» »

Kateri OS za stare klasike ?

Kateri OS za stare klasike ?

Netrunner ::

Imam dobrih 13 let stari notebook "ASUS X71A 7S018" ki je za današnje čase že precej počasen. Trenutno imam nameščen linux mint in za silo deluje, vendar ni za več kot neko osnovno brskanje po netu ipd..

Kakorkoli, že dolgo ga ne potrebujem več in sem razmišljal, da bi ga pokoristil za neke vrste retro gaming, pa nevem kateri OS bi dal gor za to.

Ponovno bi rad odigral:
- Doom 1 in Doom 2
- Dyna Blaster
- Commander Keen
- Turrican
- Golden Axe
- Dune 2
- Wolfenstain 3d 1 in 2
Pa še kaj iz tistega obdobja...

Ne da se mi ubadat z nekimi emulatorji, tako da sem razmišljal da bi namestil kakšen windows 98?

Kakšen predlog ali ideja?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tony1 ::

Za laptop iz 2009 ne boš dobil Win98 driverjev. Namestiti boš moral Win XP (lahko tudi Win7, ampak ni potrebe), seveda 32 bitni.

Za vse te stare špile bo še DosBox obvezen. Drugače ne gre, ni pa to nič tragičnega, običajno stvari v njem kar lepo delajo.

styrian ::

Na Linux Mint namesti DosBox, pa bo tole vse lepo delalo.

Ales ::

Ali pa če kar obdržiš Mint in namestiš DOSBox?

hojnikb ::

windows xp bo se najbolsa izbira.
#brezpodpisa

styrian ::

Če namestiš še RetroArch, boš lahko igral tudi NES, SNES, N64, ... Playstation 1 igrice.

Valvoline ::

Za vecina oldschool spilov obstajajo patchi, k jih primerno *predelajo* za normalno delovanje na novejsi SW ter HW, doda se widescreen podpora ter moznosti za izboljsanje graficnih nastavitev.

Netrunner ::

hm.. nisem pomislil da ni driverjev na win98 :) hvala za opombo. Sem razmišljal o dosboxu na linux-u vendar se bolj nagibam na 32bitni windows XP saj določene igre so za DOS, določene pa so že tekle pod windowsi in le te poganjat pod linuxom zna biti problem.

RetroArch bi tudi bil opcija, vendar iščem specifične igre, katere pa nevem če so bile na konzolah ali ne.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

styrian ::

Kolikor se spomnim Windows XP tudi ni najboljši za stare DOS igrice.

Valvoline ::

Netrunner ::

Niso samo DOS igre katere bi rad obrnil, med "novejšimi" je npr. duke nukem 3d :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

styrian ::

Duke Nukem 3D je DOS igra.

Namesto da pametuješ tukaj na forumu, bi lahko že zdavnaj namestil vse te igre v DosBox na Mintu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

Netrunner ::

uf... duke nukem 3d je še v DOS-u :)

Kaj te stare DOS igre so zdaj že free ali moreš imeti kake licence ??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tony1 ::

styrian je izjavil:

Kolikor se spomnim Windows XP tudi ni najboljši za stare DOS igrice.


Odvisno koliko purista si. Saj veš, eni Keena igrajo samo na 286kah, kar je danes precejšnji ekstrem.

XP je meni kul, ker obstaja na spletu zanj ogromno nasvetov tipa "how to run a game Ž in Win XP", celo patchov zanj. Po spominu mi je v XPjih z Win95 compatibility modom in 256 color paleto uspelo lavfati vse Win based špile.

Res je, DosBox lahko laufa tudi v Linuxu, vendar naj se tega loti le, če ga zelo dobro pozna.

Netrunner je izjavil:

uf... duke nukem 3d je še v DOS-u :)

Kaj te stare DOS igre so zdaj že free ali moreš imeti kake licence ??


Žal niso free, čeprav se jih veliko da najti. Pravno gledano pa je treba kupiti CD/škatlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Retro gaming

Oddelek: Operacijski sistemi
6463 (321) opeter
»

Ms-DOS igre na Windows 98 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555093 (3859) Enron x86
»

Windows 98 SATA HDD, CD-ROM

Oddelek: Operacijski sistemi
433291 (2033) opeter
»

F.E.A.R., Painkiller Dobri deli?

Oddelek: Igre
111042 (713) Sandi1987
»

Igre prejšnjega tisočletja - jih še igrate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
606943 (4972) blaz1233

Več podobnih tem