masovni exodus.

LightBit ::

mtosev je izjavil:

LightBit je izjavil:

Windows uporabniki so mazohisti.
Možno. Meni vse dela oz sn se vse od win 3.11 navadil oz naučil kako se windowsi uporabljajo. Meni je pač čisto okay. Kdor hoče naj uporablja winse, drugi pa Linux. Prosta izbira.

Meni je zanimivo kaj vse se ljudje navadijo. Nekaj časa morda jamrajo, potem pa to postane pač dejstvo.
Ampak dobro običajno se moraš na nekaj navaditi.

Zmajc ::

Za osebno uporabo/mala podjetja je to čisto nepomembno, za enterprise okolja sigurno ne bojo vztrajali pri tem.

zavajon ::

Ah, bomo pa shranili sedanji iso.

Sicer pa se bo najbrž dalo to urediti z MSMG Toolkit.
Že zdaj se da z njim izklopiti preverjanje hardware requirements in odstraniti bloatware.
Uporaben program, toplo priporočam.

Samael ::

LightBit je izjavil:

mtosev je izjavil:

LightBit je izjavil:

Windows uporabniki so mazohisti.
Možno. Meni vse dela oz sn se vse od win 3.11 navadil oz naučil kako se windowsi uporabljajo. Meni je pač čisto okay. Kdor hoče naj uporablja winse, drugi pa Linux. Prosta izbira.

Meni je zanimivo kaj vse se ljudje navadijo. Nekaj časa morda jamrajo, potem pa to postane pač dejstvo.
Ampak dobro običajno se moraš na nekaj navaditi.

Ja, vedno so bili med nami mazohisti, ki so se navadili na gentooja, archa, itd ... in služili sistemu, namesto, da bi sistem služil njim. Kaj češ, vsakdo izbere svoj strup.

V tej temi so mi pa hecni predvsem oni, ki se po tleh mečejo ker je grozno imeti MS account ... hkrati pa so sočasno v tej taisti non-MS mašini prijavljeni v hotmail, gmail, ipd ...
Wau, res big deal, ejga.
Samael != Samuel

Zmajc ::

Android že celo večnost zahteva online only račun pa se noben ne pritožuje. :))

Samael ::

Zmajc je izjavil:

Android že celo večnost zahteva online only račun pa se noben ne pritožuje. :))

Pazi, zdaj se bodo eni trije goreče potrkali po prsih, kako so po več letni travmatični izkušnji z androidom zdaj svobodni ljudje, ker že nekaj časa uporabljajo kakšen 3rd party ROM, pa kako zahojeni so ostali plebejci, ki kar še vedno visijo na androidu.
Pa debatiraj zdaj s temi vedno prisotnimi po prsih se trkajočimi elitneži, če moreš ...
Samael != Samuel

RedDrake ::

Samael je izjavil:


Ja, vedno so bili med nami mazohisti, ki so se navadili na gentooja, archa, itd ... in služili sistemu, namesto, da bi sistem služil njim. Kaj češ, vsakdo izbere svoj strup.

V tej temi so mi pa hecni predvsem oni, ki se po tleh mečejo ker je grozno imeti MS account ... hkrati pa so sočasno v tej taisti non-MS mašini prijavljeni v hotmail, gmail, ipd ...
Wau, res big deal, ejga.

OK Boomer.
hotmail? Zaprl leta 2002.
gmail? Nikoli imel.
MS account? Nikoli ne bom imel.
Laptop na linuxu od 2004.
Work mašina (igpu only, ker pač vim/eclipse/browser 99,99% časa) na linuxu od 2005.
W7 mašino, ki sem jo imel od ~2010 za igre in lightroom sem upokojil.
Vsi špili, ki jih še igram imajo sedaj že opensource engine (morrowind, c&c, ra, ttd), ali so itak dos based in jih ženem v dosboxu, ali pa so na steamu in je linux podprt.
Od mene MS ne dobi niti centa več.

Invictus ::

OS je nepomemben, pomembna so orodja, ki jih uporabljaš.

Nimajo ne Windowsi, ne Linux neke prednosti en pred drugim.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

srnjak je izjavil:

poweroff je izjavil:

Vsi, ki bluzite, da boste na Linux prešaltali... pa zakaj lažete drugim in sebi?

NE BOSTE. Noben ne bo prešaltal na Linux. Ker preprosto niste sposobni.

Ne, ne bom prešaltal na Linux.

Sem to storil, ko je prišel Windows 8 na tržišče. Ni mi žal in zdaj se lahko samo smejim, kako vas M$ nateguje.


nateguje? s čim?
od Windows 7 dalje imam zastonj posodobitve do Windows 11.

Sicer sem se zavestno odločil ostati na Windows10 ker se mi ne ljudi ukvarjat s prilagajanjem načina uporabe PCa novemu OSu. Bom počakal da izdajo patch release naslednje leto, ko bo Win11 lepo spoliran.

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

Zmajc je izjavil:

Za osebno uporabo/mala podjetja je to čisto nepomembno, za enterprise okolja sigurno ne bojo vztrajali pri tem.

Ne razumem. V čem se velika podjetja razlikujejo od malih ali mikro ali enoosebnih ali brezosebnih podjetij (razen mogoče po številu zaposlenih, čeprav to je bolj meglen dejavnik)? Imajo več pravic? Imajo modro kri? Delujejo po zakonodajah iz drugih vesolij? Ne razumem, zakaj bi bilo za moje malo podjetje sprejemljivo nekaj, kar za neko kneževsko visokost "enterprise okolje" ni sprejemljivo?

Samael ::

RedDrake je izjavil:

Samael je izjavil:


Ja, vedno so bili med nami mazohisti, ki so se navadili na gentooja, archa, itd ... in služili sistemu, namesto, da bi sistem služil njim. Kaj češ, vsakdo izbere svoj strup.

V tej temi so mi pa hecni predvsem oni, ki se po tleh mečejo ker je grozno imeti MS account ... hkrati pa so sočasno v tej taisti non-MS mašini prijavljeni v hotmail, gmail, ipd ...
Wau, res big deal, ejga.

OK Boomer.
hotmail? Zaprl leta 2002.
gmail? Nikoli imel.
MS account? Nikoli ne bom imel.
Laptop na linuxu od 2004.
Work mašina (igpu only, ker pač vim/eclipse/browser 99,99% časa) na linuxu od 2005.
W7 mašino, ki sem jo imel od ~2010 za igre in lightroom sem upokojil.
Vsi špili, ki jih še igram imajo sedaj že opensource engine (morrowind, c&c, ra, ttd), ali so itak dos based in jih ženem v dosboxu, ali pa so na steamu in je linux podprt.
Od mene MS ne dobi niti centa več.


Evo, ti je bilo že odgovorjeno, še predno si odpisal :)

Samael je izjavil:

Pazi, zdaj se bodo eni trije goreče potrkali po prsih, kako so po več letni travmatični izkušnji z androidom zdaj svobodni ljudje, ker že nekaj časa uporabljajo kakšen 3rd party ROM, pa kako zahojeni so ostali plebejci, ki kar še vedno visijo na androidu.
Pa debatiraj zdaj s temi vedno prisotnimi po prsih se trkajočimi elitneži, če moreš ...


Pač, vedno se najde kakšen elitnež, ki se rad pohvali, kako je drugačen, pa kako je svoboden, pa imeniten ... pa oh in sploh - in se postavlja nad drugimi, ki so kao zgolj zahojeni plebejci in ovce. Na koncu dneva si pa s svojimi osebnimi problemi in težavami rit obriše z enakim toaletnim papirjem.
O marsičem se da debatirati in za samo debato sploh ni problem kaj kdo uporablja. Pač osebna odločitev posameznika in njegovih življenskih okoliščin, izkušenj, itd. Problem je, da vas je precejšen del za neko debato, kjer ne zmorete, da se ne bi postavljali nad drugimi, povsem nezrel in vam ob manjku čustvene inteligence in razumevanja okolice prav nič ne pomaga, kaj pri tem uporabljate. Življenje je več kot samo čevlji, v katerih hodiva jaz in ti.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Invictus ::

Pretepate kozlovsko senco...

Že 100x videno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

Ja, res je.
Samael != Samuel

Machete ::

Invictus je izjavil:

Pretepate kozlovsko senco...

Že 100x videno...


Oslovo senco se reče.
Kozlovska je bila samo sodba.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

donvitoc ::

Microsoft je privat korporacija in lahko s svojim produktom počnejo karkoli hočejo. Sploh ker vejo da boste windowse še zmeraj uporabljali.

KTr1sk ::

Tako kot se je govorilo, da ne bo deloval v legacy načinu in brez secure boot ter TPM, vse se da trenutno, samo malo moreš pobrskat po internetu :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

LightBit ::

Zmajc je izjavil:

Android že celo večnost zahteva online only račun pa se noben ne pritožuje. :))

Niti ne. Android dela brez, samo ne moreš uporabljat Google Play. Pritožujejo se pa tudi.
Windowsi postajajo hujši kot je Android. PC bodo spravili na nivo telefonov.

poweroff ::

MrStein je izjavil:


Pa da skrajšamo:
- microsoft je kriv
- imaš napačen hardver
- butast si
- ok, v resnici nočemo, da bi folk uporabljal Linux


No, to poslušamo v tej temi. Microsoft je kriv.

Imaš napačen hardver - v sosednji temi nekdo ni mogel inštalirati Windowsov na nek SSD disk in je bilo potem par strani pametovanja kako ima napačen hardwer... pa kdo je butast, ker ne zna driverjev za disk namestit. Sicer pa, že Win 10 se noče posodabljat na nekaterih novejših (no, zdaj niso več toliko nove) platah, Win 11 je pa še bolj izbirčen pri hardweru.

In glej no - poslušamo, kako folk nima pravega hardwerja za Windowse laufat...

Jaz se samo smejem sam pri sebi, po tem, ko sem pred leti poslušal da mi ta in ta hardware ne bo delal na Linuxu.

Sicer pa vidim, da nas kar nekaj je na Linuxu. Smo pa seveda manjšina.

Kar mi gre na jetra, so pa pavšalne izjave "bom pa prešaltal na Linux" (ali pa "se bom pa odselil"). Face it... večina bo lepo poslušna, edino malo boste jamrali ob šanku in nabirali gnev v sebi. Naredil ne bo pa noben nič. Ker jamranje je nacionalni šport, biti aktiven pa je za večino nekaj, česar niso nikoli zares razumeli.
sudo poweroff

Meiniken ::

donvitoc je izjavil:

Microsoft je privat korporacija in lahko s svojim produktom počnejo karkoli hočejo. Sploh ker vejo da boste windowse še zmeraj uporabljali.


Seveda bomo, ampak v piratski obliki. Life finds a way :)

Pa ne vem če se sam men zdi ampak v vsaki novici o operacijskih sistemih imam občutek, da linux userji čutijo superiornost izključno zaradi OS-a, ki ga uporabljajo. Seveda ti to tudi takoj povejo, da ja ne izpadejo kot microsoft shilli, ovce,...
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

LightBit ::

KTr1sk je izjavil:

Tako kot se je govorilo, da ne bo deloval v legacy načinu in brez secure boot ter TPM, vse se da trenutno, samo malo moreš pobrskat po internetu :)

Da zbereš vse te workarounde se namatraš kakor da bi naredil svojo Linux distribucijo.
Zame je to (nepotrebne omejitve) norčevanje iz uporabnikov.

klemenSLO ::

U bistvu smo vsi precej na linuxu :D v preobleki proizvajalca telefona .
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Meizu ::

Objavi svoje ime, priimek in naslov. Ne? Zakaj pa ne?


Jaz bi ga pa za googlov email in geslo prosil. Ne bom nic posiljal, samo bral :)

Aja, da ga ne bo dal? Torej ocitno neka zasebnost le je pomembna.


Jaz pa mislim, da vidva oba ne znata ločit med nekaterimi pomembnimi zadevami.

Podobno v trgovinah, kjer sem delal - se najde folk težit po mejlih, da zahteva, da se izbriše njegov profil in vsi osebni podatki s tem povezani. Ja, ker privatna firma s 5imi zaposlenimi trejda s podatki s fejsbookom - seveda. In imamo časa na pretek za se ubadat s takimi zluftanci in si bomo vzeli naš nepomemben čas in vam ustrezali in po podatkovni bazi iskali vaše naslove in telefonske številke. Seveda :))

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

Ne hvala. Apple ima sedaj 10x boljši CPU zunaj in sedaj tudi boljši OS. Microsoft nima nič.


Res je. Sem tudi sam šel nazaj na Appla. Sploh ni kaj več razmišljati kaj kupiti zdaj.

Samael ::

poweroff je izjavil:

Kar mi gre na jetra, so pa pavšalne izjave "bom pa prešaltal na Linux" (ali pa "se bom pa odselil"). Face it... večina bo lepo poslušna, edino malo boste jamrali ob šanku in nabirali gnev v sebi. Naredil ne bo pa noben nič. Ker jamranje je nacionalni šport, biti aktiven pa je za večino nekaj, česar niso nikoli zares razumeli.

Nekateri smo pa na "obeh" in kaj zdaj? Meni gre pa na jetra to trkanje po prsih in vseznalsko pokroviteljsko dajanje v nič druge ker pač v vsej svoji veličini in imenitnosti uporabljate za dosego cilja drugo orodje - kar posledično zagnoji vsako debato.
Ljudje imate lahko pod pokrovom še takšno mašino, pa vam to nič ne pomaga, če je nimate tudi v glavi, da bi razumeli, da se cel svet ne vrti okoli prizme vašega (ne mislim tvojega osebnega, pišem na splošno) dojemanja sveta. Kaj uporabljata pa tvoj oče in mati? (ni treba odgovarjati - zgolj retorično vprašanje) In če slučajno tako kot moja dva z nekim povsem legitimnim pa magari zgodovinskim razlogom Windowse, ki jima v danih okoliščinah čisto solidno služijo, a sta zato buteljna?

Uporabljaj kar ti služi, gotovo je nek plus v temu in nič narobe ni, če nam ga v forumskih debatah predstaviš, ne domišljaj si pa, da je tvoja pot edina legitimna in v vsakem pogledu boljša od poti drugega in da so drugi, ker skozi življenje ne hodijo v enakih čevljih kot ti, buteljni.

(ne vzemi to kot napad nate, citiral sem te zgolj za istočnico, ki jo namenjam večjemu delu sodelujočih v debati)
Samael != Samuel

bajker ::

eventyrer je izjavil:


nateguje? s čim?
od Windows 7 dalje imam zastonj posodobitve do Windows 11.


Tale je pa vrhunska. Že iz pradavnine velja rek: There ain't a free lunch.
Če nisi nič plačal neposredno, še ne pomeni, da M$ nima nič od tebe.
Prvič, produkt si ti, drugič, M$ te je navlekel na svoj sistem. Ko bo začel noter dajati reklame, ne boš mogle nehat. Ko bo začel z naročnino, ne boš mogel nehat. Ta "zastonjskost" je le del dolgoročne strategije.

LightBit ::

Meiniken je izjavil:

Pa ne vem če se sam men zdi ampak v vsaki novici o operacijskih sistemih imam občutek, da linux userji čutijo superiornost izključno zaradi OS-a, ki ga uporabljajo. Seveda ti to tudi takoj povejo, da ja ne izpadejo kot microsoft shilli, ovce,...

Jaz imam pa pogosto ob Linux novicah občutek da nekateri zavidajo Linux uporabnikom, ker so sami priklenjeni na Windows.
V stilu "Linux ni alternativa, zato ker ni podprt X program".

Samael ::

LightBit je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Tako kot se je govorilo, da ne bo deloval v legacy načinu in brez secure boot ter TPM, vse se da trenutno, samo malo moreš pobrskat po internetu :)

Da zbereš vse te workarounde se namatraš kakor da bi naredil svojo Linux distribucijo.
Zame je to (nepotrebne omejitve) norčevanje iz uporabnikov.

Hočeš rečti, da tebi pa tweakanje in prilagajanje svojim potrebam in navadam novo naloženega linux okolja ne vzame nič časa? No, meni ga (čeprav z leti, ko grem skozi initial setup bolj kot ne intuitivno, manj) vsaj toliko kot ga zapravim ob namestitvi in prilagajnju mojim navadam novih Winsov.
In ko smo že pri 11-tki, ej glede na vse napisano sem pričakoval večji bav-bav, pa mi zadeva zaenkrat deluje sila solidno in očem všečno. Sicer sem res zapravil nekaj časa, da sem si zadevo prilagodil svojim željam (in, če sem iskren tudi preteklim navadam) ampak to običajno storim tudi s tisto drugo na novo naloženo distibucijo.
Samael != Samuel

eventyrer ::

bajker je izjavil:

eventyrer je izjavil:


nateguje? s čim?
od Windows 7 dalje imam zastonj posodobitve do Windows 11.


Tale je pa vrhunska. Že iz pradavnine velja rek: There ain't a free lunch.
Če nisi nič plačal neposredno, še ne pomeni, da M$ nima nič od tebe.
Prvič, produkt si ti, drugič, M$ te je navlekel na svoj sistem. Ko bo začel noter dajati reklame, ne boš mogle nehat. Ko bo začel z naročnino, ne boš mogel nehat. Ta "zastonjskost" je le del dolgoročne strategije.


Ja in kaj zdaj? Zakaj bi me to brigalo?


Če če če microsoft bo nekaj naredil bo vse zelo slabo in to bo leto Linuxa!!!

Ko ko ko... odkokorakalo je pišče čez dvorišče,
Microsoft spet nalaga na smetišče,
Slo-techovci se pizdijo ko windows updatajo,
in nekaj novega si izmislijooooo

Zgodovina sprememb…

Karamelo ::

donvitoc je izjavil:

Microsoft je privat korporacija in lahko s svojim produktom počnejo karkoli hočejo. Sploh ker vejo da boste windowse še zmeraj uporabljali.


dokler ne kršijo monopola ter kakšnih drugih pravil, drugače pa ja, kar sem hotel reči je to, da ne morem vsakdo početi kar mu paše

eventyrer ::

bajker je izjavil:

Ta "zastonjskost" je le del dolgoročne strategije.


dolgoročne strategije da postane Microsoft absolutni monopolist na namiznih OSih? Tako kot je preteklih 30 let?

a bejž bejž no.

Zgodovina sprememb…

Karamelo ::

jaz zavidam linux uporabnikom, ampak sem zaradi softwarea priklenjen na windowse

RedDrake ::

eventyrer je izjavil:

bajker je izjavil:

Ta "zastonjskost" je le del dolgoročne strategije.


dolgoročne strategije da postane Microsoft absolutni monopolist na namiznih OSih? Tako kot je preteklih 30 let?

a bejž bejž no.

Ne, monopolist je že res zadnjih 25 let (od w95 dalje, prej je bilo konkurence več in tudi boljša je bila).
Ampak do sedaj je uspel zaračunati tam od 100-150 enot (USD/EUR/GBP/whatever) na PC na kakih 5-10 let.
Če bodo šli po poteh Adobe, potem lahko pridejo na 80 enot letno ali pa 8 enot mesečno. To jih efektivno poveča profit za 3x-6x.
To je dolgoročna strategija.
Adobe in razni CADi so že tam. Samo tisto je le domena piratov za domačo uporabo in firm kjer to ni "velik" strošek. Ko bo pa Janez mogu colat 80 eur letno za winse bo pa presnet razmislu, al še rab to, al bo kar telefon/tablica zadosti (ali pa linux, če je že kdaj slišal za to reč).

Nerdor ::

A ni že tko v Windows 10, da te ne pusti inštalacija naprej, dokler ne vpišeš email online računa? To je že v Win10 dragi moji. Če izklopiš računalnik iz interneta (kabel iz lan) in inštaliraš Win10 z lokalnim uporabnikom. Mislim, da bo tako tudi v posodobljenem Win11. Če nisi online, bo lokalni uporabnik.
... for lifetime!

srnjak ::

Samael je izjavil:

srnjak je izjavil:

Ne, ne bom prešaltal na Linux.

Sem to storil, ko je prišel Windows 8 na tržišče. Ni mi žal in zdaj se lahko samo smejim, kako vas M$ nateguje.

A ne bi raje objokoval svojo težko tragično življensko zgodbo pred prestopom na Linux? Po tvojem pisanju sodeč je bila to izredno travmatična izkušnja in zdaj, ko si končno svoboden človek, bi o tem mogoče napisal kakšno knjigo, pa mogoče s tem pomagal še komu, ki trpi pod Windowsi tako, kot si leta nazaj ti?

Kaže, da je bralna pismenost na kritično nizkem nivoju. :)

RedDrake ::

Nerdor je izjavil:

A ni že tko v Windows 10, da te ne pusti inštalacija naprej, dokler ne vpišeš email online računa? To je že v Win10 dragi moji. Če izklopiš računalnik iz interneta (kabel iz lan) in inštaliraš Win10 z lokalnim uporabnikom. Mislim, da bo tako tudi v posodobljenem Win11. Če nisi online, bo lokalni uporabnik.

Novica govori točno o tem, da to sedaj NE bo več možno.
Ja, trenutno se to da. Kasneje se ne bo dalo več.

Samael ::

srnjak je izjavil:

Samael je izjavil:

srnjak je izjavil:

Ne, ne bom prešaltal na Linux.

Sem to storil, ko je prišel Windows 8 na tržišče. Ni mi žal in zdaj se lahko samo smejim, kako vas M$ nateguje.

A ne bi raje objokoval svojo težko tragično življensko zgodbo pred prestopom na Linux? Po tvojem pisanju sodeč je bila to izredno travmatična izkušnja in zdaj, ko si končno svoboden človek, bi o tem mogoče napisal kakšno knjigo, pa mogoče s tem pomagal še komu, ki trpi pod Windowsi tako, kot si leta nazaj ti?

Kaže, da je bralna pismenost na kritično nizkem nivoju. :)

Drzi. Zato se pa v Windows temi spet jajcamo okoli vašega trkanja po prsih, kako imate vi na Linuxu daljšega, namesto da bi debata tekla na samo temo.
Samael != Samuel

LightBit ::

Samael je izjavil:

LightBit je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Tako kot se je govorilo, da ne bo deloval v legacy načinu in brez secure boot ter TPM, vse se da trenutno, samo malo moreš pobrskat po internetu :)

Da zbereš vse te workarounde se namatraš kakor da bi naredil svojo Linux distribucijo.
Zame je to (nepotrebne omejitve) norčevanje iz uporabnikov.

Hočeš rečti, da tebi pa tweakanje in prilagajanje svojim potrebam in navadam novo naloženega linux okolja ne vzame nič časa? No, meni ga (čeprav z leti, ko grem skozi initial setup bolj kot ne intuitivno, manj) vsaj toliko kot ga zapravim ob namestitvi in prilagajnju mojim navadam novih Winsov.
In ko smo že pri 11-tki, ej glede na vse napisano sem pričakoval večji bav-bav, pa mi zadeva zaenkrat deluje sila solidno in očem všečno. Sicer sem res zapravil nekaj časa, da sem si zadevo prilagodil svojim željam (in, če sem iskren tudi preteklim navadam) ampak to običajno storim tudi s tisto drugo na novo naloženo distibucijo.

Seveda vzame nekaj časa, ampak inštalirat nekaj programov pa spremeniti nekaj nastavitev je precej lažje kot iskat po naključnih straneh kako pretentati Windowse.
Da moraš uporabljati neke sumljive aplikacije in skripte. Potem na koncu moraš pa na novo inštalirat, ker ne zna več updejtov inštalirat.

driver_x ::

RedDrake je izjavil:

Ker sem jaz "tisti ki vse ve o PCjih" že zadnjih 25 let za moje poznanstvo in okolico, verjemite, da bom vsakega, ki ga bom lahko spravil na linux. Marsikoga sem že.


Jaz sem (bil) v podobni vlogi: tisti v širši žlahti, ki zna popraviti/namestiti računalnik. Ker me to delo nikoli ni pretirano zanimalo, sem najprej poizkušal z vsiljevanjem Linuxa, ki pa kar se tega tiče, ni bil prav nič boljši. Še vedno je imel gliče, zaradi katerih so me sorodniki klicali. Za razliko od Windowsa, sem v Linuxu porabil več časa za reševanje težav. Pogosto je prihajalo do sesuvanja sistemov ob nadgradnji, niso delovale vse naprave, problem je bilo razlagati komu, da za tiskalnik, ki ga je kupil ne obstajajo driverji za Linux, ... Po nekaj letih so bili vsi spet nazaj na Windowsih. V drugo sem zadevo ponovil z Mac-i. Devet sorodnikov sem prepričal v nakup Maca in od takrat skoraj ne vem več zanje (kar se računalnikov tiče).

Samael ::

LightBit je izjavil:

Samael je izjavil:

LightBit je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Tako kot se je govorilo, da ne bo deloval v legacy načinu in brez secure boot ter TPM, vse se da trenutno, samo malo moreš pobrskat po internetu :)

Da zbereš vse te workarounde se namatraš kakor da bi naredil svojo Linux distribucijo.
Zame je to (nepotrebne omejitve) norčevanje iz uporabnikov.

Hočeš rečti, da tebi pa tweakanje in prilagajanje svojim potrebam in navadam novo naloženega linux okolja ne vzame nič časa? No, meni ga (čeprav z leti, ko grem skozi initial setup bolj kot ne intuitivno, manj) vsaj toliko kot ga zapravim ob namestitvi in prilagajnju mojim navadam novih Winsov.
In ko smo že pri 11-tki, ej glede na vse napisano sem pričakoval večji bav-bav, pa mi zadeva zaenkrat deluje sila solidno in očem všečno. Sicer sem res zapravil nekaj časa, da sem si zadevo prilagodil svojim željam (in, če sem iskren tudi preteklim navadam) ampak to običajno storim tudi s tisto drugo na novo naloženo distibucijo.

Seveda vzame nekaj časa, ampak inštalirat nekaj programov pa spremeniti nekaj nastavitev je precej lažje kot iskat po naključnih straneh kako pretentati Windowse.
Da moraš uporabljati neke sumljive aplikacije in skripte. Potem na koncu moraš pa na novo inštalirat, ker ne zna več updejtov inštalirat.

A da moram?
Le da se nisem in vse dela out of the box brez tega kar navajaš ti.

Ne dvomim pa, da se kdo je zafrkaval tudi z novimi windowsi, podobno kot si se tudi ti, ko za tvojo omiljeno napravo nisi našel kaksnega driverja in podobno.
Skratka, nobene potrebe ni po obešanju nad robnimi primeri, ki pa jih v resnici še nekajkrat lažje posplosis na OS, ki ga uporabljas ti.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Unchancy ::

Meizu je izjavil:

Objavi svoje ime, priimek in naslov. Ne? Zakaj pa ne?


Jaz bi ga pa za googlov email in geslo prosil. Ne bom nic posiljal, samo bral :)

Aja, da ga ne bo dal? Torej ocitno neka zasebnost le je pomembna.


Jaz pa mislim, da vidva oba ne znata ločit med nekaterimi pomembnimi zadevami.

Podobno v trgovinah, kjer sem delal - se najde folk težit po mejlih, da zahteva, da se izbriše njegov profil in vsi osebni podatki s tem povezani. Ja, ker privatna firma s 5imi zaposlenimi trejda s podatki s fejsbookom - seveda. In imamo časa na pretek za se ubadat s takimi zluftanci in si bomo vzeli naš nepomemben čas in vam ustrezali in po podatkovni bazi iskali vaše naslove in telefonske številke. Seveda :))

Meni windowsi delajo rajši ne povem koliko let in koliko inkarnacij brez da bi bil logiran v M$ account. To je čisto nesramno in predrzno jebanje uporabnikov v glavo za profit firme, ki je vredna več kot 1000 milijard dolarjev.
Firme, ki ima zgodovino shady poslovanja od vsega začetka, ki se je že velikokrat srečala s sodišči, ko so z onemogočanjem konkurence škodovali uporabnikom za lasten profit.
Glede na zgodovino in izkušnje, ki jih imamo z M$, bi bil čas, da se jim pokne time-out. Kot ko nabereš 16 kazenskih točk na cesti, izgubiš vozniško, plačaš orenk kazen in moraš opraviti izpit še enkrat.
Mislim da bi to moral biti generalni pristop na vseh področjih, v tem primeru bi na primer M$ moral fasat prisilno upravo, ki bi posvetila po kotih in prevetrila te zatohle prakse. Ali pa kazen - na primer 10 % svetovnega prometa mesečno dokler ne odpravi nepravilnosti.
To področje zadeva vse nas in glede na to, da so tudi s spornimi praksami prišli do velikega tržnega deleža, naj začutijo kakšno odgovornost jim ta moč prinaša.
Da ne govorimo kako globoko bi Apple premislil naslednjič, ko bi hotel na skrivaj upočasniti prejšnjo generacijo telefonov. Na primer.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

RedDrake ::

Tvoje linux izkušnje se slišijo kot nekaj izpred 10-ih let.
Kot dolgoletni uporabnik, lahko potrdim, da sem moral med 2005 in ~2015 precej paziti na printerje, webcame, skenerje in podobno frštekarijo.
Ampak sej to pravim. Nisem ljudi rinil na linux, ker so W7, W8 in W10 povsem dovolj stabilni in OK.
Sicer z W10 in update-i, ki kvarijo delujoče stvari kot outlook imap, webcami, skernerji, ipd se zadeva malce obrača, ampak ko bo šlo pa na spyware nivo googlea/FB-ja/NSA-ja, potem bom pa folk aktivno vrgel na linux.
Ker večini "iščem" 15" ali 17" laptop za čim manjši budget, mac tudi v najbolj odpičenih sanjah ne pride v poštev, ker je dobesedno 5x do 10x čez budget. Če bi bil v igri 13" air ali pa mac mini, bi _MORDA_ še pri komu šlo.

Samael je izjavil:


A da moram?
Le da se nisem in vse dela out of the box brez tega kar navajaš ti.

Ne dvomim pa, da se kdo je zafrkaval tudi z novimi windowsi, podobno kot si se tudi ti, ko za tvojo omiljeno napravo nisi našel kaksnega driverja in podobno.
Skratka, nobene potrebe ni po obešanju nad robnimi primeri, ki pa jih v resnici še nekajkrat lažje posplosis na OS, ki ga uporabljas ti.

Robnimi primeri?
Včeraj sem sveže kupljen HP laptop "pripravljal" za končnega uporabnika. Ponavadi z lastnim USB ključem inštaliram sveže Winse, ker je praktično vse iz fabrke polno bloatwara in spywara.
Ampak, ker je bila ura 9h zvečer, pri bajti pa niti enega 4G+ USB ključa, sem hebal ježa.
Ene 4-je reštarti, trajalo je dobro uro. Pri meni, ki imam 1G internet. Bohneda da bi to nek Jože delal doma na 20/2 VDSL-ju. Bi mu Wupdate žrl CPU en teden skupaj. Pa potem ko se že vse posodobi, gre CPU na polno, fan je kot reaktivec. Kaj stvar počne? Nek fakin winupdate telemetry. In po cca 10-ih minutah reaktivnega pogona, ponosno javi, da je mašina Win11 ready.
4500u AMD proc btw, sploh ne švoh.
Samo zamisli si, kaj doživi nekdo, ki je kupil tisto govno od N4000/N5000 intela. Verjetno je mašina par tednov neuporabna, potem pa celo lahko brskaš po spletu.

GupeM ::

driver_x je izjavil:

problem je bilo razlagati komu, da za tiskalnik, ki ga je kupil ne obstajajo driverji za Linux

Bi ti skoraj verjel, pa si se zaklal s to povedjo.

tony1 ::

Zrihtaj mi Linux driver za Kyocera FS-1061DN...

Unchancy ::

Sem metal stran printerje/nehal uporabljat zelo uporaben software tudi zato, ker na novih windowsih ni bilo driverjev.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

poweroff ::

To sicer nintema novice, ampak jaz uporabljam vse tri OS-e (in dejansko v MacOS znam še kaj drugega kot DMG kliknit). Starši so pa na Linuxu.

Najprej sta imela Windows in so bili stalno neki problemi... ko sem ju spravil na Linux je bilo teh prpblemov konec kot bi odrezal. Saj me pokličeta če se kakšen file izgubi v kakšni mapi... ampak načeloma jima pa dela vse.
sudo poweroff

RedDrake ::

tony1 je izjavil:

Zrihtaj mi Linux driver za Kyocera FS-1061DN...

I'll just leave this here.
Win 10 update BSOD with Kyocera printers

Če nehaš uporabljati junk printerje, potem bodo mogoče celo delali (na kateremkoli OSu).

bajker ::

eventyrer je izjavil:



Ko ko ko... odkokorakalo je pišče čez dvorišče,
Microsoft spet nalaga na smetišče,
Slo-techovci se pizdijo ko windows updatajo,
in nekaj novega si izmislijooooo


Pesnenje ti gre bolje kot našemu precedniku vlade. :))

LightBit ::

Samael je izjavil:

A da moram?
Le da se nisem in vse dela out of the box brez tega kar navajaš ti.

Nazadnje ko sem se pritoževal da ne morem izklopiti Defenderja, da ne morem izklopiti samodejnih posodobitev, so se mi tukaj smejali da ne znam skripte pognati (predlagana skripta je izbrisala Remote Desktop service brez da bi to bilo kje omenjeno) in sploh ni rešila nobenega od glavnih problemov. Updejti se mi pa ne inštalirajo tudi na mašini, ki je precej "out of the box".

Sicer grem preveč v detajle. Kar sem hotel reči je zgolj to da delajo umetne omejitve popolnoma nepotrebno. Nisem rekel da je Linux superioren ali kaj takega (čeprav mi je precej bolj všeč in mi povzroča manj problemov).

Samael je izjavil:

Skratka, nobene potrebe ni po obešanju nad robnimi primeri, ki pa jih v resnici še nekajkrat lažje posplosis na OS, ki ga uporabljas ti.

Ne vem očitno imam jaz vse robne primere na Windows. Znanci tudi do mene prihajajo z robnimi primeri.
Moja tipična izkušnja z Windows je da čakaš vsaj eno uro potem ti pa napiše "error 0x80070643".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Operacijski sistemi
910138497 (441) KTr1sk
»

Windows 11 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
25740609 (5293) Nesta
»

Windows 11, Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
122062 (506) fender2206
»

Windows 11 Pro bo zahteval internetno povezavo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27636762 (12781) Unchancy
»

Windows 11 je možno namestiti tudi na nepodprte računalnike

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
246470 (4290) WhiteAngel

Več podobnih tem