» »

Slabi filmi

Slabi filmi

ytodf ::

Če kdo vodi zbirko slabih / odsvetovanih filmov, da se jim izognem(o) v prihodnosti, dodajam Gone Girl (2014). Če odmislimo poznano hipokrizijo medijev, bedno vlogo Harrisa, Affleck se mi ne zdi tako problematičen, in katastrofalne nedoslednosti v zgodbi, zgodba sicer ni ekstremno nezanimiva, zagotovo pa film dobesedno ukrade 2 uri in pol časa, nasploh odsvetujem ogled
...
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

kuall ::

zakaj bi ti slab film vzel 2 uri in pol? nehaš gledat po 5 minutah. večina slabih filmov ima zanič začetek. slabih filmov je 95%.

moji imdb filmi z oceno 1, jih je še veliko več samo tem se mi je dalo dat oceno
Jurassic World: Fallen Kingdom (2018)
Čudovito leto (2006)
Klic v sili (II) (2013)
Državljan Kane (1941)
Jurski svet (2015)
Ameriški gangster (2007)
Kill Theory (2009)
Bilo je nekoc... v Hollywoodu (2019)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

DarwiN ::

Slabi filmi? ~99.9% hollywooda. :)) Sej vendar vidiš, da samo še copy/paste delajo z maksimalno porezanim budgetom.. Večina najboljših igralcev se poslavlja oz. so se že poslovili, ali pa so močno omejili svoje delo.

Skratka, par dobrih filmov posnamejo na leto.. Lahk prešteješ na prste ene roke.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Scaramouche ::

Pomoje vse kar se dela v zadnjih par letih kjer je WOKE kultura not prišle kjer mora vsak film vsebovati vsako raso,seksualno dispozicijo in religijo...

ytodf ::

2 uri in pol mi je vzelo, ker nisem hotel zavreči ene ure gledanja :-) Pa Rozamunda je tudi precej simpatična igralka (to je bil glavni razlog, ja), poznana iz Jack Reacherja. To so sicer bolj tako, filmi za zabavo, ne za uživanje.

Mimogrede, Citizen Kane je meni prav zakon, če je to film o medijskem megamogotcu, sem gledal dolgo nazaj, ki se je pričakovano odtujil od vseh; v (pod)zavesti pa se še vedno spominjal sankanja, ko je bil reven otrok. In srečen. Česar ni pozabil niti do smrti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

BadgerSkin ::

Velika večina "nadaljevanj" oz.vsi drugi in nadaljnji deli. Drugače pa velika večina sodobnih filmov (2015 in kasneje) ne vem no drugačni so ti novejši filmi in iskreno mislim, da je že težko narediti nekaj originalnega kar bi bilo sprejemljivo za vse gledalce.

_Denny_ ::

Iz IMDB seznama 618 pogledanih filmov sem te ocenil z manj kot 5 (oz. z 1 do 3):
Sucker Punch (2011) - Edini film v mojem življenju, kjer nisem zdržal več kot prvih 10 min...vse skupaj je en velik nesmisel
20 Years After (2008) - Se več ne spomnim zakaj mi je bil zanič
Ghostbusters (2016) - Kaj točno je narobe z originali iz 80ih, da si tako nujno zaslužimo ta nepotreben remake?
Čisto vseh 5 Monty Pythonov - Nekaterim to ne bo všeč, samo stvar sploh ni smešna, sry.
51 (2011) - Ne vem več zakaj
Auschwitz (2011) - Uwe Boll...mislim, da več razlage ni potrebne
The A-Team (2010) - Stvar si ne zasluži imena te odlične serije iz 80ih
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run (2020) - Uro in pol dolga reklama z zanič animacijo za še bolj zanič novo serijo kjer negirajo skoraj vsa dogajanja iz glavne serije
Bullyparade: Der Film (2017) - Tudi daleč od smešnega
Scary Movie 5 (2013) - Že vse od 2. dela naprej je bila napaka
Buffy the Vampire Slayer (1992) - Polno klišejev + še verjetno jaz, ki sem čisto brez talenta bi bil boljši igralec kot večina v tem filmu

Potem še "honorable mention" za serije - The Walking Dead: World Beyond in Falling Skies - pričakuješ akcijo oz. sci-fi, dobiš pa neko teenager dramo...fuj fej. Pogledal samo prvi epizodi in potem kar zbrisal čisto vse ostale dele/sezone čeprav sem plačal za download.

Sicer pa je po mojih opažanjih tako, da se čisto vsega pod IMDB oceno 5 sploh ne splača gledati, tisti med 5 in 7 so samo za preganjanje dolgčasa, 7+ pa se ti "zapečejo" v spomin (in še to ne vsi).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

V-i-p ::

_Denny_ je izjavil:

Sicer pa je po mojih opažanjih tako, da se čisto vsega pod IMDB oceno 5 sploh ne splača gledati, tisti med 5 in 7 so samo za preganjanje dolgčasa, 7+ pa se ti "zapečejo" v spomin (in še to ne vsi).

Tole (vsaj zame) drži kot pribito in se tega načeloma res držim. Kadar se ne, sem načeloma razočaran, ker se nisem :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

yansek ::

ytodf je izjavil:

2 uri in pol mi je vzelo, ker nisem hotel zavreči ene ure gledanja :-) ...


Boljše zavreči stran 1 uro kot 2 in pol.
Večina filmov je slabih. Zato raje seznam dobrih.

ytodf ::

Ja, jaz sem zabluzil 150 minut, bi sicer lahko bilo še slabše...
Zato, da ne boste vi niti pomotoma zamudili minute s tem filmom, sem odprl to temo.
Škoda, da nisem naletel na to že prej, bi verjel odsvetovanju.

Apofis ::

Prometheus kakopak...še vedno močno vodi...

puginho ::

ytodf je izjavil:

Če kdo vodi zbirko slabih / odsvetovanih filmov, da se jim izognem(o) v prihodnosti, dodajam Gone Girl (2014). Če odmislimo poznano hipokrizijo medijev, bedno vlogo Harrisa, Affleck se mi ne zdi tako problematičen, in katastrofalne nedoslednosti v zgodbi, zgodba sicer ni ekstremno nezanimiva, zagotovo pa film dobesedno ukrade 2 uri in pol časa, nasploh odsvetujem ogled
...


Odpreš temo pa z prvim postom letiš totalno mimo, miljon slabih filmov ti pa napišeš enega z 8,1 po imdb, čestitam

ytodf ::

Hvala za čestitke!

Ja in kaj zdaj se bo ravno vsak kekec obrnil na to?
Vprašal sem, če obstaja kje seznam takšnih filmov, ki so slabi.
Kaj je dobro ali slabo, je jasno da subjektivna stvar.
Meni osebno je, da je tako beden film, da ga odsvetujem, ker ni vreden žrtve 150 minut.
Imam pravico zapisati svoje mnenje ali ne?
Ali moram slediti tvojemu ali imdb-jevo...

Tudi drugi so navedli filme, ki meni niso tako švoh, ampak TI, puginho, delaš dramo iz tega.
Pa kaj ste vi tu na slo-tech.com tako pametni ali tako neumni?
Verjamem, da ste sicer zelo sposobni, uspešni in ugledni...
Nekateri!

PS: Pa ga glej, zaradi mene, vsak dan 10x, ojej, ker ima oceno 8,1 na imdb! O dear...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

yansek ::

Ja jezen je sam nase in zafrustriran ker je izgubil toliko časa z gledanjem filma ki mu ni bil všeč, zdaj bo pa še kakšen dan ali dva s temle postom

Pa seznam 1.300 filmov bo naredil ki niso dobri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

AmokRun ::

Zadnjih deset, ki si objektivno zaslužijo oceno 1.:D

MIHAc27 ::

Solaris (2002) Ker je Sci-fi sem pričakoval nekaj povsem drugega. Čakal do konca filma, da se nekaj zgodi, pa se nič ni pametnega.

ytodf ::

yansek je izjavil:

Ja jezen je sam nase in zafrustriran ker je izgubil toliko časa z gledanjem filma ki mu ni bil všeč, zdaj bo pa še kakšen dan ali dva s temle postom

Pa seznam 1.300 filmov bo naredil ki niso dobri

Heh, 1300 filmov ne vem, če sem skupaj videl v vsem življenju...
Tale tema pa ni ravno nekaj, kar bi prav veliko časa vzelo, ki so plačane...
Samo film pa me je razočaral, čeprav vas je nekaj, izgleda, navdušenih nad njim, ker imdb 8.1 :-)
Fantje, fokusirajte se na pomembne teme, na slo-tech.com jih je MENDA veliko.
:))

krempelj ::

Odlicni zanic filmi, priporocam ogled, sploh Bad Taste:

Sharknado (2013)
Bad Taste (1987)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

feryz ::

Me je mulc prepričal, da sva šla gledat Megalondon.
Mama mia. Mislim, da sem takrat tudi naredil križ čez kino.
Ker se ne morem odločiti, ali je bil film slabši ali tisti sekret od Koloseja.

PacificBlue ::

yansek ::

ytodf
Sem tudi gledal ta film zaradi dobre IMDb ocene pa kot da ga ne bi. Ne bi znal nič o filmu reči.

Boš še večkrat razočaran. Izbira filma se mi pogosto zdi kot loterija.

ytodf ::

Osebno bi mu dal oceno 6, zaradi dolžine pa 4, je pa med ocenjevalci tudi kar nekaj enkarjev, samo to je negativna skrajnost, imaš tudi nekritične desetkarje. Film ni bil vreden 2,5h časa, 1,5h bi bilo čisto dovolj, v izolaciji ali izven. In to je res eden redkih filmov, za katerega mi je res žal, da sem ga gledal. Kaj hočemo, prioritete se spreminjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

yayo ::

MIHAc27 je izjavil:

Solaris (2002) Ker je Sci-fi sem pričakoval nekaj povsem drugega. Čakal do konca filma, da se nekaj zgodi, pa se nič ni pametnega.

drugače popolnoma nepotreben remake ruskega filma iz 1972 katerega marsikdo šteje med najboljše filme vseh časov.

kuall ::

prvi polanskotov film sem včeraj pogledal in sem mislil da bo zanič pa je dobil oceno 8/10 pri meni. knife in water.

opeter ::

Slabi filmi ... hmmm, sploh ne bi vedel, kje začeti. Mene moti predvsem to, da je v zadnjem času (desetletju?) vse manj vsebine pod fasado. Saj CGI/efekti so močno napredovali, ampak pripovedovanje zgodbe pa je nazadovalo. Pri kakšen art filmu ali eksperimentalni zadevi je to še razumljivo, ampak pri teh velikih "blockbusterjih"? Pa vsi filmi so razvlečeni. Povprečeje današnjih filmov je nad dvema urama.

No Time to Pee - why today's blockbusters are just too long

Nekdaj so bili filmi v povrečju dolgi do 90 minut. Redki filmi so bili daljši, morda kakšen z zgodovinsko tematiko.

Evo, jaz priznam, da zelo rad gledam razne tako imenovane "trash" filme, oz. nizkoproračunske smeti. Nekateri so res za odpad, nekateri pa prav zabavni, celo do te mere, da ne pozabiš vsebine ali prizorov naslednji dan. V to kategorijo spada npr. Sharknado in 99% drugih izdelkov firme Asylum Films ... Za druge so ti filmi obup.

Če bi moral v tem trenutku napisati nekaj višjeproračunskih ameriških filmov, ki sem jim žal posvetil del svojega življenja, ker so mi požrli ure, bi izpostavil spodnje štiri:

Film 43 (Movie 43, 2013)
Krvava žetev (The Wicker Man, 2006)
Glej, kdo se zdaj oglaša (Look Who's Talking Now, 1994)
Kako je propadel svet (Southland Tales, 2006)

Povprečen proračun teh filmov je nekaj deset milijonov dolarjev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Wolfie ::

opeter je izjavil:


Kako je propadel svet (Southland Tales, 2006)


Že, ko sem pogledal opis filma "dystopian comedy thriller" me je minilo.
Naj bo akcija, naj bo komedija, naj bo drama, lahko tudi romantična drama ali komedija, ne pa mi v opis filma tlačit ne vem koliko pridevnikov...

meho7 ::

BaTeMaN ::

krempelj je izjavil:

Odlicni zanic filmi, priporocam ogled, sploh Bad Taste:


Bad Taste (1987)


Gledal v kinu, na morju, sam... 12 let star... 1 km peš od kina... do appartmaja. :)

Ampak ta film je TEMELJ razvoja Peter Jackson-a. :)


Tu govorimo verjetno o filmih, ki niso slabi ampak so nam kot posamezniku zanič :)

Meni so naprimer negledljivi:
Gravity (2013)
The English Patient (1996)
The Wicker Man (2006)
Bangkok Dangerous (2008)
Sex and the City 2 (2010)
The Blair Witch Project (1999)
...

Ma jih lahko napišem kakih 100 :)
less then zero

Izi ::

Eternals (2021)

Katastrofa. Kar nisem mogel verjeti svojim očem kako zanič je ta film.
In to kljub temu, da so se mi dosedanji Marvelovi filmi večinoma zdeli gledljivi in kratkočasni.

c3p0 ::

Praktično vse CGI-heavy je obupno, najbolj superhero movies. Drek, oblečen v barve in blišč.

paraboŁa ::

Gone girl mi je bil soliden. Na sezname slabih filmov bi uvrstil bolj kot ne večino action hero franšiz in filmov. To, plus zombiji :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi ki so tako slabi, da so že dobri :-) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16930931 (12812) LeQuack
»

Jurassic World 2 (2018) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18228168 (17869) D3m
»

Wonder Woman (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11731777 (20041) D3m

Več podobnih tem