» »

Posledice COVID19 epidemije

Posledice COVID19 epidemije

Kayzon ::

Kaj menite kaksne posledice bomo imeli cez par mesecev,ko se uradno konca covid epidemija?

Seveda poleg velike financne zadolzitve ter inflacije,kaj nas lahko se caka?
  • zaklenil: bluefish ()

Ben Dover ::

5G povsod

mtosev ::

Po mojem relativno normalno življenje kot smo ga imeli pred corono. Tudi inflacija se bo umirila samo bo potrebno nekaj časa, da pride do tega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

feryz ::

Lahko da se bo umirila, cene pa ne bodo šle več nazaj. Zakaj bi šle, če smo se (ali pa so nas) navadili nanje?

kamiKaZaA ::

Jaz vidim največ težav v zdravstvu. Sedaj so se navadili 2 leti, da skoraj nič ne delajo, še telefon dvignejo, če jim je, na mail odgovorijo po 48 urah itd., sedaj pa bodo spet morali po starem delati, delati in še enkrat delati, plača pa bo nižja, ker več ne bo korona-dodatkov. Ta vlada je totalno uničila zdravstvo, ko je dajala te dodatke.

Kako sedaj motivirati zdravstvo, ko se bodo ukinili ti korona-dodatki, da bodo delali tako kot so delali do leta 2020? Tažka bo, ko se nekrat navadiš, da z malo dela služiš ogromno, potem pa ponoven preklop na dosti dela za normalno plačilo.

Miki N ::

feryz je izjavil:

Lahko da se bo umirila, cene pa ne bodo šle več nazaj. Zakaj bi šle, če smo se (ali pa so nas) navadili nanje?


Saj isto velja za razne ukrepe. Zakaj bi nekdo opuščal zadeve, ki ne predstavljajo (politične) cene omogočajo pa preprostejšo pašo ovac? Matematika interesov se ne izide.

Kvatebrigic ::

Tudi ko bo "uradno" konec, kar sigurno ne bo čez par mesecev, nam gotovo ostane še ljubi PCT in njega posiljevanje, pardon preverjanje na vsakem koraku. Ker gre za zdravje.

feryz ::

Nah, čez poletje bo free, potem se vrnemo nazaj v novo normalo.

Avenger ::

Hm, dejmo bit natančni, prvo je, da je bilo epidemije konec lani poleti, ko je bila preklicana v UL, razen če sem kaj spregledal in je vlada ponovno razglasila epidemijo. Drugo pa, ne gre za posledice COV, ampak gre za posledice ukrepov in odlokov.

Posledice vladinega ravnanja (ne samo naše vlade, ampak po vsej verjetnosti večine svetovnih vlad) pa so jasne, inflacija, ki bo lahko prerasla v hiperinflacijo, enormno povečan javni dolg, ki bo prinesel dolgoročne posledice za državo in gospodarstvo. Kaj še? Ne vem, a še ni dost? :)) Posledice, vsaj nekako srednjeročne bodo oziroma so že nekaj časa, prekinitve dobavnih verig, nenormalni šusi cen navzgor za neke specifične surovine ali storitve (ranga 50-500%), absolutna nedobavljivost določenega izdelka/surovine neznano dolgo, mesec, dva, 6, nihče ne ve, medtem ko se pri nekaterih drugih skoraj nič ne spremeni. Vsa dobava v trgovine poteka pod nekimi predpostavkami, s skoraj just-in-time dobavo, skladiščenje je običajno nekako minimalno, dobavni roki za dobavitelje so relativno kratki, dobavitelji tudi nimajo neki velikih zalog, ker jim trgovine plačujejo po 90 dneh, kar pomeni, da efektivno držijo 90 dnevno zalogo, če v letu naredijo 10 miljonov prometa, imajo v zalogah samo pri trgovcih 2,5 miljona, potem je pa še njihova zaloga, materiala in izdelkov. Skratka, vsak hoče imet čim manjše zaloge. Če postane vse skupaj negotovo in dobavitelji nervozni, bodo poskušali povečat zaloge in dobimo na nivoju proizvajalcev situacijo kot je bila na nivoju potrošnikov, ko so se na začetku spravili na WC papir, če samo 5 procentov folka nabavi za 100% več kot običajno, takoj zmanjka. In ko zmanjka, zapaničarijo še ostali in hočejo pokupit vse kar lahko in se dvignejo cene, materiala pa ne more noben sčarat, ker ga je vedno omejena količina, proizvodnje ne moreš pushat na 200%. Če nekdo proizvaja plastičen material za flaške za šampone in potem v nekem momentu za 1 mesec ne dobi 1 komponente surovine - kako bo tist 1 mesec nadoknadil??? Mogoče bodo delali še sobote in nedelje, ampak kaj pa če so že itak delali 24/7/365? Pri velikih fabrkah in rafinerijah je to kar običajno. Tudi če so vedno delali na 90% bodo še vedno rabili kar nekaj časa na 100%, da pridejo na zeleno vejo. In ta zaostanek pusha cene navzgor. To je zdaj praktično povsod. Pejd v IKEO, ogromno stvari nimajo. Kdaj bojo? Mogoče pri naslednji dobavi, mogče čez en mesec, pol leta... Ne vejo. To je nova realnost in bo kar nekaj časa. Kitajski porti so zaprti? Vsaj nekateri, kakor sem slišal. To je tko kot tsunami... ko bo pljusknil, se bo poznalo na denarnici. Malo se mi zdi, da so Kitajci videli, da ne rabjo delat za tazadne pare, samo stisnit morjo mal, da je zahod v paniki, pa lahko dvignejo cene, je bol delat manj za višjo ceno. Pametni.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

abazuu ::

Avenger je izjavil:

Hm, dejmo bit natančni, prvo je, da je bilo epidemije konec lani poleti, ko je bila preklicana v UL, razen če sem kaj spregledal in je vlada ponovno razglasila epidemijo. Drugo pa, ne gre za posledice COV, ampak gre za posledice ukrepov in odlokov.

Posledice vladinega ravnanja (ne samo naše vlade, ampak po vsej verjetnosti večine svetovnih vlad) pa so jasne, inflacija, ki bo lahko prerasla v hiperinflacijo, enormno povečan javni dolg, ki bo prinesel dolgoročne posledice za državo in gospodarstvo. Kaj še? Ne vem, a še ni dost? :)) Posledice, vsaj nekako srednjeročne bodo oziroma so že nekaj časa, prekinitve dobavnih verig, nenormalni šusi cen navzgor za neke specifične surovine ali storitve (ranga 50-500%), absolutna nedobavljivost določenega izdelka/surovine neznano dolgo, mesec, dva, 6, nihče ne ve, medtem ko se pri nekaterih drugih skoraj nič ne spremeni. Vsa dobava v trgovine poteka pod nekimi predpostavkami, s skoraj just-in-time dobavo, skladiščenje je običajno nekako minimalno, dobavni roki za dobavitelje so relativno kratki, dobavitelji tudi nimajo neki velikih zalog, ker jim trgovine plačujejo po 90 dneh, kar pomeni, da efektivno držijo 90 dnevno zalogo, če v letu naredijo 10 miljonov prometa, imajo v zalogah samo pri trgovcih 2,5 miljona, potem je pa še njihova zaloga, materiala in izdelkov. Skratka, vsak hoče imet čim manjše zaloge. Če postane vse skupaj negotovo in dobavitelji nervozni, bodo poskušali povečat zaloge in dobimo na nivoju proizvajalcev situacijo kot je bila na nivoju potrošnikov, ko so se na začetku spravili na WC papir, če samo 5 procentov folka nabavi za 100% več kot običajno, takoj zmanjka. In ko zmanjka, zapaničarijo še ostali in hočejo pokupit vse kar lahko in se dvignejo cene, materiala pa ne more noben sčarat, ker ga je vedno omejena količina, proizvodnje ne moreš pushat na 200%. Če nekdo proizvaja plastičen material za flaške za šampone in potem v nekem momentu za 1 mesec ne dobi 1 komponente surovine - kako bo tist 1 mesec nadoknadil??? Mogoče bodo delali še sobote in nedelje, ampak kaj pa če so že itak delali 24/7/365? Pri velikih fabrkah in rafinerijah je to kar običajno. Tudi če so vedno delali na 90% bodo še vedno rabili kar nekaj časa na 100%, da pridejo na zeleno vejo. In ta zaostanek pusha cene navzgor. To je zdaj praktično povsod. Pejd v IKEO, ogromno stvari nimajo. Kdaj bojo? Mogoče pri naslednji dobavi, mogče čez en mesec, pol leta... Ne vejo. To je nova realnost in bo kar nekaj časa. Kitajski porti so zaprti? Vsaj nekateri, kakor sem slišal. To je tko kot tsunami... ko bo pljusknil, se bo poznalo na denarnici. Malo se mi zdi, da so Kitajci videli, da ne rabjo delat za tazadne pare, samo stisnit morjo mal, da je zahod v paniki, pa lahko dvignejo cene, je bol delat manj za višjo ceno. Pametni.


Lepo napisano! Predvsem prvi del...

nirburu ::

Moti me, da omenjate virus kot glavni vzrok za težave.
Virus ni storil ničesar. V afriki produktivnost ni prav nič (direktno) padla, ker dol niso nič zapirali.
Naslov bi moral biti, "posledice epidemičnih ukrepov".
In če še ni vsem jasno, izvaja se veliki reset. Predvsem na finančno/gospodarskem področju. Tisto je bolj nevarno kot sam virus, ker bodo ljudje dobesedno ostali na cesti s tičem vni.
Več kot očitno je elita izvedla epidemijo za spreminjanje družbe.
Tu se začnite spraševat.
Se pa strinjam s spisom Avengerja. Vrjetno ni tako daleč od resnice.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Horas ::

mtosev je izjavil:

Po mojem relativno normalno življenje kot smo ga imeli pred corono. Tudi inflacija se bo umirila samo bo potrebno nekaj časa, da pride do tega.


za tebe je normalno da boš vsepovsod mogu kazat qr kodo ko ena žvad?? se vidi da ste ene ovce, zablojene in sprejmete vse, hlapci eni
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Miki N ::

Posledica bo predvsem nebroj pekočih riti. Čigavih - to se pa kregajte dalje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Unchancy ::

Kayzon je izjavil:

Kaj menite kaksne posledice bomo imeli cez par mesecev,ko se uradno konca covid epidemija?

Seveda poleg velike financne zadolzitve ter inflacije,kaj nas lahko se caka?

Baby boom :D
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Miki N ::

Unchancy je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kaj menite kaksne posledice bomo imeli cez par mesecev,ko se uradno konca covid epidemija?

Seveda poleg velike financne zadolzitve ter inflacije,kaj nas lahko se caka?

Baby boom :D


Ja samo kje.

Unchancy ::

Horas je izjavil:

mtosev je izjavil:

Po mojem relativno normalno življenje kot smo ga imeli pred corono. Tudi inflacija se bo umirila samo bo potrebno nekaj časa, da pride do tega.


za tebe je normalno da boš vsepovsod mogu kazat qr kodo ko ena žvad?? se vidi da ste ene ovce, zablojene in sprejmete vse, hlapci eni

To ti, ki si zaostal. Mi napredni si bomo dali vtetovirat črtno kodo na čelo. >:D:))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

widj3098dj32 ::

Unchancy je izjavil:

Horas je izjavil:

mtosev je izjavil:

Po mojem relativno normalno življenje kot smo ga imeli pred corono. Tudi inflacija se bo umirila samo bo potrebno nekaj časa, da pride do tega.


za tebe je normalno da boš vsepovsod mogu kazat qr kodo ko ena žvad?? se vidi da ste ene ovce, zablojene in sprejmete vse, hlapci eni

To ti, ki si zaostal. Mi napredni si bomo dali vtetovirat črtno kodo na čelo. >:D:))

Vi "napredni" boste verjetno zagovarjali tudi tole:

https://nationalpost.com/news/canada/no...

Honk honk

PrihajaNodi ::

Kayzon je izjavil:

Kaj menite kaksne posledice bomo imeli cez par mesecev,ko se uradno konca covid epidemija?

Seveda poleg velike financne zadolzitve ter inflacije,kaj nas lahko se caka?

Covid bo z nami vdmsaj do leta 2025. Maske bodo ostale. Izolacijski centri se postavljajo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4208 209 210 211 )

Oddelek: Problemi človeštva
10534928925 (5365) Mr.B
»

Pomanjkanje surovin

Oddelek: Problemi človeštva
182124 (1281) Jazon
»

Ker ni čipov, Volkswagen in Opel ustavila nekatere tovarne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8017657 (10718) klinker

Ekonomske posledice COVID-19 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14215709 (8227) BigWhale

Več podobnih tem