» »

Kateri manjši avto z višjim sediščem

Kateri manjši avto z višjim sediščem

Jan50 ::

Nameravam kupiti rabljen manjši avto z višjim sediščem (dolžina do ca 4.1 m). Dnevne potrebe 5 - 10 km, mesečno 2x avtocesta, letno 2x morje. Skupaj letno ca 10.000 km. V avtu se vozita največkrat 1 do 2 osebi. Avto naj bi imel dobro preglednost, zmerno porabo, udobno vožnjo. Predvidena cena za starost do ca 7 let: 10.000€.
Sem malo gledal na Avto.net, pa bi prišli v poštev sledeči modeli:
Citroen C3 Picasso
Ford B_Max, Ecosport
Hyundai Ix-20
Mazda 2
Nissan Note
Peugeot 2008
Renault Captur
Toyota Yaris
Morda tudi še ja drugega.

Vaše mnenje katerega da ali ne.

hojnikb ::

sandero stepway. Nov, bo treba sicer mal dvignat budget (če vzameš ECO-G varjanto, maš zelo ugodn ekosklad kredit z cca 1% eom). Poraba ugodna zarad lpg, malo višje stoji ker je kvazi crossover. Podobna zadeva k captur.

https://www.dacia.si/vozila/sandero-ste...
#brezpodpisa

Djole ::

Jan50 je izjavil:

Nameravam kupiti rabljen manjši avto z višjim sediščem (dolžina do ca 4.1 m). Dnevne potrebe 5 - 10 km, mesečno 2x avtocesta, letno 2x morje. Skupaj letno ca 10.000 km. V avtu se vozita največkrat 1 do 2 osebi. Avto naj bi imel dobro preglednost, zmerno porabo, udobno vožnjo. Predvidena cena za starost do ca 7 let: 10.000€.
Sem malo gledal na Avto.net, pa bi prišli v poštev sledeči modeli:
Citroen C3 Picasso
Ford B_Max, Ecosport
Hyundai Ix-20
Mazda 2
Nissan Note
Peugeot 2008
Renault Captur
Toyota Yaris
Morda tudi še ja drugega.

Vaše mnenje katerega da ali ne.


Suzuki swift ne bi prisel v postev?

Pac-Man ::

Golf Plus je bil namenoma zrisan za višje sedenje, se mi pa ne da gledat, če ustreza ostalim pogojem.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Jan50 ::

Glede na vaše gornje predloge:
Dacia mi nekako ne gre: Romunski, nizkocenoven (morda se motim), Suzuki premajhen, Golf Plus prevelik - morda bi prišel v poštev Polo. Sem pa se že skoraj odločil, da iz mojega izbora odstranim Peugeot 2008: sem se včeraj vanj vsedel, pa se mi zdi zaradi visokega prednjega dela premalo pregleden.

codeMonkey ::

fiat panda?

d4vid ::

Mogoče crosspolo, ce se ze polo omenja?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

re53000m ::

renault modus

Bud_Bundy ::

Imam Sandero-ta(cca 4 leta). Za 5-10km je čisto fini avto. Tudi po travniku gre dobro. Je pa gotovo manj udoben kot renault modus, tudi servo ni tako mehak kot na modusu. Jaz delam malo več dnevnih kilometrov, pa mi je čisto dovolj, zate ne morem vedeti. Je pa ta novi sandero na malo drugačni osnovi, kot prejšnji, tako, da velja iti na probno vožnjo.

Djole ::

Jan50 je izjavil:

Glede na vaše gornje predloge:
Dacia mi nekako ne gre: Romunski, nizkocenoven (morda se motim), Suzuki premajhen, Golf Plus prevelik - morda bi prišel v poštev Polo. Sem pa se že skoraj odločil, da iz mojega izbora odstranim Peugeot 2008: sem se včeraj vanj vsedel, pa se mi zdi zaradi visokega prednjega dela premalo pregleden.
za ostale ne vem, glede na to da imas v izboru tudi yaris, ki je velikosti kot suzuki pa lahko za suzukija povem iz lastnih izkusenj: prostora cist dovolj, od glave do stropa lufta kolikor ces, kolega cca 2m pa se ni dotaknil...pa sem notri ze prevazal vrata 2m, cca 40m² laminata :) govorim pa za 2009 letnik, za novejse modele ne vem.

PINki ::

Skoda yeti, 4,222m dolzina. Pregleden, visok in grd :)

Cupakabra123 ::

Skoda Citigo! Priporocam.

mojsterleo ::

Mercedes a razred? (Tamau mercedes)

donvito ::

Jan50 je izjavil:

Glede na vaše gornje predloge:
Dacia mi nekako ne gre: Romunski, nizkocenoven (morda se motim), Suzuki premajhen, Golf Plus prevelik - morda bi prišel v poštev Polo. Sem pa se že skoraj odločil, da iz mojega izbora odstranim Peugeot 2008: sem se včeraj vanj vsedel, pa se mi zdi zaradi visokega prednjega dela premalo pregleden.

Ne vem kaj mu manjka, je pa 130KM. Meni je pregleden, lepo se vozi in fajn potegne.


Tale ne zgleda slabo, ima pa 110KM, kar je tudi dovolj. Meni edino vlečna kljuka ni všeč, razen, če se lahko pospravi oz. skrije pod avto?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Jan50 ::

Znamke Fiat, Kia, Škoda... sem izločil. Morda sem pozabil napisati, da je želena dolžina od ca 4 do ca 4.1 m. Večje dolžine ne želim, ker se mi ni všeč martrati s parkiranjem na ozkih parkirnih mestih.
Predvsem bi rad slišal vaša mnenja za/proti glede modelov ki sem jih napisal.

Webmojster ::

Poglej še Suzuki Vitara. Bi ti znal bit všeč

simonchelo ::

Toyota yaris je res mali avto pa tudi če ni xcros se ne sedi visoko. Peugeot 2008 ima kolega (2016 letnik) super zadovoljen. Pač notr je Mal cenen sam za ta denar je super. Sosed ma tega c3 aircross in je ful luskan pa noro lepo se pelje za ta rang. Ostalih ne poznam.
ciao

sandmat ::

up cross, ali pa škoda citigo. Čeprav noben od njih ni tako mehak in udoben kot francozi.

jukoz ::

Imam Ford B-Max že ene 5 let, pred nakupom testiral tudi EcoSport.

Oba imata podvozje od Fieste in se odlično vozita.

Moje mnenje je, da je EcoSport popolnoma nekoristen avto. Za isto velikost lahko vzameš Fiesto, samo nižja je.

B-Max je mali enoprostorec, 5 odraslih se lahko v njem 10 ur vozi 1k km daleč in noben ne umre. Potem pa še nazaj. In prtljage gre tudi kar nekaj not. Odvisno česa si navajen.

Drsna vrata so velik plus, ne vem pa če je to ravno avto ki bi ga rabil za tvoje potrebe. OK, če boš na morje basal ful stvari noter super, jaz in moja (imava 170ccm), lahko tudi prespiva zadaj, s podrtimi sedeži (podrejo se v ravna tla). Spet, odvisno česa si navajen.

Ker ti je avto bolj tako in ne rabiš gledat na porabo, si poglej še Fiat 500L. Veliko bolj zabaven avto, vozi se pa konkretno zanič napram B-Maxu. Je pa seveda odvisno, koliko km delaš. Jaz sem ga kupil za 30k km na leto in so mi vozne lastnosti pomembne. Vozim se pa večinoma sam oz v dvoje in velike krave ne rabim.

Aja, samo to - B-max rabiš park senzorje spredaj in zadaj. 500L je miljonkrat bolj pregleden.

Pa poglej še Nissan Note, ta je mi je bil tudi kar kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Jan50 ::

Kaj je po tvojih izkušnjah B-max slabo pregleden?

jukoz ::

Ja, B-max je slabo pregleden. Sem dodatno naročil senzorje spredaj in zadaj. Fiat 500L za spredaj ne rabiš senzorjev, zadaj so bili pa takrat serijsko.

Ne vem no, sej verjetno se navadiš, tako kot na vse drugo. Meni se zdi B-Max nepregleden, nakup park senzorjev pa odlična investicija. Sedaj se lahko mirno bašem v ozke parkinge v Italiji =)

TheBlueOne ::

Morda Fiat Qubo.

codeMonkey ::

Slabo sledis :D Ne mara Fiata, Kie in Skode :)

TheBlueOne ::

Drzi, potem pa Citroen Nemo. :D

donvito ::

Je kdo zasledil ta oglas? Resno ali anti propaganda? Ali pa samo smola ...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

codeMonkey ::

TheBlueOne je izjavil:

Drzi, potem pa Citroen Nemo. :D


:D Meni cisto nevidna vozila. Ze Fiata sem googlal, zdaj pa ugotovil da obstaja se Nemo in Bipper.

Jan50 ::

Nemo, Bipper... mislim, da so to bolj vozila za obrtnike.

IL_DIAVOLO ::

donvito je izjavil:

Je kdo zasledil ta oglas? Resno ali anti propaganda? Ali pa samo smola ...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Ko bi bili vsi prodajalci tako pošteni :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jan50 ::

Jan50 je izjavil:

Nameravam kupiti rabljen manjši avto z višjim sediščem (dolžina do ca 4.1 m). Dnevne potrebe 5 - 10 km, mesečno 2x avtocesta, letno 2x morje. Skupaj letno ca 10.000 km. V avtu se vozita največkrat 1 do 2 osebi. Avto naj bi imel dobro preglednost, zmerno porabo, udobno vožnjo. Predvidena cena za starost do ca 7 let: 10.000€.
Sem malo gledal na Avto.net, pa bi prišli v poštev sledeči modeli:
Citroen C3 Picasso
Ford B_Max, Ecosport
Hyundai Ix-20
Mazda 2
Nissan Note
Peugeot 2008
Renault Captur
Toyota Yaris
Morda tudi še ja drugega.

Vaše mnenje katerega da ali ne.


Preden tema zamre bi rad dobil še kakšen nasvet oz. mnenje glede nakupa manjšega rabljenega avta z višjim sediščem.

OK.d ::

Suzuki Ignis je to kar rabiš.
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OZEK avto kupiti :D

Oddelek: Na cesti
223084 (1681) twom
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822443 (17378) Raindancer
»

Manjši avto, bencin, cca. 5000 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12016012 (12369) hojnikb
»

Predlogi za avto z višjim sediščem

Oddelek: Na cesti
4611926 (9496) Redkvica

Več podobnih tem