» »

Moj racunalnik ne dela

Moj racunalnik ne dela

Rok46 ::

Sem 12 letni otrok in imam problem z racunalnikom eneblov sem secure boot in zdaj se mi racunalnik noce prizgati prebal sem pa ze veliko nacinov da bi to popravil pa mi ni ratalo.
moji deli od racunalnik
-maticna B450 s2h gigabyte
-cpu amd ryzen 5 3600
-gpu amd radeon rx 580
-16 gb ram
-4tb od diskov 2 ssd 2 hdd
Rabim pomoc

Baja ::

izklopis secure boot?

DarwiN ::

Sem malo researchal po netu in očitno je ta napaka kar pogosta pri Gigabyte ploščah.. In le redki so uspeli zadevo popraviti, saj ne pomaga reset biosa in praktično nobena rešitev. Eden je zadevo rešil s premetavanjem ramov, drugi je nakak po čudežu dobil sliko preko integrirane grafike.. Ampak to so vse jalove "rešitve".

Kot kaže se bios "zavozlja" in je edina rešitev ponovni flash (prepis) biosa... Ker pa te ne spusti v bios in ker Gigabyte pološče nimajo bios flashbacka preko usb ključka, bi moral kupit takšno zadevo. Kar pa se seveda ne splača za eno usrano plato.

Sicer še lahko poskusiš s kakšnimi rezervnimi komponentami, če ti bo kdo pomagal, ampak najbrž boš moral nazadnje matično ploščo poslat v garancijo oziroma kupit novo. Na srečo takšna plata stane zgolj ~60EUR.

P.s.: Na kakšnem servisu imajo zagotovo to orodje za flashat bios.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mrTwelveTrees ::

Imam na eni lokaciji podobno zadevo, pomaga da se flaša bios na novo, potem pa ne smeš več v bios nič hodit, če greš spet v bios se situacija ponovi in spet moraš ponoviti postopek.

Han ::

Najprej poskusiš z BIOS resetom - odklopiš napajanje in za 5 minut odstraniš CR2032 gumbek baterijo. Če to ne pomaga, vstaviš UEFI 100% kompatibilno (nVidia) grafično kartico, po možnosti čim novejšo, in znova resetiraš BIOS.

Ko mašina zopet deluje, flešneš BIOS na zadnjo verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Rok46 ::

Hvala za vso pomoc bom probal kupit external flashing tool.

DarwiN ::

Na AE ga imaš za 10€, ampak boš čakal mesec ali dva na dostavo. :SSS
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

V-i-p ::

Rok46: ne zafrkavaj se no, če nimaš kaj znanja, pa odnesi računalnik na servis, če tudi je izven garancije.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

janezvalva ::

če baterijo ven vzameš?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Han ::

Jaz sem moral na Gigabyte B365M D3H s Sapphire R9 270X po vklopu Secure Boot resetirat BIOS in menjat grafično. Z MSI GT1030 ni težav, Secure Boot deluje brezhibno tudi z integrirano Intel UHD 630.

Na starejši Gigabyte Z370 HD3P z novejšo grafično (Sapphire RX 580) po vklopu Secure Boot ni bilo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Rok46 ::

Ali se splača kupiti external flashing tool pa ce ga bom sposoben uporablati?
ali je bolje kupiti novo plato

DarwiN ::

Ena možnost je, da kupiš novo plato.. Denimo GIGABYTE A520M S2H.. Tale ima funkcijo direktnega flashanja preko USB ključka, tko da si varen, če še enkrat zbrickaš bios. ;)

Obstoječo pa prodaš na bolhi.. 20-30EUR bi moral dobit zanjo. Pri tem seveda podrobno opišeš, kaj se je zgodilo in kako se da zadevo popraviti, ampak da se pač ti ne želiš s tem ukvarjat, saj nimaš primernega orodja/izkušenj, kakorkoli.

edit: lahk pa probaš tut z obiskom servisa.. Kot rečeno, gotovo imajo to orodje.. Mogoče se zadeva zbudi že ob namestitvi drugega procesorja.. Pri takšnem troubleshootingu nikoli ne veš, dokler ne probaš.

Ampak pazi, da te ne nategnejo na servisu.. Ti bodo želeli podtaknit novo plato + 30EUR za delo.. Skupaj 100EUR in adijo bambi. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Rok46 ::

lahko bi probal ampak nimam nobenega drugega cpuja ali graficne.
Ampak vseno hvala za vso pomoc.

Han ::

BIOS si že resetiral?

Rok46 ::

Da

Ampak se nic ne zgodi. se zmeraj se cpu fan vrti potem se ugasne se vrti in ugasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok46 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios ne morem update

Oddelek: Pomoč in nasveti
14861 (465) Gogo
»

Menjava Osnovne plošče in Licenca Microsoft

Oddelek: Strojna oprema
383847 (1244) KTr1sk
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535379 (3306) Han
»

Inštalacija Win 10 iz USB ključa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
141034 (875) yayo
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610521 (8035) krepki

Več podobnih tem