» »

Inštalacija Win 10 iz USB ključa ne gre

Inštalacija Win 10 iz USB ključa ne gre

yayo ::

Ryzen 3600, Asus Tuf x570, NVMe SSD

Error: legacy boot of uefi media, this drive can only boot in UEFI mode. It can not boot in BIOs/Legacy mode, you should recreate it in Rufus with the following settings:
Partition scheme MBR
Target system - BIOS

Problem je v temu, da sem Rufusu že tako izbral Partition scheme: GTP, Target system UEFI. Kar naj bi bil nek default za sodobne pcje.
Edino kar mi pride na pamet je da so moji usb ključki vsi malce starejši (en je usb3), morda bi potreboval nekaj novega.
  • spremenil: yayo ()

3dpt ::

yayo je izjavil:

Ryzen 3600, Asus Tuf x570, NVMe SSD

Error: legacy boot of uefi media, this drive can only boot in UEFI mode. It can not boot in BIOs/Legacy mode, you should recreate it in Rufus with the following settings:
Partition scheme MBR
Target system - BIOS

Problem je v temu, da sem Rufusu že tako izbral Partition scheme: GTP, Target system UEFI. Kar naj bi bil nek default za sodobne pcje.
Edino kar mi pride na pamet je da so moji usb ključki vsi malce starejši (en je usb3), morda bi potreboval nekaj novega.


Zakaj forsiraš rufus ce ocitno ne znas. Imas na MS strani odličen tool, da si narediš usb boot kljucek.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

yayo ::

pa bo šla še ena noč...
drugače, kaj pa ne znam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

ufff, zgleda, da končno gre... Hvala 3dpt na hintu (tipično slovensko pasivno agresivnost pač vzamem v zakup). Sem moral sicer še googlati, da sem rešil ampak sem s ključkom narejenim z Windows Media Creation toolom vsaj prišel do error sporočila na katerega sem uspel najti en normalen odgovor. Problem je bil v temu, da je moj sistemski ssd bil že formatiran z MBR particijsko tablico, moral sem ga konvertirati v GPT da sem sploh lahko Win10 inštaliral. Tole sporočilo mi je pomagalo priti ven iz dreka. Zakaj je bil ssd particioniran po MBR tablici nimam pojma.

Han ::

Zakaj sploh nameščaš na obstoječo particijo, namesto da bi SSD najprej popolnoma izbrisal?

yayo ::

sem.

Han ::

Si kaj? Particij očitno nisi odstranil...

WizzardOfOZ ::

yayo je izjavil:

Ryzen 3600, Asus Tuf x570, NVMe SSD

Error: legacy boot of uefi media, this drive can only boot in UEFI mode. It can not boot in BIOs/Legacy mode, you should recreate it in Rufus with the following settings:
Partition scheme MBR
Target system - BIOS

Problem je v temu, da sem Rufusu že tako izbral Partition scheme: GTP, Target system UEFI. Kar naj bi bil nek default za sodobne pcje.
Edino kar mi pride na pamet je da so moji usb ključki vsi malce starejši (en je usb3), morda bi potreboval nekaj novega.


V biosu računalnika nastaviš, da je zadeva UEFI in bo delovalo. Sedaj imaš nastavljeno primary: Legacy, pa potem ne gre skozi.

yayo ::

nope, v biosu je bilo vse prav, to me je begalo.
Si kaj? Particij očitno nisi odstranil...

care to elaborate?

Lonsarg ::

Jaz se strinja, z wizard. Glede na prvotno napako si ti ključek zagnjal v legacy boot načinu, formatiran pa je bil pravilno v UEFI načinu. Edini 100% postopek da je res vse UEFI je da v biosu legacy popolnoma disablaš.

Microsoft tool naredi ključek hkrati legacy in UEFI zaradi večje kompatibilnosti, ni razloga da bi kdo še obsolete rufus uporabljal.

Ta drugi problem ki ga imaš je pa znan ja, W10 setup ne zna particijske tabele spremenit(zna pa brisat particije, to ja), vsaj včasih je ni in moraš ročno sam konvertirat.

WizzardOfOZ ::

rufus dela ta ukaz
bcdboot.exe X:\Windows /s X: /f UEFI

Medtem ko ms dvd/usb tool dela ta ukaz:
bcdboot.exe X:\Windows /s X: /f ALL

ALL pomeni, da naredi tako za uefi kot za legacy.

yayo ::

hvala obema za pojasnilo, bom še enkrat počekiral bios za vsak slučaj.

WizzardOfOZ ::

Pa izklopi secure boot, če ga še nisi.

Lonsarg ::

Ni razloga za secure boot izklapljat, zklopis ga le ko zaganjas kake hack bootable toole ki ne pridejo mimo.

yayo ::

System info pravi, da je bios na UEFI. Sem šel pogledat v sam bios kako to zgleda izklapljanje secure boota (samo pogledat, brez namena, da bi kaj spreminjal in sejval) pa mi je meni, ko sem izbral opcijo, ponudil "clearing secure boot keys", tako, da sem si rekel nimaš pojma kaj delaš, pusti stat.
Da se razumemo, nisem nadobudni wanna be računalničar, ki misli, da nekaj ve pa ne ve nič. Jaz ne vem nič in pika. Imel sem problem z inštalacijo windowsev iz ključka pa sem vprašal. Moje zadnje inštaliranje operacijskega sistema je bilo kakih pet let nazaj iz dvdja, na osnovno ploščo, ki je imela še/le legacy bios. In je vse šlo po maslu. Sedaj pa to kar berete zgoraj. :)) Za Rufus sem zvedel preko Googla. No zdaj vse štima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535356 (3283) Han
»

Nov prenosnik med inštalacijo ne zazna ssd diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
385247 (4271) solatko
»

Kako bootati iz USB na Windows tablici?

Oddelek: Operacijski sistemi
111839 (1488) Compufreek
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610496 (8010) krepki
»

Windows 7 in UEFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
302045 (1710) FX6300B

Več podobnih tem